Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος ποια μάρκα tempered glass ταιριάζει απόλυτα στην λίγο curved οθόνη του απλού s7 ?

Μεχρι στιγμής έχω διαβάσει για την προστασία της Samsung που καλύπτει όλη την οθονη αλλά είναι απλή ζελατίνα όχι τζάμι

 

Αυτό αλλά για εμάς από επαρχία? Που να μπορούμε να παραγγείλουμε online και αρα να είναι αξιόπιστα καλή γιατί αλλιώς θα είναι πεταμένα λεφτά?

 

Εχω και αυτή την SView Flip Cover θήκη στο κινητο αν εχει σημασία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
φιλε η πιο ομορφη ειναι η ugreen αλλα

1) δεν λέει πουθενα ποσα mm παχος κινητο και

2) το clips του φαινεται αρκατε basic χωρις το μαντζαφλαρακι που το σφιγγει και

3) δεν εξέχει καθόλου προς τα εξω οπότε πρόσεξε πως θα κάτσει πανω στο αεραγωγό σου... αν πχ ειναι λιγο πιο μεσα ο αεραγωγός απο το ταμπλό τότε το κλίπς δεν θα πιανει μεχρι μέσα...

ελπίζω να με καταλαβες, δεν εχω δυσλεξία αλλα μια τέτοια λεπτομέρεια ειναι καπως δύσκολο να το εκφράσω με λόγια:):)

 

1) Γράφει στην περιγραφή πως κάνει για αρκετά iphone και galaxy s μοντέλα, τώρα αν έχεις κάνα nokia 3310 προφανώς δεν θα κάνει. Μήν ξεχνάς πως είμαστε σε θέμα του S7, οπότε δε φέρω ευθύνη αν την πάρει κάποιος και θελήσει να τοποθετήσει άλλο κινητό. Φαντάζομαι όμως πως θα κάνει για όλα τα σύγχρονα μοντέλα που ούτως ή άλλως είναι λεπτά.

2) Αν θα υπάρξει πρόβλημα με αυτό μένει να φανεί.

3) Στις εικόνες έχει μια που δείχνει σε ποιούς αεραγωγούς κάνει και σε ποιούς όχι.

 

Όταν το παραλάβω θα το δοκιμάσω και θα σας πω τη γνώμη μου όπως και να'χει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα μάγκες!

Ψάχνω θηκη για το S7 και είμαι μεταξύ αυτών:

https://www.e-shop.gr/back-case-ultra-slim-03mm-samsung-galaxy-s7-g930-black-p-TEL.026962

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_volte-tel-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-samsung-s7-g930-faceplate-electroplating-grey-5205308173820-1192586.html

https://www.skroutz.gr/s/9507936/Spigen-Liquid-Crystal-Galaxy-S7.html

https://www.skroutz.gr/s/9507933/Spigen-Thin-Fit-Black-Galaxy-S7.html#reviews

 

έχει κανείς καποια από αυτές να μου πει απόψεις. Θα ήθελα να μη γλιστραει (ναι! Γλιστρανε και θήκες καμια φορά) και να μη φθείρουν το πλαισιο του κινητου και να είναι διακριτικη οσο γινεται και όχι χοντροκομμενη Επισης, τι θα προτείνατε εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου, spigen ultra hybrid, neo hybrid, rugged armor και ringke onyx. Νομίζω αυτό που ψάχνεις θα το βρεις στην rugged armor και στην ringke onyx, η οποία έχει πολύ καλή αίσθηση και δεν γλιστράει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

1) Γράφει στην περιγραφή πως κάνει για αρκετά iphone και galaxy s μοντέλα, τώρα αν έχεις κάνα nokia 3310 προφανώς δεν θα κάνει. Μήν ξεχνάς πως είμαστε σε θέμα του S7, οπότε δε φέρω ευθύνη αν την πάρει κάποιος και θελήσει να τοποθετήσει άλλο κινητό. Φαντάζομαι όμως πως θα κάνει για όλα τα σύγχρονα μοντέλα που ούτως ή άλλως είναι λεπτά.

2) Αν θα υπάρξει πρόβλημα με αυτό μένει να φανεί.

3) Στις εικόνες έχει μια που δείχνει σε ποιούς αεραγωγούς κάνει και σε ποιούς όχι.

 

Όταν το παραλάβω θα το δοκιμάσω και θα σας πω τη γνώμη μου όπως και να'χει :)

 

Λοιπόν, την παρέλαβα χτες και τη δοκίμασα μέχρι και σήμερα. Με μια λέξη, άψογη! Το κλιπ του μπορεί να μη σφίγγει αλλά είναι τόσο δυνατό και σφιχτό ώστε να μην κουνιέται. Επίσης κουνιέται δύσκολα αριστερά και δεξιά. Πολύ σταθερή. Επίσης έκατσε άριστα τον αεραγωγό του αμαξιού μου. Από πάχος χωράει και πιο χοντρά κινητά από το S7 (δοκίμασα το δικό μου μαζί με τη θήκη του και είχε ακόμα περιθώριο. Πραγματικά πολύ βολική, βάζεις-βγάζεις το κινητό με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας. Πριν 4 μήνες αγόρασα το Samsung S7 edge και μαζί την αναλογική θήκη του. Από την προηγούμενη εβδομάδα όμως η αναλογική οθόνη της θήκης σταμάτησε να δουλεύει. Είναι πρόβλημα του προϊόντος η κάποιας εφαρμογής του τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.mobilepro-shop.gr/el/samsung-galaxy-s7/1188-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-samsung-galaxy-s7-ipaky-pc-tpu-protective-case-grey.html

 

Παιδια εχει πάρει κανεις εδω αυτη τη θήκη να μου πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πάρει το μάτι του, διαθέσιμο για πώληση Whitestone Dome glass για το S7 edge;

Θέλω να πάρω ακόμα ένα, γιατί θα το κρατήσω για χρόνια ακόμα το κινητό, ευχαριστώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

https://www.mobilepro-shop.gr/el/samsung-galaxy-s7/1188-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-samsung-galaxy-s7-ipaky-pc-tpu-protective-case-grey.html

 

Παιδια εχει πάρει κανεις εδω αυτη τη θήκη να μου πει εντυπώσεις?

 

https://www.skroutz.gr/s/9507966/Spigen-Rugged-Armor-Galaxy-S7-Edge.html#reviews για θήκη, την έχω από τον νοέμβριο του 16 σε δύο κινητά, απλά τέλεια, μου έχει πέσει σε πέτρινα πλακάκια απο ένα μέτρο ύψος με την οθόνη μούτρα και δεν έπαθε το παραμικρό. Μου έχει πέσει και κανα δυό φορές ακόμα και το τηλέφωνο είναι αγρατζούνιστο. Μην ακούς τι λένε για ομορφιές και τέτοια, όταν την δείς απο κοντά θα καταλάβεις. Την έχω με μεμβράνη, IQ Shield, την οποία την είχα παραγγείλει στην αμερική. Και εάν δεν βγάζεις βάζεις την θήκη συνέχεια δεν θα σου ξεκολήση ποτέ όπως δεν έχει και εμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει κάποιος πάρει το μάτι του, διαθέσιμο για πώληση Whitestone Dome glass για το S7 edge;

Θέλω να πάρω ακόμα ένα, γιατί θα το κρατήσω για χρόνια ακόμα το κινητό, ευχαριστώ.

Ενημέρωση:

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα Whitestone dome glass στο Amazon.ca

Τιμή στα 46 ευρώ αλλά θα περάσει σίγουρα και τελωνείο, όποτε υπολογίζω πως δεν θα ξεπεράσει τα 55 ευρώ.

Καθόλου άσχημα.

Ήδη νιώθω καλύτερα και ας μην το έχω βάλει ακόμα.

Θα πάρω άλλο ένα αρχές Ιουλίου (αν προλάβω διαθέσιμο) να υπάρχει buckup.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα Whitestone dome glass στο Amazon.ca

Τιμή στα 46 ευρώ αλλά θα περάσει σίγουρα και τελωνείο, όποτε υπολογίζω πως δεν θα ξεπεράσει τα 55 ευρώ.

Καθόλου άσχημα.

Ήδη νιώθω καλύτερα και ας μην το έχω βάλει ακόμα.

Θα πάρω άλλο ένα αρχές Ιουλίου (αν προλάβω διαθέσιμο) να υπάρχει buckup.

 

Το τελωνείο είναι 46€ x 23% ΦΠΑ + 15 € έξοδα εκτελωνισμου.

Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο είναι 46€ x 23% ΦΠΑ + 15 € έξοδα εκτελωνισμου.
Για το συγκεκριμένο προϊόν, χαλάλι όσο και αν κοστίσει!

 

Μετά από 15 μήνες χρήσης και 3 δυνατά χτυπήματα, ράγισε στην πάνω δεξιά γωνία, συνεπώς ήρθε η ώρα της αντικατάστασης.

 

Διαβάζω μερικές φορές αναρτήσεις, από κάτι κακομοίρηδες που για την αντικατάσταση της οθόνης θα πληρώσουν 280 ευρώ ή θα το πουλήσουν για ανταλλακτικά.

Και αυτό κυρίως, επειδή λυπήθηκαν τα χρήματα για την αγορά του καλύτερου προϊόντος για την προστασία αυτής της πανέμορφης και καινοτόμας στην εποχή της οθόνης.

Συγχρόνως έχουν δώσει πολλαπλάσια χρήματα για ημίμετρα, τζαμάκια και μεμβράνες...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο προϊόν, χαλάλι όσο και αν κοστίσει!

 

Μετά από 15 μήνες χρήσης και 3 δυνατά χτυπήματα, ράγισε στην πάνω δεξιά γωνία, συνεπώς ήρθε η ώρα της αντικατάστασης.

 

Διαβάζω μερικές φορές αναρτήσεις, από κάτι κακομοίρηδες που για την αντικατάσταση της οθόνης θα πληρώσουν 280 ευρώ ή θα το πουλήσουν για ανταλλακτικά.

Και αυτό κυρίως, επειδή λυπήθηκαν τα χρήματα για την αγορά του καλύτερου προϊόντος για την προστασία αυτής της πανέμορφης και καινοτόμας στην εποχή της οθόνης.

Συγχρόνως έχουν δώσει πολλαπλάσια χρήματα για ημίμετρα, τζαμάκια και μεμβράνες...

 

Υπάρχει και για το s7 ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και για το s7 ?
Δεν έχω ψάξει σχετικά και δεν ξέρω αν παρήγαγε η Whitestone γυαλί και για το S7.

Το σίγουρο είναι, πως η παραγωγή για S7 Edge έχει σταματήσει οριστικά και όσα υπάρχουν ακόμα είναι, το "δες τι απέμεινε"...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια βοήθεια. Επειδή άλλαξα κινητό, και το s7 το έδωσα στη γυναίκα, έχω το κιτ με τους φακούς , ολοκαινουργιοι άντε να έβγαλα 10 φωτογραφίες , υπάρχει εδώ μέσα θέμα με πωλήσεις?

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Επειδή άλλαξα κινητό, και το s7 το έδωσα στη γυναίκα, έχω το κιτ με τους φακούς , ολοκαινουργιοι άντε να έβγαλα 10 φωτογραφίες , υπάρχει εδώ μέσα θέμα με πωλήσεις?

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! Πραγματικά δεν το έβρισκα με τίποτα!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα στην παρέα! Είχα παραγγείλει μια ανθεκτική ζελατίνα curved για το απλό Galaxy S7 από εξωτερικό άργησε να μου έρθει τώρα έχω πάει στο S8 οπότε δεν την χρειάζομαι. Οποιος ενδιαφέρεται ας αφήσει ένα πμ :)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για μια βάση για το αυτοκίνητο για το s7 edge . Αυτές οι μικρές με τα μαγνητακια και τα αυτοκόλλητα που βάζουν στα κινητά είναι αξιόπιστα; φαίνονται πολύ βολικά και διακριτικά. Κρατάν ασφαλές το κινητό η θα το ψάχνω σε κάνα καλό φρενάρισμα η λακκούβα ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για μια βάση για το αυτοκίνητο για το s7 edge . Αυτές οι μικρές με τα μαγνητακια και τα αυτοκόλλητα που βάζουν στα κινητά είναι αξιόπιστα; φαίνονται πολύ βολικά και διακριτικά. Κρατάν ασφαλές το κινητό η θα το ψάχνω σε κάνα καλό φρενάρισμα η λακκούβα ;

 

Εγώ έχω σε τέτοια βάση σε ταξί ένα redmi note 4 εδώ και έναν χρόνο.

Ακόμη δεν με έχει πέσει.

Όλο το θέμα είναι να στερεώσει καλά η βάση στο αυτοκίνητο.

Την δικιά μου την έχω βιδωσει

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για μια βάση για το αυτοκίνητο για το s7 edge . Αυτές οι μικρές με τα μαγνητακια και τα αυτοκόλλητα που βάζουν στα κινητά είναι αξιόπιστα; φαίνονται πολύ βολικά και διακριτικά. Κρατάν ασφαλές το κινητό η θα το ψάχνω σε κάνα καλό φρενάρισμα η λακκούβα ;

 

Αυτες με τα μαγνητακια εγω δεν τις πολυεμπιστευομαι για διαφορους λογους. Ασε που στο αμαξι μου οι αεραγωγοι πηγαινουν και προς τα κατω (απο το βαρος του κινητου - σε γρηγορη δοκιμη παλαιοτερα) οποτε δε νομιζω οτι θα βολευε αυτη η βαση.

 

Ειχα μια φθηνή, κλασική με βεντούζα απο το Πλαίσιο που όμως κράτησε κανένα χρόνο και μετα η βεντουζα ξεραθηκε απο τον ηλιο και κόπηκε.

 

Πριν λίγες εβδομάδες κατέληξα στην αυθεντική της Samsung, που είναι -προς το παρόν- μακράν η πιο σταθερή, με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, απίστευτα σταθερή βεντούζα και δεν τρίζει. Σε βαθος χρόνου θα φανεί βέβαια...

 

https://www.skroutz.gr/s/6690742/Samsung-Universal-Smartphone-Vehicle-Dock-4-0-5-7.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...