Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους εχει κανεις πληροφοριες για το μικρο?Samsung Galaxy S7 mini φαινεται πολυ ενδιαφερον και μαλλον ειναι και δικαρτο αποτι καταλαβα....Δεν ξερω αν θα ερθει ομως Ελλαδα η οχι....
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια αραγε βγαζει χαλαρα κανενα 5ωρο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα από κοντά και το S7 και το S7 edge και κατά τη γνώμη μου ως προς το ποιο κάθεται καλύτερα στο χέρι δεν υπάρχει σύγκριση. Το s7 και μικρότερο είναι και πιο εύκολα το κρατάς χωρίς να ακουμπάς οθόνη καταλάθος. Επίσης αυτή η μόδα με τις edge οθόνες πραγματικά δεν πιστεύω ότι προσφέρει κάτι. Ίσα ίσα ότι βρίσκεται στην άκρη της οθόνης παραμορφώνεται. Συνεπώς είμαι υπέρ του S7 στην σύγκριση αυτών των δύο
Link to comment
Share on other sites

Άσπρο είδατε να κυκλοφορεί?

 

Εχθές στο Public στο "The Mall" μου είπαν ότι ήταν διαθέσιμο σε λευκό και μάλιστα ήταν το μοναδικό χρώμα που είχαν.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα από κοντά και το S7 και το S7 edge και κατά τη γνώμη μου ως προς το ποιο κάθεται καλύτερα στο χέρι δεν υπάρχει σύγκριση. Το s7 και μικρότερο είναι και πιο εύκολα το κρατάς χωρίς να ακουμπάς οθόνη καταλάθος. Επίσης αυτή η μόδα με τις edge οθόνες πραγματικά δεν πιστεύω ότι προσφέρει κάτι. Ίσα ίσα ότι βρίσκεται στην άκρη της οθόνης παραμορφώνεται. Συνεπώς είμαι υπέρ του S7 στην σύγκριση αυτών των δύο

Ισχυει, ισως ο βασικος λογος που επελεξα το μικρο σε σχεση με το edge (συν το γεγονος οτι η μοναδικη διαφορα ειναι το μεγεθος της μπαταριας, που ομως δε διαφοροποιει ιδιαιτερα την τελικη αυτονομια, καθως εχουμε και τη διαφορα σε μεγεθος οθονης). Απο την αλλη το edge ειναι πανεμορφο.

Φετος ομως η σαμμυ εδωσε ενα πανεμορφο "μικρο" s, για μενα το ομορφοτερο απο καταβολης της σειρας....

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα από κοντά και το S7 και το S7 edge και κατά τη γνώμη μου ως προς το ποιο κάθεται καλύτερα στο χέρι δεν υπάρχει σύγκριση. Το s7 και μικρότερο είναι και πιο εύκολα το κρατάς χωρίς να ακουμπάς οθόνη καταλάθος. Επίσης αυτή η μόδα με τις edge οθόνες πραγματικά δεν πιστεύω ότι προσφέρει κάτι. Ίσα ίσα ότι βρίσκεται στην άκρη της οθόνης παραμορφώνεται. Συνεπώς είμαι υπέρ του S7 στην σύγκριση αυτών των δύο

 

Πέραν του ότι είναι καθαρά προσωπικό γούστο του καθενώς και πως αυτό κάθεται στο χέρι του απλά με το S7 edge ακόμα και τις edge πλευρές να αφαιρέσεις έχεις πάλι περισσότερη οθόνη κάτι σε 5.3" ας πούμε κάτι που προσωπικά μου αρέσει ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παίξω κάποια παιχνίδια στο gear vr αλλά απαιτούνται μοχλο θα μπορούσε να συνδεθεί ο μοχλος του ps3 χωρίς να γίνει root?
Link to comment
Share on other sites

5αωρο....και βάλε..... ;)

Αν είναι ετσι μάλλον θα το σκεφτώ.

Ελεγα να πάω στο edge,αλλά λόγω του οτι τα s6 edge και + δε με βολεψαν,λόγω του οτι πατούσα την πλαϊνή οθόνη εύκολα,πιστεύω οτι και στο s7 θα είναι ετσι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος κι εγώ από σήμερα της αγαπημένης μου συσκευής στο χρυσό χρώμα:)

Ενώ στην αρχή σκεφτόμουνα να πάω στο edge φέτος (απο το απλό s6 που είχα πριν), τελικά διαπίστωσα κι εγώ σε κάποια καταστήματα που το είχαν εκθεσιακό ότι εύκολα πατιούνται εφαρμογές στα πλαϊνά.

Μέχρι στιγμής έχω πάθει πλάκα από την ταχύτητα του κινητού! Πάει σφαίρα μιλάμε:rolleyes: Και το δακτυλικό αποτύπωμα, πύραυλος!

Εχω 2 ερωτησούλες για τους κατόχους:

α) καμιά καλή φτηνή θήκη (για άμεση αγορά) μέχρι να έρθει η nillkin? Screen protector πήρα της spigen (το crystal), 10 ευρώ τα 3 τεμάχια. Για tempered θα το σκεφτώ αν θα βάλω (χοντρενει το κινητό, αλλά το προστατεύει από την άλλη).

β) αυτό το εικονίδιο της κάρτας sd και στο πάνω μέρος της οθόνης και σαν banner όταν ξεκλειδώνεις το κινητό πώς φεύγει (αν φεύγει)? Στο s4 δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοιο εικονίδιο μονίμως.

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/galaxy-s7-isocell-vs-sony-sensor-camera-680266/ ενδιαφέρον καθώς είναι η ίδια ιστορία και με τα 6ρια

Ακούω απόψεις :)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα οτι κι αν φοράει,το αποτέλεσμά θα είναι σχεδόν μηδαμινό,οπότε δεν με καίει το τι θα φοράει οταν το πάρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το απλο ειναι πραγματι κοσμημα.εκπληκτικη κατασκευη και πολυ βολικο στο χερι.

αλαγκαριστο,παει σφαιρα και η οθονη του ειναι χαρμα οφθαλμων και με πολυ φως...!

με απογοτευσε αρχικα το οτι η υψηλη του αναλυση φωτο ειναι σε 4:3,αλλα οι φωτο που δινει ακομα και στα 9mpx ειναι απιστευτες.

ειδικα αυτες οι νυχτερινες χωρις φλας ειναι ολα τα λεφτα.

γενικως παντως το τηλεφωνο ευχαριστιεσαι να το δουλευεις.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1... σε ποσο καιρο υποθετετε οτι θα πεσει ας πουμε γυρω στα 550 ευρω?

Ερωτηση 2... θα το θεωρουσατε VFM αυτη τη στιγμη αν μπορουσατε να το παρετε σε αυτη την τιμη χωρις να εχει κλεισει ουσιαστικα μηνα κυκλοφοριας ? (550 δλδ.)

 

Αϊτή τη τιμή μπορείς να την βρεις και τώρα ,με κάπως έμμεσο τρόπο

Εξηγούμε : Τιμή για S7 που πήρα εγώ 729, επιστροφή με πιστωτική eurobank 10% δηλ 73€ και δωροεπιταγη 100€ , σύνολο 173€ έκπτωση

Κατάστημα Plaisio

Link to comment
Share on other sites

Ανοίχτηκαν και τα επιμέρους θέματα για μπαταρία, τροποποιήσεις / βελτιώσεις, φωτογραφία / βίντεο και αξεσουάρ.

 

Απο βδομάδα θα δημιουργηθεί και υποκατηγορία S7/S7 Edge :)

Link to comment
Share on other sites

η τιμη παντως επεσε και πεφτει σχετικα γρηγορα.οσοι δε βιαζοντε,μαιο με ιουνιο θα ειναι σε σιγουρα σε αρκετα δελεστικη τιμη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ενω μου αρεσε το χρυσο απο κοντα δεν ενθουσιαστικα. ειδικα στο edge πολυ ντουμνουμ. το μαυρο ειναι πολυ καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε το εχω δει από κοντά ακόμα.

Ελπίζω να μου αρέσει το χρυσό ώστε να το πάρω.

Μαύρο θα ήταν η τελευταία μου επιλογή και θα ήθελα να το αποφύγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειδα απο κοντα σε balck onyx και ειναι παρα πολυ ωραιο παιδια.Στιβαρο και πριμιουμ.Πολυ ομορφο κινητο..!!Μετα απο αρκετα

χρονια σκεφτομαι να ξαναπαω σε samsung. :p Βρηκα βεβαια και το s6 64gb μεταχειρο - αριστο στα 330 και δεν ξερω ποιο να διαλεξω

μεταξυ των 2 αλλα το s7 ειναι αλλο πραγμα εχει αλλον αερα..!! :);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το s7 ειναι πολυ ωραίο αλλα και τα 330 για 64gb s6 δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι το s7 ειναι πολυ ωραίο αλλα και τα 330 για 64gb s6 δεν είναι καθόλου μα καθόλου άσχημα .

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου !!! ;) Θα ηθελα να μου πεις η εσυ η καποιος αλλος φιλος που ξερει αν υπαρχει ενα σαιτ που αν του δωσεις imei και s/n να σου λεει ολες της πληροφοριες για το κινητο samsung s7 γιατι εψαξα 4-5 διαφορετικα οπως π.χ εδω http://sndeep.info/en και καπια αλλα αλλα ακρη δεν εβγαλα γιατι πηρε το ματι μου ενα σε μια αγγελεια σε μια πολυ καλη τιμη αλλα ο τυπας που το δινει δεν εχει αποδειξη μονο imei και s/n μου δινει και ειναι λεει branded απο κοσμοτε... Ξερετε αν η εδω αντιπροσωπεια της samsung η οποια ποια ειναι μπορειτε να μου πειτε , ξερετε αν δεχετε κινητα για εγγυηση χωρις αποδειξη ?? Γιατι η lg που ειχα τοσα χρονια το δεχοταν μια χαρα αρκει να ηταν ευρωπαικο... Η εδω samsung τι ρολο εχει σε θεμα υποστιριξης-service στα ευρωπαικα και στα ελληνικα με η χωρις αποδειξη ??? :worry:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου !!! ;) Θα ηθελα να μου πεις η εσυ η καποιος αλλος φιλος που ξερει αν υπαρχει ενα σαιτ που αν του δωσεις imei και s/n να σου λεει ολες της πληροφοριες για το κινητο samsung s7 γιατι εψαξα 4-5 διαφορετικα οπως π.χ εδω http://sndeep.info/en και καπια αλλα αλλα ακρη δεν εβγαλα γιατι πηρε το ματι μου ενα σε μια αγγελεια σε μια πολυ καλη τιμη αλλα ο τυπας που το δινει δεν εχει αποδειξη μονο imei και s/n μου δινει και ειναι λεει branded απο κοσμοτε... Ξερετε αν η εδω αντιπροσωπεια της samsung η οποια ποια ειναι μπορειτε να μου πειτε , ξερετε αν δεχετε κινητα για εγγυηση χωρις αποδειξη ?? Γιατι η lg που ειχα τοσα χρονια το δεχοταν μια χαρα αρκει να ηταν ευρωπαικο... Η εδω samsung τι ρολο εχει σε θεμα υποστιριξης-service στα ευρωπαικα και στα ελληνικα χωρις αποδειξη ??? :worry:

Η smartec και η arvato μια χαρά τα δέχονται τα samsung αλλά και τα microsoft/nokia (arvato) χωρίς απόδειξη. Το μόνο ουσιαστικά που προσφέρει η απόδειξη είναι το πότε ακριβώς λήγει η 2ετία της εγγύησης (και φυσικά ότι δεν είναι κλεμμένο).

Αλλά με το s6 προφανώς ακόμα δεν έχεις τέτοιο θέμα (κυκλοφορεί λιγότερο από έτος).

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το απλό S7 από κοντά στα Public.Σαν πρώην κάτοχος του απλού S6 θεωρώ ότι είναι ολόιδια..σε καμία περίπτωση δεν αξίζει η μετάβαση από το S6 σε απλό S7.Φέτος το S7 edge είναι μονόδρομος....
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου !!! ;) Θα ηθελα να μου πεις η εσυ η καποιος αλλος φιλος που ξερει αν υπαρχει ενα σαιτ που αν του δωσεις imei και s/n να σου λεει ολες της πληροφοριες για το κινητο samsung s7 γιατι εψαξα 4-5 διαφορετικα οπως π.χ εδω http://sndeep.info/en και καπια αλλα αλλα ακρη δεν εβγαλα γιατι πηρε το ματι μου ενα σε μια αγγελεια σε μια πολυ καλη τιμη αλλα ο τυπας που το δινει δεν εχει αποδειξη μονο imei και s/n μου δινει και ειναι λεει branded απο κοσμοτε... Ξερετε αν η εδω αντιπροσωπεια της samsung η οποια ποια ειναι μπορειτε να μου πειτε , ξερετε αν δεχετε κινητα για εγγυηση χωρις αποδειξη ?? Γιατι η lg που ειχα τοσα χρονια το δεχοταν μια χαρα αρκει να ηταν ευρωπαικο... Η εδω samsung τι ρολο εχει σε θεμα υποστιριξης-service στα ευρωπαικα και στα ελληνικα με η χωρις αποδειξη ??? :worry:

Μια ερώτηση στην samsung hellas θα σου λύση τις απορίες ,και όσον αφορά την συσκευή και αν την δέχονται χωρις απόδειξη ,που απο οσο γνωρίζω δεν έχουν πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...