Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα η screenknight κολλαει σαν αισθηση το πρωτο διαστημα!Μετα εχει ωραια αισθηση κυλισης.

Συμφωνώ. Έτσι ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...Κάτοχος s7 edge και εγώ και πρώτη φορά τόσα λεφτά για κινητό. Απ ότι έχω καταλάβει glass δεν υπάρχει που να κάθεται καλά. Θέλω θήκη και προστασία οθόνης και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια. Δεν με νοιάζει να έχει όγκο και τέτοια το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι ασφαλές το κινητό όσο γίνεται. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Κάτοχος s7 edge και εγώ και πρώτη φορά τόσα λεφτά για κινητό. Απ ότι έχω καταλάβει glass δεν υπάρχει που να κάθεται καλά. Θέλω θήκη και προστασία οθόνης και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια. Δεν με νοιάζει να έχει όγκο και τέτοια το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι ασφαλές το κινητό όσο γίνεται. Ευχαριστώ

Μετά από μια μακριά περιήγηση σε διάφορες ζελατίνες και θήκες, κατέληξα σε otterbox symmetry θήκη και otterbox τζαμί. Ακριβά και τα δύο βέβαια από Ελλάδα (60 ευρώ+) αλλά σε συνδυασμό με ασφάλεια κινητού ξενοιασα μια και καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Qi Charger έχει κανείς δοκιμάσει ΟΕΜ; Δεν με απασχολεί το fast charge, για φόρτιση στο γραφείο ή στο κομοδίνο ολονυχτίς προορίζεται. Αλλά δεν θέλω να δώσω τα τρελά νούμερα που ζητάει η Samsung για ένα πηνίο.

 

Έχω πάρει αυτόν αλλά τώρα βλέπω ότι δεν στέλνει πλέον Ελλάδα. Από ότι βλέπω υπάρχουν πολλές άλλες επιλογές σε αυτόν τον τύπο φορτιστή, ο οποίος έχει ένα πολύ αχνό λαμπάκι που ανάβει κόκκινο και μπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Aν το πηρες καινουργιο κανε μια ασφαλεια για σιγουρα (υπαρχει αναλογο θεμα)

Ναι καινούργιο το πήρα και το έχω ακόμα στη κούτα μέχρι να πάρω θήκη και ζελατίνα...θα το κοιτάξω για ασφάλεια

 

Μετά από μια μακριά περιήγηση σε διάφορες ζελατίνες και θήκες, κατέληξα σε otterbox symmetry θήκη και otterbox τζαμί. Ακριβά και τα δύο βέβαια από Ελλάδα (60 ευρώ+) αλλά σε συνδυασμό με ασφάλεια κινητού ξενοιασα μια και καλή.

 

Πραγματικά δεν με νοιάζει να δώσω ένα 50ρικο σε τέτοιο κινητό και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Το έχω ακόμα στη κούτα φαντάσου με τις ζελατίνες μέχρι να πάρω θήκη κτλπ. Απλά ψάχνω μια ζελατίνα που να μην βγαίνει και να κάθεται καλά με την θήκη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι καινούργιο το πήρα και το έχω ακόμα στη κούτα μέχρι να πάρω θήκη και ζελατίνα...θα το κοιτάξω για ασφάλεια

 

 

 

Πραγματικά δεν με νοιάζει να δώσω ένα 50ρικο σε τέτοιο κινητό και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Το έχω ακόμα στη κούτα φαντάσου με τις ζελατίνες μέχρι να πάρω θήκη κτλπ. Απλά ψάχνω μια ζελατίνα που να μην βγαίνει και να κάθεται καλά με την θήκη

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά κάθεται. Κάπου, πολύ πιο πίσω στο νήμα είχα σηκώσει και φωτογραφίες πώς φαίνεται...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάθεται. Κάπου, πολύ πιο πίσω στο νήμα είχα σηκώσει και φωτογραφίες πώς φαίνεται...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το είδα μόλις..νούμερο ποστ #3935 για όποιον θέλει να το τσεκάρει

Link to comment
Share on other sites

Εγω με μια λεπτη θηκη σιλικονης της USAMS ειμαι μια χαρα. Αν ηταν να του βαλω πανοπλια θα επερνα ενα Caterpilar...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...Κάτοχος s7 edge και εγώ και πρώτη φορά τόσα λεφτά για κινητό. Απ ότι έχω καταλάβει glass δεν υπάρχει που να κάθεται καλά. Θέλω θήκη και προστασία οθόνης και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια. Δεν με νοιάζει να έχει όγκο και τέτοια το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι ασφαλές το κινητό όσο γίνεται. Ευχαριστώ
αν θες να εισαι 99%ασφαλης γιατι 100% δεν γινεται πρεπει να το εχεις το κινητο μεσα στο κουτι του παρε μια θηκη πορτοφολι βαλε και μια μεμβρανη και θα εισαι οκ...τωρα αν θες να μην χασεις τελειως την ομορφια που εχει και να κανεις σχετικη δουλιτσα για εμενα παρε μια θηκη spigen neo hybrik η οποια και νε πεσει το κινητο κατω σε λεια επιφανεια με το τζαμι θα το προστατεψει λογω οτι η θηκη πανω και κατω προεξεχει και δεν βρισκει η οθονη επισης ειναι και πολυ ομορφη και το κινητο δεν βγαινει με τιποτα απο την θηκη ,βαλε και μια μεμβρανη καλης ποιοτητας και εισαι ενταξει
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε καμια καλη wallet case απο ευρωπαικο μαγαζι (οχι σκρουτζ)? Θα ηθελα να χωρανε τουλαχιστον 2 καρτες μεσα!
Link to comment
Share on other sites

αν θες να εισαι 99%ασφαλης γιατι 100% δεν γινεται πρεπει να το εχεις το κινητο μεσα στο κουτι του παρε μια θηκη πορτοφολι βαλε και μια μεμβρανη και θα εισαι οκ...τωρα αν θες να μην χασεις τελειως την ομορφια που εχει και να κανεις σχετικη δουλιτσα για εμενα παρε μια θηκη spigen neo hybrik η οποια και νε πεσει το κινητο κατω σε λεια επιφανεια με το τζαμι θα το προστατεψει λογω οτι η θηκη πανω και κατω προεξεχει και δεν βρισκει η οθονη επισης ειναι και πολυ ομορφη και το κινητο δεν βγαινει με τιποτα απο την θηκη ,βαλε και μια μεμβρανη καλης ποιοτητας και εισαι ενταξει

 

έχεις να μου προτείνεις κάποια καλή μεμβράνη που να κάθεται καλά και να μην βγαίνει όταν έχεις τη θήκη? Η wallet θήκη δεν κάνει σημάδια στην οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο πολλες δοκιμες και με ακριβα τζαμια εχω βαλει μεμβρανη απο τα media αυτην που σου φτιαχνουν στο μηχανημα και ειμαι ευχαριστημενος εχει και εγγυηση 3 μηνες το πορτοφολι δεν κανει σημαδια στην οθονη λογω οτι απο μεσα ειναι δερμα σε εμενα τουλαχιστον που το ειχα στην αρχη για 1 μηνα δεν ειχα θεμα αλλα του δινει ογκο πολυ και χανει την ομορφια του
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο πολλες δοκιμες και με ακριβα τζαμια εχω βαλει μεμβρανη απο τα media αυτην που σου φτιαχνουν στο μηχανημα και ειμαι ευχαριστημενος εχει και εγγυηση 3 μηνες το πορτοφολι δεν κανει σημαδια στην οθονη λογω οτι απο μεσα ειναι δερμα σε εμενα τουλαχιστον που το ειχα στην αρχη για 1 μηνα δεν ειχα θεμα αλλα του δινει ογκο πολυ και χανει την ομορφια του

 

Εδώ που είμαι δεν έχουμε media (Ηράκλειο)..μπορείς να μου δώσεις λινκ για το πορτοφόλι και για καμιά καλή μεμβράνη ?

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη θηκη με αριστη ποιοτητα ειναι αυτη βεβαια εχει ακι φτηνοτερες https://www.skroutz.gr/s/9507983/Spigen-Wallet-S-Black-Galaxy-S7-Edge.html για μεμβρανη και αυτη καλη ειναι https://agm-shop.gr/prostasia-othonis/oem-%CE%BC%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B8%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-samsung-galaxy-s7-edge-%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%AC-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89.html αν και εγω προτιμω του media γιατι δεν ξεκολλαει με τιποτα και εχει πολυ καλη κυλιση εσυ αποφασιζεις δεν ξερω κατα ποσο θα σου κρατησει αυτη αλλους τους κρατησε λιγο αλλους πολυ... Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιος καποια s-view θηκη που να ειναι και μπαταρια παραλληλα?

 

Αν ναι την εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις γιατι απ' οτι διαβαζω εδω μετα την τελευταια αναβαθμηση λογισμικου στο android 7 η μπαταρια του κινητου δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Tempered Glass Screen Protector Case Friendly 3D Curved Full Cover for Samsung Galaxy S7 Edge With Retail Package

http://s.aliexpress.com/bmYfym2M

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει καποιος καποια s-view θηκη που να ειναι και μπαταρια παραλληλα?

 

Αν ναι την εχει δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις γιατι απ' οτι διαβαζω εδω μετα την τελευταια αναβαθμηση λογισμικου στο android 7 η μπαταρια του κινητου δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Η μπαταρία μια χαρά είναι σχεδόν σε όλους ( λίγες οι εξαιρέσεις ) άλλα είναι τα προβλήματα π.χ. χαμένες κλήσεις, καθυστέρηση ειδοποιήσεων, επανεκκινήσεις στο άσχετο και ίσως τίποτα άλλο ακόμα.

Τα παραπάνω όχι όλα σε όλους και φυσικά σε πάρα πολλούς δεν έχει παρουσιαστεί κάτι, αλλά το ποσοστό εμφάνισης αυτών των προβλημάτων είτε κάποια, είτε και όλα μαζί σε μερικούς, είναι ικανό για να ανησυχεί κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μια χαρά είναι σχεδόν σε όλους ( λίγες οι εξαιρέσεις ) άλλα είναι τα προβλήματα π.χ. χαμένες κλήσεις, καθυστέρηση ειδοποιήσεων, επανεκκινήσεις στο άσχετο και ίσως τίποτα άλλο ακόμα.

Τα παραπάνω όχι όλα σε όλους και φυσικά σε πάρα πολλούς δεν έχει παρουσιαστεί κάτι, αλλά το ποσοστό εμφάνισης αυτών των προβλημάτων είτε κάποια, είτε και όλα μαζί σε μερικούς, είναι ικανό για να ανησυχεί κάποιος.

 

Καλημέρα.. αυτα τα προβλήματα εχουν να κανουν με την αναβάθμιση? Εχω το τηλεφωνο 3 ευδομαδες και παρατηρησα οτι με το που εκλεισα το 4G χάνω κλησεις ενω έχω τερμα σημα.

Link to comment
Share on other sites

Φόρεσα αυτή, σε πρώτη εικόνα πολύ καλή (πρώτο 24ωρο), καμία σχέση με μία που είχα πάρει από το e-bay.

Με την θήκη που φοράει (Spigen Thin Fit Black) δεν δείχνει να έχει θέμα με πίεση στην άκρη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. αυτα τα προβλήματα εχουν να κανουν με την αναβάθμιση? Εχω το τηλεφωνο 3 ευδομαδες και παρατηρησα οτι με το που εκλεισα το 4G χάνω κλησεις ενω έχω τερμα σημα.

Ναι, έχουν να κάνουν με την αναβάθμιση στη nougat.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μια χαρά είναι σχεδόν σε όλους ( λίγες οι εξαιρέσεις ) άλλα είναι τα προβλήματα π.χ. χαμένες κλήσεις, καθυστέρηση ειδοποιήσεων, επανεκκινήσεις στο άσχετο και ίσως τίποτα άλλο ακόμα.

Τα παραπάνω όχι όλα σε όλους και φυσικά σε πάρα πολλούς δεν έχει παρουσιαστεί κάτι, αλλά το ποσοστό εμφάνισης αυτών των προβλημάτων είτε κάποια, είτε και όλα μαζί σε μερικούς, είναι ικανό για να ανησυχεί κάποιος.

Μηπως αυτο ειναι επειδη οι περισσοτεροι εχουν ενεργο το 4g(Lte) με αποτελεσμα να μην ποιανουν παντου καλο σημα μιας και κακα τα ψεματα η Ελλαδα δεν ειναι ετοιμη για το 4g(Lte) αφου κατα πλειοψηφια εχουμε χαλια σημα.

Αν το γυρισετε σε 3g δεν θα ειναι καλυτερα μιας και θα εχει σχεδον παντου καλο σημα και δεν θα χανεται κλησεις κ.τ.λ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, έχουν να κάνουν με την αναβάθμιση στη nougat.

Ειναι σιγουρο αυτο?

Δηλαδη πριν με την android 6 δεν ειχατε κανενα προβλημα?

 

Μιας και λογικα θα το ξερει αυτο η samsung εχει ανακοινωσει τιποτα επισημα αν θα το διορθωσει με καποιο hotfix ή χλωμο?

 

 

Για να δω αν καταλαβα καλα το προβλημα ειναι οι καθυστερημενες ειδοποιησεις και το οτι μερικες φορες δεν σου δειχνει της χαμενες/αναπαντητες κλησεις που εχεις?

Καταλαβα καλα?

 

 

Και δοκιμάσατε οσοι κανατε αναβάθμιση απο την android 6 σε android 7 να κανετε και επαναφορα εργοσταιακων ρυθμισεων?

Πολλοι λενε οτι μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο το περασμα μιας νεας εκδοσης android λυνει πολλα προβληματα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτο ειναι επειδη οι περισσοτεροι εχουν ενεργο το 4g(Lte) με αποτελεσμα να μην ποιανουν παντου καλο σημα μιας και κακα τα ψεματα η Ελλαδα δεν ειναι ετοιμη για το 4g(Lte) αφου κατα πλειοψηφια εχουμε χαλια σημα.

Αν το γυρισετε σε 3g δεν θα ειναι καλυτερα μιας και θα εχει σχεδον παντου καλο σημα και δεν θα χανεται κλησεις κ.τ.λ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι σιγουρο αυτο?

Δηλαδη πριν με την android 6 δεν ειχατε κανενα προβλημα?

 

Μιας και λογικα θα το ξερει αυτο η samsung εχει ανακοινωσει τιποτα επισημα αν θα το διορθωσει με καποιο hotfix ή χλωμο?

 

 

Για να δω αν καταλαβα καλα το προβλημα ειναι οι καθυστερημενες ειδοποιησεις και το οτι μερικες φορες δεν σου δειχνει της χαμενες/αναπαντητες κλησεις που εχεις?

Καταλαβα καλα?

 

 

Και δοκιμάσατε οσοι κανατε αναβάθμιση απο την android 6 σε android 7 να κανετε και επαναφορα εργοσταιακων ρυθμισεων?

Πολλοι λενε οτι μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο το περασμα μιας νεας εκδοσης android λυνει πολλα προβληματα.

Επειδή εδώ δεν είναι το κατάλληλο σημείο για αυτή τη συζήτηση, μπες στο ανάλογο θέμα και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Πάντως όλα όσα λες έχουν γίνει. Επίσης όσοι γύρισαν πίσω στην 6αρα έπαψαν να έχουν προβλήματα και τέλος το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις λύνεται μόνο αν το έχεις μόνιμα σε 2G, αν το βάλεις σε σε αυτόματο 2G/3G ή 2G/3G/4G τότε υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Screenknight αποτυχία...Την έχω εφαρμόσει κάνα μήνα κι ενώ όλα ήταν σχεδόν άψογα, σήμερα βλέπω ότι όλη η επιφάνεια έχει γεμίσει μικρά μπιμπίκια...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...