Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στα καλά καθούμενα όταν πάω να ανοίξω την κάμερα βγάζει μυνημα σφάλμα κάμερας και κλείνει.....σαν να μη μας τα λέει καλά....

Εφοσον σε καλύπτει DOA φιλε μη σε πιάνει πανικος. Ολα διορθωνονται, αν ειναι προβληματικο θα παρεις αλλο και τελος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα προχθές εκεί που μιλουσα σε τηλεφωνική κλήσει

Μετά το τερματισμό της, πλοκαρε η συσκευή και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα ούτε ανοίγε ούτε έκλεινε. Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση με παρατεταμενα τα πλήκτρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και στα καλά καθούμενα όταν πάω να ανοίξω την κάμερα βγάζει μυνημα σφάλμα κάμερας και κλείνει.....σαν να μη μας τα λέει καλά....

Αύριο επιστροφή σαν doa και ελπιζω να έχουν άμεσα να μου δώσουν άλλο...

Το κάνει συνέχεια? Του έκανες επανεκκίνηση και πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα προχθές εκεί που μιλουσα σε τηλεφωνική κλήσει

Μετά το τερματισμό της, πλοκαρε η συσκευή και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα ούτε ανοίγε ούτε έκλεινε. Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση με παρατεταμενα τα πλήκτρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κάνει συνέχεια? Του έκανες επανεκκίνηση και πάλι?

εβγαλα καρτα μνημης και σιμ και ετοιμαζομουν να το βαλω στο κουτι του για να παει αυριο για επιστροφη και λεω δεν κανω μια ακομα προσπαθεια.....το ανοιξα και δουλευε κανονικα.....ξανα εβαλα μεσα τις καρτες και ως τωρα δουλευει κανονικα......δεν ξερω τι να πω......προβληματικο hardware η software...?

 

το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι αν κανω επανεκκινηση η τοκλεισω και το ξανα ανοιξω το slider της φωτεινοτητας κατεβαινει απο μονο του σε τιμη κατω απο τη μεση, σχεδον στο μινιμουμ.....

Edited by chocbhed_6630
Link to comment
Share on other sites

εφόσον δουλεύει κανονικά τώρα δεν πρόκειται να στο αλλάξουν, εφόσον δεν το δουν και εκείνοι το (πρόβλημα) στο κατάστημα που το πήρες. . Πάντως μην σε ανησυχεί αυτό που έβγαλε με την κάμερα. Εάν το κάνει ξανά και ξανά τότε είναι ανησυχητικό
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγει και dual sim.το έχει δει κανείς? ξέρουμε τίποτα?είμαι με dual sim note 5 και θέλω s7 για την μνήμη που έβαλαν.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι έχει βγει και dual sim.το έχει δει κανείς? ξέρουμε τίποτα?είμαι με dual sim note 5 και θέλω s7 για την μνήμη που έβαλαν.

δεν εισαγεται επισημα στην ελλαδα (και πιθανως και στην ευρωπαικη ενωση με οτι σημαινει αυτο για την εγγυηση) και δεν ξερω αν το ξερεις η βασικη εκδοση ειναι επισης 32gb (η 64αρα εκδοση μαλλον προοριζετε για την αμερικη) και εφοσον χρησιμοποιησεις 2 καρτες σιμ δεν μπορεις να βαλεις καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Want to transfer Outlook contacts to your new smartphone? MobileGo provides you the easiest way to transfer all the contacts from Outlook to Samsung Galaxy S7 with a single click. All the details are reserved.

 

youtube.com/watch?v=shSQKop-Sf0
Link to comment
Share on other sites

κάποιος για την μπαταρία?? ειναι χάλια? ισχύει το 80h του gsmarena (παντα χοντρικα βέβαια)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα καρτα μνημης και σιμ και ετοιμαζομουν να το βαλω στο κουτι του για να παει αυριο για επιστροφη και λεω δεν κανω μια ακομα προσπαθεια.....το ανοιξα και δουλευε κανονικα.....ξανα εβαλα μεσα τις καρτες και ως τωρα δουλευει κανονικα......δεν ξερω τι να πω......προβληματικο hardware η software...?

 

το αλλο που παρατηρησα ειναι οτι αν κανω επανεκκινηση η τοκλεισω και το ξανα ανοιξω το slider της φωτεινοτητας κατεβαινει απο μονο του σε τιμη κατω απο τη μεση, σχεδον στο μινιμουμ.....

 

απο που το αγορασες φιλε μου??

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1... σε ποσο καιρο υποθετετε οτι θα πεσει ας πουμε γυρω στα 550 ευρω?

Ερωτηση 2... θα το θεωρουσατε VFM αυτη τη στιγμη αν μπορουσατε να το παρετε σε αυτη την τιμη χωρις να εχει κλεισει ουσιαστικα μηνα κυκλοφοριας ? (550 δλδ.)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το δικο μου το παω πισω,το προβλημα με την καμερα επανηλθε και δεν συνερχεται με τιποτα (reset, επανεκινηση ). αγοραστηκε την παρασκευη και ισχυει ακομα το doa, ελπιζω μονο στα media markt να μη μου αρχισουν τιποτα κουλα.
Link to comment
Share on other sites

αφου το εχεις παρει απο αλυσιδα θα σου κανουν και αντικατασταση..ειναι με ελληνικο filmware
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα, η συσκευη μου αντικατασταθηκε με καινουργια σφραγισμενη. Αργησα λιγο λογο των διαδικαστικων αλλα μου κοπηκε πιστωτικο και πηρα στο καπακι καινουργια συσκευη. Η καινουργια εχει και αυτη αισθητηρα της σαμσουνγκ στη καμερα και απο οτι καταλαβα ολη η παρτιδα που εχει ερθει στα media markt ειναι με αυτο τον αισθητηρα.
Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα, η συσκευη μου αντικατασταθηκε με καινουργια σφραγισμενη. Αργησα λιγο λογο των διαδικαστικων αλλα μου κοπηκε πιστωτικο και πηρα στο καπακι καινουργια συσκευη. Η καινουργια εχει και αυτη αισθητηρα της σαμσουνγκ στη καμερα και απο οτι καταλαβα ολη η παρτιδα που εχει ερθει στα media markt ειναι με αυτο τον αισθητηρα.

Ωραιος φιλε στο ειπα με doa δεν χρειάζεται πανικος.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 1... σε ποσο καιρο υποθετετε οτι θα πεσει ας πουμε γυρω στα 550 ευρω?

Ερωτηση 2... θα το θεωρουσατε VFM αυτη τη στιγμη αν μπορουσατε να το παρετε σε αυτη την τιμη χωρις να εχει κλεισει ουσιαστικα μηνα κυκλοφοριας ? (550 δλδ.)

 

1. Κατά τέλη Αυγούστου με Σεπτέμβριο υπολόγισε.

2. Ή τιμή για πρώτο μήνα κυκλοφορίας είναι πολύ καλή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

1. Κατά τέλη Αυγούστου με Σεπτέμβριο υπολόγισε.

2. Ή τιμή για πρώτο μήνα κυκλοφορίας είναι πολύ καλή.

 

Για το 1, πολύ λες.

Εκτός και αν μπερδεύτηκες και μιλάς για το edge.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7, στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα;

Έχω διαβάσει κι αυτό το νήμα και του edge αλλά κάτι σίγουρο δεν βλέπω ( οι ίδιοι άνθρωποι μια έχουν καλή αυτονομία και μια όχι ). Αν βγάζει με μία νορμαλ χρήση 4 άντε το πολύ 4.5 ώρες SOT με ενδιαφέρει γιατί πήρα πρόσφατα το s6 και λέω να πάω κατευθείαν στο 7.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7, στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα;

Έχω διαβάσει κι αυτό το νήμα και του edge αλλά κάτι σίγουρο δεν βλέπω ( οι ίδιοι άνθρωποι μια έχουν καλή αυτονομία και μια όχι ). Αν βγάζει με μία νορμαλ χρήση 4 άντε το πολύ 4.5 ώρες SOT με ενδιαφέρει γιατί πήρα πρόσφατα το s6 και λέω να πάω κατευθείαν στο 7.

 

Οντως βοηθηστε οποιοι μπορειτε γιατι κι εγω πιο πολυ λογω μπαταριας λεω να παω στο 7αρι (οκ και υποκειμενικα το θεωρω και πιο ομορφο με την φουλ μαυριλα)..

 

Για το 1, πολύ λες.

Εκτός και αν μπερδεύτηκες και μιλάς για το edge.

 

Χμ...θεωρεις οτι το edge θα εχει παει τοσο κατω? γιατι συγκριτικα το απλο θα πρεπει να ειναι στα 450 αναλογικα εκεινη την περιοδο...

Edited by manos_rc
κι αλλη παραθεση

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Χμ...θεωρεις οτι το edge θα εχει παει τοσο κατω? γιατι συγκριτικα το απλο θα πρεπει να ειναι στα 450 αναλογικα εκεινη την περιοδο...

 

Θεωρώ ότι Ιούνη/Ιούλη το edge θα σταθεροποιηθεί στα 600 & αντίστοιχα το απλό στα 500. (Ίσως και ελαφρώς λιγότερο)

Αλλά 550 πιστεύω το απλό θα φτάσει λίαν συντόμως και δεν θα κάτσει εκεί.

Φυσικά είναι προσωπική εκτιμήση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7, στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα;

Έχω διαβάσει κι αυτό το νήμα και του edge αλλά κάτι σίγουρο δεν βλέπω ( οι ίδιοι άνθρωποι μια έχουν καλή αυτονομία και μια όχι ). Αν βγάζει με μία νορμαλ χρήση 4 άντε το πολύ 4.5 ώρες SOT με ενδιαφέρει γιατί πήρα πρόσφατα το s6 και λέω να πάω κατευθείαν στο 7.

Η μπαταρία του είναι εξαιρετική..... Καμιά σχέση με το s6.....

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες σε Public στην Θεσσαλονίκη και μου έκανε αισθητικά περισσότερη εντύπωση από όσο περίμενα. Το μεν S7 Edge είναι ένα S6Ε+ ένα κλικ μικρότερο, αλλά το απλό S7 είναι ξεκάθαρα πιο καλαίσθητο από το S6 κατά τη γνώμη μου, δείχνουν μέρα με τη νύχτα σχεδιαστικά δίπλα-δίπλα. Πιο συμμαζεμένο με μικρότερα bezels και πιο designάτο με το μαύρο χρώμα να έχει πολύ ωραία αντίθεση με το μεταλλικό πλαίσιο, μου θύμησε κάπως iPhone να πω την αλήθεια. Είναι η πρώτη απλή S συσκευή που κατάφερε να μου αρέσει οπτικά από κοντά, όπως είπα δεν το περίμενα γιατί στα διάφορα βίντεο του Youtube έδειχνε λίγο βαρετό. Edited by Thanm
Link to comment
Share on other sites

μην τρελενεστε με τον 820,στο βιντεο σε συγκριση με το μι5

σε εμπειρια χρησης ειναι πολυ πιο γρηγορος ο exynos

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην τρελενεστε με τον 820,στο βιντεο σε συγκριση με το μι5

σε εμπειρια χρησης ειναι πολυ πιο γρηγορος ο exynos

 

και ενα ακομα μεταξυ samsung

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες σε Public στην Θεσσαλονίκη και μου έκανε αισθητικά περισσότερη εντύπωση από όσο περίμενα. Το μεν S7 Edge είναι ένα S6Ε+ ένα κλικ μικρότερο, αλλά το απλό S7 είναι ξεκάθαρα πιο καλαίσθητο από το S6 κατά τη γνώμη μου, δείχνουν μέρα με τη νύχτα σχεδιαστικά δίπλα-δίπλα. Πιο συμμαζεμένο με μικρότερα bezels και πιο designάτο με το μαύρο χρώμα να έχει πολύ ωραία αντίθεση με το μεταλλικό πλαίσιο, μου θύμησε κάπως iPhone να πω την αλήθεια. Είναι η πρώτη απλή S συσκευή που κατάφερε να μου αρέσει οπτικά από κοντά, όπως είπα δεν το περίμενα γιατί στα διάφορα βίντεο του Youtube έδειχνε λίγο βαρετό.

 

Ακριβως την ιδια αποψη εχω. Το μικρο s7 (στο black onyx) φαινεται οτι πηρε πολυ περισσοτερους ποντους σχεδιαστικα, απο οτι το s7 edge απο τον προκατοχο του...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...