Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναστασία

στις δύο προηγούμενες σελίδες του topic θα βρεις απαντήσεις στο ερώτημα σου :-)

 

Σωστά τώρα το ειδα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ εχω βαλει 2 φορες την original και δυστυχώς την πετάνε οι θήκες. Θέλει λίγο κούρεμα στις άκρες για να το αποφύγεις. Έχω μια caseology θήκη. Με την Nilkin Nature είναι κομπλέ. Πολύ ευκρινής και ωραία κύλιση.

Αγόρασα και γω την Screenknight και θα την βάλω κάποια στιγμή που θα στραπατσαριστεί λίγο περισσότερο η original (έχει ήδη αρχίσει να πετιέται στις άκρες λόγω της θήκης).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το S7 που δεν είναι τόσο καμπυλωτές οι γωνίες όσο το edge. Διάβασα αρκετά σχόλια αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν εντόπισα αυτές τις πληροφορίες που ήθελα, παρα μόνο βρήκα κάποια σχόλια που ανέφεραν για το edge ότι η θήκη πετάει το τζαμάκι. Εγώ θα ήθελα να μάθω εαν υπάρχει πρόβλημα και με το s7 αντίστοιχο.

ΠΑιδεύομαι εδώ και μέρες να βρω κάτι να ταιριάζει. Έχω αγοράσει και απιστρέψει ήδη μια θήκη και δύο τζαμάκια πίσω. Η σιλικονούχα διάφανη θήκη απο το πλαίσιο κολλούσε και έκανε νερά απο πίσω, το τζαμάκι δεν ήταν full cover 3d όπως έγραφε αλλά τελείωνε πριν τις καμπύλες της οθόνης, το επέστρεψα και αυτό καθώς δεν ανταποκρινόταν σ'άυτό που έλεγε στη περιγραφή όταν το παρήγγειλα. Επίσης ξανα παρήγγειλα άλλο απο e-shop πιο ακριβό τζαμάκι με 14€ και ήρθε και αυτό χωρίς να είναι Full cover και επίσης ήταν σπασμένο μόλις μου το άνοιξαν στο κατάστημα οπότε και δεν το παρέλαβα.

Τώρα έχω πάρει μια σιλικονούχα διάφανη θήκη που κάθεται αρκετά καλά στο κινητό μια Roar 0,3mm Ultra Thin.

Στην οθόνη δεν έχω ακόμη τίποτα και μετά απο πολύ ψάξιμο, βίντεο σε youtube και σχόλια είδα πως αυτή εδώ η οθόνη και καλύπτει και κάθεται καλά. ΤΟ θέμα είναι πως φοβάμαι μήπως η σιλικονούχα θήκη πετάει το τζαμάκι. Υπάρχει τέτοιο θέμα με το s7 ή στο edge μόνο είναι πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το S7 που δεν είναι τόσο καμπυλωτές οι γωνίες όσο το edge. Διάβασα αρκετά σχόλια αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν εντόπισα αυτές τις πληροφορίες που ήθελα, παρα μόνο βρήκα κάποια σχόλια που ανέφεραν για το edge ότι η θήκη πετάει το τζαμάκι. Εγώ θα ήθελα να μάθω εαν υπάρχει πρόβλημα και με το s7 αντίστοιχο.

ΠΑιδεύομαι εδώ και μέρες να βρω κάτι να ταιριάζει. Έχω αγοράσει και απιστρέψει ήδη μια θήκη και δύο τζαμάκια πίσω. Η σιλικονούχα διάφανη θήκη απο το πλαίσιο κολλούσε και έκανε νερά απο πίσω, το τζαμάκι δεν ήταν full cover 3d όπως έγραφε αλλά τελείωνε πριν τις καμπύλες της οθόνης, το επέστρεψα και αυτό καθώς δεν ανταποκρινόταν σ'άυτό που έλεγε στη περιγραφή όταν το παρήγγειλα. Επίσης ξανα παρήγγειλα άλλο απο e-shop πιο ακριβό τζαμάκι με 14€ και ήρθε και αυτό χωρίς να είναι Full cover και επίσης ήταν σπασμένο μόλις μου το άνοιξαν στο κατάστημα οπότε και δεν το παρέλαβα.

Τώρα έχω πάρει μια σιλικονούχα διάφανη θήκη που κάθεται αρκετά καλά στο κινητό μια Roar 0,3mm Ultra Thin.

Στην οθόνη δεν έχω ακόμη τίποτα και μετά απο πολύ ψάξιμο, βίντεο σε youtube και σχόλια είδα πως αυτή εδώ η οθόνη και καλύπτει και κάθεται καλά. ΤΟ θέμα είναι πως φοβάμαι μήπως η σιλικονούχα θήκη πετάει το τζαμάκι. Υπάρχει τέτοιο θέμα με το s7 ή στο edge μόνο είναι πρόβλημα αυτό;

 

Οι περισσότερες σιλικονουχες διαφανες θηκες κανουν νερα. Αυτη που εχεις τωρα δεν σου κανει καθολου;

Εγω εχω συνδυάσει το original screen protector με αυτη τη θηκη και ολα μια χαρα. Νερα κανει κι αυτη απο πισω αλλα δεν με ενοχλει. Επισης ειναι ελαφρως γκρι οποτε δεν θα κιτρινισει τοσο ευκολα οσο οι 100% διαφανες.

 

Για τζαμακι που να καλυπτει ολη την οθονη και να καθεται και καλα και μαλιστα και με θηκη -αποψη μου- ξέχνα το. Αιωνια και ματαιη η αναζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες σιλικονουχες διαφανες θηκες κανουν νερα. Αυτη που εχεις τωρα δεν σου κανει καθολου;

Εγω εχω συνδυάσει το original screen protector με αυτη τη θηκη και ολα μια χαρα. Νερα κανει κι αυτη απο πισω αλλα δεν με ενοχλει. Επισης ειναι ελαφρως γκρι οποτε δεν θα κιτρινισει τοσο ευκολα οσο οι 100% διαφανες.

 

Για τζαμακι που να καλυπτει ολη την οθονη και να καθεται και καλα και μαλιστα και με θηκη -αποψη μου- ξέχνα το. Αιωνια και ματαιη η αναζητηση.

 

Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου επιβεβαίωσαν πως αυτό εδώ το τζαμάκι εφαρμόζει καλά και καλύπτει μέχρι τις άκρες. Εϊμαι ένα βήμα πριν το παραγγείλω αλλά αφού μου λες πως θήκη με τζαμάκι να το ξεχάσω τι να πω... Θα το ξανα σκεφτώ.

https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s7/blue-star-curved-glass-black-galaxy-s7-detail.html

 

όσο για τη θήκη τη σιλικονούχα που έχω τώρα είναι αρκετά ικανοποιητική και δεν κάνει νερά παρά μόνο σε ένα σημείο πάνω αλλά δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου και δεν ενοχλεί.

 

 

Απ'οτι κατάλαβα έχεις μεμβράνη προστασίας και όχι τζαμάκι ε; Στο προηγούμενο s2 που είχα στην αρχή είχα μεμβράνη και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, τα τελευταία δύο χρόνια την έχω βγάλει και δεν έχει ούτε μια μικρή γρατσουνιά επάνω που είναι και πιο παλιό μοντέλο τώρα εαν κάνει τόσο εύκολα γρατσουνιές υτο s7 τι να πω;

Όσο για τη προστασία απο σπάσιμο δεν το σκέφτομαι καν. Αν είναι να μου πε΄σει κάτω δεν προστατεύει ούτε τζαμάκι ούτε τίποτα. Τις γρατσουνιές πιο πολύ θέλω να προστατεύσω απλά έλεγα μήπως το τζαμάκι ήταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο σιλικονουχα θήκη να μην έχει πρόβλημα με το τζαμακι που αναφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι εγώ κατέληξα σε screen protector. Το original που ανέφερα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα κ γω το παρακατω για s7 edge

 

https://gadgetspo.com/collections/others/products/3d-curved-tempered-glass-protector-for-samsung-galaxy

 

Μολις ερθει θα σας πω εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, παράγγειλα και εγώ το τζαμακι. Εσείς από που παραλαβατε, από Κινα ή Αμερική, γιατί το δικό μου έρχεται από Κίνα... Υπάρχει πλέον κίνδυνος τελωνείου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θαύμα! :D

 

Βρήκα μετά από ενάμιση χρόνο τσαμάκι για το κινητό που να μη το πετάει η θήκη και να μη χάνει σε απόκριση στα πλαινα!!

 

Εχω παραγγείλει τη μεμβράνη υγρής τοποθέτησης της spigen αλλά επειδή θα έρθει σε 10 μερες περίπου είπα να περασω από το EClick Γαλατσιου μήπως βρω κάτι προσωρινό.

Αφού μου δοκίμασαν διάφορα που φαινοταν ότι θα τα πετούσε η θηκη, δοκίμασαν ένα που ερχοταν ακριβώς μέχρι την κουρμπα της οθόνης κι όχι παρακατω στο μαύρο πλαίσιο της edge. Αφου έκανα το σταυρό μου το αγόρασα, το τοποθέτησα, εβαλα και τη θήκη και τώρα ανοίγω σαμπανια! :lol::lol:

 

Δώστε μου λιγο χρονο να βγάλω φωτογραφίες με το tablet..

240243e304ccc04f2034d32d66756209.jpg37064a46d9b88924961c209b44e4f8f3.jpg2e6005e4b5fe8be62bba138f35233fb6.jpg72aa0b1bbe00460a4c7e76bc18f4a3a1.jpg

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παράγγειλα και εγώ το τζαμακι. Εσείς από που παραλαβατε, από Κινα ή Αμερική, γιατί το δικό μου έρχεται από Κίνα... Υπάρχει πλέον κίνδυνος τελωνείου;
Σήμερα παρέλαβα το δικό μου μετά από 1 περίπου μήνα. Κίνα. Δυστυχώς δεν τράβηξα unboxing. Βέβαια άνοιξα case στο paypal. Δεν γίνεται να είναι χύμα το τζαμάκι και να πλέει μέσα σε κουτί. ( επιπλέον δεν είναι full adhesive)

 

 

471d74c17c12b144d4d53728c146cbb2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θαύμα! :D

 

Βρήκα μετά από ενάμιση χρόνο τσαμάκι για το κινητό που να μη το πετάει η θήκη και να μη χάνει σε απόκριση στα πλαινα!!

 

Εχω παραγγείλει τη μεμβράνη υγρής τοποθέτησης της spigen αλλά επειδή θα έρθει σε 10 μερες περίπου είπα να περασω από το EClick Γαλατσιου μήπως βρω κάτι προσωρινό.

Αφού μου δοκίμασαν διάφορα που φαινοταν ότι θα τα πετούσε η θηκη, δοκίμασαν ένα που ερχοταν ακριβώς μέχρι την κουρμπα της οθόνης κι όχι παρακατω στο μαύρο πλαίσιο της edge. Αφου έκανα το σταυρό μου το αγόρασα, το τοποθέτησα, εβαλα και τη θήκη και τώρα ανοίγω σαμπανια! :lol::lol:

 

Δώστε μου λιγο χρονο να βγάλω φωτογραφίες με το tablet..

240243e304ccc04f2034d32d66756209.jpg37064a46d9b88924961c209b44e4f8f3.jpg2e6005e4b5fe8be62bba138f35233fb6.jpg72aa0b1bbe00460a4c7e76bc18f4a3a1.jpg

 

Ποσό το πήρες;η θήκη που έχει στην πλάτη ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θαύμα! :D

 

Βρήκα μετά από ενάμιση χρόνο τσαμάκι για το κινητό που να μη το πετάει η θήκη και να μη χάνει σε απόκριση στα πλαινα!!

 

Εχω παραγγείλει τη μεμβράνη υγρής τοποθέτησης της spigen αλλά επειδή θα έρθει σε 10 μερες περίπου είπα να περασω από το EClick Γαλατσιου μήπως βρω κάτι προσωρινό.

Αφού μου δοκίμασαν διάφορα που φαινοταν ότι θα τα πετούσε η θηκη, δοκίμασαν ένα που ερχοταν ακριβώς μέχρι την κουρμπα της οθόνης κι όχι παρακατω στο μαύρο πλαίσιο της edge. Αφου έκανα το σταυρό μου το αγόρασα, το τοποθέτησα, εβαλα και τη θήκη και τώρα ανοίγω σαμπανια! :lol::lol:

 

Δώστε μου λιγο χρονο να βγάλω φωτογραφίες με το tablet..

240243e304ccc04f2034d32d66756209.jpg37064a46d9b88924961c209b44e4f8f3.jpg2e6005e4b5fe8be62bba138f35233fb6.jpg72aa0b1bbe00460a4c7e76bc18f4a3a1.jpg

Κόλλα έχει μόνο στο πάνω κάτω μέρος φίλε μου;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμι 12€.. το έβαλα μονος μου.

Η θήκη είναι η δερμάτινη πλάτης της Samsung.

 

Για την κόλλα δεν παρατήρησα γιατί από τη χαρά μου την έβαλα γρήγορα χωρίς πολλά πολλά...

 

Εδώ και 5 ώρες που το χρησιμοποιώ δεν έχω βρει κάποιο μειονέκτημα, κάπου να χάνει...

 

Θα επανέλθω εάν παρατηρήσω κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμι 12€.. το έβαλα μονος μου.

Η θήκη είναι η δερμάτινη πλάτης της Samsung.

 

Για την κόλλα δεν παρατήρησα γιατί από τη χαρά μου την έβαλα γρήγορα χωρίς πολλά πολλά...

 

Εδώ και 5 ώρες που το χρησιμοποιώ δεν έχω βρει κάποιο μειονέκτημα, κάπου να χάνει...

 

Θα επανέλθω εάν παρατηρήσω κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι σε παρακαλώ ενημέρωσε μας μετά από μέρες πως πάει μήπως πάρω κι εγώ.την θήκη από που την πήρες;έχεις κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Τη θήκη την είχα αγοράσει το καλοκαίρι σε προσφορά από το Ekos.gr αλλά μετά από λίγο δεν την είχε διαθεσιμη. Και γενικά αργότερα που την έψαχνα δεν την έβρισκα. Μάλλον θα πρέπει να το ψάξεις.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το S7. Πειτε μου ενα tempered glass καλό που να καθεται οσο το δυνατον καλυτερα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το S7. Πειτε μου ενα tempered glass καλό που να καθεται οσο το δυνατον καλυτερα.
Διάβασε λίγες σελίδες πίσω και θα βγάλεις άκρη

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για το s7 μου κάποια από τις: spigen neo Hybrid, Slim Armor, Tought Armor, Rugged Armor σε σκούρο χρώμα και Αυθεντική ζελατινα της sumsung. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει ένα pm ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την JETech Shock-Absorption and Carbon Fiber Case από το Amazon.UK.

Εκανε 13 μέρες να έρθει με tracking απο το ιδιο το site της Amazon (το απλο tracking που ειναι σαν timeline).

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01MCWPVCD

 

Η θήκη είναι όμορφη και δεν τη λες χοντροκομμένη.

Προστατεύει και την οθόνη, με την έννοια οτι μπορείς να αφησεις το κινητό σε επίπεδη επιφάνεια και με την μπροστα πλευρά του (δηλαδη την οθονη του), καθότι τα χείλη της θήκης εξέχουν λίγο σε σχέση με το ύψος της οθόνης.

 

Προς το παρόν φαίνεται να μην σηκώνει / βγάζει το original Samsung S7 screen protector που έχω βάλει, εφόσον (και το τονίζω αυτό), η ζελατίνα έχει μπει σωστά και δεν είναι μετατοπισμένη προς τα δεξιά ή τα αριστερά. Η δική μου ζελατίνα είναι στην κατω της πλευρά δυο χιλιοστά πιο δεξιά από ότι θα έπρεπε - και είναι στα όρια. Θα δω και τις επόμενες μέρες πως θα πάει με τη ζελατίνα και θα ενημερώσω.

 

71XpQgTm00L._SL1500_.jpg

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και μου ηρθε τζαμι απο gadgetspo.

Περαν του οτι δεν ειναι full adhesive οπως το διαφημιζουν, η θηκη μου [Spigen Rugged Armor] το πεταξε αμεσως. Εννοειται ζητησα refund και περιμενω απαντηση.

Επισης εχω παραγγειλει και περιμενω απο μερα σε μερα την Ringke ONYX BLACK. το αναφερω επειδη αυτες τις θηκες σκοπευω να χρησιμοποιω.

εχω δει τις μεμβρανες και ειναι σκετη απογοητευση η "πλαστικιλα" που εχουν στην αφη και στο ματι.

Οποτε ... υπαρχει τελικα tempered glass για το s7 που να μην ειναι λειψο και κουτσουρεμενο [βλεπε halo] και να συνεργαζεται με τις παραπανω θηκες;

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το full adhesive που λες? Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό το τζαμακι. Από θήκη έχω μια διαφανή ελαστική απλή και δεν το έχει πετάξει εναμιση μηνα σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το full adhesive που λες? Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτό το τζαμακι. Από θήκη έχω μια διαφανή ελαστική απλή και δεν το έχει πετάξει εναμιση μηνα σίγουρα.

 

καλημερα φιλε μου.

ειναι το να εχει κολλα σε ολη την επιφανεια του τζαμιου και οχι μονον περιμετρικα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτον τον ασύρματο ταχυφορτιστή για το κινητό μας?

 

Και δεν εννοώ αν δουλεύει σαν ασύρματος φορτιστής, αλλά αν δουλεύει η ταχυφόρτιση του στο galaxy s7 γιατί το θεωρώ κοροϊδία να πληρώσω 30-50 ευρώ για τον αυθεντικό ασύρματο ταχυφορτιστή της samsung αν μπορώ ν κάνω την δουλειά μου και με αυτόν μιας και η εταιρία blitzwolf θεωρείτε από τις ποιοτικές στο χώρο για τα προϊόντα της.

 

Και για να φορτισω το κινητο ασυρματα πρεπει να εχω ενεργο το nfc?

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και το χρόνο σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτον τον ασύρματο ταχυφορτιστή για το κινητό μας?

 

Και δεν εννοώ αν δουλεύει σαν ασύρματος φορτιστής, αλλά αν δουλεύει η ταχυφόρτιση του στο galaxy s7 γιατί το θεωρώ κοροϊδία να πληρώσω 30-50 ευρώ για τον αυθεντικό ασύρματο ταχυφορτιστή της samsung αν μπορώ ν κάνω την δουλειά μου και με αυτόν μιας και η εταιρία blitzwolf θεωρείτε από τις ποιοτικές στο χώρο για τα προϊόντα της.

 

Και για να φορτισω το κινητο ασυρματα πρεπει να εχω ενεργο το nfc?

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και το χρόνο σας.

 

Το NFC δεν εχει σχεση με την ασυρματη φορτιση.

 

Το συγκεκριμενο που αναφερεις δεν το εχω δοκιμασει αλλα πηρα πριν λιγες μερες αυτο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Fast charging με την γνωστη αξιοπιστια της Anker. Χωρις υπερθερμανσεις, χωρις θορυβους απο ανεμιστηρες, χωρις κανενα προβλημα.

 

http://amzn.to/2BPNcmH

 

Χαμηλοτερη τιμη στο ιταλικό Amazon, στα 25 ευρω με μεταφορικα http://amzn.to/2DTFbmC

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...