Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειχα παρει πριν κατι μηνες (δυστυχως) απο το oppmart ενα (γνησιο) γιατι το τσεκαρα tempered glass για το s7 που ειχα και εχω δωσει στην γυναικα μου !! Σημερα πηγα να το βαλω και το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ χαλια εχει τρελα περιθωρια δεξια και αριστερα..!!! Περιεργο ειναι σαν να ειναι για αλλο κινητο..!!Εχει βαλει κανεις tempered nillkin στο s7 να μου πει αν ειναι ολα ετσι η το δικο μου ειναι μουφα?? :wacko: :wacko:

 

0-02-05-e376f34b7fa0577b420986db3d0c22b31ed846b7.jpg

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειχα παρει πριν κατι μηνες (δυστυχως) απο το oppmart ενα (γνησιο) γιατι το τσεκαρα tempered glass για το s7 που ειχα και εχω δωσει στην γυναικα μου !! Σημερα πηγα να το βαλω και το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ χαλια εχει τρελα περιθωρια δεξια και αριστερα..!!! Περιεργο ειναι σαν να ειναι για αλλο κινητο..!!Εχει βαλει κανεις tempered nillkin στο s7 να μου πει αν ειναι ολα ετσι η το δικο μου ειναι μουφα?? :wacko: :wacko:

 

0-02-05-e376f34b7fa0577b420986db3d0c22b31ed846b7.jpg

 

Δυστυχώς, έπεσες σε περίπτωση που δεν είναι full Cover και ουσιαστικά καλύπτει το επίπεδο κομμάτι της οθόνης...Ειχα πάρει κι εγώ μιας άλλης μάρκας, το οποίο δε με βόλευε και έχει μπει στην ατέλειωτη συλλογή αποτυχημένων protectors ..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα καλό δοκιμασμένο tempered glass που να είναι όσο το δυνατόν full cover και να καλύπτει πολύ ποιο παραπάνω από αυτό της nillkin?? Αν δεν επιτρέπεται εδώ στήλτε μου σε p.m..!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάνα καλό δοκιμασμένο tempered glass που να είναι όσο το δυνατόν full cover και να καλύπτει πολύ ποιο παραπάνω από αυτό της nillkin?? Αν δεν επιτρέπεται εδώ στήλτε μου σε p.m..!!

 

Δυστυχώς, αν ψάξεις πολύ πίσω στο νήμα, δεν θα βρεις κάτι αξιόλογο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα την βοηθεια σας. Ειχα παρει πριν κατι μηνες (δυστυχως) απο το oppmart ενα (γνησιο) γιατι το τσεκαρα tempered glass για το s7 που ειχα και εχω δωσει στην γυναικα μου !! Σημερα πηγα να το βαλω και το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ χαλια εχει τρελα περιθωρια δεξια και αριστερα..!!! Περιεργο ειναι σαν να ειναι για αλλο κινητο..!!Εχει βαλει κανεις tempered nillkin στο s7 να μου πει αν ειναι ολα ετσι η το δικο μου ειναι μουφα?? :wacko: :wacko:

 

0-02-05-e376f34b7fa0577b420986db3d0c22b31ed846b7.jpg

 

Τιποτα φιλε . Αστα. Ολα ετσι είναι. Μεχρι πριν ενα μηνα δεν υπήρχε τίποτα . Εφαγα τον τοπο ( και ενα καρο λεφτα ) . Τελικα εβαλα screen protector . Τωρα αν βγηκε κάτι πολυ πρόσφατα πες και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα. Σκεφτομαι να προχωρησω σε αγορα του s7 edge δωρο για τη συζυγο. Διαβαζω πως τζαμακι σε s7 edge δε καθεται σωστα κ πως πρεπει να παω σε κλασσικο screen protector. Κ το λεω αυτο γιατι θελω να της παρω το ημιδιαφανο flip top της samsung αλλα καπου διαβασα πως μπορει να πληγωσει το κυρτο τζαμακι.

 

Υπαρχει τελικα ολοκληρωμενη λυση προστασιας του;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε . Αστα. Ολα ετσι είναι. Μεχρι πριν ενα μηνα δεν υπήρχε τίποτα . Εφαγα τον τοπο ( και ενα καρο λεφτα ) . Τελικα εβαλα screen protector . Τωρα αν βγηκε κάτι πολυ πρόσφατα πες και σε εμένα.

 

Ποιο screen protector φορας? Ψαχνω και εγω για κατι που να καλυπτει ολοκληρη την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το εχω ρωτησει πολλες φορες αλλα ειναι το μεγα κολλημα μου για να προβω στην αγορα του κινητου.

 

Μπορει σας θερμοπαρακαλω πολυ να με βοηθησει καποιος να βρω μια wallet s-view ή clear-view θηκη η οποια να ειναι και μπαταρια για την μη edge εκδοση του κινητου?

 

Σας ευχαριστω πολυ προκατααβοληκα για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

Σας ζηταω ταπεινα συγνωμη αν γινομαι κουραστικος με αυτη την ερωτηση απλα οπως προειπα με καιει να βρω μια τετοιου ειδους θηκη.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το εχω ρωτησει πολλες φορες αλλα ειναι το μεγα κολλημα μου για να προβω στην αγορα του κινητου.

 

Μπορει σας θερμοπαρακαλω πολυ να με βοηθησει καποιος να βρω μια wallet s-view ή clear-view θηκη η οποια να ειναι και μπαταρια για την μη edge εκδοση του κινητου?

 

Σας ευχαριστω πολυ προκατααβοληκα για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

Σας ζηταω ταπεινα συγνωμη αν γινομαι κουραστικος με αυτη την ερωτηση απλα οπως προειπα με καιει να βρω μια τετοιου ειδους θηκη.

 

Δεν βρίσκω κάτι άλλο εκτός από αυτή http://www.skroutz.gr/s/9005411/Samsung-Inductive-Charging-Backpack-Cover-Black-G935F-Galaxy-S7.html , η οποία μου φαίνεται πολύ ακριβή. Με πολύ μικρότερο κόστος μπορείς να πάρεις ένα power bank 10000mah και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω το εχω ρωτησει πολλες φορες αλλα ειναι το μεγα κολλημα μου για να προβω στην αγορα του κινητου.

 

Μπορει σας θερμοπαρακαλω πολυ να με βοηθησει καποιος να βρω μια wallet s-view ή clear-view θηκη η οποια να ειναι και μπαταρια για την μη edge εκδοση του κινητου?

 

Σας ευχαριστω πολυ προκατααβοληκα για το χρονο και τις απαντησεις σας.

 

Σας ζηταω ταπεινα συγνωμη αν γινομαι κουραστικος με αυτη την ερωτηση απλα οπως προειπα με καιει να βρω μια τετοιου ειδους θηκη.

 

Φιλε μια απορία.με φουλ λιωσιμο,βγαζει 24 με 26 ωρες.Δε σου φτανουν και θες xtra μπαταρια?:confused:

 

Κοιτα τι βρηκα? https://www.digitaltrends.com/mobile/best-galaxy-s7-edge-battery-cases/

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9507984/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-S7-Edge.html

 

H συγκεκριμένη θήκη υπάρχει περίπτωση να κάνει σημάδια στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/9507984/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-S7-Edge.html

 

H συγκεκριμένη θήκη υπάρχει περίπτωση να κάνει σημάδια στο κινητό;

 

Την έχω βάλει στο απλό S7 χωρίς κάποιο σημάδι μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν είναι εύκολο να μου προτείνετε μια αξιόπιστη επιλογή για προστασία οθόνης στο s7 edge?? Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να ανατρέξω πίσω πίσω στο topic

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κάτι άλλο εκτός από αυτή http://www.skroutz.gr/s/9005411/Samsung-Inductive-Charging-Backpack-Cover-Black-G935F-Galaxy-S7.html , η οποία μου φαίνεται πολύ ακριβή. Με πολύ μικρότερο κόστος μπορείς να πάρεις ένα power bank 10000mah και είσαι κομπλέ.

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση αλλα αυτο ειναι απλη θηκη και οχι wallet στυλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μια απορία.με φουλ λιωσιμο,βγαζει 24 με 26 ωρες.Δε σου φτανουν και θες xtra μπαταρια?:confused:

 

Κοιτα τι βρηκα? https://www.digitaltrends.com/mobile/best-galaxy-s7-edge-battery-cases/

Τετοιου ειδους θηκες/μπαταριες εχω βρει στο ebay παρα πολλες αλλα δυστυχως δεν θελω τετοιου στυλ θηκη αλλα wallet case.

 

Και οχι δεν μου φτανουν γιατι οι ωρες πουλες ειναι αν δεν μιλας καθολου στο κινητο.

Δηλαδη ειναι ωρες αναμονης του κινητου οχι ομιλιας.

Και αν εχω ανοιχτο το wifi/bluetooth/4g εκει να δεις ποσο λιγο κραταει η μπαταρια.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση ομως.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση αλλα αυτο ειναι απλη θηκη και οχι wallet στυλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τετοιου ειδους θηκες/μπαταριες εχω βρει στο ebay παρα πολλες αλλα δυστυχως δεν θελω τετοιου στυλ θηκη αλλα wallet case.

 

Και οχι δεν μου φτανουν γιατι οι ωρες πουλες ειναι αν δεν μιλας καθολου στο κινητο.

Δηλαδη ειναι ωρες αναμονης του κινητου οχι ομιλιας.

Και αν εχω ανοιχτο το wifi/bluetooth/4g εκει να δεις ποσο λιγο κραταει η μπαταρια.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την προταση ομως.

Οι ώρες που σου λέει είναι για όταν μιλάς πολύ αλλά και επίσης ασχολείσαι πολύ μαζί του. Ειδικά αν είναι το περισσότερο ομιλία, τότε κρατά ακόμα περισσότερο, διότι από ομιλία δε καταλαβαίνει τίποτα η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που δινετε μαζι με το κινητο ειναι quick charge?

Δηλαδη μπορει να φορτισει μεχρι το 80% της μπαταριας του κινητου σε ενα μισαωρο και μετα αργει λιγο για να παει μεχρι το 100%.

 

Και αυτο δεν μαμαει τη μπαταρια γενικως?

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που δινετε μαζι με το κινητο ειναι quick charge?

Δηλαδη μπορει να φορτισει μεχρι το 80% της μπαταριας του κινητου σε ενα μισαωρο και μετα αργει λιγο για να παει μεχρι το 100%.

 

Και αυτο δεν μαμαει τη μπαταρια γενικως?

 

Quick charge είναι, αλλά μπορεί ας πούμε να το πάει από το 15% με 20% στο 50% με 60% εκεί περίπου στη μισή ώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φορτιστης που δινετε μαζι με το κινητο ειναι quick charge?

Δηλαδη μπορει να φορτισει μεχρι το 80% της μπαταριας του κινητου σε ενα μισαωρο και μετα αργει λιγο για να παει μεχρι το 100%.

 

Και αυτο δεν μαμαει τη μπαταρια γενικως?

 

Quick charge είναι, αλλά μπορεί ας πούμε να το πάει από το 15% με 20% στο 50% με 60% εκεί περίπου στη μισή ώρα.

και ναι οτιδήποτε << πιέζει >> σαφώς και φθείρει. Άλλη αντοχή έχει ένας απλός ατμοσφαιρικός κινητήρας και άλλη άμα του βάλεις τούρμπο ( μεγάλη κουβέντα αυτή, αλλά χοντρά και μπακάλικα...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος είναι Αθήνα και ενδιαφέρεται, έχω στη κατοχή μου το γνήσιο screen protector Samsung και μια iq shield case friendly, για το edge, σφραγισμένες και οι 2 προστασίες, από φίλο που έδωσε τη συσκευή και του έμειναν.

 

Όποιος ενδιαφέρεται p.m. me.

 

Edit: δόθηκαν και οι 2 παιδιά. Ευχαριστώ.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιο Tempered Glass για το S7 λετε να παρω ? Εβαλα ενα αλλα δεν καλύπτει ολη την οθονη και ειναι πραγματικα άσχημο και εκνευριστικό.

Εχω δει ομως σε αλλο κινητό που ηταν μια χαρα πανω του...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω τη μαυρη δερμάτινη θηκη πλατης της samsung αλλα δεν τη βρισκω πουθενα.. την εχει βρει κανεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκολλησει φιλε μου στην πορεια συν οτι θα εχεις προβλημα με το touching!μια απλη μεμβρανη βαλε του!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκολλησει φιλε μου στην πορεια συν οτι θα εχεις προβλημα με το touching!μια απλη μεμβρανη βαλε του!

 

Εχεις λινκ φιλε μου να μου δώσεις? Γιατι τα εχω παιξει στο να ψαχνω...

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λινκ φιλε μου να μου δώσεις? Γιατι τα εχω παιξει στο να ψαχνω...

Εδώ είσαι...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ScreenKnight-Samsung-Galaxy-S7-Edge-SCREEN-PROTECTOR-invisible-shield-CURVED-FIT-/161994219563?hash=item25b79ba02b:g:Vn8AAOSwP~tW1hho

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να βάλω σε s7 edge, τζάμι και την Spigen Ultra Hybrid Θήκη Crystal Clear,μου είχαν πει ότι αν βάλω τζάμι και θήκη μαζί η θήκη θα χαλάσει το τζάμι ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...