Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μπορεί να ακουστεί αστείο, αλλά δοκίμασε να το καθαρίσεις. Με κάποιο τρόπο προσπάθησε να ρουφήξεις (ελαφρά) τη σίτα του ακουστικού.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

με οδοντοβουρτσα..εχει φυγει ολη η σκονη απο τη σιτα..

 

Δεν καθαρίζει και τόσο καλά έτσι

Επειδή επισκευάζω συσκευές εδώ και χρόνια στο λέω

Εξωτερικά θέλει λίγο οινόπνευμα και βαμβάκι και με κάτι αιχμηρό να τριψεις το βαμβάκι πάνω στην σίτα

Αν έχει αρκετή σκόνη και έχει περάσει προς τα μέσα πρέπει να βγει η οθόνη, να βγει το ακουστικό και να καθαριστεί από μέσα πάλι με τον ίδιο τρόπο

 

Οι οπές είναι τόσο μικρές που κλείνουν εντελώς και δεν περνάει ήχος καθόλου

Κατά ένα μεγάλο ποσοστό αυτό είναι το πρόβλημα και όχι ότι έχει χαλάσει το ακουστικό

 

Μόνο εάν έχει πέσει κάτι επάνω τότε ναι ίσως θέλεις αλλαγή ακουστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μερίκες ερωτήσεις για το μικρούλι,επειδή το σκέφτομαι αυτό το διάστημα να το πάρω.

 

1)φαντάζομαι αν και 2 ετών θα πάρει την ερχόμενη 12 αναβάθμιση;

2)raise to wake up έχει κανονικά;

3) πως πάει από ποιότητα κλήσης και μεγάφωνο;

4)μπαταρια ιδίως στο standby;

5)γενικώς κάποιο κουσούρι;

6)αν είναι σε θήκη τύπου πορτοφολιού και κουνηθεί,ενεργοποίησαν το raise to wake up;

 

το είδα σήμερα και το μέγεθος για μένα είναι τέλειο και παρατήρησα ότι έχει κανονικό πατήσουν κεντρικό κουμπί.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

μερίκες ερωτήσεις για το μικρούλι,επειδή το σκέφτομαι αυτό το διάστημα να το πάρω.

 

1)φαντάζομαι αν και 2 ετών θα πάρει την ερχόμενη 12 αναβάθμιση;

2)raise to wake up έχει κανονικά;

3) πως πάει από ποιότητα κλήσης και μεγάφωνο;

4)μπαταρια ιδίως στο standby;

5)γενικώς κάποιο κουσούρι;

6)αν είναι σε θήκη τύπου πορτοφολιού και κουνηθεί,ενεργοποίησαν το raise to wake up;

 

το είδα σήμερα και το μέγεθος για μένα είναι τέλειο και παρατήρησα ότι έχει κανονικό πατήσουν κεντρικό κουμπί.

το μικρουλι που λες ειναι ενα iphone 6s .με την μονη διαφορα την μπροστινη κακη καμερα.

απο ποιοτητα κλησης και μεγαφωνο ειναι εξαιρετικο.ολα τα κινητα της apple εχουν πολυ καλη ποιοτητα κλησης.οσο για την μπαταρια γνωστοι μου που το εχουνε ειναι ευχαριστημενοι.η μπαταρια γενικα στα iphone απο εμπειρια που εχω εξαρταται και σε μεγαλο βαθμο σε τι εκδοση ios εχεις.εδω update κανεις και αλλαζει η αποδοση.σε κατασταση αναμονης τα παει περιφημα.καμια σχεση με android.σε αυτη την τιμη και σε μεγεθος..για τηλεφωνο και οχι παιχνιδομηχανη.ειναι μονοδρομος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλη διαφορά με το 6s είναι και το 3d touch

 

1) εννοείται. Εδώ μάλλον θα την πάρει το 5s

2) Raise to wake, ναι

3) ποιότητα κλήσης κανένα πρόβλημα. Με το μεγάφωνο δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος, θα περίμενα κάτι καλύτερο. Αλλά είμαι και καλομαθημένος από το 808 που είχα πριν άρα δεν νομίζω ότι θα είμαι εύκολα ευχαριστημένος

4) Χαλαρά μια μέρα με κανονική χρήση και το έχω ένα χρόνο και

5) Τίποτα σοβαρό

Link to comment
Share on other sites

Άλλη διαφορά με το 6s είναι και το 3d touch

 

1) εννοείται. Εδώ μάλλον θα την πάρει το 5s

2) Raise to wake, ναι

3) ποιότητα κλήσης κανένα πρόβλημα. Με το μεγάφωνο δεν είμαι τόσο ευχαριστημένος, θα περίμενα κάτι καλύτερο. Αλλά είμαι και καλομαθημένος από το 808 που είχα πριν άρα δεν νομίζω ότι θα είμαι εύκολα ευχαριστημένος

4) Χαλαρά μια μέρα με κανονική χρήση και το έχω ένα χρόνο και

5) Τίποτα σοβαρό

 

ευχαριστω και τους δυο σας για τις χρησιμες απαντησεις.

για το σημειο 6 καμια γνωμη;δηλαδ αν το εχω σε θηκη πορτοφολι δηλαδη ολη η συσκευη μεσα σε μια θηκη πορτοφολι,απενεργοποιηειται το raise to wake;

αραγε να περιμενα για το se 2;φοβαμαι μην βαλει γυαλινη πλατη,κουμπι οχι πατητο και φυσικα ακριβοτερη τιμη.ισως βαλει ois,καλυτερη μπαταρια,future proof ios,4k/60.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους δυο σας για τις χρησιμες απαντησεις.

για το σημειο 6 καμια γνωμη;δηλαδ αν το εχω σε θηκη πορτοφολι δηλαδη ολη η συσκευη μεσα σε μια θηκη πορτοφολι,απενεργοποιηειται το raise to wake;

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Με κλειστό το κάλυμμα της θήκης; Φοβάσαι μην ξεκλειδώσει μόνο του δηλαδή; Έτσι και αλλιώς wake κάνει, πάλι πρέπει να το ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα/κωδικό

 

Για το SE2 τι να σου πω... Μόνο φήμες μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Με κλειστό το κάλυμμα της θήκης; Φοβάσαι μην ξεκλειδώσει μόνο του δηλαδή; Έτσι και αλλιώς wake κάνει, πάλι πρέπει να το ξεκλειδώσεις με αποτύπωμα/κωδικό

 

Για το SE2 τι να σου πω... Μόνο φήμες μέχρι τώρα

 

ναι ακριβως.μην ανοιγει πχ περπαταω,τρεχω κλπ και μονο για καταναλωση οθονης.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως.μην ανοιγει πχ περπαταω,τρεχω κλπ και μονο για καταναλωση οθονης.

 

Για να πιάσει το raise to wake πρέπει να σηκώσεις το τηλέφωνο. Από ηρεμία δηλαδή να βρεθεί σε κίνηση. Αν απλά το κουνάς συνέχεια δεν πιάνει. Θα σβήσει πάλι η οθόνη μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάσει το raise to wake πρέπει να σηκώσεις το τηλέφωνο. Από ηρεμία δηλαδή να βρεθεί σε κίνηση. Αν απλά το κουνάς συνέχεια δεν πιάνει. Θα σβήσει πάλι η οθόνη μόνη της.

 

σωστα ευχαριστω

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Χαχ μακάρι, δηλαδή το 6s και το SE θα πάρουν iOS 14

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα με κλειδωμενο το iphone μπορουσες να απαντησεις ειτε σε sms ειτε σε αναπαντητη χωρις να ξεκλειδωσεις την συσκευη.ισχυει και τωρα; Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

παλιοτερα με κλειδωμενη το iphone μπορουσες να απαντησεις ειτε σε sms ειτε σε αναπαντητη χωρις να ξεκλειδωσεις την συσκευη.ισχυει και τωρα;

 

Δεν ξέρω τι γινόταν παλαιότερα, τώρα δεν μπορείς να διαβάσεις το μήνυμα αλλά μπορείς να γράψεις απάντηση. Η απάντηση όμως δεν θα φύγει μέχρι να ξεκλειδώσει κάποιος το τηλέφωνο και φυσικά μπορεί να το ακυρώσει αυτός που θα το ξεκλειδώσει και να μην φύγει καθόλου.

Για κλήση δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γινόταν παλαιότερα, τώρα δεν μπορείς να διαβάσεις το μήνυμα αλλά μπορείς να γράψεις απάντηση. Η απάντηση όμως δεν θα φύγει μέχρι να ξεκλειδώσει κάποιος το τηλέφωνο και φυσικά μπορεί να το ακυρώσει αυτός που θα το ξεκλειδώσει και να μην φύγει καθόλου.

Για κλήση δεν είμαι σίγουρος.

ευχαριστω πολυ. καμμια βοηθεια παραπανω απο αλλον κατοχο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά και τα δυο να τα κανείς

Και επίσης να δεις μηνύματα Viber και λοιπά

Όλα αυτά από κλειδωμένη οθόνη χωρίς να χρειαστεί να ξεκλειδώσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις τo Preview στις ρυθμίσεις δεν βλέπεις όχι το μήνυμα αλλά ούτε καν ποιος το έστειλε.

Βγάζει μόνο πχ έχετε ένα νέο mail/μήνυμα στο messenger κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις τo Preview στις ρυθμίσεις δεν βλέπεις όχι το μήνυμα αλλά ούτε καν ποιος το έστειλε.

Βγάζει μόνο πχ έχετε ένα νέο mail/μήνυμα στο messenger κτλ

 

Άρα για να καταλάβω:έχω επιλογή να επιτρέψω το preview,ώστε να τα δω και να τα απαντήσω έτσι;πάντα με κλειδωμένη οθόνη.

Ευχαριστω και πάλι.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μάλιστα για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

Μπορείς να έχεις preview στα μηνύματα, να μην έχεις στο messenger κτλ.

Στα mail ειδικά να έχεις preview για τον ένα λογαριασμό email (πχ επαγγελματικό) και να μην έχεις για τον άλλο (προσωπικό).

 

Επίσης μπορείς να επιλέξεις να έχεις preview πάντα, ποτέ, ή όταν είναι ξεκλείδωτο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...