Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από 0% που το χρόνο μέτρησα θέλει 1ωρα&20λ .

 

Πολύ καλός χρόνος για quick charge 2.0. Λογικά η έκδοση με τον snapdragon 820 που υποστηρίζει quick charge 3.0 θα χρειάζεται κάτω από μία ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Στατικές δείχνουν ότι ο snapdragon 820 είναι

Καλύτερος. Φυσικά και ο 8890 είναι πολύ καλός

exynos 8890 εχουν κανει πολυ καλη δουλεια...m1 προσαρμομενοι πυρηνες ξεχωριστα,και η gpu tmali mp12 κανουν τρομερη δουλεια..snap 820 με kryo τετραπυρηνη εκδοση και οχι octacore οπως μας συνηθιζαν..πολυ καλη δουλεια και εκει..128000 με 130000

σκορ και οι δυο!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160307/1b38155f2355b2a835080787e133315d.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160307/483e21907c8c9fdad5e6684e803f49c6.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160307/eb9c2b773e27bda87c2bfa1fb784406f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Exynos versions have major performance issues

 

http://nr.news-republic.com/Web/ArticleWeb.aspx?regionid=4&articleid=59636572&source=googledrive

 

Εχει κανεις με τον 820?

Απ οτι φαινεται μονο Αμερικη και Ασια θα υπαρχει ο 820.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρούμε το κινητό με 820 απο εξωτερικό?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός χρόνος για quick charge 2.0. Λογικά η έκδοση με τον snapdragon 820 που υποστηρίζει quick charge 3.0 θα χρειάζεται κάτω από μία ώρα.

H Samsung έχει κλειδώσει την έκδοση με τον 820 σε quick charge 2.0 για να μην υπάρχει διαφορά με την Exinos έκδοση, οπότε δυστυχώς δεν ισχύει αυτό που λες.

"Unlike the Snapdragon 820, the Exynos 8890 isn't compatible with Quick Charge 3.0. Samsung decided it would be a good idea to keep the models consistent, so it disabled Quick Charge 3.0 on all the Snapdragon variants, thus making all devices compatible with Quick Charge 2.0." (από http://nr.news-republic.com/Web/ArticleWeb.aspx?regionid=4&articleid=59636572)

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά εν έτη 2016 . Να έχει κάποιος μια τοσο προηγμένη συσκευή και όταν τη χάσει να μπορεί ο άλλος πατώντας παρατεταμενα το πλήκτρο Power on και το πλήκτρο της έντασης, να μπαίνει στο menu και να κάνει factory reset. Και να δουλεύει ξανά η συσκευή. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κωδικός και εκεί? Μόνο στα Android γίνεται αυτό? Η και στα ios?
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά εν έτη 2016 . Να έχει κάποιος μια τοσο προηγμένη συσκευή και όταν τη χάσει να μπορεί ο άλλος πατώντας παρατεταμενα το πλήκτρο Power on και το πλήκτρο της έντασης, να μπαίνει στο menu και να κάνει factory reset. Και να δουλεύει ξανά η συσκευή. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κωδικός και εκεί? Μόνο στα Android γίνεται αυτό? Η και στα ios?

Νομίζω ότι κλειδώνει με Samsung account και μετά από factory reset αν δεν τον βάλεις δεν ανοίγει στον ζητάει συνέχεια αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κλειδώνει με Samsung account και μετά από factory reset αν δεν τον βάλεις δεν ανοίγει στον ζητάει συνέχεια αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

 

Υπάρχει αυτό κλείδωμα επανενεργοποιήσης το λέει. Πάντα το βάζω όμως όσες φορές έχω κάνει επαναφορά ποτε δεν μου ζήτησε κάτι. Ίσως γιατί βάζω τα ίδια email? όμως αν τα παράκαμψη όλα και το ενεργοποιήσω και α βάλω μετα ποτε δεν κλείδωσε. Αν εχεις άλλος δει κάτι περισσότερο ας μας πει. Σίγουρα δεν κλειδώνει σαν το μήλο ..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό κλείδωμα επανενεργοποιήσης το λέει. Πάντα το βάζω όμως όσες φορές έχω κάνει επαναφορά ποτε δεν μου ζήτησε κάτι. Ίσως γιατί βάζω τα ίδια email? όμως αν τα παράκαμψη όλα και το ενεργοποιήσω και α βάλω μετα ποτε δεν κλείδωσε. Αν εχεις άλλος δει κάτι περισσότερο ας μας πει. Σίγουρα δεν κλειδώνει σαν το μήλο ..

Εγω το έχω δει να το ζητάει σε s5

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις φωτογραφικές δυνατότητές,δεν πρέπει να χει και μεγάλη διαφορά σε σχέση με το s6.

Το μόνο πού ισως με δελεάζει είναι η ram.

Ακόμα βεβαία εχω το δίλημμά για το τι θα πάρω flat,η edge?θα δείξει.

Θα περιμένω να πέσει πάντως η τιμή,σύντομα δηλαδή.ετσι κι αλλιώς δε βιάζομαι και θέλω να δω και λίγα δείγματά από την μπαταρία,γιατί αν η διαφορά είναι μικρή σε σχέση με το s6,τότε δεν αξίζει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s7-s7-edge-isocell-sony-sensors-678779/ ειναι δυνατόν αυτο? δίνουμε τοσα λεφτά.... απαράδεκτο Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά εν έτη 2016 . Να έχει κάποιος μια τοσο προηγμένη συσκευή και όταν τη χάσει να μπορεί ο άλλος πατώντας παρατεταμενα το πλήκτρο Power on και το πλήκτρο της έντασης, να μπαίνει στο menu και να κάνει factory reset. Και να δουλεύει ξανά η συσκευή. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει κωδικός και εκεί? Μόνο στα Android γίνεται αυτό? Η και στα ios?

Μου εχουν φερει ενα καρο συσκευές (και δεν εχω μαγαζι ή τίποτα, απλα ασχολούμαι πολυ με κινητα) που εχουν βαλει κωδικό κλειδωματος και τον ξεχασαν ή κυριως κλείδωσε επειδή καποιος το πειραζε συνέχεια..

Αμα δεν υπήρχε το μενου που περιγράφεις, τα κινητα θα ήταν για πεταμα..

Βεβαια στην βασική ιδεα σου εχεις δικιο, αλλα πρεπει να βρουν εναν τροπο ο νομιμος κάτοχος να μπορει παντα να κάνει factory reset.. Για την ωρα το τρέχον σύστημα ειναι καλο πάντως.

Αν χασεις/ σου κλέψουν το κινητο, ξερεις οτι τουλάχιστον δεν θα εχουν επαφες σου, κωδικούς τραπεζων κλπ. Για πολλούς αυτο είναι το βασικοτερο ολων..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα το κινητό από κοντά σε gold το 6αρι είναι πολύ ανωτέρω σε θέμα design και το χρώμα δεν βγάζει την ασυμιλα του 6

Αυτό σίγουρα είναι πολύ καλό για σένα....θα σε καθυστερήσει κάπως στο να το αντικαταστήσεις με το 7 χα!χα!χα!

Πάντα με καλή διάθεση και φιλικά σου αναφέρομαι, εξάλλου αυτή είναι και για μένα κάποιες φορές μια τακτική για να << ξεπεράσω >> τα θέλω μου, αλλά που.......μόνο μικρές αναβολές καταφέρνω να μου δίνω.

Link to comment
Share on other sites

H Samsung έχει κλειδώσει την έκδοση με τον 820 σε quick charge 2.0 για να μην υπάρχει διαφορά με την Exinos έκδοση, οπότε δυστυχώς δεν ισχύει αυτό που λες.

"Unlike the Snapdragon 820, the Exynos 8890 isn't compatible with Quick Charge 3.0. Samsung decided it would be a good idea to keep the models consistent, so it disabled Quick Charge 3.0 on all the Snapdragon variants, thus making all devices compatible with Quick Charge 2.0." (από http://nr.news-republic.com/Web/ArticleWeb.aspx?regionid=4&articleid=59636572)

 

Δεν την είχα βρει αυτή την πληροφορία, ωραίος!

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια....χαζη ερωτηση σε περιπτωση κολήματος βγαζουμε την μπαταρια,

εδώ αλλα και στα υπολοιπα με μη αποσπωμενη μπαταρια ..τι γινεται...??????

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συνδυασμός πλήκτρων και κάνεις κανονικά restart.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια....χαζη ερωτηση σε περιπτωση κολήματος βγαζουμε την μπαταρια,

εδώ αλλα και στα υπολοιπα με μη αποσπωμενη μπαταρια ..τι γινεται...??????

 

Power και volume down πατάς και κρατάς. Έτσι κάνει επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

μολις το απεκτησα και γω σε μαυρο....προς στο παρον φορτιζει και μολις ειναι ετοιμο θα αρχισει η μεταφορα απο την παλια συσκευη....
Link to comment
Share on other sites

μολις το απεκτησα και γω σε μαυρο....προς στο παρον φορτιζει και μολις ειναι ετοιμο θα αρχισει η μεταφορα απο την παλια συσκευη....

 

καλορίζικο φίλε μου!!!Πες μας πως τα πάει με μπαταρία ??:):)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...