Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρέ παιδιά και στην αρχική σελίδα του Chrome μου βγάζει κάτι αηδίες της κόσμότέ ούτε αυτό μπορώ να το αλλάξω ; επίσης το πληκτρολόγιο αλλάζει χρώμα η όχι;

Μπες στις ρυθμίσεις του Chrome και άλλαξε την αρχική σελίδα. Τώρα για το logo της cosmote πόσες φορές το βλέπεις και σε ενοχλεί; κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση, δηλαδή όχι συχνά. Θα σου πρότεινα να το αφήσεις όπως είναι και στην επόμενη μεγάλη αναβάθμιση (n) περνά με odin μια unbranded.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έβγαλε μια αναβάθμιση 74,12 MB! Την έχει κάνει κανείς?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus

τώρα: s23 plus 8/256 & Poco F3

Link to comment
Share on other sites

και η ταλαιπωρια συνεχιζεται....μετα την αλλαγη συσκευης την περασμενη βδομαδα η και νουργια εμφανισε μια μαυρη οριζοντια γραμη λιγο κατω απο την μεση.

αυτη τη φορα τα media markt αρνηθηκαν αμεση αλλαγη αλλα ειπαν οτι επειδη ειναι ακριβη συσκευη πρεπει να την δει πρωτα η σμαρτεκ μηπως ειναι σπασμενη η οθονη (ακουσον ακουσον) και μετα θα γινει αν γινει η αλλαγη.....

τελευταια φορα που αγοραζω οτιδηποτε ξανα απο την συγκεκριμενη αλυσιδα, ανεξαρτητως του αποτελεσματος καθως εριξαν σε μενα εμμεσα το φταιξιμο (σπασιμο οθονης ενω ειναι εμφανες οτι ειναι ελλατωματικη/κολλημενη γραμμη οθονης) και οταν χαλασα την ηρεμιας τους υψωνοντας την φωνη η λυση που εδωσαν ηταν να φωναξουν το σεκιουρητα να με βγαλει εξω.....ας τολμαγε βεβαια......τελως παντων, οταν θα εχω νεα θα ενημερωσω....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν αγορασω dual sim version η καταναλωση μπαταριας θα ειναι ιδια η θα δω δραματικη διαφορα προς τα κατω ?

 

Δεν θα δεις διαφορά στην κατανάλωση από τη στιγμή που είναι Dual-SIM Dual-Standby (όχι dual-active).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και η ταλαιπωρια συνεχιζεται....μετα την αλλαγη συσκευης την περασμενη βδομαδα η και νουργια εμφανισε μια μαυρη οριζοντια γραμη λιγο κατω απο την μεση.

αυτη τη φορα τα media markt αρνηθηκαν αμεση αλλαγη αλλα ειπαν οτι επειδη ειναι ακριβη συσκευη πρεπει να την δει πρωτα η σμαρτεκ μηπως ειναι σπασμενη η οθονη (ακουσον ακουσον) και μετα θα γινει αν γινει η αλλαγη.....

τελευταια φορα που αγοραζω οτιδηποτε ξανα απο την συγκεκριμενη αλυσιδα, ανεξαρτητως του αποτελεσματος καθως εριξαν σε μενα εμμεσα το φταιξιμο (σπασιμο οθονης ενω ειναι εμφανες οτι ειναι ελλατωματικη/κολλημενη γραμμη οθονης) και οταν χαλασα την ηρεμιας τους υψωνοντας την φωνη η λυση που εδωσαν ηταν να φωναξουν το σεκιουρητα να με βγαλει εξω.....ας τολμαγε βεβαια......τελως παντων, οταν θα εχω νεα θα ενημερωσω....

 

Εχω κάνει πολλές φορές DOA στο Mediamarkt Αμαρουσίου συγκεκριμμένα και πάντα χωρίς πρόβλημα,βεβαια δεν πέταγαν και απ΄την χαρά τους,τώρα όπως λές και σε πιστεύω απόλυτα κάτι θα άλλαξε στην πολιτική τους,πάντως πιστεύω θα γίνει η αντικατάσταση εστω και με την ταλαιπωρία σου,καλά κάνεις και λες ότι δεν θα ξαναπάρεις κάτι από εκεί-και΄γω το ίδιο θα έκανα εννοείται.

Πάντα οι πρώτες παρτίδες ακόμα και σε πανάκριβες συσκευές να έχουν τέτοια προβληματα είναι εκνευριστικό,βιάζονται να τα διαθέσουν και το quality control πάει περίπατο και σε ποσοστά οι ελαττωματικές συσκευές τους πρώτους 2 μήνες φτάνουν στο 5-7%,είναι να μην πέσεις σε αυτό το ποσοστό:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

και η ταλαιπωρια συνεχιζεται....μετα την αλλαγη συσκευης την περασμενη βδομαδα η και νουργια εμφανισε μια μαυρη οριζοντια γραμη λιγο κατω απο την μεση.

αυτη τη φορα τα media markt αρνηθηκαν αμεση αλλαγη αλλα ειπαν οτι επειδη ειναι ακριβη συσκευη πρεπει να την δει πρωτα η σμαρτεκ μηπως ειναι σπασμενη η οθονη (ακουσον ακουσον) και μετα θα γινει αν γινει η αλλαγη.....

τελευταια φορα που αγοραζω οτιδηποτε ξανα απο την συγκεκριμενη αλυσιδα, ανεξαρτητως του αποτελεσματος καθως εριξαν σε μενα εμμεσα το φταιξιμο (σπασιμο οθονης ενω ειναι εμφανες οτι ειναι ελλατωματικη/κολλημενη γραμμη οθονης) και οταν χαλασα την ηρεμιας τους υψωνοντας την φωνη η λυση που εδωσαν ηταν να φωναξουν το σεκιουρητα να με βγαλει εξω.....ας τολμαγε βεβαια......τελως παντων, οταν θα εχω νεα θα ενημερωσω....

Την πρωτη φορα που ειχε προβλημα η καμερα σε σημειο δηλαδη που δεν μπορουσε να υπαρχει εμφανης εξωτερικη παρεμβαση στην αλλαξαν κατευθειαν απο οτι θυμαμαι.Τωρα με την οθονη θελησαν να ειναι λιγο προσεκτικοι γιατι οπως καταλαβαινεις και εσυ εχουν δει πολλα τα ματια τους.Δεν νομιζω να σου αρνηθουν αντικατασταση οταν αποδειχτει απο την smartec οτι δεν φταις εσυ οποτε μην στεναχωριεσαι εξαλλου δεν σου απεκλεισαν το ενδεχομενο αυτο.

Αν η συσκευη σου εχει κατασκευαστικο προβλημα θα την φαει η samsung hellas και οχι οποιοδηποτε καταστημα οποτε δεν εχουν κατι να κερδισουν ισα ισα που θα σε χασουν και απο πελατη.

Οταν ανεβαζεις τους τονους σε υπαλληλους που ηδη μια φορα σε εξυπηρετησαν και σεβαστηκαν τα καταναλωτικα σου δικαιωματα χανεις το δικιο σου.

Να σημειωσω οτι δεν εχω καμια εργασιακη σχεση με τα mediamarkt ουτε καποια αλλη αλυσιδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σε ολους. Απο σημερα και εγω ειμαι κατοχος αυτου του πολυ ομορφου κινητου του galaxy s7 σε μαυρο !!! Το κινητο λειτουργει παρα πολυ ωραια και η καμερα του ειναι φανταστικη...!!! Εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε... Για αρχη αυτο που θελω να ρωτησω μου εκανε ενυπωση πως για να δουλεψει το δαχτυλικο θελει πρωτα να πατας του κουμπι σωστα?? Δεν γινεται να ειναι κλειδωμενο και να δουλευει το touch οπως π.χ στα xiaomi η στα apple ?? Και επισης το pin σε ποια μερια στης ρυθμισεις εχει την επιλογηη για αλλαγμα γιατι μια γρηγορη που το ειδα δεν το ειδα...!!! Ειδα οτι δεν υπαρχει avatar για το s7 ποτε θα μπει και αυτο στην λιστα ?? ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικαρτο s7 το εχει παρει κανεις εδω μεσα?

 

με ψηνει εμενα να το παρω αλλα προβληματιζομαι γιατι το βρισκω μονο ebay σε τιμες ακομα απλησιαστες....

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλουμε να γράψουμε SMS γιατί γράφει μόνο κεφάλαια? Μπορεί με κάποιο τρόπο να αλλάξει αυτό???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν θέλουμε να γράψουμε SMS γιατί γράφει μόνο κεφάλαια? Μπορεί με κάποιο τρόπο να αλλάξει αυτό???

 

Γιατί μόνο έτσι θα στέλνεις 160 ελληνικούς χαρακτηρες / sms. Έχει να κάνει με την κωδικοποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S6 και το iphone 6s . Να πάρω το S7 ή να αρκεστώ σε αυτά τα δύο .:what:

Σίγουρα το S7 είναι πιο καλό, αλλά εγώ στη θέση σου αν είχα αυτά τα δύο, θα ήμουν υπέρ καλυμμένος. Αν είχα λεφτά για ξόδεμα όμως, θα έπαιρνα και το 7αρι, αλλιώς κοινώς θα καθόμουν στα αυγά μου....

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε αν σου έπεφτε το κινητό, είχες 50% πιθανότητα να γλυτώσει η οθόνη, αν έπεφτε με την πλάτη. Τώρα εξασφαλίζεις σπάσιμο 100% από μπρος η πίσω. Κάποτε όταν η μπαταριά πέθαινε, αγόραζες μια καινούρια και τέλος. Τώρα πρέπει να κάνεις εγχείριση ανοιχτής καρδιάς για να φτάσεις στη μπαταριά. Πρόοδος.. Ευτυχώς που υπάρχει η κάρτα SD για παρηγοριά...

 

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Εχω το S6 και το iphone 6s . Να πάρω το S7 ή να αρκεστώ σε αυτά τα δύο .:what:

 

Δώσε το S6 τώρα που ακόμα έχει αξία και παρε το s7 που είναι ουσιαστική αναβάθμιση ιδιαίτερα στην μπαταρία

Edited by spirtos
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το edge σήμερα είδα από κοντά το φλατ.

Πιστεύω δεν υπάρχει καλύτερη λύση στις 5 ίντσες.

Βέβαια μερικές μέρες με το μεγαλύτερο edge μου φάνηκε πολύ μικρό το φλατ και τώρα αν με ρωτήσεις δεν πήγαινα σε 5 ίντσες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβε κανένας το Gear VR που έδιναν δώρο με την προπαραγγελία; Μου ήρθε σήμερα αλλά δεν έχω πάει σπίτι ακόμα για να το δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε αν σου έπεφτε το κινητό, είχες 50% πιθανότητα να γλυτώσει η οθόνη, αν έπεφτε με την πλάτη. Τώρα εξασφαλίζεις σπάσιμο 100% από μπρος η πίσω. Κάποτε όταν η μπαταριά πέθαινε, αγόραζες μια καινούρια και τέλος. Τώρα πρέπει να κάνεις εγχείριση ανοιχτής καρδιάς για να φτάσεις στη μπαταριά. Πρόοδος.. Ευτυχώς που υπάρχει η κάρτα SD για παρηγοριά...

 

 

Μάλλον έχουμε ομαδικό "υπνωτισμό" :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβε κανένας το Gear VR που έδιναν δώρο με την προπαραγγελία; Μου ήρθε σήμερα αλλά δεν έχω πάει σπίτι ακόμα για να το δοκιμάσω.

Το παρέλαβα περίπου πριν 8 ημέρες. Τα πρώτα 10-20 λεπτά εντυπωσιαστικα και μετά το παράτησα στο ράφι. Δεν προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο. Κουράζει εύκολα και ζαλιζει μετά από κάποια λεπτά. επίσης θωλωνουν εύκολα οι φακοί.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα έχω και εγώ το μαυρο s7 δεν μπορώ να συμμεριστω τον μεγάλο ενθουσιασμό που υπάρχει εδώ μέσα, γενικά είναι όμορφο σε σχέση με ότι έχει βγάλει η Samsung απογοητευτικα από την οθόνη που την βλέπω πιο σκοτεινή σε σχέση με το s6 edge αλλά και το κατώτερο a5 2016, το always display είναι καλό αλλά μέχρι εκεί η μπαταρία βλέπω ότι καταναλώνετε γρήγορα τώρα για την κάμερα σε κλειστό χώρο μου άρεσε περισσότερο του S6 edge που είχα και εδώσα στον αδερφό μου και κάπως καλύτερη σε καθαρότητα αλλά φωτεινοτερη του a5 2016 του κουμπάρο μου .Τώρα θα κάνω και το βραδινό τεστ με τα άλλα κινητά να δω τι ψάρια πιάνει :( Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα έχω και εγώ το μαυρο s7 δεν μπορώ να συμμεριστω τον μεγάλο ενθουσιασμό που υπάρχει εδώ μέσα, γενικά είναι όμορφο σε σχέση με ότι έχει βγάλει η Samsung απογοητευτικα από την οθόνη που την βλέπω πιο σκοτεινή σε σχέση με το s6 edge αλλά και το κατώτερο a5 2016, το always display είναι καλό αλλά μέχρι εκεί η μπαταρία βλέπω ότι καταναλώνετε γρήγορα τώρα για την κάμερα σε κλειστό χώρο μου άρεσε περισσότερο του S6 edge που είχα και εδώσα στον αδερφό μου και κάπως καλύτερη σε καθαρότητα αλλά φωτεινοτερη του a5 2016 του κουμπάρο μου .Τώρα θα κάνω και το βραδινό τεστ με τα άλλα κινητά να δω τι ψάρια πιάνει :(

 

εισαι σιγουρος οτι μιλας για το s7..?:rotfl:

αυτα που ανεφερες,ειναι οτι καλυτερο σε κινητο υπαρχει μεχρι και σημερα που μιλαμε..

σκοτεινη οθονη?νταλα ηλιο εχω κοντρα και κανω ανετα την δουλεια μου.

..και κατωτερη του α5..?φωτο σε κλειστους χωρους?οτι καλυτερο με ή χωρις φλας.βεβαια ολη η βελτιωση ειναι στο ανευ φλας οπου δινει ρεστα,αλλα και το φλας του ειναι πολυ δυνατο και οταν χρειαστει δουλευει σωστα.

να μου πεις για υπερκορεσμενες φωτο να το δεκτω.ειναι ενα μειον που λογικα θα βελτιωθει σε καποιο Update.

κατι λαθος υπαρχει εδω.ή δεν μιλας για το γνησιο s7,ή κατι δεν κανεις καλα.

παντως και auto να εχεις φωτεινοτητα οθονης και Mode φωτογραφικης,τα αποτελεσματα που περνεις ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικα.

για δες το παλι...:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...