Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω για τις οδηγιες να σαι καλα,κι εγω απο USA μονο τη βλεπω αλλα με τρελα μεταφορικα.Δεν ξερω αν εχεις κανενα λινκ με καλη τιμουλα να μου δωσεις

Φιλε μου μονο απο το sait το δικο τους.Ποιο φτηνα δεν υπαρχει.Οντως τα μεταφορικα σκιζουν... http://www.iqshield.com/iq24696-1-pack-samsung-galaxy-s7-edge-phone-screen-protector.html Εγω παραγγειλα αλλες 2 (να υπαρχουν) με εναν ξαδερφο μου που ειναι Αμερικη.Εαν ερθει σε κανα μηνα, μου ειπε οτι θα τις φερει.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου μονο απο το sait το δικο τους.Ποιο φτηνα δεν υπαρχει.Οντως τα μεταφορικα σκιζουν... http://www.iqshield.com/iq24696-1-pack-samsung-galaxy-s7-edge-phone-screen-protector.html Εγω παραγγειλα αλλες 2 (να υπαρχουν) με εναν ξαδερφο μου που ειναι Αμερικη.Εαν ερθει σε κανα μηνα, μου ειπε οτι θα τις φερει.

Οκ θα βαλω κι εγω μια παραγγελια και βλεπουμε ,να σαι καλα.Μεχρι να ερθει ωστοσο θα επιχειρησω τη forcel που θα την εχω Παρασκευη

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα βαλω κι εγω μια παραγγελια και βλεπουμε ,να σαι καλα.Μεχρι να ερθει ωστοσο θα επιχειρησω τη forcel που θα την εχω Παρασκευη

Εαν μπορεις οικονομικα, παρε 2. Ετσι κι αλλιως τα μεταφορικα θα ειναι τα ιδια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καμιά προστασία οθόνης που να κάθεται καλά με την γνήσια θήκη(s-view) έχετε βρει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εαν μπορεις οικονομικα, παρε 2. Ετσι κι αλλιως τα μεταφορικα θα ειναι τα ιδια.

Το σκεφτηκα μωρε αλλα εβαλα ηδη μια ( http://m.ebay.co.uk/itm/161994219563?_mwBanner=1 ) την Παρασκευη παιρνω απο δω τη forcel οποτε θα εχω 3.Βεβαια χαμενες δεν πανε,πιστευω οτι θα φθειρονται και πολυ πιο γρηγορα.Thanks Γιωργο

 

Υ.Γ.Εφτιαξα το λινκ τα ειχε παιξει

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

τρίτη screenknight που χαραμίζω...Έχω το απλό s7...Αν κάποιος φίλος είναι σίγουρος για το χέρι του και μπορεί να με βοηθήσει με την άψογη εφαρμογή της,θα ήμουν υπόχρεος...Κινούμαι στα Νοτια Προαστια..Κερνάω καφέ κ τυρόπιτα..
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω αγοράσει και εγώ 2 screenknight (δεν μπορούσα να βρω της forcell) για το edge και δεν ξέρω πως να τις τοποθετήσω με νερό και σαπούνι. Υπάρχει κάποιο tip που πρέπει να λάβω υπόψιν για να μην πάνε χαμένες ;
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω αγοράσει και εγώ 2 screenknight (δεν μπορούσα να βρω της forcell) για το edge και δεν ξέρω πως να τις τοποθετήσω με νερό και σαπούνι. Υπάρχει κάποιο tip που πρέπει να λάβω υπόψιν για να μην πάνε χαμένες ;

Δες κάνα βιντεάκι. Είναι πολύ εύκολη διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω αγοράσει και εγώ 2 screenknight (δεν μπορούσα να βρω της forcell) για το edge και δεν ξέρω πως να τις τοποθετήσω με νερό και σαπούνι. Υπάρχει κάποιο tip που πρέπει να λάβω υπόψιν για να μην πάνε χαμένες ;

Σε προηγουμενη συζητηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7217857#post7217857 θα δεις τι λεω σε εναν φιλο για την τοποθετηση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

κάτοχος πλέον S7 edge black

θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια θήκη μου προτείνετε για το κινητό

με ενδιαφέρει να μην είναι τύπου book και να προστατεύει το κινητό

από πτώσεις ας μην είναι κ πολύ λεπτή αλλά να ναι όμως και κομψή

Επίσης για tempered glass έχετε να προτείνετε κάποιο το οποίο να

καλύπτει την οθόνη όσο καλύτερα γίνεται δεδομένου της κυρτότητας

Ευχαριστώ!

respect
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,

κάτοχος πλέον S7 edge black

θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια θήκη μου προτείνετε για το κινητό

με ενδιαφέρει να μην είναι τύπου book και να προστατεύει το κινητό

από πτώσεις ας μην είναι κ πολύ λεπτή αλλά να ναι όμως και κομψή

Επίσης για tempered glass έχετε να προτείνετε κάποιο το οποίο να

καλύπτει την οθόνη όσο καλύτερα γίνεται δεδομένου της κυρτότητας

Ευχαριστώ!

 

Διαβασε λιγο πισω σελ.341,342,343 που εχω συζητησει το θεμα σου και θα κατατοπιστεις και για τα δυο.Tempered glass η γνωμη μου να το ξεχασεις.Μονο ζελατινα κι αυτη πολυ λεπτη για να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Επειδη βλεπω οτι πολλοι παιδευονται με ζελατινες tempered κλπ,χαλασα και εγω αρκετα μεχρι που πηγα σημερα mediamarkt ρεντη και με 12 ευρω μου εβαλαν ζελατινα και εκαναν κ τοποθετηση.εννοειται δεν υπαρχει καμια φουσκαλα,η θηκη μπηκε αψογα χωρις να σηκωσει τη ζελατινα στις γωνιες και μαλιστα σου δινουν κ εγγυηση 3 μηνες σε περιπτωση που ξεκολλησει καπου η φθαρει πολυ γρηγορα.

Κινητο galaxy s7 edge.

Επισης μπορεις με 4 ή 7 ευρω δεν θυμαμαι καλα να τους πας δικη σου ζελατινα και απλα να σου κανουν τοποθετηση.

Παρα πολυ εξυπηρετικο το παλικαρι που μου το εκανε.Πιστευω αξιζει.

Στο note 2 που ειχα τις εβαζα μονος μου χωρις προβλημα αλλα τωρα με την κυρτη οθονη ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.

 

Μια ερωτηση τωρα.εχετε να προτεινεται καλα ακουστικα?γτ αυτα που ειχε μεσα ουτε εφαρμοζουν σωστα στο αυτι μου,δεν αποκοπτουν τους υπολοιπους ηχους ουτε δυνατα ειναι.

Και απο εξωτερικο εννοειται.

 

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Επειδη βλεπω οτι πολλοι παιδευονται με ζελατινες tempered κλπ,χαλασα και εγω αρκετα μεχρι που πηγα σημερα mediamarkt ρεντη και με 12 ευρω μου εβαλαν ζελατινα και εκαναν κ τοποθετηση.εννοειται δεν υπαρχει καμια φουσκαλα,η θηκη μπηκε αψογα χωρις να σηκωσει τη ζελατινα στις γωνιες και μαλιστα σου δινουν κ εγγυηση 3 μηνες σε περιπτωση που ξεκολλησει καπου η φθαρει πολυ γρηγορα.

Κινητο galaxy s7 edge.

 

με τι θήκη το έχεις το κινητό;

Κάνει πχ για χρήση μαζί με την s-view?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή είμαι έτοιμη να παραγγείλω μια θήκη πείτε μου ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ αυτών των δύο γιατί εμένα που φαίνονται ίδιες και αν υπάρχει όντως διαφορά ποια να πάρω για καλύτερη?

http://www.skroutz.gr/s/9507978/Spigen-Tough-Armor-Gold-Galaxy-S7-Edge.html

http://www.skroutz.gr/s/9507975/Spigen-Slim-Armor-Champagne-Gold-Galaxy-S7-Edge.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Επειδη βλεπω οτι πολλοι παιδευονται με ζελατινες tempered κλπ,χαλασα και εγω αρκετα μεχρι που πηγα σημερα mediamarkt ρεντη και με 12 ευρω μου εβαλαν ζελατινα και εκαναν κ τοποθετηση.εννοειται δεν υπαρχει καμια φουσκαλα,η θηκη μπηκε αψογα χωρις να σηκωσει τη ζελατινα στις γωνιες και μαλιστα σου δινουν κ εγγυηση 3 μηνες σε περιπτωση που ξεκολλησει καπου η φθαρει πολυ γρηγορα.

Κινητο galaxy s7 edge.

Επισης μπορεις με 4 ή 7 ευρω δεν θυμαμαι καλα να τους πας δικη σου ζελατινα και απλα να σου κανουν τοποθετηση.

Παρα πολυ εξυπηρετικο το παλικαρι που μου το εκανε.Πιστευω αξιζει.

Στο note 2 που ειχα τις εβαζα μονος μου χωρις προβλημα αλλα τωρα με την κυρτη οθονη ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.

 

Μια ερωτηση τωρα.εχετε να προτεινεται καλα ακουστικα?γτ αυτα που ειχε μεσα ουτε εφαρμοζουν σωστα στο αυτι μου,δεν αποκοπτουν τους υπολοιπους ηχους ουτε δυνατα ειναι.

Και απο εξωτερικο εννοειται.

 

Σας ευχαριστω.

Φίλε δες ακουστικά από xiaomi μεριά. Άψογα..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Επειδη βλεπω οτι πολλοι παιδευονται με ζελατινες tempered κλπ,χαλασα και εγω αρκετα μεχρι που πηγα σημερα mediamarkt ρεντη και με 12 ευρω μου εβαλαν ζελατινα και εκαναν κ τοποθετηση.εννοειται δεν υπαρχει καμια φουσκαλα,η θηκη μπηκε αψογα χωρις να σηκωσει τη ζελατινα στις γωνιες και μαλιστα σου δινουν κ εγγυηση 3 μηνες σε περιπτωση που ξεκολλησει καπου η φθαρει πολυ γρηγορα.

Κινητο galaxy s7 edge.

Επισης μπορεις με 4 ή 7 ευρω δεν θυμαμαι καλα να τους πας δικη σου ζελατινα και απλα να σου κανουν τοποθετηση.

Παρα πολυ εξυπηρετικο το παλικαρι που μου το εκανε.Πιστευω αξιζει.

Στο note 2 που ειχα τις εβαζα μονος μου χωρις προβλημα αλλα τωρα με την κυρτη οθονη ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.

 

Μια ερωτηση τωρα.εχετε να προτεινεται καλα ακουστικα?γτ αυτα που ειχε μεσα ουτε εφαρμοζουν σωστα στο αυτι μου,δεν αποκοπτουν τους υπολοιπους ηχους ουτε δυνατα ειναι.

Και απο εξωτερικο εννοειται.

 

Σας ευχαριστω.

Φιλε μου να σε ρωτησω,την τοποθετηση την κανει το καταστημα γενικα?η μονο εσενα σε εξηπηρετησε το παλικαρι που ειπες?αν το ζητησουμε θα μας το κανουν?με χρεωση εννοειται.Και μονο στου Ρεντη το κανουν?ξερεις?η και αλλου; Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή είμαι έτοιμη να παραγγείλω μια θήκη πείτε μου ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ αυτών των δύο γιατί εμένα που φαίνονται ίδιες και αν υπάρχει όντως διαφορά ποια να πάρω για καλύτερη?

http://www.skroutz.gr/s/9507978/Spigen-Tough-Armor-Gold-Galaxy-S7-Edge.html

http://www.skroutz.gr/s/9507975/Spigen-Slim-Armor-Champagne-Gold-Galaxy-S7-Edge.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 1η ειναι πιο χοντρη απο την 2η.Κι οι 2 θα προστατευσουν το κινητο σου μια χαρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η 1η ειναι πιο χοντρη απο την 2η.Κι οι 2 θα προστατευσουν το κινητο σου μια χαρα.

Ποια να πάρω? η πιο χοντρή θα το χαλάσει πολύ το κινητό? Τώρα έχω αυτή και είμαι πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Απλα μου την χάλασε λίγο η μικρή μου και είπα να πάρω κάτι άλλο να αλλάξει λίγο και το μάτι μου. Ποια από τις δύο είναι πιο κοντά σε αυτή που έχω τώρα σε πάχος? http://www.skroutz.gr/s/9507986/Spigen-Neo-Hybrid-Champagne-Gold-Galaxy-S7-Edge.html?from=drop

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω,την τοποθετηση την κανει το καταστημα γενικα?η μονο εσενα σε εξηπηρετησε το παλικαρι οου ειπες?αν το ζητησουμε θα μας το κανουν?με χρεωση εννοειται.Και μονο στου Ρεντη το κανουν?ξερεις?η και αλλου;

 

Και στο καταστημα της Αγιας Παρασκευης μπορεις να πας. Εγω εκει εκανα τοποθετηση με 15 ευρω και και τιποτα παραπανω! Υπαρχει ατομο συγκεκριμενο που ασχολειται με αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Ποια να πάρω? η πιο χοντρή θα το χαλάσει πολύ το κινητό? Τώρα έχω αυτή και είμαι πάρα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Απλα μου την χάλασε λίγο η μικρή μου και είπα να πάρω κάτι άλλο να αλλάξει λίγο και το μάτι μου. Ποια από τις δύο είναι πιο κοντά σε αυτή που έχω τώρα σε πάχος? http://www.skroutz.gr/s/9507986/Spigen-Neo-Hybrid-Champagne-Gold-Galaxy-S7-Edge.html?from=drop

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

H slim ειναι πιο κοντα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Νέος με S7 edge ( & ασχετος απο τα αξεσουάρ του .. ) ,

Θα ήθελα κάποια γνώμη σχετικά με Micro SD για το Edge ... Ισχύει ότι πρέπει να προτιμηθεί Samsung EVO ? Αν ναι , ποια ακριβώς να προτιμήσω ? Ποια είναι η καλύτερη λύση από άποψη συμβατότητας & αξιοπιστίας ???

Επίσης , αγόρασα την παρακάτω θήκη :

https://www.agorashop.gr/store/thikes-kiniton1/thikes-samsung/spigen-galaxy-s7-edge-thin-fit-black-8326.html

Παίζει κάτι αντίστοιχο από άλλη εταιρία ?? Ενδιαφέρομαι για λεπτή θήκη ...

Τέλος , για ασύρματο φορτιστή γραφείου , τί προτείνετε ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Και στο καταστημα της Αγιας Παρασκευης μπορεις να πας. Εγω εκει εκανα τοποθετηση με 15 ευρω και και τιποτα παραπανω! Υπαρχει ατομο συγκεκριμενο που ασχολειται με αυτο!
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Την εβαλε καλα σε σενα?δε σηκωνει καθολου?με υγρα οπως λεμε η στεγνη τοποθετηση?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω,την τοποθετηση την κανει το καταστημα γενικα?η μονο εσενα σε εξηπηρετησε το παλικαρι που ειπες?αν το ζητησουμε θα μας το κανουν?με χρεωση εννοειται.Και μονο στου Ρεντη το κανουν?ξερεις?η και αλλου;

 

Οχι εξυπηρετικο το παιδι εκει που μου εκανε την τοποθετηση.Οντως υπαρχει καποιος εκει ειδικα για αυτο.

1 βδομαδα σχεδον με την μεμβρανη και μεχρι στιγμης ολα καλα.ουτε φουσκαλες,ουτε σηκωμα στις γωνιες απο την θηκη.

 

Μια spiegen θηκη εχω βαλει και ολα καλα.

Εμενα μου ειπα οτι υπηρχαν 2 μεμβρανες.12 και 15 € αντιστοιχα.εκεινη την στιγμη δεν υπηρχε η ακριβη και εβαλα αυτη με τα 12 ευρω.δεν ξερω τι διαφορες μπορει να εχουν παντως και αυτη που εβαλα ειναι μια χαρα.

Επισης οπως ξανα ειπα σου δινουν 3 μηνες εγγυηση σε οτιδηποτε παθει η μεμβρανη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εξυπηρετικο το παιδι εκει που μου εκανε την τοποθετηση.Οντως υπαρχει καποιος εκει ειδικα για αυτο.

1 βδομαδα σχεδον με την μεμβρανη και μεχρι στιγμης ολα καλα.ουτε φουσκαλες,ουτε σηκωμα στις γωνιες απο την θηκη.

 

Μια spiegen θηκη εχω βαλει και ολα καλα.

Εμενα μου ειπα οτι υπηρχαν 2 μεμβρανες.12 και 15 € αντιστοιχα.εκεινη την στιγμη δεν υπηρχε η ακριβη και εβαλα αυτη με τα 12 ευρω.δεν ξερω τι διαφορες μπορει να εχουν παντως και αυτη που εβαλα ειναι μια χαρα.

Επισης οπως ξανα ειπα σου δινουν 3 μηνες εγγυηση σε οτιδηποτε παθει η μεμβρανη.

Οκ να σαι καλα θα τους επισκεφτω κι εγω
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση για να μη ψάχνω όλο το νήμα,

Θα ήθελα να βάλω μια sdcard, ποια αξίζει για το s7 να πάρω μια από αμαζον?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...