Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαι στην 11.3 και όντως βλέπω διαφορά. Δυστυχώς μου εμφάνισε την μέγιστη χωρητικότητα πως είναι 91%. Δεν είναι κάτι τραγικό να μην "κοιμάμαι το βράδυ" απλά το έχω εδώ και 8 μήνες και θέλω να μου δώσετε την συμβουλές σας ώστε να αποτρέψω στο μέλλον με ένα άλλο καινούργιο κινητό να μην γίνει ξανά τέτοια "ζημιά". (Η λειτουργία που έκανα όλους αυτούς του μήνες ήταν φυσιολογική με φόρτιση 1 φορά την ημέρα)

 

 

 

Τι εννοείς; Είναι φυσιολογικό μετά από 8 μήνες η μπαταρία να έχει μια τέτοια φθορά. Όσο κάνουμε κύκλους φόρτισης πέφτει και η χωρητικότητα της μπαταρίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα! Είμαι στην 11.3 και όντως βλέπω διαφορά. Δυστυχώς μου εμφάνισε την μέγιστη χωρητικότητα πως είναι 91%. Δεν είναι κάτι τραγικό να μην "κοιμάμαι το βράδυ" απλά το έχω εδώ και 8 μήνες και θέλω να μου δώσετε την συμβουλές σας ώστε να αποτρέψω στο μέλλον με ένα άλλο καινούργιο κινητό να μην γίνει ξανά τέτοια "ζημιά". (Η λειτουργία που έκανα όλους αυτούς του μήνες ήταν φυσιολογική με φόρτιση 1 φορά την ημέρα)

 

Δεν έκανες καμία ζημιά. Φυσιολογική φθορά έχεις. Μέχρι 31-12-2018 μπορείς να αλλάξεις αυθεντική μπαταρία στο επίσημο σέρβις με 39€ και νέες βγάλει αλλά 2 έτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι στην 11.3 και όντως βλέπω διαφορά. Δυστυχώς μου εμφάνισε την μέγιστη χωρητικότητα πως είναι 91%. Δεν είναι κάτι τραγικό να μην "κοιμάμαι το βράδυ" απλά το έχω εδώ και 8 μήνες και θέλω να μου δώσετε την συμβουλές σας ώστε να αποτρέψω στο μέλλον με ένα άλλο καινούργιο κινητό να μην γίνει ξανά τέτοια "ζημιά". (Η λειτουργία που έκανα όλους αυτούς του μήνες ήταν φυσιολογική με φόρτιση 1 φορά την ημέρα)

 

Μέχρι πότε έχεις εγγυηση;

Καλά είναι τον χειμώνα του 2018 να την αλλάξεις γιατί τρέχει πρόγραμμα αντικατάστασης με 39€ νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι στην 11.3 και όντως βλέπω διαφορά. Δυστυχώς μου εμφάνισε την μέγιστη χωρητικότητα πως είναι 91%. Δεν είναι κάτι τραγικό να μην "κοιμάμαι το βράδυ" απλά το έχω εδώ και 8 μήνες και θέλω να μου δώσετε την συμβουλές σας ώστε να αποτρέψω στο μέλλον με ένα άλλο καινούργιο κινητό να μην γίνει ξανά τέτοια "ζημιά". (Η λειτουργία που έκανα όλους αυτούς του μήνες ήταν φυσιολογική με φόρτιση 1 φορά την ημέρα)

 

Δεν έκανες καμία ζημιά. Φυσιολογική φθορά έχεις. Μέχρι 31-12-2018 μπορείς να αλλάξεις αυθεντική μπαταρία στο επίσημο σέρβις με 39€ και να βγάλεις αλλα 2 έτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει νομίζω να πολυδινουμε σημασία σε αυτό.

Εμενα στο 6 αρι με την ιδια μπαταρια 3 χρονια μου δείχνει 93%.....Κανονικα θα έπρεπε να δείχνει πιο λίγο νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2 Αυγούστου για να κλείσω το πρώτο έτος.Λένε όμως πως είναι 2 χρόνια.

 

Με 39€ βάζεις καινούργια αν πέσει η δική σου

Στην εγγύηση μπορεί να μην την δεχτούν αφού θα είναι πάνω από τα όρια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 11.3 σήμερα. Είναι από τις καλύτερες εκδόσεις που έχουν βγει για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Ισχύει όντως ότι γίνεται ένα κλικ πιο σβέλτο.

Δυο χρόνια συσκευή και λειτουργεί τόσο γρήγορα και απροβλημάτιστα... πραγματικό εργαλείο· αρμονική συνεργασία software & hardware.

 

Περάστε την άφοβα!!

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι στην 11.3 και όντως βλέπω διαφορά. Δυστυχώς μου εμφάνισε την μέγιστη χωρητικότητα πως είναι 91%. Δεν είναι κάτι τραγικό να μην "κοιμάμαι το βράδυ" απλά το έχω εδώ και 8 μήνες και θέλω να μου δώσετε την συμβουλές σας ώστε να αποτρέψω στο μέλλον με ένα άλλο καινούργιο κινητό να μην γίνει ξανά τέτοια "ζημιά". (Η λειτουργία που έκανα όλους αυτούς του μήνες ήταν φυσιολογική με φόρτιση 1 φορά την ημέρα)

 

Ας μην ξεχναμε οτι το εργαλειο για την μπαταρια ειναι ακομα σε beta. Ας μην το παρουμε σαν ευαγγελιο. Το δικο μου το πηρα δυο εβδομαδες μετα απο εσενα και εχω 100% μεγιστη χωρητικοτητα. Ερωτηση: ποσους κυκλους φορτισης εχεις? Το δικο μου εχει 105.

Σε καθε περιπτωση, η apple λεει οτι μετα απο 500 κυκλους φορτισης πρεπει να εχεις 80%, αλλιως η μπαταρια ειναι προβληματικη.

 

Το οτι το φορτιζεις καθημερινα ΔΕΝ σημαινει οτι καθε μερα το τηλ. γραφει ενα κυκλο φορτισης. Η δικη μου χρηση για παραδειγμα με αφηνει στο τελος της ημερας με περιπου 50-60%. Αυτο σημαινει περιπου 0.5 κυκλο φορτισης καθημερινα.

 

Το κλειδι για την υγεια μιας μπαταριας ειναι να μην υπερθερμαινεται, να μην την αφηνουμε να πεφτει (αν ειναι δυνατον) κατω απο το 20% και να ξερεις οτι αν ποτε η μπαταρια αδειασει τελειως εχεις χασει (χονδρικα) ενα 3% ζωης.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου είπε σήμερα ότι η συσκευή του δείχνει να δουλεύει πιο άνετα από πριν

Είδε διαφορα μετά την αναβάθμιση σε 11.3

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχναμε οτι το εργαλειο για την μπαταρια ειναι ακομα σε beta. Ας μην το παρουμε σαν ευαγγελιο. Το δικο μου το πηρα δυο εβδομαδες μετα απο εσενα και εχω 100% μεγιστη χωρητικοτητα. Ερωτηση: ποσους κυκλους φορτισης εχεις? Το δικο μου εχει 105.

Σε καθε περιπτωση, η apple λεει οτι μετα απο 500 κυκλους φορτισης πρεπει να εχεις 80%, αλλιως η μπαταρια ειναι προβληματικη.

 

Το οτι το φορτιζεις καθημερινα ΔΕΝ σημαινει οτι καθε μερα το τηλ. γραφει ενα κυκλο φορτισης. Η δικη μου χρηση για παραδειγμα με αφηνει στο τελος της ημερας με περιπου 50-60%. Αυτο σημαινει περιπου 0.5 κυκλο φορτισης καθημερινα.

 

Το κλειδι για την υγεια μιας μπαταριας ειναι να μην υπερθερμαινεται, να μην την αφηνουμε να πεφτει (αν ειναι δυνατον) κατω απο το 20% και να ξερεις οτι αν ποτε η μπαταρια αδειασει τελειως εχεις χασει (χονδρικα) ενα 3% ζωης.

 

Μπορείς να μου πεις το προγραμμα που θα δω τους κύκλους φόρτισης του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις το προγραμμα που θα δω τους κύκλους φόρτισης του κινητού;

 

Αν εχεις mac μπορεις να το δεις με το coconut battery. Στα windows με το ibackbot το οποιο δεν ειναι δωρεαν αλλα εχει 7 ημερες δοκιμη.

 

Ενα αλλο προγραμμα που μπορεις να κατεβασεις στο τηλ. ειναι το battery life το οποιο δεν θα σου δειξει μεν κυκλους φορτισης αλλα θα σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες για τη μπαταρια σου απο οτι η apple

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις mac μπορεις να το δεις με το coconut battery. Στα windows με το ibackbot το οποιο δεν ειναι δωρεαν αλλα εχει 7 ημερες δοκιμη.

 

Ενα αλλο προγραμμα που μπορεις να κατεβασεις στο τηλ. ειναι το battery life το οποιο δεν θα σου δειξει μεν κυκλους φορτισης αλλα θα σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες για τη μπαταρια σου απο οτι η apple

 

Σε ευχαριστώ εσένα και τα παιδιά πιο πάνω για τις απαντήσεις σας! Οι κύκλοι φόρτισης είναι 238 ενώ η πλήρης χωρητικότητα φόρτισης στα 1500 σύμφωνα με το ibackupbot.

Edited by SpyrStavr
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία χρήσης είναι εξαιρετική με την τελευταία αναβάθμιση. Με κάνει να θέλω να κρατήσω αυτή τη συσκευή για χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Ποιά εταιρεία κάνει την προσφορά για την μπαταρία και μέχρι πότε ;

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ εσένα και τα παιδιά πιο πάνω για τις απαντήσεις σας! Οι κύκλοι φόρτισης είναι 238 ενώ η πλήρης χωρητικότητα φόρτισης στα 1500 σύμφωνα με το ibackupbot.
Η μπαταρία σου είναι καινούρια με την αλλαγή δεν θα δεις καμία διαφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ναι ότι αφορά την μπαταρία και όχι μόνο 3utools βάζετε (κάνει παπάδες)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σου είναι καινούρια με την αλλαγή δεν θα δεις καμία διαφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ναι ότι αφορά την μπαταρία και όχι μόνο 3utools βάζετε (κάνει παπάδες)

 

Σχετικά με το 3utools...το κατέβασα και δείχνει πως έχω 83% με 1333mah. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλωδιο φορτιστη για το i phone se που μπορω να βρω?

 

Εχει σπασει και αργει παρα πολυ για να φορτισει

 

30698323_2145306802153177_1412914850199240704_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeGNdpPijl7WNUFOnmt42R8-JuIcjYN9SYV8HJuDFdeu1rO1VdoQIPgKgPZJFuUTipdX1ebconNrm8lxazwSpFXvOzZyLPxi3IpVG7L2pIgQgw&oh=2f83a93b0c518195813782d5239b2564&oe=5B74B1CC

Edited by redmanftw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλωδιο φορτιστη για το i phone se που μπορω να βρω?

 

Εχει σπασει και αργει παρα πολυ για να φορτισει

 

30698323_2145306802153177_1412914850199240704_n.jpg?_nc_cat=0&_nc_eui2=v1%3AAeGNdpPijl7WNUFOnmt42R8-JuIcjYN9SYV8HJuDFdeu1rO1VdoQIPgKgPZJFuUTipdX1ebconNrm8lxazwSpFXvOzZyLPxi3IpVG7L2pIgQgw&oh=2f83a93b0c518195813782d5239b2564&oe=5B74B1CC

 

Σε παρά πολλά σημεία

Καταστήματα και skroutz ότι θέλεις μπορείς να βρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...