Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναρτήθηκε η multi stable 7.3.2 https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760 και είμαστε σέ αναμονή της multi 6.5.5.

Ε ρε γλέντια το ΣΚ :D

 

Δέν ξέρω.....έχω βάλει την τελευταία ελληνική developer και το κινητό είναι άψογο...η μπαταρία μου πάει πολύ καλά!!!!!

Το μόνο κουλό είναι ότι ενώ έχω βάλει την 6.4.28 στις πληροφορίες της συσκευής γράφει 6.4.27....

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον φορτιστή του mi4 που είναι και 2 Αmp ή υπάρχει θέμα να πάθει κάτι η μπαταρία? Πάντως ο φορτίστης του Mi 5 είναι 1.5Amp...ισως παίζει ρόλο και στην ταχύτητα φόρτισης? Ξέρω ότι δεν είναι qc 3.0 αλλά μήπως με τα 2Ampere του Mi4 έχουμε και πιο γρήγορη ταχύτητα φόρτισης?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άσχετο. Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον φορτιστή του mi4 που είναι και 2 Αmp ή υπάρχει θέμα να πάθει κάτι η μπαταρία? Πάντως ο φορτίστης του Mi 5 είναι 1.5Amp...ισως παίζει ρόλο και στην ταχύτητα φόρτισης? Ξέρω ότι δεν είναι qc 3.0 αλλά μήπως με τα 2Ampere του Mi4 έχουμε και πιο γρήγορη ταχύτητα φόρτισης?

 

Το ρεύμα που αναφέρουν οι φορτιστές πάνω είναι το μέγιστο ρεύμα που μπορούν να αποδώσουν. Μην νομίζεις ότι όλοι οι φορτιστές που γράφουν 2 αμπέρ το αποδίδουν στην πράξη.

Το ρεύμα που διαρρέει ένα κύκλωμα εξαρτάται από το φορτίο που είναι συνδεμένο. Δεν νομίζω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα, η συσκευή θα τραβήξει όσο ρεύμα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ή στιγμή του αποχωρισμού με το Note Pro...ή στιγμή το Mi 5 Pro (4/128)

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi MI5 Pro σε απόθεμα

Ο μουφας. Μόνο το λευκό είναι που δεν είναι με το κεραμικο υλικό πίσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο μουφας. Μόνο το λευκό είναι που δεν είναι με το κεραμικο υλικό πίσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Το θεμασ ειναι το ποτε και ποσο ευκολο ειναι να το βρεις το pro σε μαυρο... Απορω γιατι το εχουν γενικα καθυστερησει

αυτο το χρωμα... Λογο του κεραμεικου η λογο για να πουλησουν πρωτα τα αλλα...??? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό είναι υπέροχο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι πάντως όσους αγόρασαν το Mi5 δεν θα έδινα ποτέ 400+ ευρώ για κινεζική συσκευή...Ωστόσο για να μην με κατηγορήσουν οι περισσότεροι την θεωρώ πανέμορφη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Που το κακο για 400+ για Κινεζικη συσκευη? :shifty: το μοναδικο flagship με κεραμικο υλικο + ολα τα αλλα τα καλα!

 

Αργει λογο του κεραμικου και στην παρουσιαση το ειπε ο Hugo οτι η επεξεργασια του ειναι πολυ χρονοβορα και πρεπει να το κανουν και 2.5D

Link to comment
Share on other sites

Το θεμασ ειναι το ποτε και ποσο ευκολο ειναι να το βρεις το pro σε μαυρο... Απορω γιατι το εχουν γενικα καθυστερησει

αυτο το χρωμα... Λογο του κεραμεικου η λογο για να πουλησουν πρωτα τα αλλα...??? :confused:

 

τόσα χρόνια δεν την έχεις μάθει? είναι ρατσιστές με το μαύρο, άσε που πωλείται και ακριβότερα όταν τελικά γίνει διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Ο μουφας. Μόνο το λευκό είναι που δεν είναι με το κεραμικο υλικό πίσω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Είναι διαθέσιμη και η έκδοση με το κεραμικό υλικό αλλά σε απαγορευτική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη και η έκδοση με το κεραμικό υλικό αλλά σε απαγορευτική τιμή.

Ναι ειναι ακριβό οπως καθε καλή ναυαρχίδα ,τα έχουμε πει παιδια ειναι τηλέφωνα για λιγες τσέπες...

Το κεραμικό μην περιμένετε να πέσει σύντομα πρώτον γιατι εχει μεγάλη ζητηση και δεύτερον θέλουν να σπρώξουν πρώτα τα 128αρια με το γυαλί.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ακριβό οπως καθε καλή ναυαρχίδα ,τα έχουμε πει παιδια ειναι τηλέφωνα για λιγες τσέπες...

Το κεραμικό μην περιμένετε να πέσει σύντομα πρώτον γιατι εχει μεγάλη ζητηση και δεύτερον θέλουν να σπρώξουν πρώτα τα 128αρια με το γυαλί.

Ναι για τη δική μου τσέπη δεν είναι γι αυτό είπα σε απαγορευτική τιμή. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ενδιαφερετε κολλητος να το τσιμπησει!!

Του αρεσε πολυ.μαλλον παει για το 32gb.Μπορειτε να πειτε αν πρεπει κατι να προσεξει!

Και απο πιο μαγαζι να το παρει??

Εγω του ειπα απο vickmall.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα έστειλα mail στο spemall και ρώτησα αν θα έχουν περάσει play store και πότε θα στείλει το mi5 pro white και απάντησαν έχει ήδη σταλεί και σε 24 ώρες θα λάβω το tracking number. Επιτέλους θα έρθει επίσης εχω κάνει αίτηση για unlock απο την προηγούμενη βδομάδα μετά απο πόσες μέρες στέλνουν τον κωδικό;

Edit : μόλις ήρθε sms με ενα link για να λαβω το unlock tool, νόμιζα πως έρχεται κωδικός ξεκλειδωματος.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

η τιμή του προ είναι για γέλια, 200$ παραπάνω από ότι το ανακοίνωσαν.με αυτά τα λεφτά υπάρχουν ένα σωρό κινητά και με εγγύηση.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

η τιμή του προ είναι για γέλια, 200$ παραπάνω από ότι το ανακοίνωσαν.με αυτά τα λεφτά υπάρχουν ένα σωρό κινητά και με εγγύηση.

 

Με 128GB μνήμη και σε αυτή την τιμή;;;

http://www.honorbuy.com/688-xiaomi-mi5-pro-4gb-ram-128gb-rom-smartphone.html

Ποιά είναι αυτά;

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

η τιμή του προ είναι για γέλια, 200$ παραπάνω από ότι το ανακοίνωσαν.με αυτά τα λεφτά υπάρχουν ένα σωρό κινητά και με εγγύηση.

 

Σιγουρα ειναι πολυ παραπανω απο οτι περιμεναμε.. Αφου και εναν μηνα πριν ηταν στα 450€ παρολα αυτα ειναι ακομα Pre-Order και ειναι λογικο να εχει τετοια τιμη και με τετοια ζητηση.. Και στα 500€ θα την επαιρνα αν τα ειχα να τα δωσω ετσι απλοχερα για κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα έλαβα και το track number αποστολής οπότε την επόμενη εβδομάδα θα έρθει το κινητό.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με 128GB μνήμη και σε αυτή την τιμή;;;

http://www.honorbuy.com/688-xiaomi-mi5-pro-4gb-ram-128gb-rom-smartphone.html

Ποιά είναι αυτά;

 

το site που δείχνεις δεν το εχει στοκ.σε στοκ το έχει το vickmall και είναι στα 600$.η τιμή είναι εκτός πραγματικότητας και καμία σχέση με ότι ανακοίνωσαν.τα 128gb είναι αδιάφορα για μένα.

 

ο κύριος λόγος που έκανε θραύση το κινητό όταν παρουσιάστηκε ήταν λόγο του vfm που πλέον δεν υφίσταται.το αντίθετο μάλιστα είναι τώρα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το site που δείχνεις δεν το εχει στοκ.σε στοκ το έχει το vickmall και είναι στα 600$.η τιμή είναι εκτός πραγματικότητας και καμία σχέση με ότι ανακοίνωσαν.τα 128gb είναι αδιάφορα για μένα.

 

ο κύριος λόγος που έκανε θραύση το κινητό όταν παρουσιάστηκε ήταν λόγο του vfm που πλέον δεν υφίσταται.το αντίθετο μάλιστα είναι τώρα.

Δειξε μου σε παρακαλώ με 600 usd (530ευρω) λοιπόν ποιος δίνει 128gb .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το λάθος από την xiaomi είναι ότι έβγαλε το κορυφαίο της μοντέλο μόνο στην έκδοση των 128gb.

Σε μικρότερες χωρητικότητες των 32 η 64 η τιμή θα ήταν πιο θελκτική.

Με αυτήν την πολιτική καταδικάζει την pro έκδοση αφου ο περισσότερος κόσμος θα πάει στις μικρότερες και ας χάσει την κεραμική επιφάνεια και την επιπλέον ram

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...