Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια Πολλα και απο εμενα φιλε μου.Τώρα του χω περάσει την 7.2.13 multi και το κινητό πετάει.

Μήπως έχεις δοκιμάσει την 6.4.28 multi από eu ή την ελληνική που βγήκε προχθες;

 

Εσύ έβαλες την stable έκδοση, εγώ έχω την 6.4.27 multi developer από eu.

Πάντως τώρα που κοίταξα βγήκε και η 7.2.14...την κατεβάζω να την δοκιμάσω.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εσύ έβαλες την stable έκδοση, εγώ έχω την 6.4.27 multi developer από eu.

Πάντως τώρα που κοίταξα βγήκε και η 7.2.14...την κατεβάζω να την δοκιμάσω.

 

 

Και γω τώρα την βρήκα και την κατεβαζω....ευχαριστώ για την πληροφορία.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

σε καποιους φαινεται αρεσουν πολύ τα ρισκα αφου προτιμουν το aliexpress...προσεξτε μονο όταν σας ερθει η συσκευασια μην εχει τιποτα πετρες μεσα!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

edit

παρακαλω να μεταφερθεί στο νημα του mi note pro!

Edited by giorgos_1979
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θα το έχω αύριο ποια να βάλω? Stable Global η ελληνική developer? Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θα το έχω αύριο ποια να βάλω? Stable Global η ελληνική developer? Ευχαριστώ..

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Προσωπικα σου προτεινω να ξεκλειδωσεις το bootloader και να περασεις μια απο τις δυο που θα βρεις εδω... http://en.miui.com/thread-270449-1-1.html

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Είχα την developer και τώρα έχω βάλει την stable δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμμία...πέρα από το bug που υπάρχει στο twrp και δεν έχει να κάνει με την ρομ.

Τώρα σε θέμα μπαταρίας δεν μπορώ να σου πώ με σιγουριά γιατί οταν πέρασα την stable πέρασα και το project skynet http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/android-l-booster-1-soon-t3030796 το οποίο αλλάζει τα δεδομένα της μπαταρίας...αλλά ακόμα είμαι σε 1η φόρτιση για να έχω ασφαλή συμπεράσματα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ελληνικά φουλ έχουν αυτές?

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι με playstore κανονικα και ειναι καθαρες απο κινεζικες εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα την developer και τώρα έχω βάλει την stable δεν υπάρχει πρόβλημα σε καμμία...πέρα από το bug που υπάρχει στο twrp και δεν έχει να κάνει με την ρομ.

Τώρα σε θέμα μπαταρίας δεν μπορώ να σου πώ με σιγουριά γιατί οταν πέρασα την stable πέρασα και το project skynet http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/android-l-booster-1-soon-t3030796 το οποίο αλλάζει τα δεδομένα της μπαταρίας...αλλά ακόμα είμαι σε 1η φόρτιση για να έχω ασφαλή συμπεράσματα.

 

 

 

 

Επειδη την ακουσα λιγο με το link που παρεθεσες (με την καλη εννοια βεβαια),εχεις την καλοσυνη να μου πεις με απλα λογια τι ακριβως κανει το Project Skynet με την μπαταρια κτλ;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι με playstore κανονικα και ειναι καθαρες απο κινεζικες εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

Επειδη την ακουσα λιγο με το link που παρεθεσες (με την καλη εννοια βεβαια),εχεις την καλοσυνη να μου πεις με απλα λογια τι ακριβως κανει το Project Skynet με την μπαταρια κτλ;

 

Bελτιστοποιεί την απόδοση της χωρίς να χάνει το κινητό σε ταχύτητα εν ολίγης, με διάφορα script.

Και από ότι διάβασα τα πιο πολλά παιδιά έχουν πολύ θετικά αποτελέσματα, εγώ το έχω βάλει από χτές....θα δείξει!!!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στα Features αυτο το Skynet λεει οτι Blockarei Ads και κατι και για το Boot animation ξερετε κατι γι αυτο υπαρχουν επιλογες?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις μπείς στο μενού πατάς το Νο7 και το ενεργοποιείς.

Για το boot animation δεν ξέρω τι κάνει γιατί δεν με ενδιαφέρει και δεν το έχω ψάξει

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις μπείς στο μενού πατάς το Νο7 και το ενεργοποιείς.

Για το boot animation δεν ξέρω τι κάνει γιατί δεν με ενδιαφέρει και δεν το έχω ψάξει

 

Ελπιζω να μην βγαινω Off topic αλλα το εχεις ενεργοποιησει εχεις δει αποτελεσματα πχ στις διαφημισεις βιντεο που βγαινουν στο Youtube?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις μπείς στο μενού πατάς το Νο7 και το ενεργοποιείς.

Για το boot animation δεν ξέρω τι κάνει γιατί δεν με ενδιαφέρει και δεν το έχω ψάξει

 

 

Το πέρασα μέσω Twrp αλλά δε μου το εμφανίζει πουθενά μέσα στην συσκευή.

Και με flashify το ίδιο.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις το terminal emulator και να δώσεις κάποιες εντολές για να σου εμφανίσει το μενού και να το ενεργοποιήσεις.

Εγώ πάντως σήμερα είχα πρόβλημα με το touch της συσκευής....

Μόλις έβγαλα την εφαρμογή ήρθε στα ίσια του.

Αν αντιμετωπίσει και κανένας άλλος πρόβλημα έχει για κατέβασμα το resquer που το φλασάρουμε κανονικά και διαγράφει την εφαρμογή με τις ρυθμίσεις της.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ειχες επιλέξει το tweak για το scroll?

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 

Όχι....θα έπρεπε;

Δεν το έκανε μόνο στο scroll είχε χάσει σχεδόν το touch!!!!

Γενικά τελευταία μου κάνει διάφορα "κουλά" τώρα φταίει η τελευταία ρομ....φταίει το μοντάκι, να έχει αφήσει τίποτα και να θέλει factory reset...δεν ξέρω!!!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να το ξεκλειδωσω μου βγάζει συνέχεια failed to verification.. Έχω βάλει china developer. Καμμια ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να το ξεκλειδώσω μου βγάζει συνέχεια failed to verification.. Έχω βάλει china developer. Καμμια ιδέα?

 

Στάλθηκε από το Elite 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρη καλησπέρα, με την Αγγλοκινεζικη εισαι ok...

Είσαι σίγουρος οτι σου εχει ανοίξει το δικαίωμα για ξεκλείδωμα ?

Αλλιώς κανε μια δοκιμή με κάποιο αλλο usb/type C καλώδιο αν υπάρχει η και σε άλλη θήρα του υπολογιστή ,το τηλέφωνο στο έχει αναγνωρίσει κανονικά ? εχει διαβάσει τους drivers το pc ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε όλα. Και drivers και όλα και μου έχει ανοίξει το δικαίωμα. Όταν το πήρα είχε μέσα από τον προηγούμενο twrp χωρίς να είναι unlocked. Λέτε να έγινε μαμακια εκεί ? Του έβαλα με miflash κινεζική Dev και έφυγε το twrp. Αλλά νομίζω τώρα ότι δεν κάνει reboot στο δικό του recovery.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα είχε μέσα από τον προηγούμενο twrp χωρίς να είναι unlocked.

Πως γίνεται αυτό??????

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αναρτήθηκε η multi stable 7.3.2 https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760 και είμαστε σέ αναμονή της multi 6.5.5.

Ε ρε γλέντια το ΣΚ :D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει συνέχεια couldn't verify κλπ.. Όταν πάω να το ξεκλειδωσω το γ@μηδι... Α θα το δώσω άμα συνέχιση έτσι. Και τα κάνω όλα σωστά. Έχω δικαίωμα για ξεκλείδωμα καθ έχω βάλει china dev... Τι να πταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...