Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δειξε μου σε παρακαλώ με 600 usd (530ευρω) λοιπόν ποιος δίνει 128gb .

 

Δηλαδη το πρωτο που κοιτας εσυ σε ενα κινητο ειναι η εσωτερικη αποθηκευτικη μνημη? 128gb κ ας ειναι οτι να ναι? Γιατι σε ολα τα αλλα δινοντας 600$ παιρνεις ενα σχετικα μετριο/καλο κινητο, αλλα σε καμια περιπτωση καποιο απο τα κορυφαια!

 

Τεσπα! Το θεμα ειναι οτι το κινητο αυτο επρεπε να κοστιζει 400$ κ πριν απο 2+ μηνες οχι 600+ τον μαϊο με παραλαβη ιουνιο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δηλαδη το πρωτο που κοιτας εσυ σε ενα κινητο ειναι η εσωτερικη αποθηκευτικη μνημη? 128gb κ ας ειναι οτι να ναι? Γιατι σε ολα τα αλλα δινοντας 600$ παιρνεις ενα σχετικα μετριο/καλο κινητο, αλλα σε καμια περιπτωση καποιο απο τα κορυφαια!

 

Τεσπα! Το θεμα ειναι οτι το κινητο αυτο έπρεπε να κοστίζει 400$ κ πριν απο 2+ μηνες οχι 600+ τον μαϊο με παραλαβη ιουνιο...

Αν θεωρείς το mi5 οτι νανε προφανώς και δεν εχει νόημα η κουβέντα και προφανώς γράφεις σε λάθος νημα φιλε Χρηστο ,δεν χρειάζεται να ασχολησε με ενα μέτριο προς καλο τηλέφωνο φίλε μου ασε εμας να ασχοληθούμε που γουστάρουμε τα μέτρια προς καλα... ετσι δεν ειναι ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δειξε μου σε παρακαλώ με 600 usd (530ευρω) λοιπόν ποιος δίνει 128gb .

 

ας το έβγαζε και με 16, ποιος νοιάζεται για τα gb.χεσμένα τα έχω.

 

 

μέτριο κινητό με 600$?θα τρελαθούμε τελείως?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ας το έβγαζε και με 16, ποιος νοιάζεται για τα gb.χεσμένα τα έχω.

 

 

μέτριο κινητό με 600$?θα τρελαθούμε τελείως?

Δεν θα σου απαντήσω γιατι δεν εχει νόημα να ταιζουμε τα Troll...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα! Η τιμη ειναι Pre-Order γιατι δεν περιμενετε να γινει διαθεσιμο πρωτα απο την XIAOMI και οχι απο τα Κινεζομαγαζα! Οταν επιτελους το εχει διαθεσιμο προς ολους το mi.com τοτε θα πεσει και η τιμη του Mi5 Pro τι δεν εχετε καταλαβει?
Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρείς το mi5 οτι νανε προφανώς και δεν εχει νόημα η κουβέντα και προφανώς γράφεις σε λάθος νημα φιλε Χρηστο ,δεν χρειάζεται να ασχολησε με ενα μέτριο προς καλο τηλέφωνο φίλε μου ασε εμας να ασχοληθούμε που γουστάρουμε τα μέτρια προς καλα... ετσι δεν ειναι ?

 

Αντιστοιχα κ εσυ αν το θεωρεις κορυφαιο, αγορασετο κ μην ασχολεισαι με εμας που κανουμε διαλογο κ γραφουμε τα συν κ τα κατα του καθε μοντελου...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως άδικα δημιουργούμε ένταση όποιος θέλει το αγοράζει οποίος δεν θέλει δεν το αγοράζει όπως εγώ και κάποια άλλα μέλη από εδώ και άλλα φόρουμ πληρώσαμε σε αυτή την υψηλή τιμή και σε προπαραγγελεια εγώ προσωπικά κατά κύριο λόγο για τον αποθηκευτικό χώρο σε αυτή την τιμή δεν νομίζω να έβρισκα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου απαντήσω γιατι δεν εχει νόημα να ταιζουμε τα Troll...

 

ναι αυτό κατάλαβες εσύ.ήμουν (ακόμα είμαι) μεγάλος φαν του κινητού, αλλά με την καθυστέρηση στην παραγωγή και την τιμή η εταιρία έκανε πατάτα.ότι βλέπω και εκφράζω τα αρνητικά δεν με κάνει τρολ.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, δεν ειναι τρολ ο φιλος που λεει οτι ειναι πανακριβο και οτι δεν τον νοιαζει ο αποθηκευτικος χωρος.

Oυτε εμενα με νοιαζει ο αποθηκευτικος χωρος, με νοιαζουν άλλα πραγματα.

 

Γιατι δεν δινει την καλη εκδοση με ceramic + 4gb με 32Gb χωρο;

 

Aπλα, πανακριβο. Ιδια σχεδον τιμη με S7 που αγοραζεις απο Ελλαδα. Το αστειο ειναι οτι οταν βγει στην πραγματικοτητα και αρχισουν οι αναλυσεις για την οθονη που φοραει αλλα και για την ταχυτητα της εσωτερικης μνημης του mi5, θα κλαψουν μανουλες.

 

Μεγαλο fail της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέχει με την ταχύτητα της εσωτερικής μνήμης;

Χρησιμοποιεί UFS 2.0

http://img.global.news.samsung.com/global/wp-content/uploads/2015/02/table5.jpg

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν ξερω αν φταιει οτι ητανε το 3/32 η οτι ητανε απο τις πρωτες παρτιδες αλλα το τηλεφωνο με απογοητευσε στα βασικα του και για αυτο το εδωσα.....αν και δεν θεωρω οτι ουτε καν το 4/128 θα λεει τιποτα παραπανω!

Κατασκευη ψευτικο εξωτερικα αφου με την 1η επαφη σε πατωμα απο ελαχιστη αποσταση εφυγε ολοκληρο κομματι και απο το bezel και παο το γυαλι στην γωνια, φαντασου να μην ηταν και τοσο ελαφρυ. Το τεστ που εδειχνε οτι σπαει ευκολα ειναι σιγουρα σωστο, τοδοκιμασα και παραλιγο να το σπασω:worry:

Γρηγορο ηταν αλλα οχι τιποτα ιδιαιτερο αφου και το redmi note 3 pro το ιδιο γρηγορο ηταν.

Απογοητευση και στον μαμα browser και στον chrome που του εβαλα αφου σερνοταν παραδειγματικα και οχι μονο σε ενα δικτυο wifi αλλα σε πολλα.

Προβληματα με playstore etc που δεν τα ειχα σε ολα τα αλλα xiaomi που ειχα και συμπληρωνω οτι εχουν περασει ολα απο τα χερια μου.

Για τα λεφτα του ZERO

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες την ψιλοακουσα επειδή ειχα την 6.2.28 από miui.gr η οποία είναι prerooted και πήγα να περάσω την multi 7.2.13 από miui EU.Το αποτέλεσμα ήταν να το μπρικαρω και να μαι σε bootloop.Πέρασα σχεδόν 5 ROM με miflash αλλά τίποτα. Τελικά το τηλ επανήλθε με την 7.2.4 multi global από τον XDA και τώρα έχω την 7.2.13 multi από miui EU.Η 6.5.7 multi παρόλο που άργησε έχει και αυτή τα θέματα της.Σε αναμονή λοιπόν,αν και διάβασα για 7.3.3 προχθες.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Χθες την ψιλοακουσα επειδή ειχα την 6.2.28 από miui.gr η οποία είναι prerooted και πήγα να περάσω την multi 7.2.13 από miui EU.Το αποτέλεσμα ήταν να το μπρικαρω και να μαι σε bootloop.Πέρασα σχεδόν 5 ROM με miflash αλλά τίποτα. Τελικά το τηλ επανήλθε με την 7.2.4 multi global από τον XDA και τώρα έχω την 7.2.13 multi από miui EU.Η 6.5.7 multi παρόλο που άργησε έχει και αυτή τα θέματα της.Σε αναμονή λοιπόν,αν και διάβασα για 7.3.3 προχθες.

Καλημέρα από βδομάδα έρχεται και το δικό μου mi5 pro ποια ρόμ θα με συμβούλευες να περάσω ώστε να έχω ελληνικά και χωρίς πολλά θέματα και με ποιο τρόπο miflash ή twrp ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Φουλ ικανοποιηση με το mi5pro...

να και η δικη μου συσκευη!!!

Edited by Nos1453

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Φουλ ικανοποιηση με το mi5pro...

να και η δικη μου συσκευη!!!

 

Πόσο κρατά η μπαταρία του περίπου και τι OST έχει συνήθως;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει τον άνθρωπο μου... στα 530€ μου βγηκε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από βδομάδα έρχεται και το δικό μου mi5 pro ποια ρόμ θα με συμβούλευες να περάσω ώστε να έχω ελληνικά και χωρίς πολλά θέματα και με ποιο τρόπο miflash ή twrp ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

 

Χρησιμοποιω πλεον μονο απο εδω... http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-multilang-rom-for-xiaomi-mi5-unlocked-bl-only-released.31231/ ...εχει αναλυτικες οδηγιες ο τυπος και αμεση υποστηριξη.Με Twrp παιζω πλεον και μακρια θεε μου απο root (προς το παρον) για μενα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω πλεον μονο απο εδω... http://xiaomi.eu/community/threads/xiaomi-eu-multilang-rom-for-xiaomi-mi5-unlocked-bl-only-released.31231/ ...εχει αναλυτικες οδηγιες ο τυπος και αμεση υποστηριξη.Με Twrp παιζω πλεον και μακρια θεε μου απο root (προς το παρον) για μενα.

 

Και γιατί μακρυα από ροοτ; Και δεν βαζεις την ελληνική ρομ;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί μακρυα από ροοτ; Και δεν βαζεις την ελληνική ρομ;;

 

 

Διαβασε το Post #742....ειχα τρελλο drain battery και είπα να την αλλάξω. Από miui.gr έχω να λέω μόνο τα καλύτερα τα τελευταία δύο χρόνια. Το ρουτ πιστευω πως του δημιουργει θεμα.Περιμένω την stable και βλέπουμε..:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το Post #742....ειχα τρελλο drain battery και είπα να την αλλάξω. Από miui.gr έχω να λέω μόνο τα καλύτερα τα τελευταία δύο χρόνια. Το ρουτ πιστευω πως του δημιουργει θεμα.Περιμένω την stable και βλέπουμε..:D

 

Εγώ έχω δικη μου custom rom βασισμενη στην gtv

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα! Το αγορασε κανεις απο σκρουτζ?πως παει το κινητο?μετραει?αξιζει τα λεφτα του?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα! Το αγορασε κανεις απο σκρουτζ?πως παει το κινητο?μετραει?αξιζει τα λεφτα του?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδω εισαι φιλε μου...

δινοντας 600$ παιρνεις ενα σχετικα μετριο/καλο κινητο, αλλα σε καμια περιπτωση καποιο απο τα κορυφαια!

Τεσπα! Το θεμα ειναι οτι το κινητο αυτο επρεπε να κοστιζει 400$ κ πριν απο 2+ μηνες οχι 600+ τον μαϊο με παραλαβη ιουνιο...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποίο mi5 pro έχετε το 3D ceramic ή 3D glass; Εγώ είχα παραγγείλει το Κεραμεικό αλλά μόλις έγινε διαθέσιμο το γυάλινο λευκό μου έστειλαν μήνυμα από το spemall και τους είπα να το στείλουν την επόμενη εβδομάδα θα το έχω. Όσο αφορά τις ρόμ ποτέ δεν είχα xiaomi ελπίζω οι διαχειριστές να προσθέσετε οδηγούς με διαφορά θέματα στην πρώτη σελίδα γιατί στο miui.gr είναι πολύ ήσυχα τα πράγματα.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ποίο mi5 pro έχετε το 3D ceramic ή 3D glass; Εγώ είχα παραγγείλει το Κεραμεικό αλλά μόλις έγινε διαθέσιμο το γυάλινο λευκό μου έστειλαν μήνυμα από το spemall και τους είπα να το στείλουν την επόμενη εβδομάδα θα το έχω. Όσο αφορά τις ρόμ ποτέ δεν είχα xiaomi ελπίζω οι διαχειριστές να προσθέσετε οδηγούς με διαφορά θέματα στην πρώτη σελίδα γιατί στο miui.gr είναι πολύ ήσυχα τα πράγματα.

 

Δεν το εχουν και τοσοι πολλοι φαινεται το Mi5 αλλα πανω κατω οι οδηγιες ιδιες ειναι για ολα τα Xiaomi σχεδον.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...