Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες με τα μαγνητακια εγω δεν τις πολυεμπιστευομαι για διαφορους λογους. Ασε που στο αμαξι μου οι αεραγωγοι πηγαινουν και προς τα κατω (απο το βαρος του κινητου - σε γρηγορη δοκιμη παλαιοτερα) οποτε δε νομιζω οτι θα βολευε αυτη η βαση.

 

Ειχα μια φθηνή, κλασική με βεντούζα απο το Πλαίσιο που όμως κράτησε κανένα χρόνο και μετα η βεντουζα ξεραθηκε απο τον ηλιο και κόπηκε.

 

Πριν λίγες εβδομάδες κατέληξα στην αυθεντική της Samsung, που είναι -προς το παρόν- μακράν η πιο σταθερή, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, απίστευτα σταθερή βεντούζα και δεν τρίζει. Σε βαθος χρόνου θα φανεί βέβαια...

 

https://www.skroutz.gr/s/6690742/Samsung-Universal-Smartphone-Vehicle-Dock-4-0-5-7.html

 

Αυτές που στηρίζονται στους αεραγωγούς το μόνο που καταφέρνουν είναι να σε σπάνε τα νεύρα.

Ότι χειρότερο από θέμα σταθερότητας

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Η αλήθεια είναι θα ήθελα κάτι διακριτικό και την ευκολία που έχει το μαγνητακι. Θα το έβαζα πάντα έτσι στην βάση ,ενώ με τις άλλες βάσεις πιστεύω θα το βάζω μονο σε ταξίδια. Αλλά φυσικά δεν θα κάνω έκπτωση στην ασφάλεια του κιν.
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία που έβαλα, είναι η :Ugreen Gravity Car Phone Holder Air Vent Mount Stand (ebay)

Είμαι πολύ ευχαριστημένος. πολύ εύκολα βάζεις βγάζεις το κινητό, και είναι πολύ ασφαλές και σταθερό.

Εχει να κάνει βέβαια με τις γρίλιες του συστήματος αερισμού του αμαξιού.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτες με τα μαγνητακια εγω δεν τις πολυεμπιστευομαι για διαφορους λογους. Ασε που στο αμαξι μου οι αεραγωγοι πηγαινουν και προς τα κατω (απο το βαρος του κινητου - σε γρηγορη δοκιμη παλαιοτερα) οποτε δε νομιζω οτι θα βολευε αυτη η βαση.

 

Ειχα μια φθηνή, κλασική με βεντούζα απο το Πλαίσιο που όμως κράτησε κανένα χρόνο και μετα η βεντουζα ξεραθηκε απο τον ηλιο και κόπηκε.

 

Πριν λίγες εβδομάδες κατέληξα στην αυθεντική της Samsung, που είναι -προς το παρόν- μακράν η πιο σταθερή, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, απίστευτα σταθερή βεντούζα και δεν τρίζει. Σε βαθος χρόνου θα φανεί βέβαια...

 

https://www.skroutz.gr/s/6690742/Samsung-Universal-Smartphone-Vehicle-Dock-4-0-5-7.html

Αγόρασα την συγκεκριμένη άπο το e-shop. Δεν ξέρω αν έπεσα σε προβληματικό κομμάτι, αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Η βεντούζα δεν κολλάει καλά στο τζάμι, με αποτέλεσμα η βάση να πέφτει μαζί με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία που έβαλα, είναι η :Ugreen Gravity Car Phone Holder Air Vent Mount Stand (ebay)

Είμαι πολύ ευχαριστημένος. πολύ εύκολα βάζεις βγάζεις το κινητό, και είναι πολύ ασφαλές και σταθερό.

Εχει να κάνει βέβαια με τις γρίλιες του συστήματος αερισμού του αμαξιού.

 

Καλη φαινεται αυτη , απο οτι ειδα βγαινει και για την θυρα του cd player . το ειχε δοκιμασει κανεις σε cd player ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω την θήκη της κοπέλας μου. Έχει s7 edge rose gold και φορούσε την ultra hybrid rose crystal. Τώρα θέλω να πάω σε crystal clear. Την φοράει κανείς με το συγκεκριμένο χρώμα για να δω αν κάθεται όμορφα ? Ευχαριστώ πολύ όσους ασχοληθούν. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και κάτι χρόνια το tivizen (από εποχή note3 και από εποχή note 4 την ir camera flir. Αυτά έχουν microusb όχι type c. Δοκίμασα με τον αντάπτορα που είχε το note9 μέσα στο κουτί από type c σε microusb αλλά δεν παίζει κανένα. Ξέρει κάνεις αν παίζουν με άλλο τρόπο; Βλέπω να κρατάω S7 edge μόνο για αυτά...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει καλωδιο να το συνδεσουμε στο κινητο και μετα να βγαζει hdmi που να μπορω να βλεπω τις ταινιες που εχω στο κινητο 4κ ποιοτητας στην τηλεοραση?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα οθόνη μαζί με μπαταρία στο s7 edge μήπως έχει εμπειρία κάποιο παιδί για τις μεμβράνες του media markt?, έχει με 10, 15, 20 ευρώ και ένα άλλο με κάτι σταγόνες λέει με νανοτεχνική? που είναι καλύτερο. Η παλιά ήταν IQ Shield, η οποία χάλασε με την αλλαγή της οθόνης, και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει, την είχα παραγγείλη στην αμερική. Edited by manfles
Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα οθόνη μαζί με μπαταρία στο s7 edge μήπως έχει εμπειρία κάποιο παιδί για τις μεμβράνες του media markt?, έχει με 10, 15, 20 ευρώ και ένα άλλο με κάτι σταγόνες λέει με νανοτεχνική? που είναι καλύτερο. Η παλιά ήταν IQ Shield, η οποία χάλασε με την αλλαγή της οθόνης, και ήμουν πολύ ευχαριστημένος, τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει, την είχα παραγγείλη στην αμερική.

 

Ειχα βαλει εγω και εχει λιγο θολαδα, δεν ειναι τζαμι, καθαρο σε διαθγεια. και κολλαει το δαχτυλο λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει εγω και εχει λιγο θολαδα, δεν ειναι τζαμι, καθαρο σε διαθγεια. και κολλαει το δαχτυλο λιγο.

 

Τι από τα πιό πάνω έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει για νανοτεχνολογια. Την εβγαλα...

 

Τώρα τι έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι έχεις?

 

Τζαμακι. Δεν συγκρινετε. Παντως τελειο τζαμι δεν υπαρχει για τους λογους που εχουν αναφερθει πολακις.

Link to comment
Share on other sites

Τζαμακι. Δεν συγκρινετε. Παντως τελειο τζαμι δεν υπαρχει για τους λογους που εχουν αναφερθει πολακις.

 

Ποιό τζσμακι ? Θήκη έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια θεκω να ρωτησω κατι σχετικα με το usb ανταπτορα. εχω καποια σημαντικα αρχεια που θελω να μεταφερω απο και προς ntfs εξωτερικους σκληρους δισκους . κατεβασα λοιπον το es file explorer που μπορει να διαβασει τέτοιους δισκους . με αφηνει να μεταφερω αρχεια απο το δισκο στο κινητο ΑΛΛΑ δεν με αφηνει να μεταφερω αρχεια απο το κινητο στον οποιοδηποτε εξωτερικο ntfs δισκο εχουμε καμια ιδεα γιατι το χρειάζομαι και για δουλειά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τσάμπα θηκούλα από eBay εδώ:

 

https://www.ebay.com/rpp/row-promo/freegift-for-e

 

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S4-S5-S6-S7-S8-S9-Shockproof-Soft-TPU-Leather-Back-Case-Cover/292663592121?var=591463665061&_trkparms=%26rpp_cid%3D5bee925ca4e2b01eabe5f6e7%26rpp_icid%3D5bd6eb4a8121d36d56b5fda0

 

κι αυτή για πιο minimal:

 

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S6-S7-S8-Luxury-Rubber-Soft-Phone-Case-Matte-Slim-Back-Cover/182955913425?var=690272467755

 

Τις πήρα και τις δύο με ...0,00 €

 

Μη με ρωτάτε αν αξίζουν. Τσάμπα είναι, θα δείξει.

 

p.s. αν δεν σας παιρνει τον εκπτωτικο κωδικο, εγώ έκανα το εξής:

 

Από άλλο browser sign up με άλλο μου gmail account και με ελάχιστα στοιχεία πήρε κανονικά το κουπόνι. Εβαλα το ίδιο κινητό που έχω και στον βασικό μου λογαριασμό (αυτόν στον οποίο το κουπόνι δεν δούλευε) και το ίδιο paypal account. Προχώρησε μια χαρά.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Κάτοχος πλέον S7 και αγόρασα την Spigen Ultra Hybrid Crystal Clear για θηκούλα. Μήπως κάποιος γνωρίζει να μου προείνει tempered glass ή ζελατίνα που να ταιριάζει με την θηκούλα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κανεις δεν γνωριζει ζελατίνα ή γυαλι που να πιάνει οσο το δυνατόν καλυτερα σε s7;

 

Κατ' εμέ η καλύτερη ζελατίνα είναι η original της Samsung. Τουλάχιστον για το απλό S7.

 

Link 1 // Link 2 // Link 3 // Link 4

 

Για τη ScreenKnight έχω γράψει την άποψή μου στο παρελθόν:

 

Εχω αυτη τη στιγμή στο S7 flat την ScreenKnight (μπροστά και πίσω), που ναι μεν εχει μπει καλά, αλλά το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο ωραίο, καθότι υπο κάποιες γωνίες φαίνονται ξεκάθαρα κύματα και περίεργες μικρο-ραβδώσεις στο μεγαλύτερο μέρος της επιφάνειάς της. Οπότε πάει για βγάλσιμο (θα αφήσω μονο την πίσω).

.........

Σήμερα έβγαλα την ScreenKnight και έβαλα το Original S7 Screen Protector. Επιτέλους ξανανιώθω ότι το κινητό ειναι ..καινουριο και απολαμβανω την οθόνη. Καμία σύγκριση ! H original ειναι σαφως πιο καθαρή, δεν εχει τα bumps της ScreenKnight και εχει πολυ καλύτερη αίσθηση στο touch. Επίσης ειναι ελαφρώς πιο σκληρή / χοντρή και θεωρώ ότι προσφέρει μεγαλύτερη προστασία απο την ScreenKnight.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τον κοπο σας. Ηδη εχω αγορασει 2 αλλες και κλαιω 15 ευρω. Αντε να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάπου dome glass για το edge σε λογική τιμή;

Το μόνο που βρήκα ήταν από eBay με πάνω από 70€ και με τα ταχυδρομικά ξέφευγε πολύ!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί κάπου dome glass για το edge σε λογική τιμή;

Το μόνο που βρήκα ήταν από eBay με πάνω από 70€ και με τα ταχυδρομικά ξέφευγε πολύ!

 

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S7edge-S8-S9-S9-Full-UV-Glue-5D-Curved-Liquid-Tempered-Glass/183576324993?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131231084308%26meid%3D9b3f47d4a3914c528e7eb0fd7fb127e6%26pid%3D100010%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D173584008109%26itm%3D183576324993&_trksid=p2047675.c100010.m2109

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα ρε παιδια υπαρχει μια προστασια οθονης καλη για το s7 το απλο? τυπου dome η κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S7edge-S8-S9-S9-Full-UV-Glue-5D-Curved-Liquid-Tempered-Glass/183576324993?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131231084308%26meid%3D9b3f47d4a3914c528e7eb0fd7fb127e6%26pid%3D100010%26rk%3D1%26rkt%3D3%26sd%3D173584008109%26itm%3D183576324993&_trksid=p2047675.c100010.m2109

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα ρε παιδια υπαρχει μια προστασια οθονης καλη για το s7 το απλο? τυπου dome η κατι αναλογο?

 

Λοιπόν μετά απο την αλλαγή οθόνης στο service, έβαλα και το τζαμάκι με πολυμεριζόμενο υγρό για κόλλα. αρκετά "αγχωτική" διαδικασία, αλλά επιτέλους ένα τζάμι που δουλεύει σωστά.

Δείχνει να έχει κολλήσει πολύ καλά, η λειτουργικότητα της οθόνης είναι στο 100%. Θα ενημερώσω αν σε βάθος χρόνου παρουσιάσει κάτι.

Αλλά σαν πρώτη εκτίμηση (μετά από 3-4 τζάμια και 5-6 μεμβράνες) είναι ότι είναι το καλύτερο που του έχω φορέσει!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...