Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ισχύει και αυτό. Οι κάτοχοι, τουλάχιστον οι περισσότεροι από αυτούς που έγραφαν εδώ, είναι πλέον με άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μετά το bl την έδωσα την συσκευή αμέσως. Και δεν σκέφτομαι να παω ξανά στην lg.

Και πολλοί ακόμα πιστεύω....

 

(Ρίνα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

14 μηνες και συνεχιζουμε διχως bl διχως κολληματα κλησεων και διχως ir. Λετε να μπω στο βιβλιο γκινες; :p

Για αρχή.... Μη το μελετας! Χαχα

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ενώ πέρυσι το καλοκαίρι που δεν είχαμε ούτε ένα bootloop σε νέα πλακέτα είχε παγετό..όντως καμία τύχη σε ανθρώπους και σε συσκευές..αν και στις τελευταίες για άλλους λόγους.

 

Δεν ειχαμε???τετοιο καιρό εγω αλλαξα πλακετα και το επαθα μεσα σε 1,5 βδομαδα ξανα 603 πλακέτα εχω!!ειχα παει σε ενα μαγαζι ανοιχτο ειχε καλο καιρο και επειδη ηταν γεματο ειχε κ δροσια καθίσαμε στον ηλιο το τηλ το ειχα με τα τσιγαρα επανω αλλα οσο να ναι ζεσταθηκε αρκετα παω σπιτι και τσαπ τελος!!ναι δεμ ειχε βγει το update για χαμηλότερες θερμοκρασιες αλλα αν εκτεθει σ τον ηλιο παλι την τρωει την ζεστη

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι προσπαθουν να δικαιολογηθουν τα αδικαιολογητα σχετικα με ενα τηλεφωνο ναυ@ρχιδα να θυμισω...Του 2015 μεν, αλλα flagship. Και να θυμισω οτι το προβλημα αυτο υπαρχει και σε αλλα τηλεφωνα της LG. Αν αυτο , δε την καθιστα αναξιοπιστη πλεον, δε ξερω τοτε τι...

@vamire μη το μελετας. Και εγω για γκινες παω :p Απλα εφαγα ηδη ενα random restart , και δε ξερω τι θα ακολουθησει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι προσπαθουν να δικαιολογηθουν τα αδικαιολογητα σχετικα με ενα τηλεφωνο ναυ@ρχιδα να θυμισω...Του 2015 μεν, αλλα flagship. Και να θυμισω οτι το προβλημα αυτο υπαρχει και σε αλλα τηλεφωνα της LG. Αν αυτο , δε την καθιστα αναξιοπιστη πλεον, δε ξερω τοτε τι...

@vamire μη το μελετας. Και εγω για γκινες παω :p Απλα εφαγα ηδη ενα random restart , και δε ξερω τι θα ακολουθησει!

 

Αν ειναι να ερθει ας ερθει μεχρι το τελος του χρονου.. γιατι μετα τη κατσαμε τη βαρκα :p

Οσο για το random restart μου συνεβει μια φορα πριν κανενα χρονο στο g4 και πανω απο 3ης φορες στο lg g pro και καμια 100αρια φορες στο sony st15i κανενα δεν χαλασε :P

 

 

Μαρτιο του 2018 θα το αλλαξω θα εχει βγαλει τα χρηματα του μεχρι τοτε που θα πρεπει να ειναι λιγοτερο απο 0.50€ την ημερα.

Ο μονος λογος ειναι η μπαταρια που θα γινει μιας και τωρα πια δεν κλεινει ποτε το 4g και τα δεδομενα στο κινητο μου. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν παρουμε και οι 2 υποψηφιοτητα για το γκινες, νικας με διαφορά :lol: :p

Και εγω το ιδιο λεω. ειμαι στους 14 μηνες χρησης σχεδον. Εχει 10 μηνες να αποφασισει το κινητο τι θα κανει :p

 

Πραγματικα , αν πας σε κατι πανε σε samsung note ή xiaomi ή κατι εκτος LG γενικως ( :p ) αν θες να εισαι κομπλε με μπαταρια!

 

Πραγματικα βλεπω το (και καλα) υποδυεστερο xiaomi redmi note 4x της κοπελας μου (μονο υποδυεστερο δεν ειναι εκτος απο καμερα για να πω την αληθεια, ρολλαρει ΤΡΟΜΕΡΑ), και βγαζει 8 ωρες SOT με συνδυασμο 4G / WiFi και με gaming και με Fb/Messenger και μπολικο σερφαρισμα. Και κανει και 160€...A, και συγχρονισμοι ανοιχτοι (mails κλπ)

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ελλειψη για σενα το nfc (δλδ το χρησιμοποιεις για payments κλπ κλπ) , τοτε ναι, ειναι no-go τα φτηνοτερα (τα ακριβοτερα σπερνουν , αλλα η τιμη τους ειναι αρκετα πιο υψηλη). Επισης πολυ πολυ ορθως, επιμενουν σε 1080p οθονες, imho. Λες και χρειαζομαστε 2Κ οθονες στα κινητα μας...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι σαν τα ηλεκτρονικα παιχνιδια. Μια φορα να το δεις ολα τα αλλα μετα σου φανταζουν ψευτικα :p

Θα προτιμουσα στο power saving mode να εριχνε την αναλυση στο fhd.. περιμενω nougat..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι σαν τα ηλεκτρονικα παιχνιδια. Μια φορα να το δεις ολα τα αλλα μετα σου φανταζουν ψευτικα :p

Θα προτιμουσα στο power saving mode να εριχνε την αναλυση στο fhd.. περιμενω nougat..

... και εγώ να γυρίσει από το Service...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

505 απο vodafone και εγώ χωρίς bl...

Το πρώτο χρόνο μας έφαγε το άγχος να μην το πάθει...και τωρα στο δεύτερο θα παρακαλάμε να προλάβουμε να αλλάξουμε πλακέτα δωρεάν :)

 

Ξερω ξερω,ζοριζω την τύχη μου να εχω δικαιολογία για αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα προτιμουσα στο power saving mode να εριχνε την αναλυση στο fhd.. περιμενω nougat..

 

Η αλλαγή της ανάλυσης στη Nougat δεν είναι κάτι που παρέχεται από την LG (αν κρίνουμε από τις συσκευές που ήδη τρέχουν με Nougat).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή της ανάλυσης στη Nougat δεν είναι κάτι που παρέχεται από την LG (αν κρίνουμε από τις συσκευές που ήδη τρέχουν με Nougat).

 

Ουτε κατω απο το developer tools?

Μακαρι να βγεις λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ουτε κατω απο το developer tools?

Μακαρι να βγεις λαθος

 

Δεν γίνεται στα V20, G5, G6... Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα το βάλουν στο G4;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται στα V20, G5, G6... Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι θα το βάλουν στο G4;

 

H lg η ιδια. Δεν το πιστευω επισης απλα το θελω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμια τυχη.!!!!!....σε ανθρωπους και συσκευες....!!!!πρεπει δηλαδη να γινει κανονας παλι για να παραδεχτει καποιος πως η συσκευη ειναι σαπια κ προβληματικη...τι να πω...τωρα που επιασαν οι ζεστουλες το παρτυ θα ξεκινησει μερος β'!!!!

Θα συμφωνήσω μαζί σου και με lek88 και θα προσθέσω....

Δωστε μνημόνια στον λαο....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου και με lek88 και θα προσθέσω....

Δωστε μνημόνια στον λαο....

 

Εσύ που γράφεις για μνημόνια και βασικό σου πρόβλημα είναι τα φανταστικά ή και πραγματικά προβλήματα του g4, πόσα bootloop έχεις πάθει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@gre:

Σχεδόν σε όλους μας έχει συμβεί με μικρές εξαιρέσεις. Δεν μπορείς να αλλάξεις την εικόνα που έχει αποκτήσει ο κόσμος όσο και αν επιμένεις. Τώρα ακούς λιγότερα προβλήματα γιατί οι περισσότεροι έχουν ξεφορτωθεί τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@gre:

Σχεδόν σε όλους μας έχει συμβεί με μικρές εξαιρέσεις. Δεν μπορείς να αλλάξεις την εικόνα που έχει αποκτήσει ο κόσμος όσο και αν επιμένεις. Τώρα ακούς λιγότερα προβλήματα γιατί οι περισσότεροι έχουν ξεφορτωθεί τη συσκευή.

 

Έχει συμβεί σχεδόν σε όλους με παλιές πλακέτες και δυστυχώς πιστεύω θα συμβεί και σε αυτούς που την έχουν γλυτώσει. Τώρα αν ισχύει ότι οι περισσότεροι το έχουν ξεφορτωθεί πιο πιθανό είναι να το έχουν ξεφορτωθεί επειδή αλλάζουν συχνά συσκευές και το g4 δεν το λες καινούριο αφού κοντεύει ήδη δύο χρόνια στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σχεδόν σε όλους με παλιές πλακέτες και δυστυχώς πιστεύω θα συμβεί και σε αυτούς που την έχουν γλυτώσει. Τώρα αν ισχύει ότι οι περισσότεροι το έχουν ξεφορτωθεί πιο πιθανό είναι να το έχουν ξεφορτωθεί επειδή αλλάζουν συχνά συσκευές και το g4 δεν το λες καινούριο αφού κοντεύει ήδη δύο χρόνια στην αγορά.

 

Δεν είναι έτσι. Αν δεν με είχε ξενερώσει θα το είχα ακόμα. Το πιο βολικό 5.5 με τέλεια κάμερα. Αλλά σάπιο . Του είχα και μπόλικη πρηκα που μετά την χάριζα. Χαίρομαι πραγματικά που το χαίρεσαι αλλά η επιμονή σου να πείσεις όλους που έχουν θέμα με την συσκευή είναι αξιοθαύμαστη

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι. Αν δεν με είχε ξενερώσει θα το είχα ακόμα. Το πιο βολικό 5.5 με τέλεια κάμερα. Αλλά σάπιο . Του είχα και μπόλικη πρηκα που μετά την χάριζα. Χαίρομαι πραγματικά που το χαίρεσαι αλλά η επιμονή σου να πείσεις όλους που έχουν θέμα με την συσκευή είναι αξιοθαύμαστη

Κ εγώ το ίδιο. Δεν αλλάζω συχνά συσκευές λόγω οικονομικών και είχα σκοπό να το κρατησω μέχρι όσο αντέξει. Μάζευα καιρό τα λεφτά να το πάρω κ με ανάγκασε να αλλάξω συσκευή μέσα σε 8 μήνες λες και τα είχα περίσσευμα αυτά τα 400-500€ και δεν ήξερα που να τα ξοδέψω να φύγουν!

 

Είναι απαράδεκτο κατά την γνώμη μου μια σοβαρή εταιρεία να ξέρει ότι ενα κινητό ναυαρχιδα της έχει σοβαρο πρόβλημα από την αρχή της κυκλοφορίας του και να μην παίρνει θέση ποτέ με κανέναν τρόπο και να συνεχίζει την κυκλοφορία του κανονικότατα.

 

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το ίδιο. Δεν αλλάζω συχνά συσκευές λόγω οικονομικών και είχα σκοπό να το κρατησω μέχρι όσο αντέξει. Μάζευα καιρό τα λεφτά να το πάρω κ με ανάγκασε να αλλάξω συσκευή μέσα σε 8 μήνες λες και τα είχα περίσσευμα αυτά τα 400-500€ και δεν ήξερα που να τα ξοδέψω να φύγουν!

 

Είναι απαράδεκτο κατά την γνώμη μου μια σοβαρή εταιρεία να ξέρει ότι ενα κινητό ναυαρχιδα της έχει σοβαρο πρόβλημα από την αρχή της κυκλοφορίας του και να μην παίρνει θέση ποτέ με κανέναν τρόπο και να συνεχίζει την κυκλοφορία του κανονικότατα.

 

 

 

(Ρίνα)

 

Πολύ σωστός το είχα αναφέρει και εγώ κάποια στιγμή αυτό με την κυκλοφορία της συσκευής λες και δεν τρέχει τίποτα. Να υπενθυμίσω επίσης την ειρωνεία των εκπροσώπων της LG Όταν έκανα παράπονα ότι έκανε ένα μήνα να φτιαχτεί η συσκευή μου, μου είπαν να είμαι και ευχαριστημένος γιατί θα έπρεπε κανονικά να πάει στην Γαλλία να φτιαχτεί μιας που για κει προοριζόταν :X

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...