Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις κάποιο λινκ για το τζαμακι?

Ειναι full glue η κολλα δηλαδη παει παντου η μονο περιμετρικως;;;εχει και για το S7??

Όχι δυστυχώς δεν το έχουν στο site..Κι εγώ τυχαία το ανακάλυψα στο μαγαζί. ίσως αν επικοινωνήσεις με κάποιο κατάστημα eclick να σε βοηθήσουν.

Η κόλλα είναι περιμετρικά αλλά κολλάει αρκετά καλά. Τουλάχιστον σε εμένα 1 μήνα μετά είναι άψογα κολλημένο.

 

Το μόνο κακό είναι ότι τώρα που πήρα την led θήκη, δεν κλείνει 100% το πορτάκι γιατί "βρίσκει" στη γωνία που κάνει το τζάμι.. Κλείνει περίπου κατά 98%.1-2 χιλιοστά κάθεται ανοιχτό. Με τη δερμάτινη θήκη πλάτης δεν είχα κανένα θέμα.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας.

έxω το s7 edge.

 

Μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει, τον BlitzWolf® BW-FWC1 Fast Charge με την θήκη Spigen Neo Hybrid Crystal, την οποία ήδη έχω.

Ρωτάω μήπως έχει πρόβλημα ο συγκεκριμένος φορτηστής για να τον παραγείλω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Οι φακοί στον Κωτσοβολο 70€

https://www.kotsovolos.gr/site/search.jsp?searchfordisplay=Samsung+s7+lens&searchfor=Samsung%2520s7%2520lens&msearch=1&searchgo=Submit0f27d60d13bfdedf8ede4abc8bc75bef.jpg

 

Τους έχει κάποιος, είναι ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό σετάκι, ειδικά ο ευρυγωνιος έχει και μηδαμινή παραμόρφωση για για το είδος του ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορούν και σαν s7 φάκοι και σαν s7 edge.

Οπότε μάλλον είναι η θήκη διαφορετική...δεν ξέρω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι φακοί κάνουν φοβερή δουλεια τους είχα κ το έδωσα το κινητό στον αδερφό μ. πριν λίγο καιρό τους είχε ο κωτσοβολος σε προσφορά 50 ευρώ. Και η θήκη του που βιδωνουν πάνω είναι φοβερή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω πολύ καιρο να παρακολουθήσω το θέμα και με search δεν κατεληξα καπου...

1) s7 edge και Spigen Neo Hybrid case , εχει δοκιμαστει κατι απο tempered glass ή απο ζελατινα τουλαχιστον (προτιμω απο εξωτερικο)

2) s7 edge και Spigen Neo Hybrid case, εχει δοκιμαστει κανενα gravity car holder που να το χωραει στο παχος??

 

Καλησπέρα παιδιά. Δέν ξέρω άν είναι άσχετο με το τόπικ. Ήθελα να ρωτήσω άν έχει δοκιμάσει κανείς μαγνητική βάση στήριξης όπως αυτή OEM Car Holder MAGNETIC

για να είναι εύκολο το βάλε βγάλε και να μήν φαίνεται και άσχημο...

Είχα ρωτήσει έναν πωλητή απο άλλο κατάστημα άν παίζει θέμα με τη μπαταρία του κινητού αλλά μου πε είναι ειδικοι μαγνήτες και δέν επηρεάζουν. Βέβαια εκείνο είχε 22 ευρώ :P

Έχετε κάποια γνώμη πάνω σ αυτό?

Επίσης δέν γνωρίζω άν "κρατάει" καλά το κινητό χωρίς να μας φύγει κάτω.

 

Ευχαριστώ!

 

Το κινητό δε φεύγει κάτω αλλά θα σου γυρνάει δεξιά και αριστερά και αυτό μόνο είναι σπαστικό.

 

εγω τις ειχα βολευτει παρα πολύ αυτες τις βασεις στα αμαξια, δεν μου επεφτε κατω ακομα και που ειχα το σιδερακι μεσα απο την θηκη tpu, αλλα ολα αυτα μεχρι που αγορασα wireless charger για το σπιτι και αναγκαστηκα να βγαλω το σιδερακι για να δουλευει το wireless...

κριμα... τωρα ειμαι σε αναζητηση gravity holder, νομιζω ειναι τα μονα με one hand βαλε βγαλε στο φτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σας.

έxω το s7 edge.

 

Μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει, τον BlitzWolf® BW-FWC1 Fast Charge με την θήκη Spigen Neo Hybrid Crystal, την οποία ήδη έχω.

Ρωτάω μήπως έχει πρόβλημα ο συγκεκριμένος φορτηστής για να τον παραγείλω.

 

Ευχαριστώ.

 

ναι την τα εχω και τα 2 και φορτιζει μια χαρα το κιν, απλα δεν εχω την crystal αλλα την μαυρη

Link to comment
Share on other sites

Οι φακοί είναι απίστευτοι! Ειδικά σε εκδρομές, περιπάτους, διακοπές βγάζεις φοβερές φωτογραφίες.

 

Επίσης η θήκη που έρχεται μαζί είναι ίσως η πιο όμορφη της samsung και προστατεύει καλά.

 

Πλέον τη φοράω με Crystal HD μεμβράνη υγρής τοποθέτησης της Spigen!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

εγω τις ειχα βολευτει παρα πολύ αυτες τις βασεις στα αμαξια, δεν μου επεφτε κατω ακομα και που ειχα το σιδερακι μεσα απο την θηκη tpu, αλλα ολα αυτα μεχρι που αγορασα wireless charger για το σπιτι και αναγκαστηκα να βγαλω το σιδερακι για να δουλευει το wireless...

κριμα... τωρα ειμαι σε αναζητηση gravity holder, νομιζω ειναι τα μονα με one hand βαλε βγαλε στο φτερο

 

Προσωπικά η επόμενη που θα δοκιμάσω είναι η παρακάτω...και ελπίζω να είναι η τελευταία :lol:

 

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-Gravity-Reaction-Car-Holder-Phone-Stand-Universal-Air-Vent-Mount-Clip-Cell-Phone-Holder-for/32833213044.html

Link to comment
Share on other sites

Οι φακοί κάνουν φοβερή δουλεια τους είχα κ το έδωσα το κινητό στον αδερφό μ. πριν λίγο καιρό τους είχε ο κωτσοβολος σε προσφορά 50 ευρώ. Και η θήκη του που βιδωνουν πάνω είναι φοβερή

 

Οι φακοί είναι απίστευτοι! Ειδικά σε εκδρομές, περιπάτους, διακοπές βγάζεις φοβερές φωτογραφίες.

 

Επίσης η θήκη που έρχεται μαζί είναι ίσως η πιο όμορφη της samsung και προστατεύει καλά.

 

Πλέον τη φοράω με Crystal HD μεμβράνη υγρής τοποθέτησης της Spigen!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εν τέλη ξέρει κανείς αν αυτοί της προσφοράς είναι και για το edge ή μόνο για το "απλό";

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εν τέλη ξέρει κανείς αν αυτοί της προσφοράς είναι και για το edge ή μόνο για το "απλό";
Για το απλό είναι.

Του edge η περιγραφή του Κωτσόβολου ήταν αυτή:

"Samsung*Galaxy S7 edge Lens Cover Black"

Δεκέμβριο τους είχα πάρει εγώ 49.90.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

μου φέρανε χθες το S7 edge USA. θέλω να ρωτήσω για το κινητό:

έχει ανάγκη προστασίας (έχει gorilla glass 4) ; θεωρείτε απαραίτητο να πάρω θήκη; το tempered glass στην οθόνη έχει κάτι να δώσει;

έχει κάποια "ευαισθησία" η συσκευή σε πτώσεις; [παρατήρησα ότι γλιστράει από τον ώμο όταν μιλάς χωρίς χέρια)

ευχαριστώ

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

μου φέρανε χθες το S7 edge USA. θέλω να ρωτήσω για το κινητό:

έχει ανάγκη προστασίας (έχει gorilla glass 4) ; θεωρείτε απαραίτητο να πάρω θήκη; το tempered glass στην οθόνη έχει κάτι να δώσει;

έχει κάποια "ευαισθησία" η συσκευή σε πτώσεις; [παρατήρησα ότι γλιστράει από τον ώμο όταν μιλάς χωρίς χέρια)

ευχαριστώ

 

 

Εγώ γυαλί δεν είχα βάλει αλλά γρατσουνιες μου έκανε από άμμο στη θάλασσα κ γενικά είχα κάνα δυο ΧΩΡΙΣ να μ πέσει. Άλλαξα την οθόνη λόγω burn in στο κάνει αν θα τη δουλεύεις σε μεγαλη φωτεινότητα. Θήκες του είχα πολλές. Το εδωσα στον αδερφό μ και του έβαλε κ τζάμι.. Ναι γλιστράει πάρα πολύ δεν μπορούσα να το κρατήσω χωρίς θήκη..

Επειδη σε κόβω για απρόσεκτο βαλε τζάμι και θήκη για Ναμη το κλαις σπάει πολύ εύκολα είναι από γυαλί όλο...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας.

μου φέρανε χθες το S7 edge USA. θέλω να ρωτήσω για το κινητό:

έχει ανάγκη προστασίας (έχει gorilla glass 4) ; θεωρείτε απαραίτητο να πάρω θήκη; το tempered glass στην οθόνη έχει κάτι να δώσει;

έχει κάποια "ευαισθησία" η συσκευή σε πτώσεις; [παρατήρησα ότι γλιστράει από τον ώμο όταν μιλάς χωρίς χέρια)

ευχαριστώ

 

Εγω το αγορασα απο φιλη μου που επειδη το ειχε χωρις τζαμακι και θηκη( ειχε μια ζελατινενια θηκη της πλακας βασικα) της επεσε κατω.Αποτελεσμα να δημιουργηθει σπασιμο στην οθονη και να υπαρχει μια ασπρη,λεπτη παραλληλη γραμμη στο κινητο και στην ακρη μια δεξια μια μαυρη μουτζουρα.Μου το πουλησε σχεδον τσαμπα,ηταν εντος εγγυησης,και η αντιπροσωπεια μου αλλαξε οθονη και μπαταρια δωρεαν.Οποτε βαλε και απο τα 2 για να μην τρεχεις.

Link to comment
Share on other sites

είδα τις πιο πίσω καμιά 10αρια σελίδες για να βρω κάτι...θήκες ΟΚ πολλές αλλά πετάνε πάνω το τζαμάκι. Ψάχνω για συνδυασμό λοιπόν με καλή προστασία και καλή τιμή. Πχ η spigen έχει καλή θήκη στρατιωτικών προδιαγραφών στα 10+ ευρώ αλλά το τζαμάκι της είναι άλλα 16+ !! πολλά δεν είναι τα 27 ευρώ; υπάρχει άλλη λύση;

ευχαριστώ για κάθε βοήθεια

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η επόμενη που θα δοκιμάσω είναι η παρακάτω...και ελπίζω να είναι η τελευταία :lol:

 

https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-Gravity-Reaction-Car-Holder-Phone-Stand-Universal-Air-Vent-Mount-Clip-Cell-Phone-Holder-for/32833213044.html

 

φιλε η πιο ομορφη ειναι η ugreen αλλα

1) δεν λέει πουθενα ποσα mm παχος κινητο και

2) το clips του φαινεται αρκατε basic χωρις το μαντζαφλαρακι που το σφιγγει και

3) δεν εξέχει καθόλου προς τα εξω οπότε πρόσεξε πως θα κάτσει πανω στο αεραγωγό σου... αν πχ ειναι λιγο πιο μεσα ο αεραγωγός απο το ταμπλό τότε το κλίπς δεν θα πιανει μεχρι μέσα...

ελπίζω να με καταλαβες, δεν εχω δυσλεξία αλλα μια τέτοια λεπτομέρεια ειναι καπως δύσκολο να το εκφράσω με λόγια:):)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποια μάρκα tempered glass ταιριάζει απόλυτα στην λίγο curved οθόνη του απλού s7 ?

Μεχρι στιγμής έχω διαβάσει για την προστασία της Samsung που καλύπτει όλη την οθονη αλλά είναι απλή ζελατίνα όχι τζάμι

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποια μάρκα tempered glass ταιριάζει απόλυτα στην λίγο curved οθόνη του απλού s7 ?

Μεχρι στιγμής έχω διαβάσει για την προστασία της Samsung που καλύπτει όλη την οθονη αλλά είναι απλή ζελατίνα όχι τζάμι

 

Σε συγκεκριμενα μαγαζια γυρω απο Ομονοια εχουν συγκεκριμενη μαρκα με 7 ευρω, καλυπτει και τα ακρα χωρις να σηκωνεται απο την θηκη.Την εχω 1,5 μηνα και ειμαι ευχαριστημενος.Μαρκα δεν θυμαμαι,μαγαζι θυμαμαι απλα δεν κανει να το πω δημοσια...

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκεκριμενα μαγαζια γυρω απο Ομονοια εχουν συγκεκριμενη μαρκα με 7 ευρω, καλυπτει και τα ακρα χωρις να σηκωνεται απο την θηκη.Την εχω 1,5 μηνα και ειμαι ευχαριστημενος.Μαρκα δεν θυμαμαι,μαγαζι θυμαμαι απλα δεν κανει να το πω δημοσια...

 

Αν μπορείς φιλε μου στείλε μου σε πμ το μαγαζι

 

Από θήκη πάντως έχω πάρει μια spigen liquid crystal clear και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είχα πάρει πριν 2 χρόνια περίπου από ehop μια θήκη, αυτοί χρεώνουν 11 ευρώ μεταφορικά έξοδα αποστολής κλπ πιο ακριβά από το προϊόν, δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει η τιμολόγηση τους όμως τα θεωρώ υπερβολικά!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...