Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το απεκτησα και γω σε μαυρο....προς στο παρον φορτιζει και μολις ειναι ετοιμο θα αρχισει η μεταφορα απο την παλια συσκευη....

 

Καλοριζικο. Αναμενονται εντυπωσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένουμε εναγωνίως νέα σχετικά με την απόδοσή του στην μπαταριά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε πως πάει και με το 4G vodafone γιατί το s6 που είχα, είχε σοβαρό πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να προσθέσω, σχετικά με το 'θεμα' της μπαταρίας. Λίγο καλύτερα τα πράγματα εδώ και 3 ημέρες που έσβησα κάποιες εφαρμογές που είχα κάνει εγκατάσταση ίσως μια από αυτές να 'έτρωγε' την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να προσθέσω, σχετικά με το 'θεμα' της μπαταρίας. Λίγο καλύτερα τα πράγματα εδώ και 3 ημέρες που έσβησα κάποιες εφαρμογές που είχα κάνει εγκατάσταση ίσως μια από αυτές να 'έτρωγε' την μπαταρία.

 

Είχες θέμα με τη μπαταρια? Δηλαδή πόσο σου κραταγε?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του S7 εδώ και λίγες ημέρες (το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα ταπεινό πλην τίμιο s3 mini) και μέχρι στιγμής έχω αρκετά θετικές εντυπώσεις από το κινητό. Το μόνο (λέμε τώρα) που θα ήθελα να δοκιμάσω λίγο καλύτερα στο μέλλον είναι η κάμερα.

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη θερμική συμπεριφορά όμως του s7. Την πρώτη μέρα που το πήρα, ξεκίνησε να κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχα στο προηγούμενο και έφαγε ένα κόλλημα κατά το κατέβασμα / εγκατάσταση και τελικά έκανα reboot (παρατήρησα ότι είχε ανεβάσει αισθητά θερμοκρασία όλο το κινητό, μπρος και πίσω). Από τότε δεν είχα κάποιο άλλο "πρόβλημα" (ούτε με θερμοκρασία ούτε με κόλλημα).

 

Σήμερα όμως έτυχε να κατεβάσω και να δοκιμάσω μια εφαρμογούλα (blippar) και κατά τη διάρκεια που έπαιζε ένα empeded video το ένιωσα πάλι να ανεβάζει θερμοκρασία. Σε μια γρήγορη ματιά που έριξα στο AIDA64 εκείνη τη στιγμή, η θερμοκρασία της μπαταρίας ήταν περίπου στους 32c και οι άλλοι αισθητήρες έδειχναν μεταξύ 49c-54c. (στα παιχνίδια, βίντεο κλπ η μόνη περιοχή που ανεβάζει κάπως θερμοκρασία είναι συνήθως στο πίσω μέρος και κάτω από την κάμερα). Άπλα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο στα δικά σας κινητά και αν είναι φυσιολογικό (όπως αναφέρω και παραπάνω το προηγούμενο κινητό μου ήταν το s3 mini οπότε δεν έχω ιδέα αν κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό ή όχι στα κινητά αυτής της κατηγορίας).

Edited by costasdoct
Link to comment
Share on other sites

Είχες θέμα με τη μπαταρια? Δηλαδή πόσο σου κραταγε?

Το φορτιζα-ζω 1 έως 2 φορές την ημέρα

Δεν ξέρω τι γίνεται εάν γνωρίζει κάποιος άλλος γενικά από κατανάλωση ας μας πει. Εμένα μου φαίνεται ότι πέφτει γρήγορα η μπαταρία του. Μιλάω συγκριτικά με τo z3c που το φορτιζα κάθε 1,5 μέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτοχος και εγώ του S7 εδώ και λίγες ημέρες (το προηγούμενο κινητό μου ήταν ένα ταπεινό πλην τίμιο s3 mini) και μέχρι στιγμής έχω αρκετά θετικές εντυπώσεις από το κινητό. Το μόνο (λέμε τώρα) που θα ήθελα να δοκιμάσω λίγο καλύτερα στο μέλλον είναι η κάμερα.

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη θερμική συμπεριφορά όμως του s7. Την πρώτη μέρα που το πήρα, ξεκίνησε να κατεβάζει όλες τις εφαρμογές που είχα στο προηγούμενο και έφαγε ένα κόλλημα κατά το κατέβασμα / εγκατάσταση και τελικά έκανα reboot (παρατήρησα ότι είχε ανεβάσει αισθητά θερμοκρασία όλο το κινητό, μπρος και πίσω). Από τότε δεν είχα κάποιο άλλο "πρόβλημα" (ούτε με θερμοκρασία ούτε με κόλλημα).

 

Σήμερα όμως έτυχε να κατεβάσω και να δοκιμάσω μια εφαρμογούλα (blippar) και κατά τη διάρκεια που έπαιζε ένα empeded video το ένιωσα πάλι να ανεβάζει θερμοκρασία. Σε μια γρήγορη ματιά που έριξα στο AIDA64 εκείνη τη στιγμή, η θερμοκρασία της μπαταρίας ήταν περίπου στους 32c και οι άλλοι αισθητήρες έδειχναν μεταξύ 49c-54c. (στα παιχνίδια, βίντεο κλπ η μόνη περιοχή που ανεβάζει κάπως θερμοκρασία είναι συνήθως στο πίσω μέρος και κάτω από την κάμερα). Άπλα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο στα δικά σας κινητά και αν είναι φυσιολογικό (όπως αναφέρω και παραπάνω το προηγούμενο κινητό μου ήταν το s3 mini οπότε δεν έχω ιδέα αν κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό ή όχι στα κινητά αυτής της κατηγορίας).

 

Καλορίζικο καταρχήν!!! Λοιπόν όσο αφορά το Κόλλημα που σου έκανε το ίδιο μου έκανε και σε εμένα κατά την πρώτη εγκατάσταση που του έκανα (παιχνίδια εφαρμογές) το ανέφερα νομίζω στην πρώτη σελίδα. Επίσης και όσο αφορά την υπερθέρμανση.. Της τελευταίες 4-5 μέρες δεν έχω παρατηρήσει κανένα θέματακι με την υπερθέρμανση ίσως να συμβαίνει κατα την πρώτη φορά λόγω του συγχρονισμόυ..

Link to comment
Share on other sites

Στα χέρια μου απο το μεσημέρι... πολύ καλή ποιότητα κατασκευής - όπως έχει βέβαια ειπωθεί.

Ήρθε με 51% μπαταρία και μέχρι να το στήσω πήγε 29% - μέσα σε 1 ώρα ίσως. Έσκασε και το πρώτο ΟΤΑ μέσα σε όλο αυτό!

 

http://s26.postimg.org/amxd5ov5x/IMG_20160312_153649.jpg

 

http://s26.postimg.org/5muv0mj7p/IMG_20160312_154548.jpg

 

http://s26.postimg.org/9ki4q1611/IMG_20160312_155607.jpg

Link to comment
Share on other sites

Power και volume down πατάς και κρατάς. Έτσι κάνει επανεκκίνηση

 

Και για τουλαχιστον 7 δευτερόλεπτα βασει εγχειριδιου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, στις διαφημίσεις βλέπω δύο χρώματα μόνο (μαύρο και χρυσό), το άσπρο δεν υπάρχει? Το πήρε κανείς ή το είδε κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο καταρχήν!!! Λοιπόν όσο αφορά το Κόλλημα που σου έκανε το ίδιο μου έκανε και σε εμένα κατά την πρώτη εγκατάσταση που του έκανα (παιχνίδια εφαρμογές) το ανέφερα νομίζω στην πρώτη σελίδα. Επίσης και όσο αφορά την υπερθέρμανση.. Της τελευταίες 4-5 μέρες δεν έχω παρατηρήσει κανένα θέματακι με την υπερθέρμανση ίσως να συμβαίνει κατα την πρώτη φορά λόγω του συγχρονισμόυ..

 

Λοιπον για να το τεσταρω ετρεξα το AnTuTu benchmark. Οταν τελειωσε (χοντρικα κανα 5') το κινητο ηταν αρκετα ζεστο και ειχε ζεσταθει αρκετα και το μεταλικο πλαισιο . Αν μπορει καποιος να τρεξει το ιδιο benchmark και να μου πει εντυπωσεις (απλα προσπαθω να καταλαβω αν ειναι φυσιολογικο να ζεσταινεται ετσι ή μηπως εχει καποιο προβλημα το δικο μου)

 

Υγ: η συνολικη βαθμολογια που εβγαλε το benchmark ηταν 127.782

Edited by costasdoct
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το τεστ και εμένα ζεστάθηκε αρκετά. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό τεστ είναι στην τελική ζωριζει την συσκευή ώστε να δείξει τα δόντια της. φυσιολογικό είναι να ζεσταίνεται σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις. Πάντως γενικότερα δεν θα δεις σε καμία περίπτωση τέτοιες θερμοκρασίες σε καθημερινή βάση τουλάχιστον έτσι βλέπω που το δουλεύω τώρα 10 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το τεστ και εμένα ζεστάθηκε αρκετά. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό τεστ είναι στην τελική ζωριζει την συσκευή ώστε να δείξει τα δόντια της. φυσιολογικό είναι να ζεσταίνεται σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις. Πάντως γενικότερα δεν θα δεις σε καμία περίπτωση τέτοιες θερμοκρασίες σε καθημερινή βάση τουλάχιστον έτσι βλέπω που το δουλεύω τώρα 10 ημέρες.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Αν εξαιρεσουμε αυτο το θεματακι που με ανησυχησε λιγο γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την θερμότητα μην τρελαινεστε, πλεον ολα τα τηλέφωνα με τετοιους επεξεργαστες σηκωνουν υψηλες θερμοκρασιες.Δεν γινεται με παθητικη ψυξη να μεινει δροσερο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στα χέρια μου απο το μεσημέρι... πολύ καλή ποιότητα κατασκευής - όπως έχει βέβαια ειπωθεί.

Ήρθε με 51% μπαταρία και μέχρι να το στήσω πήγε 29% - μέσα σε 1 ώρα ίσως. Έσκασε και το πρώτο ΟΤΑ μέσα σε όλο αυτό!

 

http://s26.postimg.org/amxd5ov5x/IMG_20160312_153649.jpg

 

http://s26.postimg.org/5muv0mj7p/IMG_20160312_154548.jpg

 

http://s26.postimg.org/9ki4q1611/IMG_20160312_155607.jpg

 

Από που το πήρες φιλαράκι?Με τι φακό σου ήρθε?

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες φιλαράκι?Με τι φακό σου ήρθε?

 

Με Sony φακό ήρθε. Απο το UK πήρα.

Link to comment
Share on other sites

και μολις ανακαλυψα οτι το δικο μου εχει αισθητηρα στην καμερα της samsung (οχι οτι εχει για μενα σημασια) απλα το αναφερω, η συσκευη ειναι ''ελληνικη'' (eur-gr) και αγοραστηκε απο τα media markt ( πληροφοριακα για οσους σκοπευουν να την αγορασουν).

 

μετα την δευτερη φορτιση η συσκευη μου εδωσε sot 4 ωρες. καλα θα το ελεγα για αρχη. αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Με Sony φακό ήρθε. Απο το UK πήρα.

 

Exynos?μπορείς να στείλεις σύνδεσμο?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Exynos?μπορείς να στείλεις σύνδεσμο?

 

Ναι βέβαια Exynos. Δεν υπάρχει SM-G930F Snap820.

Απο carphone warehouse το αγόρασα - ΔΕΝ στέλνει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια Exynos. Δεν υπάρχει SM-G930F Snap820.

Απο carphone warehouse το αγόρασα - ΔΕΝ στέλνει Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ πολύ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει, έχουν αφαιρέσει τις υπέρυθρες για τηλεχειριστήριο!
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δοκιμάζω το s7..... Έχω την εντύπωση ότι πρόκειται για το καλύτερο Galaxy ever... Οθοναρα, απίστευτα γρήγορο και πολύ καλή μπαταρία, κάμερα στα υψηλά στάνταρ που μας έχει συνηθίσει η Samsung..... Περισσότερα στην πορεία....
Link to comment
Share on other sites

Και στα καλά καθούμενα όταν πάω να ανοίξω την κάμερα βγάζει μυνημα σφάλμα κάμερας και κλείνει.....σαν να μη μας τα λέει καλά....

Αύριο επιστροφή σαν doa και ελπιζω να έχουν άμεσα να μου δώσουν άλλο...

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...