Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έβαλα έχει καμία ώρα και εγώ την μεμβράνη από media markt ήθελα να ρωτήσω όσους την έχουν, δεν πιάνει καλά το touch θα βελτιωθεί σε λίγες μέρες ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έβαλα έχει καμία ώρα και εγώ την μεμβράνη από media markt ήθελα να ρωτήσω όσους την έχουν, δεν πιάνει καλά το touch θα βελτιωθεί σε λίγες μέρες ??

 

Εμενα αν εξαιρεσεις ισως την πρωτη ωρα που απλα δεν γλυστραει καλα επειδη ειναι καινουρια η μεμβρανη,απο εκει και επειτα το touch λειτουργει κανονικα σαν να μην υπαρχει η μεμβρανη.

Ποια εβαλες?την ακριβη η την φθηνη?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αν εξαιρεσεις ισως την πρωτη ωρα που απλα δεν γλυστραει καλα επειδη ειναι καινουρια η μεμβρανη,απο εκει και επειτα το touch λειτουργει κανονικα σαν να μην υπαρχει η μεμβρανη.

Ποια εβαλες?την ακριβη η την φθηνη?

 

Κατάλαβα περιμενω να στεγνωσει καλα γιατι λιγο στην πληκτρολογήση δεν πιανει ακομα και τοσο καλά, Δεν με είπε κάτι για φθηνή ακριβή 15 ευρώ έδωσα..

Link to comment
Share on other sites

την ακριβη εβαλες κανονικα επρεπε να περιμενεις καποιες ωρες χωρις να πατας πανω στην οθονη αλλα δεν πειραζει λογικο ειναι να μην πιανει καλα γιατι ακομα το υγρο που εβαλε δεν στεγνωσε οτι φουσκαλες εχει θα φυγουν σιγα σιγα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε την rugged armor εχω και εγω και δε την αλλαζω με τπτ αλλο , ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.S7 edge εχω

 

Spigen rugged armor κι εγώ στο απλό S7, φοβερή θήκη με άριστη εφαρμογή και πανέμορφη οπτικά.

 

Παιδιά από που έχετε πάρει την συγκεκριμένη θήκη;

Link to comment
Share on other sites

την ακριβη εβαλες κανονικα επρεπε να περιμενεις καποιες ωρες χωρις να πατας πανω στην οθονη αλλα δεν πειραζει λογικο ειναι να μην πιανει καλα γιατι ακομα το υγρο που εβαλε δεν στεγνωσε οτι φουσκαλες εχει θα φυγουν σιγα σιγα

 

Ξέρει κανείς τελικά αν η μεμβράνη αυτή κάθεται καλά με θήκες σαν την sview ή μόνο με θήκες πλάτης;

 

 

Αφού κανείς δεν ξέρει όπως φαίνεται,πήγα και την έβαλα,μια και σήμερα παίζει ρεπό.

15 ευρώ το κόστος,δεν είπαν τίποτα για 12.

Πολύ φουσκάλα τώρα στην αρχή η οποία ευελπιστώ να εξαφανιστεί.

Στα θετικά η 3μηνη εγγύηση.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

ψαχνω για τζαμι στο S7 που να καθεται σωστα με την θηκη Spigen Rugged Armor. (https://www.skroutz.gr/s/9507937/Spigen-Rugged-Armor-Black-Galaxy-S7.html)

 

εχουμς καποια προταση που αποδεδειγμενα να μην εχει προβληματα με ξεκοληματα κτλ κτλ?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω το γνήσιο καλώδιο φόρτισης για'τι αυτό που πήρα από ένα κατάστημα του skroutz ήταν μαϊμού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου δώσει κάποιος το link για τις original ζελατίνες της Samsung για το edge? Νομίζω ότι έχει 2 μέσα στο πακέτο

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να μου δώσει κάποιος το link για τις original ζελατίνες της Samsung για το edge? Νομίζω ότι έχει 2 μέσα στο πακέτο

Συγγνώμη, να μην θεωρηθεί διαφήμιση, απλά από εκεί ψώνισα εγώ.

 

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-et-fg935ctegww-galaxy-s7-edge-sm-g935f-curved-full-face-original-2-tmx

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω το γνήσιο καλώδιο φόρτισης για'τι αυτό που πήρα από ένα κατάστημα του skroutz ήταν μαϊμού.

 

Smartec, Χαϊδάρι

Link to comment
Share on other sites

Ή είμαι τέρμα ατσούμπαλος ή παίρνω σκάρτες προστασίες!

 

Έχω πετάξει 3 τζαμάκια και έχω χαλάσει 2 ζελατίνε και τίποτα δεν κάθεται καλά στο κινητό (edge).

 

Υπάρχει κάποιο μαγαζί που να τοποθετεί υπεύθυνα τζαμάκι ή ζελατίνα (Αττική, ιδανικά θα ήταν Βόρεια προάστια αλλά δεν θα σκάσουμε κιόλας).

 

Τι γνώμη έχετε για την νανοτεχνολογία που κάνει η mediamarkt για προστασία, αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη Samsung Clear View Cover Black (Galaxy S7 Edge) την εχει δοκιμάσει κανένας γιατι λεω να την αγορασω

και να την εχω χωρις προστασια οθόνης επείδη δεν βρισκεις ακρη με αυτές?

respect
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, να μην θεωρηθεί διαφήμιση, απλά από εκεί ψώνισα εγώ.

 

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-et-fg935ctegww-galaxy-s7-edge-sm-g935f-curved-full-face-original-2-tmx

 

S7 Edge

Ευχαριστω πολύ! Στην τοποθετήσανε κιόλας; γενικά έχεις μείνει ευχαριστημένος από τη ζελατίνα; ξεκολλάει;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ! Στην τοποθετήσανε κιόλας; γενικά έχεις μείνει ευχαριστημένος από τη ζελατίνα; ξεκολλάει;

Δεν τους ρώτησα γιατί ήθελα να την βάλω μόνος.

Σε άλλον όμως επίσης με edge -είχε γράψει σε πολύ παλιό post- πως του την τοποθέτησαν εκείνοι.

Υπάρχει όμως άλλο κατάστημα στο Αιγάλεω, ο φιλικότατος και εξυπηρετικός Νίκος, όπου την τοποθετεί άψογα χωρίς καν να ρωτήσει, η ζελατίνα όμως είναι Forcell σιλικόνης.

 

S7 Edge

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Κοιταζοντας θηκες για το νεο μου S7 Edge, μου γυαλισαν οι Spigen.

Επειδη εχω το μπλε, κοιταω κυριως τις Neo Hybrid, την κλασικη Coral Blue αλλα και την αντιστοιχη Cystal Clear,

Η Crystal θα αφηνει το ωραιο χρωμα του κινητου να φαινεται, αλλα δεν εχει την ιδια προστασια οσο η κλασικη.

Εχει κανεις γνωμη για τη συγκριση αυτων των δυο? Ειναι σιγουρο οτι η διαφανη θα κιτρινισει σε λιγους μηνες??

 

Επισης απο microSD ποιες προτεινετε ως πιο συμβατες? Τις Samsung EVO+?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήγα και πήρα tempered glass και η εμπειρία μου δεν είναι καλή....

Το τοποθέτησαν στο κατάστημα και αρχικά έδειχνε μια χαρά, μετά παρατήρησα του κηλίδες ουράνιου τόξου στο κέντρο (Newton rings), καθώς πατάς στο σημείο αυτό παραμορφώνονται ανάλογα με το πάτημα του δακτύλου.

Επίσης με πιο προσεκτική παρατήρηση, φαίνονται τα pixels!!! οκ πολύ μικρά αλλά νομίζω ότι είναι λόγο του glass... και το πήρα και ακριβό 25e, μου το πούλησε για τοπ ποιότητα.... !!!! :ooch: :ooch: :ooch:

Απόκριση όμως έχει καλή ακόμα και στο πλάι...

ποιες είναι οι εμπειρίες σας από tempered glass ?

Βασικά θα του βάλω την Unicorn Beetle Pro θήκη η οποία δεν πετά το τζαμάκι/ ζελατίνη , καθώς κουμπώνει...

https://www.supcase.com/unicorn-beetle-pro-cases-for-smartphones-tablets.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήγα και πήρα tempered glass και η εμπειρία μου δεν είναι καλή....

Το τοποθέτησαν στο κατάστημα και αρχικά έδειχνε μια χαρά, μετά παρατήρησα του κηλίδες ουράνιου τόξου στο κέντρο (Newton rings), καθώς πατάς στο σημείο αυτό παραμορφώνονται ανάλογα με το πάτημα του δακτύλου.

Επίσης με πιο προσεκτική παρατήρηση, φαίνονται τα pixels!!! οκ πολύ μικρά αλλά νομίζω ότι είναι λόγο του glass... και το πήρα και ακριβό 25e, μου το πούλησε για τοπ ποιότητα.... !!!! :ooch: :ooch: :ooch:

Απόκριση όμως έχει καλή ακόμα και στο πλάι...

ποιες είναι οι εμπειρίες σας από tempered glass ?

Βασικά θα του βάλω την Unicorn Beetle Pro θήκη η οποία δεν πετά το τζαμάκι/ ζελατίνη , καθώς κουμπώνει...

https://www.supcase.com/unicorn-beetle-pro-cases-for-smartphones-tablets.html

Έχει αναφερθεί πολλάκις εδώ μέσα ότι τα tempered glass για το s7/s7 edge είναι πεταμένα λεφτά. Κανένα δε κάθεται απόλυτα σωστά ή/και δεν είναι συμβατά με θήκες.

Το "ουράνιο τόξο" που παρατηρείς είναι επειδή το tempered κολλάει μόνο στις edge άκρες της συσκευής και όχι στο κέντρο, άρα ουσιαστικά είναι λίγο....Στον αέρα!

Αν αυτή η θήκη που θες να πάρεις κλείνει και μπροστά από ότι είδα στα πεταχτά, δε χρειάζεται να βάλεις και προστασία. Αν όχι βάζεις μια προστασία οθόνης σε ζελατίνα να αποφύγεις μόνο τις γρατζουνιές.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί να μου κάποιος που μπορώ να βρω την αυθεντική μεμβράνη Samsung για το s7 flat;;;

Ευχαριστώ

Κοίταξε το post #5164 και πάτα στη παράθεση(link).

 

 

S7 Edge

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος, α, γνωρίζει και μπορεί ας μου πεί. Θα πάω ταξίδι και θέλω να τραβήξω βίντεο 4Κ, το ερώτημά μου είναι πως ρυθμίζουμε να είναι 4Κ, πόση ώρα μπορείς να τραβάς βίντεο συνεχόμενα, και τέλος πόσο χρόνο μπορεί να τραβήξει κάποιος σε σχέση με την χωρητικότητα της κάρτας, πχ. με 64 γίγα πόσο χρόνο τραβάς. Εάν έχω κάνει λάθος στην ενότητα ζητάω συγνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος, α, γνωρίζει και μπορεί ας μου πεί. Θα πάω ταξίδι και θέλω να τραβήξω βίντεο 4Κ, το ερώτημά μου είναι πως ρυθμίζουμε να είναι 4Κ, πόση ώρα μπορείς να τραβάς βίντεο συνεχόμενα, και τέλος πόσο χρόνο μπορεί να τραβήξει κάποιος σε σχέση με την χωρητικότητα της κάρτας, πχ. με 64 γίγα πόσο χρόνο τραβάς. Εάν έχω κάνει λάθος στην ενότητα ζητάω συγνώμη.

2 ώρες και 20 λεπτά περίπου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...