Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποίο mi5 pro έχετε το 3D ceramic ή 3D glass; Εγώ είχα παραγγείλει το Κεραμεικό αλλά μόλις έγινε διαθέσιμο το γυάλινο λευκό μου έστειλαν μήνυμα από το spemall και τους είπα να το στείλουν την επόμενη εβδομάδα θα το έχω. Όσο αφορά τις ρόμ ποτέ δεν είχα xiaomi ελπίζω οι διαχειριστές να προσθέσετε οδηγούς με διαφορά θέματα στην πρώτη σελίδα γιατί στο miui.gr είναι πολύ ήσυχα τα πράγματα.

 

Λοιπον πρβτα πρέπει να κανεις αιτηση ξεκλειδωματος...και με τα ελα στο. Xiaomi-miui.gr να σε βοηθησουμε εκεί! by octaviastikos...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Λοιπον πρβτα πρέπει να κανεις αιτηση ξεκλειδωματος...και με τα ελα στο. Xiaomi-miui.gr να σε βοηθησουμε εκεί! by octaviastikos...

 

Η αίτηση έγινε δέκτη ήρθε και μήνυμα. Στο xiaomi -miui.gr μπαίνω (trifos) αλλά έχω μπερδευτεί εκεί π.χ. miui 7.2.4 και 6.5.5 μετά miflash twrp ποιες είναι οι διαφορές; Αν ξεκλειδώνει το bootloader μετά από update ξανακλειδώνει; Στο letv ή στο LG κάνεις root πολύ ποιο εύκολα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση έγινε δέκτη ήρθε και μήνυμα. Στο xiaomi -miui.gr μπαίνω (trifos) αλλά έχω μπερδευτεί εκεί π.χ. miui 7.2.4 και 6.5.5 μετά miflash twrp ποιες είναι οι διαφορές; Αν ξεκλειδώνει το bootloader μετά από update ξανακλειδώνει; Στο letv ή στο LG κάνεις root πολύ ποιο εύκολα.

Να ξερεις πως εδω ξεκλειδώνεις και δεν χάνεις εγγύηση ενω στην Lg την χάνεις αν ξεκλειδώσεις Bootloader , το root και εδω ειναι πανεύκολο ,αφού ξεκλειδώσεις περνάς twrp recovery και φλασαρεις το SuperSu .

Το μονο ειναι η αναμονή των ημερών που χρειάζονται για να σου ανοίξει το δικαίωμα για unlock .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δικη μου custom rom βασισμενη στην gtv

 

 

Και πως ρολαρει στην κινηταρα μας;Διαχείριση μπαταρίας κτλ;

Και το σημαντικότερο όλων... που μπορούμε να την βρούμε;:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα! Η τιμη ειναι Pre-Order γιατι δεν περιμενετε να γινει διαθεσιμο πρωτα απο την XIAOMI και οχι απο τα Κινεζομαγαζα! Οταν επιτελους το εχει διαθεσιμο προς ολους το mi.com τοτε θα πεσει και η τιμη του Mi5 Pro τι δεν εχετε καταλαβει?

 

Απο πότε θεωρείται pre-order κάτι που η μαμά εταιρεία το πουλάει έστω και σε flash sales?

Ενημερωτικά ρωτάω γιατί απ'όσο θυμάμαι η προπαραγγελία σημαίνει το παραγγέλνεις πρωτού αρχίσουν οι πωλήσεις του.

Αλλά σαφώς ποιοί είμαστε εμείς για να λέμε που θα χαλάσει ο καθένας τα λεφτά του, το ότι 3 κάτοχοι ήδη το έχουν δώσει μέσα σε λίγες ημέρες χρήσης δεν είναι αληθινό απλά τρολάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και πως ρολαρει στην κινηταρα μας;Διαχείριση μπαταρίας κτλ;

Και το σημαντικότερο όλων... που μπορούμε να την βρούμε;:D

 

Από οθόνη 10-11 ωρες

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρόμ να περάσω την global ή την Gemini για να έχω ελληνικά και χωρίς πολλά προβλήματα,η Gemini είναι developed ρόμ και η global σταθερή;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρόμ να περάσω την global ή την Gemini για να έχω ελληνικά και χωρίς πολλά προβλήματα,η Gemini είναι developed ρόμ και η global σταθερή;

 

Σε έχω απαντήσει στο miui.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν κατάλαβε τι ρώτησαν.. κι εγώ ρώτησα παραπάνω για OST, αλλά απάντηση δεν πήρα. Εννοούμε πόση ώρα On Screen Time, φαίνεται αν πατήσετε την οθόνη μέσα στα στατιστικά της μπαταρίας.
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν κατάλαβε τι ρώτησαν.. κι εγώ ρώτησα παραπάνω για OST, αλλά απάντηση δεν πήρα. Εννοούμε πόση ώρα On Screen Time, φαίνεται αν πατήσετε την οθόνη μέσα στα στατιστικά της μπαταρίας.

 

Εγώ και οι περισσότεροι πιστεύω SOT (screen on tine) το ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Απο πότε θεωρείται pre-order κάτι που η μαμά εταιρεία το πουλάει έστω και σε flash sales?

Ενημερωτικά ρωτάω γιατί απ'όσο θυμάμαι η προπαραγγελία σημαίνει το παραγγέλνεις πρωτού αρχίσουν οι πωλήσεις του.

Αλλά σαφώς ποιοί είμαστε εμείς για να λέμε που θα χαλάσει ο καθένας τα λεφτά του, το ότι 3 κάτοχοι ήδη το έχουν δώσει μέσα σε λίγες ημέρες χρήσης δεν είναι αληθινό απλά τρολάρουμε.

 

Μα δεν υπηρξε ποτε σαν Pre-order στην μαμα εταιρεια! Μονο Flash Sales αλλιως θα ημουν απο τους πρωτους που θα εκαναν pre-order με γνωστο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες στην αναμονή μπορεί, ένα ss παρακαλώ να δούμε την καλύτερη αυτονομία στον κόσμο με 3000μπαταρια ?
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στις 3 με 4 ώρες βγάζει με 1 ώρα τηλέφωνα και 4g. Μην ακούτε υπερβολές.

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπηρξε ποτε σαν Pre-order στην μαμα εταιρεια! Μονο Flash Sales αλλιως θα ημουν απο τους πρωτους που θα εκαναν pre-order με γνωστο.

Το ότι δεν υπήρξε ποτέ pre-order απ'την εταιρεία δεν σημαίνει ότι ακόμα είναι σε προπαραγγελία.

Το κινητό έχει έναν μήνα που πωλείται απ'την εταιρεία σε αρκετά flash sales, αρκετά άτομα το έχουν στα χέρια τους και έχουμε κι εδώ έναν που το χει άρα ο όρος pre-order δεν ισχυεί.

Απλά η τιμή είναι στον θεό γιατί τα κινεζομάγαζα εκμεταλεύονται την έλλειψη που έχει μιας και η xiaomi ακόμα δεν είναι έτοιμη να το διαθέσει ανοιχτά. Επίσης το ξαναλέω μην περιμένεις να πέσει γρήγορα με καμία παναγία ακόμα κι αν σταματήσει η έλλειψη και το διαθέτουν κανονικά.

 

Ακόμα περιμένουμε όλοι μας τις 11 ώρες οθόνης με έστω απλή χρήση του Nos μιας και δεν είδα τίποτα τέτοιο όταν το χα το 64άρι.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι χαλια για 1080p και Snapdragon 820 http://prntscr.com/b3n42i

 

Το S7 βγαζει 7-8 ωρες SOT :/

Μονο 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνη,μεγάλη απογοήτευση νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Μονο 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνη,μεγάλη απογοήτευση νομίζω....

Τρελή απογοήτευση,ειδικά αν έχεις το note 3 proκαι σκεφτόσουν την αλλαγή :(

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο 2 ώρες και 40 λεπτά οθόνη,μεγάλη απογοήτευση νομίζω....

 

με το oneplus one κι έχω άνετα 4+ μονίμως... φτάνω και 5.. ε όχι δεν αξίζει.. :( γι'αυτό ρώτησα..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά και 3 ώρες sot...

Σε μενα με την 7.2.13 και τωρα με την 7.3.3 έχω από το πρωί μονίμως συνδεδεμένο το talkband b2, 2ωρες κλήσεις( σε επιλογή το 3G δίκτυο ) ,μισά μισά σχεδόν Wi-Fi ή δεδομένα , καμία ωριτσα gaming και μου δίνει άνετα 5 ώρες οθόνη.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλα πλάκα κάνετε ρε παιδια? Τι trollarisma είναι αυτό από πολλούς? Εγώ εχω το τηλ 2 εβδομάδες και του γ@μω τη μάνα από το πρωί μέχρι το βράδυ με παιχνίδια WiFi σχεδόν μόνιμα on σχεδον σερφαρισμα κλπ και βγάζει μια μέρα για πλακα. Sot έχει ακριβώς όσο λέει στο review του techradar http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/xiaomi-mi5-1315657/review/3

 

6.30 ώρες περίπου με 7.2.13 stable. Για πλακα καλύτερη μπαταρία από S7 κλπ.. Ειχα χρόνια το mi4 που είχε αρκετά καλή μπαταρία και μπορώ να πω ότι το Mi5 αν όχι καλύτερη έχει τουλάχιστον ισοδυναμη μπαταρία.. Και σημείωση το δουλεύω και με δύο sim..

 

Τωρα όλη η ραδιοαρβυλα που λέτε 3ωρες sot και κάτι τέτοια trollarismata δεν ξέρω πραγματικά από που προέρχεται και τι σκοπιμοτητα έχει... Ελεος

Link to comment
Share on other sites

Καλα πλάκα κάνετε ρε παιδια? Τι trollarisma είναι αυτό από πολλούς? Εγώ εχω το τηλ 2 εβδομάδες και του γ@μω τη μάνα από το πρωί μέχρι το βράδυ με παιχνίδια WiFi σχεδόν μόνιμα on σχεδον σερφαρισμα κλπ και βγάζει μια μέρα για πλακα. Sot έχει ακριβώς όσο λέει στο review του techradar http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/xiaomi-mi5-1315657/review/3

 

6.30 ώρες περίπου με 7.2.13 stable. Για πλακα καλύτερη μπαταρία από S7 κλπ.. Ειχα χρόνια το mi4 που είχε αρκετά καλή μπαταρία και μπορώ να πω ότι το Mi5 αν όχι καλύτερη έχει τουλάχιστον ισοδυναμη μπαταρία.. Και σημείωση το δουλεύω και με δύο sim..

 

Τωρα όλη η ραδιοαρβυλα που λέτε 3ωρες sot και κάτι τέτοια trollarismata δεν ξέρω πραγματικά από που προέρχεται και τι σκοπιμοτητα έχει... Ελεος

 

Σορρυ κιολας αλλα το αρθρο που ποσταρες γραφει" I also ran the standard techradar test of battery life, which involves playing a 90-minute HD video with the screen brightness set to maximum and the phone connected to Wi-Fi; the handset does its normal syncing in the background, and we test the battery life after the video finishes. After 90 minutes, rather amazingly, the Mi5 had lost just 9% of its charge, with 91% remaining. This is an impressive result, and beats the Samsung Galaxy S7 quite comfortably".

 

Δηλαδη εχει SOT 15+ ωρες με 3000mha μπαταρια??? Αυτα δεν γινονται ουτε στα καρτουν... Ή μας κοροϊδευει ο τυπας ή εχει κανενα bug το τηλεφωνο κ δειχνει εσφαλμενη ενδειξη μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...