Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις είδα το απλό S7 από κοντά στα Public.Σαν πρώην κάτοχος του απλού S6 θεωρώ ότι είναι ολόιδια..σε καμία περίπτωση δεν αξίζει η μετάβαση από το S6 σε απλό S7.Φέτος το S7 edge είναι μονόδρομος....

Αξίζει η μετάβαση λόγω μπαταρίας...... Η μέρα με τη νύχτα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει η μετάβαση λόγω μπαταρίας...... Η μέρα με τη νύχτα ;)

Και λόγω sd...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το απλό S7 από κοντά στα Public.Σαν πρώην κάτοχος του απλού S6 θεωρώ ότι είναι ολόιδια..σε καμία περίπτωση δεν αξίζει η μετάβαση από το S6 σε απλό S7.Φέτος το S7 edge είναι μονόδρομος....

 

Το θεμα ειναι ναι οκ οποιος εχει το s6 σιγουρα αλλα οποιος δεν εχει το s6 οπως εγω τι κανω παιρνω το s7 σε 3-4 μηνες που θα εχει

πεσει κοντα στα 500+ η παιρνω τωρα το s6 σε πολυ καλη τιμη...!! Εγω παντως που το ειδα μου αρεσει το s7 πολυ...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το απλό S7 από κοντά στα Public.Σαν πρώην κάτοχος του απλού S6 θεωρώ ότι είναι ολόιδια..σε καμία περίπτωση δεν αξίζει η μετάβαση από το S6 σε απλό S7.Φέτος το S7 edge είναι μονόδρομος....

 

Ναι, πραγματι, δεν υπαρχουν διαφορες.

Αδιαβροχοποιηση, +30% στην πραξη αυτονομια, microsd expansion, καλυτερη καμερα σε ελλιπως φωτισμενο περιβάλλον, καλυτερη cpu, καλυτερη gpu, σαφως πιο ομορφο (τα καρακιτσαρια χρωμια μπηκαν στο χρονοντουλαπο της ιστοριας).

Για οποιον θελει το καλυτερο 5.1 της αγορας για το 2016 το παιρνει με κλειστα ματια...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ναι οκ οποιος εχει το s6 σιγουρα αλλα οποιος δεν εχει το s6 οπως εγω τι κανω παιρνω το s7 σε 3-4 μηνες που θα εχει

πεσει κοντα στα 500+ η παιρνω τωρα το s6 σε πολυ καλη τιμη...!! Εγω παντως που το ειδα μου αρεσει το s7 πολυ...!!! ;) ;)

 

Παίρνεις τώρα το σ6, κινητό πάνω από 350 ευρώ δεν αξίζει κατά την γνώμη μου. Πάρε τώρα το σ6 και του χρόνου παίρνεις το εφτάρι που θα έχει πέσει. Εγώ έτσι κάνω και δεν το έχω μετανιώσει, ας μην μας πιάνουν κορόιδα οι εταιρίες, ίσως κάποια στιγμή σταματήσουν οι αρχικές τιμές με τα 700ρια και έρθουμε σε πιο λογικές τιμές..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

παλι s6 edge plus και ησυχασες για ενα χρονο ακομα.και 4gb ram εχει και cat9 εχει!!τι αλλο θελεις;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πραγματι, δεν υπαρχουν διαφορες.

Αδιαβροχοποιηση, +30% στην πραξη αυτονομια, microsd expansion, καλυτερη καμερα σε ελλιπως φωτισμενο περιβάλλον, καλυτερη cpu, καλυτερη gpu, σαφως πιο ομορφο (τα καρακιτσαρια χρωμια μπηκαν στο χρονοντουλαπο της ιστοριας).

Για οποιον θελει το καλυτερο 5.1 της αγορας για το 2016 το παιρνει με κλειστα ματια...

Εμφανισιακά εννοούσα ότι είναι ολόιδια με το S6.Ειδικά η μπροστινή του πλευρά είναι ίδια.Σε τεχνικά χαρακτηριστικά σίγουρα υπάρχουν διαφορές.Απλά δεν υπάρχει λόγος κάποιος να πάει από το απλό S6 στο απλό S7.Το S7 Edge είναι μονόδρομος φέτος.
Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά εννοούσα ότι είναι ολόιδια με το S6.Ειδικά η μπροστινή του πλευρά είναι ίδια.Σε τεχνικά χαρακτηριστικά σίγουρα υπάρχουν διαφορές.Απλά δεν υπάρχει λόγος κάποιος να πάει από το απλό S6 στο απλό S7.Το S7 Edge είναι μονόδρομος φέτος.

 

Καθόλου μονόδρομος. Το s7 είναι πανίσχυρο στις 5,1, φορητοτατο δηλαδή, στα όρια της μεγάλης πλειοψηφίας του κόσμου.

Ειδικά όταν πανίσχυρες συσκευές με μικρες διαστάσεις σπανιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου μονόδρομος. Το s7 είναι πανίσχυρο στις 5,1, φορητοτατο δηλαδή, στα όρια της μεγάλης πλειοψηφίας του κόσμου.

Ειδικά όταν πανίσχυρες συσκευές με μικρες διαστάσεις σπανιζουν...

Θα συμφωνήσω!!

Αν επίσης βάλεις τα συν 100€ περισσότερα του edge, τη "δυσκολία" στο κράτημα του και την ενδεχομένως μεγαλύτερη ευαισθησία του σε περίπτωση πτώσης....... το απλό S7 δε φαντάζει και τόσο άσχημη επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω!!

Αν επίσης βάλεις τα συν 100€ περισσότερα του edge, τη "δυσκολία" στο κράτημα του και την ενδεχομένως μεγαλύτερη ευαισθησία του σε περίπτωση πτώσης....... το απλό S7 δε φαντάζει και τόσο άσχημη επιλογή!

 

νομιζω εχει να κανει και με το πως το βλεπει καποιος μια αναβαθμιση και απο ποια συσκευη προερχεται.

 

πχ εγω θελω η αναβαθμιση που θα κανω να πιασει τοπο και απτο flat s6 δεν μου φανηκε τοσο εντονα οταν το ειδα απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό με swipe βγαίνουν συντομεύσεις από το πλάι η αυτό είναι μόνο για το edge;

Επίσης μπορείς να προσθέσεις και ξένες εφαρμογές η μόνο όσες επιτρέπει η Samsung?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχει να κανει και με το πως το βλεπει καποιος μια αναβαθμιση και απο ποια συσκευη προερχεται.

 

πχ εγω θελω η αναβαθμιση που θα κανω να πιασει τοπο και απτο flat s6 δεν μου φανηκε τοσο εντονα οταν το ειδα απο κοντα.

 

Εγω πιστευω απο την αλλη οτι απο το lg g2 που ειχα ειναι πολυ καλη αναβαθμιση το s7 και πιστευω οτι θα συμφωνησετε μαζι μου !!

Εμενα αλλο με εχει βαλει σε σκεψεις και θα ηθελα την γνωμη η καποιου mod που ξερει η οσον ποιον πολλων αλλων φιλον ξερουν να μας πουν τι παιζει με τα κινητα clone και refurbished !! Γιατι μιας και ειμαι ενας υποψηφιος αγοραστης και εγω του galaxy s7 ξερω γιατι ειχα και εγω στο παρελθον ενα s4 clone για λιγι στα χερια μου οτι σε galaxy s6 υπαρχει κλωνος και μαλιστα πολυ καλος... Στο s7 υπαρχει ?? :wacko:

Και επισης τι ειναι ακριβως τα κινητα refurbished αν τι λεω και σωστα ειναι στην ουσια ανακατασκευεις ?? Και καλα στα παλια μοντελα η εστο στο περσυνο galaxy s6 ας πουμε οτι υπαρχουν, το ολοκαινουργιο s7 υπαρχει σε refurbished και αν ναι πως το βλεπεις?? Ειναι 2 σημαντικα πραγματακια που θα πρεπει να εχουμε υποψην ολοι μας ππυ θελουμε να παρουμε αυτο το κινητο και πρεπει να προσεξουμε τι και πως απο τα διαφορα ατομα που θα το πουλανε για τον χ ψ λογο..!! Οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει κλώνος του s7 ήδη ( ειδικά η σειρά s είχε πάντα απ'την πρώτη εβδομάδα περίπου :p ), όσο για τα refurbished, είναι ανακατασκευασμένα κινητά. Δηλαδή συσκευές με κάποιο hardware πρόβλημα τα οποία τα γύρισαν πίσω και έγινε επισκευή του, απλά σε αυτή την περίπτωση αναλόγως το που το βρίσκεις δεν ξέρεις τι εργασία έχει γίνει στην συσκευή και με τι ποιότητα ανταλλακτικού έχει επισκευαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω απο την αλλη οτι απο το lg g2 που ειχα ειναι πολυ καλη αναβαθμιση το s7 και πιστευω οτι θα συμφωνησετε μαζι μου !!

Εμενα αλλο με εχει βαλει σε σκεψεις και θα ηθελα την γνωμη η καποιου mod που ξερει η οσον ποιον πολλων αλλων φιλον ξερουν να μας πουν τι παιζει με τα κινητα clone και refurbished !! Γιατι μιας και ειμαι ενας υποψηφιος αγοραστης και εγω του galaxy s7 ξερω γιατι ειχα και εγω στο παρελθον ενα s4 clone για λιγι στα χερια μου οτι σε galaxy s6 υπαρχει κλωνος και μαλιστα πολυ καλος... Στο s7 υπαρχει ?? :wacko:

Και επισης τι ειναι ακριβως τα κινητα refurbished αν τι λεω και σωστα ειναι στην ουσια ανακατασκευεις ?? Και καλα στα παλια μοντελα η εστο στο περσυνο galaxy s6 ας πουμε οτι υπαρχουν, το ολοκαινουργιο s7 υπαρχει σε refurbished και αν ναι πως το βλεπεις?? Ειναι 2 σημαντικα πραγματακια που θα πρεπει να εχουμε υποψην ολοι μας ππυ θελουμε να παρουμε αυτο το κινητο και πρεπει να προσεξουμε τι και πως απο τα διαφορα ατομα που θα το πουλανε για τον χ ψ λογο..!! Οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη..!! ;) ;)

 

Νομίζω όσο και καλός να είναι ο κλώνος, μπορείς να τον καταλάβεις..

Από κουτί λειτουργία κάμερα phone info app.

Από την άλλη δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος για να καταλάβεις ένα ανακατασκευής τηλέφωνο.

Ίσως είναι καλύτερα να μην ξέρουμε και αν όλα είναι εντάξει με την συσκευή μας να αρχίσουμε να την χαιρόμαστε άμεσα παρα να σκεφτόμαστε αν είναι ανακατασκευής.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στο απλό με swipe βγαίνουν συντομεύσεις από το πλάι η αυτό είναι μόνο για το edge;

Επίσης μπορείς να προσθέσεις και ξένες εφαρμογές η μόνο όσες επιτρέπει η Samsung?

 

μονο στο edge φιλε μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό με swipe βγαίνουν συντομεύσεις από το πλάι η αυτό είναι μόνο για το edge;

Επίσης μπορείς να προσθέσεις και ξένες εφαρμογές η μόνο όσες επιτρέπει η Samsung?

Στο απλό έχω αγοράσει την εφαρμογή people edge (1€) και με swipe μου βγάζει 5 επαφές για κλήση, sms και mail.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό έχω αγοράσει την εφαρμογή people edge (1€) και με swipe μου βγάζει 5 επαφές για κλήση, sms και mail.

Θα με ενδιέφερε κάτι παρόμοιο αλλά με δυνατότητα προσθήκης εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Στο απλό έχω αγοράσει την εφαρμογή people edge (1€) και με swipe μου βγάζει 5 επαφές για κλήση, sms και mail.

 

Φίλε μου μόλις την αγόρασα και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή, από μπαταρία τι γίνεται έχεις δει καμία διαφορά? Ελπίζω να μην τη ξεζουμίζει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόλις την αγόρασα και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή, από μπαταρία τι γίνεται έχεις δει καμία διαφορά? Ελπίζω να μην τη ξεζουμίζει..

 

Την έχω και γω στη συσκευή της υπογραφής μου.

Μπαταρία δεν επηρεάζει(τουλάχιστον εμφανώς) αλλά κλασσικά δουλεύει ως 3rd party εφαρμογή.

Δηλαδή που και που την κλείνει στο παρασκήνιο και είτε πρέπει να πας να την ανοίξεις μόνος σου ή ξανανοίγει μόνη της μετά από λίγο.

Τουλάχιστον τέτοια συμπεριφορά έχει στη δική μου συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160321/9d52f55847197d219b0c2d06dae5aba1.jpg

 

Μου ήρθε αυτή η ενημέρωση ξέρει κανείς τι βελτιώνει;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες πήρα και γω το 7 το απλό από Γερμανό και θέλω να ρωτήσω όταν το ανοίγω βγάζει ένα λόγκό κόσμότέ μπορώ να το σβήσώ; επίσης στην πίσω μεριά του κινητού γράφει μόνο σαμσουγκ πουθενά s7 έτσι έίνάί; γιατί όσα βίντέάκίά είδα γράφαμε σαμσουγκ σ7. Edited by geovass
παρακαλώ να γράφετε στο σωστό thread.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες πήρα και γω το 7 το απλό από Γερμανό και θέλω να ρωτήσω όταν το ανοίγω βγάζει ένα λόγκό κόσμότέ μπορώ να το σβήσώ; επίσης στην πίσω μεριά του κινητού γράφει μόνο σαμσουγκ πουθενά s7 έτσι έίνάί; γιατί όσα βίντέάκίά είδα γράφαμε σαμσουγκ σ7.

 

Mπορεις να βγαλεις το λογκο αν βαλεις αλλη επιση ρομ με το odin! το πισω ειναι αναλογα απο την χωρα προελευσης και απο που το παιρνεις (vodafone-cosmote-unbranded etc) παλι καλα που δεν εχουν τα λογκο οπως στην αμερικη να λες.

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να βγαλεις το λογκο αν βαλεις αλλη επιση ρομ με το odin! το πισω ειναι αναλογα απο την χωρα προελευσης και απο που το παιρνεις (vodafone-cosmote-unbranded etc) παλι καλα που δεν εχουν τα λογκο οπως στην αμερικη να λες.

 

Αν περασει ρομ απο αλλη χωρα με το odin δεν χανει εγγυηση?? Θυμισε μου αν μπορεις σε παρακαλω γιατι ειχα παλια s4 και εχω ξεχασει ολη την διαδικασια..Εγω ξερω λογο knox αν το κανεις ρουτ και μετρησει ο counter δεν υραχει γυρισμος σωστα ?? Η αν βαλεις με το odin μαμα ρομ αλλης χωρας δεν γραφει ο counter αφου δεν θα ειναι ρουτ και αρα ετσι μετα για να ξαναεχεις εγγυηση βαζεις αυτην που ηταν..??? Εχουμε λινκ με της τελευταιες ρομ για το s7 ?? Τα ρωταω ολα αυτα γιατι με ενδιαφερει η αγορα του αμεσα...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά και στην αρχική σελίδα του Chrome μου βγάζει κάτι αηδίες της κόσμότέ ούτε αυτό μπορώ να το αλλάξω ; επίσης το πληκτρολόγιο αλλάζει χρώμα η όχι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...