Jump to content

iPhone SE (2016)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως επιλεγω μονο gsm δηλαδη μονο κλησεις/μυνηματα για πιο καλο σημα,οπως γινεται στο android;
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλησπερα παιδακια...

εχω εγκαταστησει το sports tracker και καθε φορα που τελειωνω το τρεξιμο και το σταματαω κολαει το τηλεφωνο... απο λιγα δευτερολπτα μεχρι μισο λεπτο...

ξερει κανεις τι γινεται με την εφαρμογη αυτη???

εχετε να ποτεινετε καποια αλλη????

 

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα κ εγώ ένα 64 αρι .θελει συνήθεια η μικρή οθόνη ερχόμενος από θηρία.

 

Κουράζει αρκετά, πάντως...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μόνο στο web surfing με κουράζει αλλά το είχα υπόψη μου όταν το αγόρασα. Συνήθεια είναι και σε λίγο καιρό θα ξεχάσετε τις παντόφλες....
Link to comment
Share on other sites

και πως επιλεγω μονο gsm δηλαδη μονο κλησεις/μυνηματα για πιο καλο σημα,οπως γινεται στο android;

 

settings->mobile data->mobile data options->voice and data->2g

 

καλησπερα παιδακια...

εχω εγκαταστησει το sports tracker και καθε φορα που τελειωνω το τρεξιμο και το σταματαω κολαει το τηλεφωνο... απο λιγα δευτερολπτα μεχρι μισο λεπτο...

ξερει κανεις τι γινεται με την εφαρμογη αυτη???

εχετε να ποτεινετε καποια αλλη????

 

ευχαριστω....

 

Δεν την χρησιμοποιώ πολύ αλλά δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

settings->mobile data->mobile data options->voice and data->2g

Δεν βλέπω καμμία τέτοια επιλογή!

 

Ρυθμίσεις -> Δεδομένα > Επιλογές -> Ενεργοποίηση 4G -> όχι

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο.

Οι διαθέσιμες επιλογές εξαρτώνται από τον φορέα του δικτύου.

Νομίζω πως η Cosmote και η Vodafone δεν δίνουν αυτή την επιλογή. Αντιθέτως η Wind, τη δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια επιλογή στα δεδομένα έχουν Vodafone και wind αντιθετος Cosmote που υποστηρίζει και WiFi calling δεν έχει...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια επιλογή στα δεδομένα έχουν Vodafone και wind αντιθετος Cosmote που υποστηρίζει και WiFi calling δεν έχει...

 

Μετά από ψάξιμο αυτό ανακάλυψα και εγώ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Σε δίκτυο Cosmote βρίσκομαι.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς γιατί στο Zedge δεν βγάζει κατηγορίες με ήχους;;μόνο εικόνες.

 

Στο iPhone δεν μπορείς απλά με μια εφαρμογή θα ορίσεις ήχο κλήσης

Πρέπει πρώτα να γίνει σύνδεση με υπολογιστή και από εκεί να γίνει η μετατροπή σε αρχείο ήχου για την συσκευή

Πιθανόν γι αυτό δεν έχουν βάλει ήχους αφού και να τους κατέβαζε θα ήταν άχρηστοι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο iPhone δεν μπορείς απλά με μια εφαρμογή θα ορίσεις ήχο κλήσης

Πρέπει πρώτα να γίνει σύνδεση με υπολογιστή και από εκεί να γίνει η μετατροπή σε αρχείο ήχου για την συσκευή

Πιθανόν γι αυτό δεν έχουν βάλει ήχους αφού και να τους κατέβαζε θα ήταν άχρηστοι

 

Ακριβώς. Είχα δοκιμάσει και κάποια άλλη εφαρμογή που έλεγε ότι έχει ήχους αλλά απλά κατέβαζε ένα αρχείο και έλεγε τώρα πέρασε το με itunes και βάλτο ήχο κλήσης.

Τα κολλήματα της apple

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου συνέβη κάτι ασυνήθιστο με το κινητό. Μπήκα σε ένα παιχνίδι και ο ήχος προερχόταν από το ακουστικό πάνω. Κατά τα αλλά όταν βγαίνω παίζει κανονικά από κάτω. Τι λέτε να συνέβει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου συνέβη κάτι ασυνήθιστο με το κινητό. Μπήκα σε ένα παιχνίδι και ο ήχος προερχόταν από το ακουστικό πάνω. Κατά τα αλλά όταν βγαίνω παίζει κανονικά από κάτω. Τι λέτε να συνέβει;

 

Κάτι κόλλησε

Κάνε μια επανεκκίνηση ή μπορεί να φταίει και το συγκεκριμένο παιχνίδι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με την 11.4 το μικρούλι μου κυλάει σαν βούτυρο.για αυτονομία δεν έχω άποψη γιατί περιμένω θήκη και τζαμί για να μπει στην καθημερινότητα.παντως δεν ξαναπερνω μεγάλο κινητό,τέλος.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Με την 11.4 το μικρούλι μου κυλάει σαν βούτυρο.για αυτονομία δεν έχω άποψη γιατί περιμένω θήκη και τζαμί για να μπει στην καθημερινότητα.παντως δεν ξαναπερνω μεγάλο κινητό,τέλος.

 

Είναι σκυλί δεν μασάει το μικρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα κ εγώ ένα 64 αρι .θελει συνήθεια η μικρή οθόνη ερχόμενος από θηρία.

 

Αναλογα την χρηση προφανως.Εγω που εχω ενα δευτερο moto e που εχει 4.5ιντσες οθονη,οποτε τυχει να το χρησιμοποιησω σε κατι παραπανω απο μουσικη ή τηλεφωνα ειναι πολυ δυσκολο στην χρηση.

 

Ουτε internet βολευει,ουτε φυσικα γενικα σε πληκτρολογηση,ειδικα αν δεν εχεις μικρα χερια(ποσο μαλλον οι 4 ιντσες του Iphone se).

Αλλιως θα το ειχα αγορασει εχτες το iphone se,ειδικα με την τιμη που εχει φτασει.

 

Βεβαια ειναι γνωστο οτι το se πουλαει επειδη κοστιζει κοντα σχεδον τα μισα απο iphone 6s.

Γιαυτο περιμενω να δω τι θα ανακοινωσουν απο πλευρας νεωτερων φθηνοτερων μοντελων απο apple μερια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γινόταν παλαιότερα, τώρα δεν μπορείς να διαβάσεις το μήνυμα αλλά μπορείς να γράψεις απάντηση. Η απάντηση όμως δεν θα φύγει μέχρι να ξεκλειδώσει κάποιος το τηλέφωνο και φυσικά μπορεί να το ακυρώσει αυτός που θα το ξεκλειδώσει και να μην φύγει καθόλου.

Για κλήση δεν είμαι σίγουρος.

 

και ομως οταν πληκτρολογω στο s5 κανω περισσοτερα λαθη παρα στο se.ολα ειναι σχετικα.το μικρο μεγεθος του se ειναι για αυτους που θελουν πρωτα απο ολα τηλεφωνο και σε δευτερη μοιρα ολα τα υπολοιπα.

ξεκλειδωνω και χρησιμοποιω την συσκευη πανω απο 50 φορες την μερα και πρεπει να προσεξω πως θα πιασω την συσκευη (s5) ωστε να μην μου πεσει,ποσο μαλλον στον δρομο κρατωντας πραγματα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα την χρηση προφανως.Εγω που εχω ενα δευτερο moto e που εχει 4.5ιντσες οθονη,οποτε τυχει να το χρησιμοποιησω σε κατι παραπανω απο μουσικη ή τηλεφωνα ειναι πολυ δυσκολο στην χρηση.

 

Ουτε internet βολευει,ουτε φυσικα γενικα σε πληκτρολογηση,ειδικα αν δεν εχεις μικρα χερια(ποσο μαλλον οι 4 ιντσες του Iphone se).

Αλλιως θα το ειχα αγορασει εχτες το iphone se,ειδικα με την τιμη που εχει φτασει.

 

Βεβαια ειναι γνωστο οτι το se πουλαει επειδη κοστιζει κοντα σχεδον τα μισα απο iphone 6s.

Γιαυτο περιμενω να δω τι θα ανακοινωσουν απο πλευρας νεωτερων φθηνοτερων μοντελων απο apple μερια.

Μια εβδομαδα τωρα στα χερια μου μπορω να πω μονο καλα πραγματα.τημ μερα την βγαζει κ μενει κ μπαταρια με 4 g k WiFi ανοιχτα.ταχυτατο σε οτι ανοιξω κ σε σερφαρισμα.βολικο στην τσεπη.βολικο στο τρεξιμο αλλο αυτο αλλο 6,4 κ 6 ιντσες στο χερι.:D

Link to comment
Share on other sites

Για τα λάθη στην πληκτρολόγιση, έχετε δοκιμάσει κανένα άλλο πληκτολόγιο;

Το μαμίσιο μου φαινόταν από την αρχή τελείως ανάπηρο και δοκίμασα το SwiftKey.

Εκτός του ότι είναι πολύ καλύτερο σαν πληκτρολόγιο, ειδικά στις προβλέψεις, αλλάζει και την θέση των πλήκτρων ανάλογα που πατάς. Μαθαίνει δηλαδή από τις διορθώσεις σου, καταλαβαίνει τι ήθελες να γράψεις και προσαρμόζει τα πλήκτρα. πχ εμένα είναι έτσι:

 

34258871_2114679575226683_7100830805835907072_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1e738cc5e1d4dcf023019c36ad234da1&oe=5B78055B

Link to comment
Share on other sites

Για τα λάθη στην πληκτρολόγιση, έχετε δοκιμάσει κανένα άλλο πληκτολόγιο;

Το μαμίσιο μου φαινόταν από την αρχή τελείως ανάπηρο και δοκίμασα το SwiftKey.

Εκτός του ότι είναι πολύ καλύτερο σαν πληκτρολόγιο, ειδικά στις προβλέψεις, αλλάζει και την θέση των πλήκτρων ανάλογα που πατάς. Μαθαίνει δηλαδή από τις διορθώσεις σου, καταλαβαίνει τι ήθελες να γράψεις και προσαρμόζει τα πλήκτρα. πχ εμένα είναι έτσι:

 

34258871_2114679575226683_7100830805835907072_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1e738cc5e1d4dcf023019c36ad234da1&oe=5B78055B

Η πρόβλεψη του μανίσιου είναι εκπληκτική. Είναι το μοναδικό που αγνοεί άκυρα πατήματα όπως το β αντί για κενό, τη διαγραφή που αν συνεχίσεις τη θεωρεί κάποιο από τα κουμπιά εκεί γύρω και άλλα τέτοια. Επίσης το μανίσιο είναι το μοναδικό με το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη φωνητική πληκτρολόγηση που είναι μεγάλη ιστορία όταν τα χέρια σου είναι απασχολημένα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone SE (2016)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...