Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν πηρα το mi note pro στο spemall το ειχε φτηνοτερα αλλα δε ρισκαρα γιατι δεν βρηκα πουθενα πληροφοριες για αυτο! 1000 φορες vickmall και λιγο πιο ακριβο !

απο την αρχη θεωρω οτι ρισκαρες φιλε μου !1ον επιλεγοντας το spemall και 2ον το οτι το προπληρωσες τοσο νωρις !

 

Και το vickmall δεν πάει πίσω μπήκες στο "οδηγός αποστολών από κάνα" να δεις τι έχει γίνει εδώ και λίγες μέρες; 50 μπορεί και 200 συσκευές έχουν χαθεί και οι περισσότερες από αυτό το φόρουμ.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ήταν πρόβλημα του vickmall οι απώλεια των συσκευών αλλά της Singapore post σε ένα συγκεκριμένο εύρος ημερομηνίας

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Το vickmall εε 1-2 μέρες στέλνει ταχυδρομείο! Το Singapore Post είναι αστείο!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα κι εγώ στην παρέα με ένα χρυσό 3/32...Πρώτες εντυπώσεις άριστες και κατάλαβα πόσο πολύ μου ειχε λείψει ή miui...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθα κι εγώ στην παρέα με ένα χρυσό 3/32...Πρώτες εντυπώσεις άριστες και κατάλαβα πόσο πολύ μου ειχε λείψει ή miui...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μιας και είχες g3 πριν κάνε μια σύγκριση

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μιας και είχες g3 πριν κάνε μια σύγκριση

Απουσία lag στο καινούργιο,εστω και το απειροελαχιστο που είχε το g3 με την mm...Η ram του αν και ίδια σε ποσότητα είναι πιο γρήγορη,και φαίνεται σε κάποιες βαριές εφαρμογές ή παιχνίδια,αλλα ή διαφορά ποιότητας στην κάμερα είναι τεράστια(με τις default ρυθμίσεις τουλάχιστον) υπέρ του Lg...Και πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες μέχρι στιγμής πάντα στην μία μέρα που του πινω το αίμα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά στις θερμοκρασίες λογικό είναι, ο 820 είναι πολύ καλύτερος.η κάμερα είναι θέμα αν και ήταν αναμενόμενο.Αν έφτιαχναν αυτό το κομμάτι στο software θα ήταν κομπλέ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

καλά στις θερμοκρασίες λογικό είναι, ο 820 είναι πολύ καλύτερος.η κάμερα είναι θέμα αν και ήταν αναμενόμενο.Αν έφτιαχναν αυτό το κομμάτι στο software θα ήταν κομπλέ.

Είναι θέμα software δηλαδή; Άρα να έχουμε ελπίδες...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα software δηλαδή; Άρα να έχουμε ελπίδες...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θεωρό πως ναι, είναι θέμα software.Μακάρι να το βελτιώσουν γιατί είναι στο μόνο που χάνουν και είναι κρίμα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα υπαρξει βελτιωση στην καμερα μεσω λογισμικου αν ασχοληθουν. Δεν μπορει με τετοια καμερα να μην βγαζει ωραιες φωτογραφιες.. Αν και με καλο φωτισμο βγαζει πολυ ωραιες φωτο.
Link to comment
Share on other sites

ο 820 έμεινε μόνο στα benchmarks.... το p9 με τον kirin 955 είναι αισθητά πιο σμουθ και από το mi5 και από το htc m10 και ίσως και από το s7 με τον exynos... συν ότι είναι πιο φθηνό και από τα 3...
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα στις 12/4 απο geekbuying...και ακόμη τίποτα.

άνοιξα despute στην Paypal,ζήτησα τα χρήματά πίσω και απάντησαν με το track number.

τι να κάνω τα νεύρα μου.

 

Destination Country - Tracking Consuming: 1889 ms

2016-04-21 15:25 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 331 ms

2016-04-24 13:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-21 15:25 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-04-19 15:25 Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα στις 12/4 απο geekbuying...και ακόμη τίποτα.

άνοιξα despute στην Paypal,ζήτησα τα χρήματά πίσω και απάντησαν με το track number.

τι να κάνω τα νεύρα μου.

 

Destination Country - Tracking Consuming: 1889 ms

2016-04-21 15:25 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 331 ms

2016-04-24 13:25 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-04-21 15:25 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-04-19 15:25 Received from Customer

Έχε υπόψην σου οτι το τελευταίο 2 μηνο καθυστερεί ένα μεγάλο ποσοστό των δεμάτων από SG post. Έχουν "χαθεί" πάνω από 200 μόνο από vickmall... σήμερα κινήθηκαν κάποια που τα έδειχνε ή SG άφιξη 13/5 ελλαδα . Ίσως να ξεκίνησαν να τα προχωράνε και αυτά... θα δείξει από βδομάδα πιστεύω. Εσύ για μένα προχωρά κανονικά σε claim και αν σου έρθει το ακυρώνεις.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψην σου οτι το τελευταίο 2 μηνο καθυστερεί ένα μεγάλο ποσοστό των δεμάτων από SG post. Έχουν "χαθεί" πάνω από 200 μόνο από vickmall... σήμερα κινήθηκαν κάποια που τα έδειχνε ή SG άφιξη 13/5 ελλαδα . Ίσως να ξεκίνησαν να τα προχωράνε και αυτά... θα δείξει από βδομάδα πιστεύω. Εσύ για μένα προχωρά κανονικά σε claim και αν σου έρθει το ακυρώνεις.

 

Σ'ευχαριστω για την ενημερωση.Το δικο μου απο τις 24/4 δείχνει άφιξη ελλαδα. Ανοιξα despute,προχώρησα σε claim και απάντησαν με το tracknumber.Τι μπορώ ν κάνω ν πάρω τα λεφτά μ πίσω γιατί έχω την υποψία δεν εστάλη ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ομάδα!!!

 

Έχω παραγγέiλλει από aliexpress ένα redmi 3 pro που ο πωλητής διαφημίζει ότι έχει intenational version. Έχει μάλιστα και μια φωτογραφία με “ευρωπαϊκού” τύπου φορτιστή και συμφωνα με τον πωλητη εχει google play και υποστηρiζει OTA updates!

Το redmi 3 έχει φύγει ήδη από αυτόν και το περιμένω με SGpost.

 

Αν το firmware είναι καλό λέτε αξίζει τα λεφτά του το Mi5 στα 362 usd?

Το μόνο που φοβάμαι είναι μην πέσει η τιμή και μετά τραβά τα βυ**α μου.

Το είχα πάθει με το mx5.

http://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Mi5-M5-Snapdragon-820-Quad-Core-Cell-phone-Fingerprint-NFC/103919_32666171221.html

 

Το international το έχει δει κανείς άλλος σε xiaomi phones?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ομάδα!!!

 

Έχω παραγγέiλλει από aliexpress ένα redmi 3 pro που ο πωλητής διαφημίζει ότι έχει intenational version. Έχει μάλιστα και μια φωτογραφία με “ευρωπαϊκού” τύπου φορτιστή και συμφωνα με τον πωλητη εχει google play και υποστηρiζει OTA updates!

Το redmi 3 έχει φύγει ήδη από αυτόν και το περιμένω με SGpost.

 

Αν το firmware είναι καλό λέτε αξίζει τα λεφτά του το Mi5 στα 362 usd?

Το μόνο που φοβάμαι είναι μην πέσει η τιμή και μετά τραβά τα βυ**α μου.

Το είχα πάθει με το mx5.

http://www.aliexpress.com/store/product/Xiaomi-Mi5-M5-Snapdragon-820-Quad-Core-Cell-phone-Fingerprint-NFC/103919_32666171221.html

 

Το international το έχει δει κανείς άλλος σε xiaomi phones?

 

Τι θα πει international edition. Απλά ο πωλητής έβαλε μια φωτογραφία γράφοντας την λέξη international edition. Δεν υπάρχει international edition ούτε έχει βγει global rom από την xiaomi ακόμα.

Οι πωλητές προμηθεύονται τα κινητά από εμπόρους και οι έμποροι περνάνε δίκες τους costums roms με πολλά προβλήματα bugs. Ξεκλειδώνουν τον bootloader με ανεπίσημο τρόπο και κάποιοι είχαν προβλήματα bricked.

Στο aliexpress αν είναι να το πάρεις από εκεί αυτός ο πωλητής που έχει τις καλύτερες τιμές. Πάλι μπορείς να διαλέξεις να το πάρεις σφραγισμένο με την επίσημη αγγλοκινεζικη rom η με costum rom από τον έμπορο. Υπάρχει το xiaomi.eu και το xiaomi-miui.gr όπου θα βρες πολλούς οδηγούς και καλές roms.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε το mi5 pro white το απόγευμα οταν θα εχω χρόνο θα περάσω την ελληνική miui 7.3.4 stable τώρα ήρθε με την 7.2.4 global με ελληνικά αλλά χωρίς ξεκλειδωτο bootloader .
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε το mi5 pro white το απόγευμα οταν θα εχω χρόνο θα περάσω την ελληνική miui 7.3.4 stable τώρα ήρθε με την 7.2.4 global με ελληνικά αλλά χωρίς ξεκλειδωτο bootloader .

 

καλημερα σε εχω απαντηση στο xiaomi-miui.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα μας πει κανενας κατοχος του κινητου εαν αξιζει την αγορα του?

 

 

Η σωστή ερώτηση είναι τι ακριβώς θέλεις εσύ από μια συσκευή φίλε μου.

Εάν είσαι λάτρης της Xiaomi τότε ναι αξίζει τα λεφτά της... τώρα για τους υπόλοιπους ή όσους δεν το γνωρίζουν...δεν είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά σε μια xiaomi συσκευή (βέβαια στη συγκεκριμένη.. τα σπάνε) αυτά που την κάνουν ξεχωριστή αλλά η ROM και τα εβδομαδιαία updates (με τα θετικά και τα αρνητικά της).

Όλα τα παραπάνω είναι η προσωπική μου άποψη... μη παρεξηγηθώ βεβαίως βεβαίως.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

τελικα θα μας πει κανενας κατοχος του κινητου εαν αξιζει την αγορα του?

 

αν άξιζε δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις, θα γινόταν χαμός εδώ μέσα όπως με άλλα κινητά της xiaomi.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα το χxoaomi mi5 σταθερη αξια για αυτα που προσφερει και στην τιμη που πλασαρεται.

Παντως ακομα και για τις φωτο εμφανιζει αξιοπρεπη στοιχεια.http://www.dxomark.com/Mobiles/Column-right/Mobile-Scores.

Προσωπικα βρισκομαι σε αναμονη μηπως και καταληξω τελικα στο assus zenfone 3 deluxe

Με κερδιζει η νεα εκδοση της camera sensor, 23MP 1/2.6-inch Sony IMX 318 sensor.

Link to comment
Share on other sites

αν άξιζε δεν θα χρειαζόταν να ρωτήσεις, θα γινόταν χαμός εδώ μέσα όπως με άλλα κινητά της xiaomi.

 

 

Μη το λες αυτό φίλε μου επειδή για τρεις μήνες που είχα το redmi note 2 στο αντίστοιχο forum στις 50 πρώτες σελίδες οι ερωτήσεις ήταν του στυλ από που να το παραγγείλω, πότε θα έρθει, αν είναι αξιόπιστο αυτό το site, πως έρχεται, από που έρχεται, από που το παρακολουθώ, ποιος φταίει που αργεί, θα πληρώσω τελωνείο; και άλλα τέτοια κουλά... Ορίστε πάλι βγήκα off topic.. :lol:

Απλά ξέφυγε λίγο με την τιμή (bestseller τώρα είναι το redmi note3 pro στα 200 ευρώ) και πολύ λογικό είναι να περιμένουν κάποιοι να πέσει η τιμή του.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

όταν παίζεις σε τιμές lg και sam (το προ, το άλλο με αφήνει αδιάφορο), τότε είσαι χαμένος από χέρι, όλοι τα άλλα θα πάρουν
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...