Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει νόημα να σου απαντήσω απ την στιγμη που δεν ειχες Xiaomi δεν θα καταλάβεις τι βρίσκω στην Miui .

 

γι'αυτό σε ρωτάω, γιατί δεν είχα.. αν είχα, θα'χα τη δική μου γνώμη κ δεν θα με ενδιέφερε η γνώμη άλλων.. τώρα που δεν έχω, ψάχνω έναν άνθρωπο που να μπορεί να εκφραστεί και να μου πει τι καλύτερο έχει κ αξίζει να τη δοκιμάσω σαν "εμπειρία".. αυτό άλλωστε εξυπηρετεί κ το φόρουμ, την ανταλλαγή απόψεων κι εμπειριών..

αν έχει άλλος την ευγενή καλοσύνη, ας μας πει επιγραμματικά, με δυο λογάκια, τι καλύτερο έχει η miui.. ευχαριστώ

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το MIUI ισως τους αρεσει γιατι ειναι "ζωντανο λογισμικο" παιρνει updates καθε βδομαδα και μοιαζει με IOS ειναι ευκολο και φιλικο προς τον χρηστη.. Βεβαια ειναι λιγακι βαρυ αλλα οποιος θελει Android που μοιαζει σε IOS γουσταρει MIUI..

 

Εχουμε κανενα νεο σχετικα με την διαθεσιμοτητα του Mi5 Pro στην Κινα?? Βλεπω εδω και 2 μηνες να κανουν μονο Flash Sales στην επισημη σελιδα και τωρα προσφατα εφτιαξαν και ενα νεο μοντελο Mi5 Pro με 3D Class μαλλον γιατι φτιαχνεται πιο ευκολα και πιο γρηγορα... Προσωπικα ειμαι πολυ δυσαρεστημενος γιατι περιμενω 2 μηνες να το παρω στα χερια μου και το θελω με τιμη Κινας γι αυτο προσπαθω να το παρω και απο εκει μεσω γνωστου αλλα αν δεν γινει διαθεσιμο προς ολους δεν βλεπω προκοπη..

 

Παρατηρησα οτι και οι αλλες Κινεζικες ναυαρχιδες την ιδια πολιτικη ακολουθουν ολες οσες βγαλανε μικρες εκδοσεις τυπου 3/32GB 4/32GB εχουν μονο αυτες διαθεσιμες..

Link to comment
Share on other sites

Το MIUI ισως τους αρεσει γιατι ειναι "ζωντανο λογισμικο" παιρνει updates καθε βδομαδα και μοιαζει με IOS ειναι ευκολο και φιλικο προς τον χρηστη.. Βεβαια ειναι λιγακι βαρυ αλλα οποιος θελει Android που μοιαζει σε IOS γουσταρει MIUI..

 

θενκς μαν ;)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

 

Εχουμε κανενα νεο σχετικα με την διαθεσιμοτητα του Mi5 Pro στην Κινα??

 

Σίγουρο κάτι όχι, φήμες λένε για τέλη μαίου ( εκτός των flash sale πάντα που ανέφερες )

 

Το MIUI ισως τους αρεσει γιατι ειναι "ζωντανο λογισμικο" παιρνει updates καθε βδομαδα και μοιαζει με IOS ειναι ευκολο και φιλικο προς τον χρηστη.. Βεβαια ειναι λιγακι βαρυ αλλα οποιος θελει Android που μοιαζει σε IOS γουσταρει MIUI..

 

*που παίρνει developer updates κάθε εβδομάδα, οπότε είσαι εσύ ο tester μέχρι να βγει stable.

Link to comment
Share on other sites

Λες και αλλες κινέζικες δεν έχουν τα ίδια πράγματα..xiaomi Προϊόντα εχω και εγώ και φτιάχνει ένα πράγμα χαλάει 3,όπως όλοι οι κινέζοι.το vs γινεται σε όλα τα θέματα,όταν βγαίνει μια ναυαρχίδα μοιραία συγκρίνεται με της Άλλες και miui μπορείς να βρεις και για άλλες συσκευές(Προσωπικά δεν μου αρέσει-αλλά γούστα είναι αυτά)..τα 128 ακόμη και αν τα θες οι άλλες ναυαρχιδες περνούν sd.φυσικα δεν είναι το ιδιο.έπρεπε να βγάλει μια έκδοση πιο φθηνή και μια με τα 4gb.δηλαδη αν θέλω 4 πρέπει να πληρώσω τα 128?το σασί έχει θεμα το κεραμικό απο πίσω δεν προσφερει τίποτα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

dimgeo δεν εχει θεμα το σασι κανεις δεν παιρνει το κινητο του και αρχιζει να το λυγιζει στα καλα καθουμενα στην τελικη εχουν σπασει και αλλα πολυ πιο ακριβα κινητα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρο κάτι όχι, φήμες λένε για τέλη μαίου ( εκτός των flash sale πάντα που ανέφερες )

 

 

*που παίρνει developer updates κάθε εβδομάδα, οπότε είσαι εσύ ο tester μέχρι να βγει stable.

 

Οντως μονο με Developer εχεις εβδομαιδαια updates? Νομιζα και με την Official η την Ελληνικη..

 

Ευχαριστω και για της πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

 

Οντως μονο με Developer εχεις εβδομαιδαια updates? Νομιζα και με την Official η την Ελληνικη..

 

Ευχαριστω και για της πληροφοριες

 

Έχει και dev ελληνική και stable

Οι stable δεν έχουν εβδομαδιαία updates και είναι και λογικό να μην έχουν, οι dev έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Την 128gb την συγκρίνουν πιο πανω λογω του οτι αυτη εχει 4gb,.

Βαριέμαι να εξηγω γιατι δεν μπορεις να συγκρινεις την τιμη δυο συσκευών που η μια εχει 32 gb χωρο και η αλλη 128gb

Οποιος μπορει το καταλαβαινει

Link to comment
Share on other sites

Βαριέμαι να εξηγω γιατι δεν μπορεις να συγκρινεις την τιμη δυο συσκευών που η μια εχει 32 gb χωρο και η αλλη 128gb

Οποιος μπορει το καταλαβαινει

 

Τα υπόλοιπα specs δεν πρέπει να υπολογίζονται παρα μόνο η εσωτερική μνήμη ε;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου βρε παιδιά ,ένας που θα μπει να διαβάσει και να ενημερωθεί για το mi5 ,εδώ σε αυτό το νημα... τι θα καταλάβει?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα specs δεν πρέπει να υπολογίζονται παρα μόνο η εσωτερική μνήμη ε;

 

Ναι .

Αυτο ακριβως εγραψα..

Μπραβο που το καταλαβες...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην συγκρινουμε δυο συσκευες δεν καταλαβαινω? Forum τεχνολογικο ειναι και παραλληλα ενημερωτικο σε ζητηματα τεχνολογιας.

Γιατι να μην ενημερωθει λοιπον καποιος που μπορει να μην ξερει? Οτι δυο τρια μελη του forum απεκτησαν τις μικρες εκδοσεις της συσκευης και τις ξεφορτωθηκαν την επομενη ημερα δε μας λεει κατι, η μηπως θα κανει την διαφορα η κεραμικη πλατη?

 

Οι λογοι συγκρισης απο την αλλη μερια, ειναι αρκετοι θα ελεγα.

Ενας απο αυτους ειναι οτι προκειται για δυο ναυαρχιδες απο τις πιο ομορφες για το 2016. Η lg απογοητευσε, η huawei ουτε κρυο ουτε ζεστη και η htc ειναι ακριβη λογω του οτι παρουσιασε την ναυαρχιδα της πολυ μετα απο τους υπολοιπους.

Δευτερος λογος ειναι οτι η ιδια η xiaomi μπηκε στην διαδικασια συγκρισης με την samsung και την αντιστοιχη ναυαρχιδας της.

Ενας τριτος λογος ειναι οι τιμολογησεις των δυο συσκευων που πλεον ειναι στα ισα (λιγα πανω λιγα κατω).

 

Η χωρητικοτητα στην οποια κολλατε ορισμενοι δεν εχει καποια ουσιαστικη διαφορα. Το s7 ερχετε με επεκτασιμο χωρο αποθηκευσης εως και 128gb εναντι της xiaomi που με το Pro γι ακομη μια φορα επελεξε να παραλειψει αυτο το χαρακτηριστικο. Οταν λεω πως δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα εννοω πως ολα τα Multimedia αρχεια θα τα προσθεσει καποιος στην εξωτερικη sd μνημη, apps και games στην εσωτερικη οπου 32gb ειναι υπεραρκετα! Το οτι η xiaomi επιλεγει εκτος λιγων εξαιρεσεων να μην εχουν οι συσκευες της επεκτασιμη μνημη ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο, αλλα η ουσια ειναι πως δεν ειναι επιχειρημα οτι η μια συσκευη βγαινει στα 128gb και η αλλη στα 32!

 

Για καμερα, ηχεια, οθονη και ποιοτητα νομιζω πλεον πως ολοι πηραμε μια γευση για το τι συμβαινει και ποιος τα παει καλυτερα, ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Συν την αδιαβροχοποιηση κλπ.

Να μην γινω γραφικος και αναφερω εγγυηση, servise και αμεση παραδοση χωρις καθυστερησεις, ειναι περιττο!

 

Και ολα αυτα δε τα λεει καποις υπερμαχος η fanboy της samsung! Νομιζω οτι φαινεται απο το avatar μου οπως και απο την συμμετοχη μου στο forum με συσκευες της xiaomi που ειχα στο παρελθον και θα συνεχισω να εχω στο μελλον. Ημουν απο αυτους που περιμενα με αγωνια το pro, η xiaomi απογοητευσε κυριως με την καθυστερηση και την τιμολογηση που θα ηταν η αντιστοιχη της samsung αν ανοιγε τα φτερα της προς εμας επισημα και απλα θεωρω πως η mid range κατηγορια της εταιριας δεν εχει αντιπαλο.

 

Εφοσον λοιπον επαψε να με ενδιαφερει η συγκεκριμενη συσκευη απλα δηλωνω οτι δε θα συμμετεχω αλλο στην κουβεντα σας εδω. Θα συνεχισω να λεω ομως τα υπερ και τα κατα σε οποιο thread της εφημεριδας εχει να κανει με τις δυο συσκευες που συγκρινουμε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι .

Αυτο ακριβως εγραψα..

Μπραβο που το καταλαβες...

 

Λάθος κατάλαβες την ερώτηση μου εσύ τώρα.

Για ποιόν λόγω να συγκρίνω το 32άρι mi5 με το s7? έχει το 32άρι επέκταση; έχει 4gb ram? Όχι.

Δεν τα λέω τώρα αυτά, εαν δεις το θέμα στο myphone όταν ανακοινώθηκε το mi5 ήμουν επίσης κι εκεί αρνητικός που έβγαλε τέτοιες εκδόσεις.

Είναι χαζομάρα για ναυαρχίδα του 16 να μου δώσεις 2 εκδόσεις με 3gb ram και μόνο στην 128άρα που ξέρεις ότι θα την αργήσεις κι όλας, να βάλεις 4gb.

Σαφώς και θα συγκρίνω το s7 και το κάθε s7 που έχει 4gb ram με sd με την μεγαλύτερη έκδοση της xiaomi γιατί πολύ απλά μόνο αυτή μου δίνει 4gb ram και παραπάνω από 32gb εσωτερική μνήμη εαν την χρειαστώ. Που μου προσφέρει μία extra ''προστασία'' με την κεραμική πλάτη μιας και οι άλλοι μου δίνουν αδιάβροχο επίσης κι άλλα πολλά.

 

Εμένα μου αρέσει που βλέπετε ότι ακόμα και άτομα που γουστάρουν xiaomi να είναι αρνητικοί στο mi5 και παλεύετε να μας βγάλετε κι εμάς fan boys της sammy. Σας αρέσει το mi5 και καλά κάνετε, τα αντικειμενικά κριτήρια όμως δεν είναι θέμα γούστου οπότε σαφώς και θα φάει την κριτική του το mi5 και την σύγκριση του από κάποιον που θέλει να πάρει συσκευή και σκέφτεται που να σκάσει τα λεφτά του φέτος. ( το ότι μερικοί το δοκιμάσαμε κι όλας δεν το υπολογίζεται καν )

 

Εγω θα πάψω να σχολιάζω όταν θα δω πάνω από 10 άτομα να κρατήσουν το mi5 περισσότερο από 1 μήνα εδώ μέσα.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην συγκρινουμε δυο συσκευες δεν καταλαβαινω?

Ποιος ειπε να μην γινουν;

Ειπε κανεις πως είναι αποτρόπαια η κάθε σύγκριση;

Συγκρίσεις μοιραία θα γινουν και ο καθένας σύμφωνα με τα κριτήρια του θα καταλήξει.

Εδώ όμως μιλαμε για συγκεκριμένα πράγματα

 

 

Η χωρητικότητα στην οποια κολλατε ορισμενοι δεν εχει καποια ουσιαστικη διαφορα. Το s7 ερχετε με επεκτασιμο χωρο αποθηκευσης εως και 128gb εναντι της xiaomi που με το Pro γι ακομη μια φορα επελεξε να παραλειψει αυτο το χαρακτηριστικο.

 

Φίλε μου το επιχείρημα το αντικανονικού της σύγκρισης τιμης δυο συσκευών με διαφορετικο μεγεθος αποθηκευτικού χωρου δεν χωρά αμφισβήτηση. .

Αν ηταν αλλιως τοτε ολες οι εταιρείες θα πωλούσαν με διαφορα 10-20 ευρω τις συσκευές τους μεταξυ των 32 64 η 128gb

Το γεγονος ότι φετος το s7 εβαλε sd και αρα λυνει τα χερια σε καποιον που θελει μεγαλυτερο χωρο δεν σημαίνει πως ο ενσωματωμένος χωρος των αλλων συσκευών θα πρέπει να δίνεται δωρεάν.

Ο μεγαλος ενσωματωμένος αποθηκευτικος χώρος εξ ανέκαθεν ηταν ακριβος

Όταν όλα τα μοντελα της ιδιας εταιρείας πουλιούνται εως και 200 ευρω παραπανω την 128αρα εκδοση εναντι των 32 Gb , γιατι να αποτελεί εξαίρεση η xiaomi η htc και η καθε άλλη εταιρεία.

Μερικοι κάνουν σαν να το ακουν πρώτη φορά…

 

Κοιτα το περσινο S6 που ενώ εχει πεσει η τιμη του σε σχεση με την εκδοση των 128gb το μεγεθος διαφοράς τιμης.

 

392€ το 32αρι , 595€ το 128αρι ( 203€ διαφορα)

406€ το 32αρι , 581 € το 128αρι (175 € διαφορα)

http://www.kaizershop.gr/index.php?route=product/search&search=GALAXY%20S6

http://www.birdphone.gr/gr/productsearch.aspx?keyword=GALAXY+S6

 

Υπάρχει λογικος άνθρωπος που θα μπει στην διαδικασία να συγκρίνει την τιμη αυτων των συσκευών όταν γνωρίζει πως ο αποθηκευτικός χωρος κοστολογείται με συγκεκριμένο βαθμο;

Ε εδώ σου λενε κάποιοι πως είναι θεμιτή μια τετοια σύγκριση …

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος κατάλαβες την ερώτηση μου εσύ τώρα.

Για ποιόν λόγω να συγκρίνω το 32άρι mi5 με το s7? έχει το 32άρι επέκταση; έχει 4gb ram? Όχι.

Δεν τα λέω τώρα αυτά, εαν δεις το θέμα στο myphone όταν ανακοινώθηκε το mi5 ήμουν επίσης κι εκεί αρνητικός που έβγαλε τέτοιες εκδόσεις.

Είναι χαζομάρα για ναυαρχίδα του 16 να μου δώσεις 2 εκδόσεις με 3gb ram και μόνο στην 128άρα που ξέρεις ότι θα την αργήσεις κι όλας, να βάλεις 4gb.

Σαφώς και θα συγκρίνω το s7 και το κάθε s7 που έχει 4gb ram με sd με την μεγαλύτερη έκδοση της xiaomi γιατί πολύ απλά μόνο αυτή μου δίνει 4gb ram και παραπάνω από 32gb εσωτερική μνήμη εαν την χρειαστώ. Που μου προσφέρει μία extra ''προστασία'' με την κεραμική πλάτη μιας και οι άλλοι μου δίνουν αδιάβροχο επίσης κι άλλα πολλά.

 

Συμφωνώ απολυτα σε αυτο που υπογράμμισα και το αναφερω και εγω σε προηγούμενο μήνυμα μου.

Κοιτα οι συγκρίσεις σου ετσι όπως τις αναφέρεις είναι θεμιτές και σύμφωνα με τις αναγκες σου ( εφοσον θελεις 4gb ram και sd) σίγουρα εδώ το mi5 υστερεί.

Για μενα επισης μεγαλο φαουλ που εβγαλε και το ραδιοφωνο πραγμα απαράδεκτο

Το θεμα και η ένσταση μου είναι η επιτηδευμένη σύγκριση τιμης μεταξυ ανόμοιων χαρακτηριστικών μονο και μονο για να πουμε πως τιμολογιακά δεν εχουν μεγαλες διαφορες.

Όπως και να το κανουμε εχουν.

Αν θες να δουμε τους λογους πολύ ευχαρίστως

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω μου συγκρινεις εσυ χωρις ιδιαιτερα επιχειρηματα μια που εχει 3gb με μια που εχει 4gb,που δεν ειναι αδιαβροχη, wireless charging, που εχει χειροτερη καμερα, οθονη, υποχρονιςμενο επεξεργαςτη, που δεν εχει εγγυηση, ολες τις μπαντες, sd κ με παραλαβη μονο μεσω ταχυδρομιου...πλακα μου κανεις;

 

Πρώτα θα ψάξεις να βρεις σε πιο σημείο κάνω τις συγκρίσεις που αναφέρεις ( αν τις βρεις) και μετα θα σου απαντήσω…

Μεχρι τοτε αυτος που κανει πλάκα εισαι εσυ…

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε να μην γινουν;

Πρώτα θα ψάξεις να βρεις σε πιο σημείο κάνω τις συγκρίσεις που αναφέρεις ( αν τις βρεις) και μετα θα σου απαντήσω…

Μεχρι τοτε αυτος που κανει πλάκα εισαι εσυ…

 

Επίσης τι λόγο έχουν οι συγκρίσεις ενός μοντέλου με 32gb με αυτο που έχει 128gb?

Μπορει να μας ενημερώσει κάποιος πόσο κοστίζουν οι ναυαρχιδες των άλλων με 128gb?.

Για μένα το φάουλ του mi5 είναι που δεν έβγαλε έκδοση των 32gb η των 64gb με 4g ram.

Κατά τα άλλα όποιος θέλει τεράστιο αποθηκευτικό χώρο 128gb και premium υλικά κατασκευής όπως το κεραμικό... Ε τότε θα τα σκάσει.

Και πάλι όμως φθηνότερα από ότι θα έδινε σε άλλες εταιρίες

 

Αυτο σου κανει? Τι σχεση εχει το mi5 με τις λοιπες ναυαρχιδες? Η' συγκρινουμε μονο συσκευες αδιαφορων λοιπων στοιχειων αρκει να εχουν μονο 128gb?

Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι…

Όχι μονο δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις, δεν θυμάσαι και τι γράφεις..

 

Βρε που να μην σε πω… χρονιάρα μέρα … ολόκληρο κατεβατό έγραψα με λεπτομερείς αναφορες στον αδικο της σύγκρισης τιμής μεταξυ δυο συσκευών με διαφορά στον αποθηκευτικό χωρο.

Μονο στο mi5 αναφερόμουν;

Που στην ευχη εχω κάνει τις συγκρίσεις που μου προσάπτεις για αδιαβροχοποίηση, wireless charging, καμερα, οθονη, και ότι άλλο έχεις γραψει;

Τι να πω πια …

 

Σηκώνω τα χέρια

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι…

Όχι μονο δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις, δεν θυμάσαι και τι γράφεις..

Σηκώνω τα χέρια

 

Οταν δεν εχεις επιχειρηματα καλο ειναι να σηκωνεις τα χερια ψηλα κ να αναγνωριζεις το λαθος σου. Εχουμε κουρασει το νημα με το πες μου που το γραφω αυτο, γραψε το αλλο κτλ. Σου εχουμε δωσει ενα σορο απαντησεις ολοι κ επιμενεις στην αποψη σου. Σε αφηνω στην κριση του καθενος...

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε να μην γινουν;

Ειπε κανεις πως είναι αποτρόπαια η κάθε σύγκριση;

Συγκρίσεις μοιραία θα γινουν και ο καθένας σύμφωνα με τα κριτήρια του θα καταλήξει.

Εδώ όμως μιλαμε για συγκεκριμένα πράγματα

 

Δυο σελιδες πιο πισω γραφτηκε και αυτο πως δεν πρεπει να γινονται συγκρισεις. Ισως δικαιολογημενα επειδη βρισκομαστε στο topic μιας συγκεκριμενης συσκευης.

Επισης δεν θυμαμαι να ανοιξα με εσενα προσωπικα καποια αντιπαραθεση. Απλα εγραψα αυτο που πιστευω για τα οσα εχουν γραφτει μεχρι στιγμης!

Μιλαμε για συγκεκριμενα πραγματα αλλα δε βλεπω να βγαινει καποιο νοημα! Για να το κανουμε πιο λιανα λοιπον, ας μας πει καποιος που υπερτερει αυτη τη στιγμη το mi5 pro?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγει και να το έχει κάποιος στα χέρια του μονο υποθέσεις μπορούν να γίνουν.

Το μόνο σίγουρο είναι τα χαρακτηριστικά του .

Από επιδόσεις πάντως πιστεύω πως θα είναι στα ίδια με το 32αρι-64άρι χωρίς να υπάρχει διαφορά λόγο μεγαλύτερης μνημης.

Δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί για την κάμερα του pro αλλά αν είναι η ίδια τοτε από ότι λέγεται δεν πρόκειται να χαρακτηριστεί camera phone.

Πάντως η επιλογή του μεγάλου αποθηκευτικού χώρου μόνο για την έκδοση των 4g ram δεν πρόκειται να λειτουργήσει ευεργετικά για τις πωλήσεις του.

Όλοι θα πέσουν στις εκδόσεις των 32 η 64gb θέλοντας μια συσκευή υψηλών επιδόσεων με δευτερεύοντα ρόλο την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θα πέσουν στις εκδόσεις των 32 η 64gb θέλοντας μια συσκευή υψηλών επιδόσεων με δευτερεύοντα ρόλο την κάμερα.

 

Πράγμα που το δίνει η ίδια εταιρεία με πολύ λιγότερα χρήματα σε άλλη πρόταση της.

Αυτοί που δεν θα νοιαστούν για την κάμερα, δεν θα τρελαθούν και αν η εφαρμογή ανοίξει 2μιλισεκοντ αργότερα.

Καλή ανάσταση και καλό βράδυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγει και να το έχει κάποιος στα χέρια του μονο υποθέσεις μπορούν να γίνουν.

Το μόνο σίγουρο είναι τα χαρακτηριστικά του .

Από επιδόσεις πάντως πιστεύω πως θα είναι στα ίδια με το 32αρι-64άρι χωρίς να υπάρχει διαφορά λόγο μεγαλύτερης μνημης.

Δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί για την κάμερα του pro αλλά αν είναι η ίδια τοτε από ότι λέγεται δεν πρόκειται να χαρακτηριστεί camera phone.

Πάντως η επιλογή του μεγάλου αποθηκευτικού χώρου μόνο για την έκδοση των 4g ram δεν πρόκειται να λειτουργήσει ευεργετικά για τις πωλήσεις του.

Όλοι θα πέσουν στις εκδόσεις των 32 η 64gb θέλοντας μια συσκευή υψηλών επιδόσεων με δευτερεύοντα ρόλο την κάμερα.

 

Αρα καταληγουμε πως η διαφορα των 10 ευρω που εχουν οι δυο συσκευες που συγκρινουμε με τις τιμες των κινεζομαγαζων και του skroutz μεταξυ mi5 pro (523 ευρω) και samsung galaxy s7 αντιστοιχα (533 ευρω), δεν αξιζει να το αγορασει κανεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που δεν θα νοιαστούν για την κάμερα, δεν θα τρελαθούν και αν η εφαρμογή ανοίξει 2μιλισεκοντ αργότερα.

Δε νομιζω να εχει σχεση το ενα με το αλλο. Για μενα ειναι το τελειο κινητο και η καμερα δε με απασχολει.

Πράγμα που το δίνει η ίδια εταιρεία με πολύ λιγότερα χρήματα σε άλλη πρόταση της.

Αυτο ισχυει. Προσωπικα δε βλεπω το λογο να παρει καποιος το mi5 3/32 και οχι το redmi 3 pro.

(θεωρω σαν mi5 μονο το mi5 pro)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πράγμα που το δίνει η ίδια εταιρεία με πολύ λιγότερα χρήματα σε άλλη πρόταση της.

Αυτοί που δεν θα νοιαστούν για την κάμερα, δεν θα τρελαθούν και αν η εφαρμογή ανοίξει 2μιλισεκοντ αργότερα.

Καλή ανάσταση και καλό βράδυ. :)

Αν μιλάς για το redmi note 3 δεν νομίζω πως η διαφορά θα είναι μόνο αυτή.

Ο 820 αυτή την στιγμή είναι ότι καλύτερο σε snapdragon θα μπορούσε φοράει ένα smartphone.

Καμιά σχέση με το note με τον 650.

Link to comment
Share on other sites

Αρα καταληγουμε πως η διαφορα των 10 ευρω που εχουν οι δυο συσκευες που συγκρινουμε με τις τιμες των κινεζομαγαζων και του skroutz μεταξυ mi5 pro (523 ευρω) και samsung galaxy s7 αντιστοιχα (533 ευρω), δεν αξιζει να το αγορασει κανεις.

 

Αν σε ενδιαφέρει η μεγάλη μνήμη ( πανω των 100gb ) το pro βγαίνει στα 470 ευρώ.

http://www.to2c.com/xiaomi-mi5-5963.html

Προς το παρον το pro εχει την αρχικη τιμη που εχουν όλες οι νεες συσκευές.

Οταν θα πέσει η τιμη του όπως επεσε και στου S7 θα γινει πιο θελκτικό .

Μην ξεχνάμε πως το S7 ξεκίνησε κάπου στα 700 ευρώ.

 

Στο S7 στα 533 θα πρέπει όμως να προσθέσεις μια sd ( υπολόγισε για μια καλη SDHC SDXC 80MB/s UHS-I των 128gb γύρω στα 40ευρω )

Αρα διαφορά 103 ευρώ ( αν παρεις κάποια φθηνότερη sd noname βγαίνει φθηνότερα)

Το S7 λενε πως εχει καλύτερη καμερα αλλα το mi5 έρχεται με νεου τύπου usb-c θύρα και ir blaster συν την ανθεκτικότητα της κεραμικής επαφανειας ( ετσι λενε τουλάχιστον)

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...