Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μετά απο την αλλαγή οθόνης στο service, έβαλα και το τζαμάκι με πολυμεριζόμενο υγρό για κόλλα. αρκετά "αγχωτική" διαδικασία, αλλά επιτέλους ένα τζάμι που δουλεύει σωστά.

Δείχνει να έχει κολλήσει πολύ καλά, η λειτουργικότητα της οθόνης είναι στο 100%. Θα ενημερώσω αν σε βάθος χρόνου παρουσιάσει κάτι.

Αλλά σαν πρώτη εκτίμηση (μετά από 3-4 τζάμια και 5-6 μεμβράνες) είναι ότι είναι το καλύτερο που του έχω φορέσει!

 

ποιο είναι αυτό που λες? και για ποιο τηλ ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιο είναι αυτό που λες? και για ποιο τηλ ακριβως?

Για το S7 edge, και το τζαμάκι σαν αυτό που έχει ο k30taas πιο πάνω

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

tsaglis που έκανες την αλλαγή της οθόνης; και πόσο στοίχισε; γιατί με τις τιμές που διαβάζω καλύτερα να περιμένω να βγει το s10...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

tsaglis που έκανες την αλλαγή της οθόνης; και πόσο στοίχισε; γιατί με τις τιμές που διαβάζω καλύτερα να περιμένω να βγει το s10...:wacko:

 

Πήγα για μπαταρία που είχε πέσει και μου την άλλαξαν μαζί με τη οθόνη, δωρεάν, μέσα στην εγγύηση

Smartec στο Χαϊδάρι

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για μπαταρία που είχε πέσει και μου την άλλαξαν μαζί με τη οθόνη, δωρεάν, μέσα στην εγγύηση

Smartec στο Χαϊδάρι

 

Καλημέρα. Τι εγγύηση δίνουν μετά από αυτή την αλλαγή σε μπαταρία και οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ουσιαστικά...Αν όμως αλλάξεις μπαταρία επί πληρωμή τότε έχεις εγγύηση.

Έχει ξανά αναφερθεί παλαιότερα ότι η Samsung για την σειρά s7 edge είχε ιδιαίτερη αντιμετώπιση- τακτική. Αν ο τεχνικός έκρινε πως χρήζει αντικατάστασης τότε γινόταν δωρεάν δίχως εγγύηση ,διαφορετικά επί πληρωμή ότι ανταλλακτικό αλλαχθεί παίρνει ο πελάτης και την εγγύηση του.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ουσιαστικά...Αν όμως αλλάξεις μπαταρία επί πληρωμή τότε έχεις εγγύηση.

Έχει ξανά αναφερθεί παλαιότερα ότι η Samsung για την σειρά s7 edge είχε ιδιαίτερη αντιμετώπιση- τακτική. Αν ο τεχνικός έκρινε πως χρήζει αντικατάστασης τότε γινόταν δωρεάν δίχως εγγύηση ,διαφορετικά επί πληρωμή ότι ανταλλακτικό αλλαχθεί παίρνει ο πελάτης και την εγγύηση του.

 

Εγώ αλλαξα πέρυσι στο s7 μπαταρία και οθόνη εντός εγγύησης και μου έδωσαν εγγύηση 2 χρονια και για τα 2στην smartec έγινε η αλλαγή

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Κάποιο τζαμάκι που να καλύπτει όλη την οθόνη(και στις κούρμπες) στο s7 edge και να μην είναι ακριβό έχετε να προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τζαμάκι που να καλύπτει όλη την οθόνη(και στις κούρμπες) στο s7 edge και να μην είναι ακριβό έχετε να προτείνετε;

 

Εγω ειχα αγορασει τζαμακι που καλυπτει ολη την οθονη απο ενα μαγαζακι στον Πειραια ( Λαμπρακη) που φερνει θηκες κ.τ. λ με 10 ευρω, μου το ειχε τοποθετήσει κι ολας, μου εχει πεσει ποσες φορες κατω και χαμπαρι. Τωρα για μαρκα δεν θυμαμαι, παντως σιγουρα κινεζικο!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο τζαμάκι που να καλύπτει όλη την οθόνη(και στις κούρμπες) στο s7 edge και να μην είναι ακριβό έχετε να προτείνετε;

H μόνη πρόταση που αξίζει είναι τα τζαμάκια με υγρή κόλλα που στερεοποιείτε με UV φως.

Στο ebay, Aliexpress και στα άλλα κινέζικα θα τα βρείς πολύ φτηνα πια. Σίγουρα κάτω από 10 Ευρώ.

Αξίζουν γιατί η αίσθηση της αφής είναι κανονική. Σε όλα τα άλλα τζαμάκια σε edge οθόνες μένουν κενά και χάνουν σε αίσθηση

Και μην φοβάσαι, ξεκολάνε εύκολα, αν θες να τα αλλάξεις (είναι σαν μαστίχα η κόλλα)

 

Θα βρείς και σε μαγαζιά την Ελλάδα, μερικά μάλιστα στα τοποθετούν (θέλει λίγο προσοχή)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...