Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δείγματα φώτο με crop από mi5 και s7 edge...

https://goo.gl/photos/Vjvp4niTMtVUfyXs7

https://goo.gl/photos/Hg8tqQ9VCNbuxVBZ6

Ποια θεωρείτε ποιο καθαρή και ποιανού κινητού είναι....

 

Μια χαρα του σκυλου ( δηλαδη του mi5)

Μπορείς να μας ανεβάσεις και κανα δυο βραδυνές ( πχ με φωτα πολης )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@adversus φίλε μου μεταξύ mi note pro και mi5 (μιας και πέρασαν και τα 2 από τα χέρια σου) κάνε μου ένα σχόλιο!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα γραφεις κατι για καποιον φροντιζε να διαβαζεις καλυτερα πρωτα και να καταλαβαινεις τι γραφει προτου εσυ συμπερανεις βλακειες:X

Περισσοτερα Xiaomi απο μενα δεν εχει αλλαξει και δοκιμασει κανενας σας. Ουτε εχει κρατησει ποιο πολυ στα χερια του απο μενα για να γνωριζει τελικα να κρινει. Η ευκολια που σημαδευτικε το τηλεφωνο και ασχημα μαλιστα ηταν εκπληκτικη:!:

Μου εχουν πεσει και αλλα τηλεφωνα και xioamo επισης αρα κατι παραπανω γνωριζω απο προσωπικη εμπειρια.

Το τηλεφωνο για τα λεφτα του ηταν μαπαααααααααα λεμε. Εκτος απο επεξεργαστικη ισχυ και αυτη στα χαρτια δεν προσφερε τιποτα παραπανω. Αντιθετα πολλα προβληματα γενικα ακομη και παγωματα.

Βιργινια η καμερα του ηταν καλη την ημερα και εχω ανε βασει και πολλες φωτογραφιες σε thread εδω που βλεπουμε και κρινουμε ολα τα τηλεφωνα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430812 αλλα με το που επεφτε λιγο το φως να μην πω για σκοταδι βραδυ etc η καμερα ηταν πραγματικα μαυρο χαλι, δεν βλεποτανε με τιποτα απο λεπτομερεια και θορυβο.:mad:

Η μπαταρια του ηταν καλη και επεζα στο 4.30-5.30 ωρες SOT ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

Αλλα και παλι μιλαμε για οθονη 5,2 ιντσες μονο.......το mate 8 εβγαζε μονιμα πανω απο 6 ωρες και το s7 edge παλι μεγαλυτερο τηλεφωνο επεζε πανω απο 5-6 SOT

Τωρα τι λενε καποιοι που ουτε το ειχαν και ουτε θα το πιασουν ποτε στα χερια τους δεν με νοιαζει καθολου.

Και αν δεν μετραει η γνωμη καποιων που εχουν δοκιμασει σχεδον ολα τα καλα τηλεφωνα και τα εχουν ξεπατωσει και μετρανε τα διαφορα βιντεακια και βλακειουλες απο δω και απο εκει τι να πω?

Δεν ξαναγραφω τιποτα εδω γιατι απλα τωρα δεν το εχω αλλα καποιος που θελει να το παρει να γνωριζει 2-3 πραγματακια.....

Καταρχην το οτι χαρακτιριζεις αυτα που γραφω με άσχημο τρόπο δειχνει το επίπεδο σου αρα και την κρίση σου τωρα για το τηλέφωνο πριν δυο χρόνια μου επεσε απο το υψος του κρεβατιού note 3 ακουμπησε στο πάτωμα με το πλαι και ράγισε η οθονη!!!! Και ειχα δωσει 600 οχι 350 του mi 5 ,τωρα πως γίνετε μερικοι να είστε οι μοναδικοι που εχετε δουλεψει πολλα xiaomi και οι υπολοιποι να τα βλεπουν πρωτη φορά δεν το καταλαβαίνω και επειδή ανεφερες το mate 8 που απο αυτο γραφω τωρα ρίξε μια ματια στο νήμα του που μεχρι πριν λίγο καιρό εκλαιγαν για την καμερα και δη την νυχτερινη ληψη και αυτοι οι άνθρωποι ειχαν δωσει 550 και 600 ευρω ακόμα και αυτοι που παραπονιούνται για το mi 5 παραδέχονται οτι δεν υπαρχει τελεία συσκευή αλλα την ηθελαν απο την xiaomi στα 350 και εχουν γεμισει το νήμα επειδη δεν είναι

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

stef08

 

Τωρα μιλας ορθοτερα.

Εσυ με την προταση σου (οτι εβγαλα μαπα το xiaomi επειδη επεσε και εσπασε....) και το οτι το (ακουσαμε και αυτο)δεν αποκοψες μερος του post μου και το απομονωσες?

Και στην ουσια με χαρακτηρισες προκαταλημενο και γελοιο?

Εκτος αν ξεχασα τα Ελληνικα μου....

Αρα να προσεχουμε τι γραφουμε και ειδικοτερα σε ποιον απαντουμε με τον τροπο που απαντουμε.

Τελειωνει εδω γιατι σιγουρα δεν το εκανες επιτηδες και το καταλαβαινω!

Γιατι ειπα εγω οτι το mate 8 βγαζει καλες φωτογραφιες? Η μηπως δεν περασε και αυτο απο τα χερια μου? Το εχουμε δει και αυτο αλλα δεν χωλενε σε τιποτα αλλο εκτος της καμετας σε αντιθεση με το xiaomi.....που ειχε αρκετα θεματακια.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις αλλα δεν απέδωσα κανένα χαρακτηρισμό σχολιασα ότι βγάζουμε αχρηστο ενα τηλέφωνο επειδή μας επεσε κατω , και οσο για το mate αν περασε απο τα χερια σου γνωρίζεις οτι η καμερα δεν ηταν το μοναδικό σημειο που χωλαινε το μισο νήμα αναλώθηκε για παράπονα οπως τα notifications αλλα τελος πάντων ας το σταματήσουμε εδω ουτως η αλλος αν διαβασει moderator τα σχόλια των τελευταίων ημερων θα διαγραφούν

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

κριμα για το mi5, όσο περνάει ο καιρός και πεφτει η τιμή του G5 (ακόμα δε βγήκε) τοσο απομακρίνομαι απο το Mi5

και με αυτά που ακούω απο εδω....

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αυτά είναι τα δικά μου στοιχεία...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αυτά είναι τα δικά μου στοιχεία...

 

Φαινεται οτι κραταει παρα πολυ καλα! Αλλα οι αλλοι γιατι δεν εχουν το ιδιο αποτελεσμα τοσο καλη ειναι η custom rom που περασες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς αυτά είναι τα δικά μου στοιχεία...

 

Την χρήση θα μας την δείξεις ή είναι μυστικό? Γιατί το sot μόνο του δεν λέει τίποτα

 

@adversus φίλε μου μεταξύ mi note pro και mi5 (μιας και πέρασαν και τα 2 από τα χέρια σου) κάνε μου ένα σχόλιο!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου στέλνω inbox

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

 

Σου στέλνω inbox

 

Δεν κανεις και σε εμενα copy, paste το μηνυμα που θα στειλεις μιας και ενδιαφερομαι και εγω? Αν και εχω ηδη παραγγειλει το Mi Note Pro και το περιμενω.. Παρολα αυτα με ψηνει ακομα το Mi5 Pro Ceramic Edition οποτε δεν θα μου ειναι πολυ δυσκολο να το πουλησω το Mi Note Pro με το που φτασει εαν εχω την ευκαιρια σε open sells στην Mi.com

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτο 4G και wifi...είμαι με custom rom βασισμενη στην. GTV

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα πολυ καιρο αυτο το κινητο και πλεον δεν ειμαι σιγουρος εαν ειναι η σωστη επιλογη για αγορα!Λεω παρολαυτα να το δοκιμασω...Γνωριζει καποιος κατι για αυτο το "μαγαζι" ( http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-Mi5-5-15-3GB-32GB-snapdragon-820-3000mAh-16ML-NFC-dual-sim-4K-video/32634972794.html?spm=2114.40010508.4.84.aHdFCr ) ?Ειναι εμπιστο ωστε να προχωρησω στην αγορα του?
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα πολυ καιρο αυτο το κινητο και πλεον δεν ειμαι σιγουρος εαν ειναι η σωστη επιλογη για αγορα!Λεω παρολαυτα να το δοκιμασω...Γνωριζει καποιος κατι για αυτο το "μαγαζι" ( http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-Mi5-5-15-3GB-32GB-snapdragon-820-3000mAh-16ML-NFC-dual-sim-4K-video/32634972794.html?spm=2114.40010508.4.84.aHdFCr ) ?Ειναι εμπιστο ωστε να προχωρησω στην αγορα του?

 

 

Άλι και τριςαλι είναι το μαγαζί...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα.Καποιο αλλο καταστημα εμπιστο?
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

@MrLifeGuard, κοίτα λίγο εδώ.

 

Να σάς ρωτήσω βρε παιδιά,

 

κι εγώ τραβάω πλέον φωτογραφίες και με ενδιαφέρουν τα σχόλιά σας.

 

Έχω 3 απορίες

1ον: η φωτογραφική του Mi5 θα είναι καλύτερη του S4 που έχω τώρα;

2ον: το S7 μπορούμε να το βρούμε στα 128Gb? Γιατί στο skroutz βλέπω μόνο τα 32άρια. Κι εγώ το θέλω ως dual sim...

3ον: στο Mi5 μπορούμε να κάνουμε root νομίζω. Με το S7 τί παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έβαλα το track number για την αποστολή και είδα αυτό

2016-05-17 09:39:00,Shipment waiting payment of duties & taxes, FRANCE

2016-05-13 17:09:00,Inbound linehaul scan, FRANCE

2016-05-13 17:04:00,Inbound linehaul scan, FRANCE

2016-05-13 16:36:00,Inbound linehaul scan, FRANCE

2016-05-11 06:44:00,Arrived at Depot., HONGKONG

Δηλαδή τώρα κόλλησε στο τελωνείο;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα πολυ καιρο αυτο το κινητο και πλεον δεν ειμαι σιγουρος εαν ειναι η σωστη επιλογη για αγορα!Λεω παρολαυτα να το δοκιμασω...Γνωριζει καποιος κατι για αυτο το "μαγαζι" ( http://www.aliexpress.com/item/Original-xiaomi-Mi5-5-15-3GB-32GB-snapdragon-820-3000mAh-16ML-NFC-dual-sim-4K-video/32634972794.html?spm=2114.40010508.4.84.aHdFCr ) ?Ειναι εμπιστο ωστε να προχωρησω στην αγορα του?

 

Μια χαρα φαινεται ο πωλητης και εγω απο εκει θα επαιρνα το Mi Note Pro που παρειγγειλα αλλα το πηρα απο Vickmall γιατι μου εκανε εκπτωση και ηταν αρκετα κοντα οι διαφορες στην τιμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@MrLifeGuard, κοίτα λίγο εδώ.

 

Να σάς ρωτήσω βρε παιδιά,

 

κι εγώ τραβάω πλέον φωτογραφίες και με ενδιαφέρουν τα σχόλιά σας.

 

Έχω 3 απορίες

1ον: η φωτογραφική του Mi5 θα είναι καλύτερη του S4 που έχω τώρα;

2ον: το S7 μπορούμε να το βρούμε στα 128Gb? Γιατί στο skroutz βλέπω μόνο τα 32άρια. Κι εγώ το θέλω ως dual sim...

3ον: στο Mi5 μπορούμε να κάνουμε root νομίζω. Με το S7 τί παίζει;

 

1) Ναι θα ειναι πολυ καλυτερη απο το S4

2) Οχι δεν υπαρχει S7 πανω απο 32GB αλλα υπαρχει Dual Sim

3) Ναι μπορεις να κανεις Root και Unlock Bootloader χωρις να χασεις εγγυηση.. Στο S7 εαν κανεις κατι τετοιο χανεις εγγυηση και δεν υπαρχει επιστροφη το μαθαινουν αμεσως οτι το πειραξες και δεν σου εχουν την ελευθερια για τετοια προνομια.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται ο πωλητης και εγω απο εκει θα επαιρνα το Mi Note Pro που παρειγγειλα αλλα το πηρα απο Vickmall γιατι μου εκανε εκπτωση και ηταν αρκετα κοντα οι διαφορες στην τιμη.

1) Ναι θα ειναι πολυ καλυτερη απο το S4

2) Οχι δεν υπαρχει S7 πανω απο 32GB αλλα υπαρχει Dual Sim

3) Ναι μπορεις να κανεις Root και Unlock Bootloader χωρις να χασεις εγγυηση.. Στο S7 εαν κανεις κατι τετοιο χανεις εγγυηση και δεν υπαρχει επιστροφη το μαθαινουν αμεσως οτι το πειραξες και δεν σου εχουν την ελευθερια για τετοια προνομια.

 

Εγώ θα συνέχιζα με minideal.net. :D

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Νομίζω ότι τελικά κλίνω προς Mi5... :D

Link to comment
Share on other sites

Να καταθεσω κ εγω την γνωμη μου..ειχα το mi3 2 χρονια.Απολυτα ευχαριστημένος.Περιμενα το mi5 αλλα επειδή ηθελα πιο μεγαλη οθονη όταν ανακοινωθηκε στις 5.15 ιντζες ψιλοξενερωσα.Μετα τα πρωτα reviews και τις αστρονομικες τιμες αρχισα να κοιταζω αλλου και επειδή όταν πας xiaomi δυσκολα ξαναφευγεις :lol: κατεληξα στο mi note pro!Σημερα ειχα την ευκαιρια να δω από κοντα το mi5 pro και αναπόφευκτα να κανω κ μερικες συγκρισεις.Απο design το mi5 είναι πραγματικα πολύ πολύ ομορφο (το ιδιο όμως ισχυει κ για το note pro).Από ισχυ επεξεργαστη κατι απειροελάχιστα πιο γρηγορο το mi5 (λογικο αφου εχει τον 820).Από ηχειο,το mi note pro καλυτερο (στο σημειο αυτό να αναφερω ότι είναι καλυτερο ΚΑΙ ΑΠΟ το s7 γιατι εχω κανει κ εκει συγκριση) και καμερα σε ληψεις ημερας πανω κατω τα ιδια.Το mi note pro όμως επειδή το εχω δοκιμασει εκτενως σε νυχτερινες,στο αυτοματο βγαζει αξιοπρεπείς (αρκετα καλες θα ελεγα ) κ με manual ρυθμισεις ΚΑΝΕΙ ΠΑΠΑΔΕΣ!

συμπερασματικα,το mi note pro στα 300 ευρω που κοστιζει τωρα στα κινεζομαγαζα απλα τα σπαει!!Δεν μετανιωσα ουτε στιγμη που το πηρα.Το mi5 pro απλα πολύ ακριβο για αυτά που δινει..

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις και σε εμενα copy, paste το μηνυμα που θα στειλεις μιας και ενδιαφερομαι και εγω? Αν και εχω ηδη παραγγειλει το Mi Note Pro και το περιμενω.. Παρολα αυτα με ψηνει ακομα το Mi5 Pro Ceramic Edition οποτε δεν θα μου ειναι πολυ δυσκολο να το πουλησω το Mi Note Pro με το που φτασει εαν εχω την ευκαιρια σε open sells στην Mi.com

 

Έγινε, σου στέλνω :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατά την αποστολή είδα αυτό:2016-05-17 09:39:00,Shipment waiting payment of duties & taxes, FRANCE. Επικοινώνησα με το spemall έλαβα ένα μάλλον για να πληρώσω και να μου στείλουν τα χρήματα του φόρου πίσω και τους απάντησα πως μέσα στα μεταφορικά πλήρωσα δεν πληρώνω τίποτα παραπάνω κουραστικά και όταν τους επιστραφεί το κινητό θέλω όλα μου τα χρήματα πίσω. ΤΈΛΟΣ εάν ξεμπλεξω από αυτό περνώ s7 να γλυτώσω και τέλος με τα κινέζικα μαγαζιά. Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Σου έχει γίνει σίριαλ...

Και μενα άμα μου κολλαγε, θα το εστελνα πίσω. Αλλά άμα τα βάζουν θα το σκεφτόμουν..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατά την αποστολή είδα αυτό:2016-05-17 09:39:00,Shipment waiting payment of duties & taxes, FRANCE. Επικοινώνησα με το spemall και έλαβα mail τους για να πληρώσω και να μου στείλουν τα χρήματα του φόρου πίσω και τους απάντησα πως μέσα στα μεταφορικά πλήρωσα δεν πληρώνω τίποτα παραπάνω κουραστικά και όταν τους επιστραφεί το κινητό θέλω όλα μου τα χρήματα πίσω. ΤΈΛΟΣ εάν ξεμπλεξω από αυτό περνώ s7 να γλυτώσω.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

οταν πηρα το mi note pro στο spemall το ειχε φτηνοτερα αλλα δε ρισκαρα γιατι δεν βρηκα πουθενα πληροφοριες για αυτο! 1000 φορες vickmall και λιγο πιο ακριβο !

απο την αρχη θεωρω οτι ρισκαρες φιλε μου !1ον επιλεγοντας το spemall και 2ον το οτι το προπληρωσες τοσο νωρις !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...