Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να βάλω σε s7 edge, τζάμι και την Spigen Ultra Hybrid Θήκη Crystal Clear,μου είχαν πει ότι αν βάλω τζάμι και θήκη μαζί η θήκη θα χαλάσει το τζάμι ισχύει;

Μάλλον εννοούσαν ότι θα ''πετάξει'' το τζάμι. Ναι ισχύει, αλλά το θέμα είναι ότι δε θα βρεις τζάμι να κάνει 100% για το edge. Βέβαια πρέπει να προσέξεις και ποια ζελατίνα απλή θα πάρεις γιατί και πάλι τις ''πετάνε'' οι θήκες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Καλησπερα. Αυτο εδω ειναι για το S7 Edge! Σωστα ? Εγω εχω το απλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Αυτο εδω ειναι για το S7 Edge! Σωστα ? Εγω εχω το απλο..

http://www.ebay.co.uk/itm/ScreenKnight-Samsung-Galaxy-S7-SCREEN-PROTECTOR-invisible-Military-Grade-shield-/152000771266?hash=item2363f3b4c2:g:Ho0AAOSwoBtW1hsq

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και έναν χρόνο περίπου τον ασύρματο φορτιστή - βάση αυτοκινήτου της Samsung. Μέχρι πρόσφατα δούλευε απροβλημάτιστα, τον τελευταίο καιρό όμως ανεβάζει πολύ θερμοκρασία (και ο φορτιστής και το κινητο) με αποτέλεσμα να βγαίνει η ένδειξη στο κινητό ότι η ασύρματη φόρτιση σταμάτησε. Πήγα σήμερα στο μαγαζί που το είχα αγοράσει το βάλαμε να δουλέψει και δεν σταμάτησε. Σκέφτομαι μήπως λόγω ζέστης και ήλιου στο παρμπρίζ ανεβάζει πολύ θερμοκρασία αλλά αν είναι αυτό γιατί δεν μου το εμφάνισε και πέρισυ το καλοκαίρι; Έχει το κινητό μας κόφτη σε περίπτωση υπερθέρμανσης;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα δύο θήκες nillkin απλά μπερδεύτηκα πήρα την μια σε άσπρο και επειδή έχω το μαύρο s7 δεν πολύ πάει.. Αν έχει κανένας άσπρο s7 και θέλει ας μου στείλει μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να ξεμπερδεψετε με την προστασια οθονης βαλτε το tempered glass της otterbox!!!

Το εχω εδω και 2 μηνες+ ουτε εχει ξεκολλησει ουτε τπτ και ειναι και case friendly (εχω το s7)!!!

Στην αρχη το εκραξα οταν το πρωτο εβαλα γιατι ναι μεν πιανει ολη την οθονη αλλα για μισο χιλιοστο γυρο γυρο δεν εχει κολλα το τζαμακι και πιστευα οτι θα παρε σκονες και θα σηκωθει πραγμα ομως που δεν εχει γινει!!! Ελπιζω να βοηθησα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να ξεμπερδεψετε με την προστασια οθονης βαλτε το tempered glass της otterbox!!!

Το εχω εδω και 2 μηνες+ ουτε εχει ξεκολλησει ουτε τπτ και ειναι και case friendly (εχω το s7)!!!

Στην αρχη το εκραξα οταν το πρωτο εβαλα γιατι ναι μεν πιανει ολη την οθονη αλλα για μισο χιλιοστο γυρο γυρο δεν εχει κολλα το τζαμακι και πιστευα οτι θα παρε σκονες και θα σηκωθει πραγμα ομως που δεν εχει γινει!!! Ελπιζω να βοηθησα!! :)

 

Επειδή ψάχνομαι για το συγκεκριμένο και επειδή δεν είναι και φθηνό, πως είναι η απόκριση του touch? Από δακτυλιές πως πάει? Ποια θήκη έχεις και δεν το έχει επηρεάσει? Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και βοηθάς πολύ!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να ξεμπερδεψετε με την προστασια οθονης βαλτε το tempered glass της otterbox!!!

Το εχω εδω και 2 μηνες+ ουτε εχει ξεκολλησει ουτε τπτ και ειναι και case friendly (εχω το s7)!!!

Στην αρχη το εκραξα οταν το πρωτο εβαλα γιατι ναι μεν πιανει ολη την οθονη αλλα για μισο χιλιοστο γυρο γυρο δεν εχει κολλα το τζαμακι και πιστευα οτι θα παρε σκονες και θα σηκωθει πραγμα ομως που δεν εχει γινει!!! Ελπιζω να βοηθησα!! :)

Link ?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link ?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=Otterbox+s7

:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή ψάχνομαι για το συγκεκριμένο και επειδή δεν είναι και φθηνό, πως είναι η απόκριση του touch? Από δακτυλιές πως πάει? Ποια θήκη έχεις και δεν το έχει επηρεάσει? Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και βοηθάς πολύ!!! :O

 

Δεν επιρεαζει πραγματικα καθολου την αποκριση, το θεμα δακτυλιες μην σε αγχωνει καν ειναι αριστο, θηκες εχω αρκετες no name απο ebay και μια επωνυμη της Uag δε μου εχει δημιουργησει με καμια προβλημα!

Εχουμε πεταξει ολοι αρκετα χρηματα για τζαμακια και μεμβρανες μακαρι να αγοραζαμε εξ'αρχης της Otterbox θα ειχαμε ξεμπερδεψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφου πληρωσα του κοσμου τα λεφτα κατεληξα σε θηκη spigen thin fit και zagg screen protector που βαζουν στα mediamarkt.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγανακτήσει με τις ζελατίνες.. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και όλες ξεκολλησαν.. Τελευταία η iq sheild.. Η μόνη που έμεινε να δοκιμάσω είναι η skreen night.. Τι λέτε να τη δοκιμάσω ή να τις πετάξω όλες και να το αφήσω γυμνό?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφου πληρωσα του κοσμου τα λεφτα κατεληξα σε θηκη spigen thin fit και zagg screen protector που βαζουν στα mediamarkt.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ακριβώς τα ίδια φοράω και εγώ από την αρχή. Πολύ ευχαριστημένος

S7 flat

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγανακτήσει με τις ζελατίνες.. Έχω δοκιμάσει τα πάντα και όλες ξεκολλησαν.. Τελευταία η iq sheild.. Η μόνη που έμεινε να δοκιμάσω είναι η skreen night.. Τι λέτε να τη δοκιμάσω ή να τις πετάξω όλες και να το αφήσω γυμνό?

 

Έχω βάλει και τις 2 και δεν είχα πρόβλημα. Τώρα έχω πάνω από 3 μήνες iqshield και είναι όπως την έβαλα την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα την forcell τωρα εχω την screenknigth ακόμα, ήθελα να ρωτήσω η forcell είναι υγρής τοποθέτησης δεν θυμάμαι ή καλό καθάρισμα και την κολλάω Πάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα την forcell τωρα εχω την screenknigth ακόμα, ήθελα να ρωτήσω η forcell είναι υγρής τοποθέτησης δεν θυμάμαι ή καλό καθάρισμα και την κολλάω Πάνω?

Καλημερα.Εγω φοραω την forcell cover.Δεν ειναι υγρης τοποθετισης ομως. Αλλα απο ενα παληκαρι απο δω μεσα ειχα διαβασει οτι, με σαπουνι χεριων και χλιαρο νερο σε λεκανακι ανακατεμενα την βαζεις. Ετσι το εκανα και πετυχε. Την φοραω περιπου 3 βδομαδες και μεχρι στιγμης δεν μου εχει ξεκολισει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια φοράω και εγώ από την αρχή. Πολύ ευχαριστημένος

S7 flat

 

2 εβδομάδες κα εγώ, κανένα προβλμα

μου έκαναν τέλεια τοποθέτηση ( κατάστημα Συγγρού)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες κα εγώ, κανένα προβλμα

μου έκαναν τέλεια τοποθέτηση ( κατάστημα Συγγρού)

 

Ποσο παει αυτη που βαζουν στα Media ?

 

Επισης μπορειτε να βαλετε μια φωτογραφια να δουμε πως εχει κατσει πανω ?

 

Ευχαριστω.

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Ποσο παει αυτη που βαζουν στα Media ?

 

Επισης μπορειτε να βαλετε μια φωτογραφια να δουμε πως εχει κατσει πανω ?

 

Ευχαριστω.

Εαν δε κάνω λάθος κοστιζε 15 ευρώ ( με τη τοποθέτηση)

Σημείωσε οτι χρειαζεται 2 μέρες για να γινει τελεια

Φώτο εδώ

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτη ειναι με τον καινουριο κωδικο? μπαινει οκ ? http://www.mobilefan.gr/category-156/samsung/spigen-galaxy-s7-screen-protector-crystal-555fl20001.html
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διάβασα πραγματικά όσο περισσότερες σελίδες άντεξα, το θέμα είναι πολύ μεγάλο :p

Νέος κάτοχος S7 και ψάχνω για θήκη και μεμβράνη ή γυαλί.

 

Μετά από πολύ, ΠΟΛΥ ψάξιμο, κυρίως και εδώ μέσα, κατέληξα στην εξής θήκη: Spigen Rugged Armor

 

Και στην εξής μεμβράνη: Spigen Galaxy S7 Screen Protector Curved Crystal HD (555FL20265)

 

Από glass, σε αυτό

 

Προτείνετε μεμβράνη ή γυαλί; Επίσης, γνωρίζει κανείς αν ο συνδυασμός των παραπάνω θα είναι οκ; Εννοώ να μην έχω θέμα με θήκη - μεμβράνη/γυαλί, γιατί διάβασα διάφορα.

 

Θα ήθελα όμως κάποια γνώμη/επιβεβαίωση, γιατί μπορεί να μου ξέφυγε κάτι στις σελίδες που δεν κοίταξα :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ποια μεμβράνη είναι η ανθεκτική στις γρατσουνιές;; Για το s7 edge

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διάβασα πραγματικά όσο περισσότερες σελίδες άντεξα, το θέμα είναι πολύ μεγάλο :p

Νέος κάτοχος S7 και ψάχνω για θήκη και μεμβράνη ή γυαλί.

 

Μετά από πολύ, ΠΟΛΥ ψάξιμο, κυρίως και εδώ μέσα, κατέληξα στην εξής θήκη: Spigen Rugged Armor

 

Και στην εξής μεμβράνη: Spigen Galaxy S7 Screen Protector Curved Crystal HD (555FL20265)

 

Από glass, σε αυτό

 

Προτείνετε μεμβράνη ή γυαλί; Επίσης, γνωρίζει κανείς αν ο συνδυασμός των παραπάνω θα είναι οκ; Εννοώ να μην έχω θέμα με θήκη - μεμβράνη/γυαλί, γιατί διάβασα διάφορα.

 

Θα ήθελα όμως κάποια γνώμη/επιβεβαίωση, γιατί μπορεί να μου ξέφυγε κάτι στις σελίδες που δεν κοίταξα :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγω παντως εδω και πεντε μερες που τις εχω για s7 edge και τη θηκη της Spigen Rugged Armor και τη ζελατινη Screen Protector Curved Crystal HD ειμαι ευχαριστημενος. Και η φωτεινοτητα δεν χανει καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα, σημειωτέον έχω διαβάσει όλη την ενότητα δηλαδή και τις 335 σελίδες! και μετά από πολλές μεμβράνες που έβαλα και στα δύο τηλέφωνα, η καλύτερη ήταν η IQ SIHELD LIQUID (http://www.iqshield.com/iq24696-1-pack-samsung-galaxy-s7-edge-phone-screen-protector.html), αλλά και αυτή μετά από κανα μήνα άρχισε να κάνει ότι κάνουν όλες, δηλαδή ξεκολλά από το πλάι. Δεν έχω δοκιμάσει μόνο την μεμβράνη του Media Markt, και επειδή έχω ακούσει καλά λόγια για αυτήν, μόλις πετάξω την IQ SIELD, θα δοκιμάσω και αυτήν, μετά τέλος! δεν θα ξαναασχοληθώ και θα το αφήσω έτσι!, άλλωστε έχω ξοδέψει για αυτήν την ιστορία αρκετά χρήματα. Όλα αυτά τα έγραψα για να βοηθήσω όλους εμάς που ψάχνουμε για να προστατέψουμε το κινητό μας!. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα, σημειωτέον έχω διαβάσει όλη την ενότητα δηλαδή και τις 335 σελίδες! και μετά από πολλές μεμβράνες που έβαλα και στα δύο τηλέφωνα, η καλύτερη ήταν η IQ SIHELD LIQUID (http://www.iqshield.com/iq24696-1-pack-samsung-galaxy-s7-edge-phone-screen-protector.html), αλλά και αυτή μετά από κανα μήνα άρχισε να κάνει ότι κάνουν όλες, δηλαδή ξεκολλά από το πλάι. Δεν έχω δοκιμάσει μόνο την μεμβράνη του Media Markt, και επειδή έχω ακούσει καλά λόγια για αυτήν, μόλις πετάξω την IQ SIELD, θα δοκιμάσω και αυτήν, μετά τέλος! δεν θα ξαναασχοληθώ και θα το αφήσω έτσι!, άλλωστε έχω ξοδέψει για αυτήν την ιστορία αρκετά χρήματα. Όλα αυτά τα έγραψα για να βοηθήσω όλους εμάς που ψάχνουμε για να προστατέψουμε το κινητό μας!. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!.

 

Με ποια θήκη σου ξεκολλαει η iq shield case frienly?

Εγώ για αρκετούς μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα με spigen Rugged Armor,,spigen neo hybrid,nillkin nature και την official leather cover.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Διάβασα πραγματικά όσο περισσότερες σελίδες άντεξα, το θέμα είναι πολύ μεγάλο :p

Νέος κάτοχος S7 και ψάχνω για θήκη και μεμβράνη ή γυαλί.

 

Μετά από πολύ, ΠΟΛΥ ψάξιμο, κυρίως και εδώ μέσα, κατέληξα στην εξής θήκη: Spigen Rugged Armor

 

Και στην εξής μεμβράνη: Spigen Galaxy S7 Screen Protector Curved Crystal HD (555FL20265)

 

Από glass, σε αυτό

 

Προτείνετε μεμβράνη ή γυαλί; Επίσης, γνωρίζει κανείς αν ο συνδυασμός των παραπάνω θα είναι οκ; Εννοώ να μην έχω θέμα με θήκη - μεμβράνη/γυαλί, γιατί διάβασα διάφορα.

 

Θα ήθελα όμως κάποια γνώμη/επιβεβαίωση, γιατί μπορεί να μου ξέφυγε κάτι στις σελίδες που δεν κοίταξα :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Νομιζω οτι η παραπανω προστασια που προσφερει το γυαλι σε σχεση με τη μεμβρανη ειναι χαοτικη...

Για μενα βαλε το γυαλι που αναφερεις και θα εισαι αρχοντας (εχω το ιδιο) !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...