Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πολυ δεν ζεσταίνεται το τηλέφωνο την ώρα που φορτίζει; Φοβάμαι μην χαλάει η μπαταρία λογο θερμοκρασίας!

Ποια ρομ εχεις;

 

Επισης μην ξεχνας οτι τωρα εχει 35-40 βαθμους εξω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πολυ δεν ζεσταίνεται το τηλέφωνο την ώρα που φορτίζει; Φοβάμαι μην χαλάει η μπαταρία λογο θερμοκρασίας!

 

Ετσι ειναι σε ολα τα κινητα που εχουν γρηγορη φορτιση.

Περα απο αυτο,μπορεις να κανεις και τιποτα?:p

Link to comment
Share on other sites

3. Λόγικά είναι ένα από τα bug της ρομ.Περίεργο να είναι μόνο αυτό. Βάλε δαχτυλικό αποτύπωμα και πες.. δουλεύει;

Για να σε βοηθήσω στο επόμενο ερώτημα θα σου πω ότι σε όποιο μενού και να είσαι μπορείς να κρατήσεις παρατεταμένα το κάτω αριστερό πλήκτρο.

Σε βάζει σε ρυθμίσεις... πχ εμφάνιση κρυφών άλμπουμ.

Ψάξε λιγάκι.. κάτι θα βρείς..

Ναι έχω βάλει αποτυπωμα 4 δακτυλα μου.Αψογα ξεκλειδωνει.Δε το ηξερα αυτο με το menu ενδιαφερον.ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι σε ολα τα κινητα που εχουν γρηγορη φορτιση.

Περα απο αυτο,μπορεις να κανεις και τιποτα?:p

Αν δεν σε νοιαζει η γρήγορη φόρτιση το βάζεις να φορτίζει κατά τη διάρκεια της νύχτας στη θύρα USB του υπολογιστή, άλλη λύση είναι ένας μίνι ανεμιστήρας να φυσάει επάνω κατά τη διάρκεια της φόρτισης:p
Link to comment
Share on other sites

Απο το GB που το πηρα λενε το εξης για την ΡΟΜ του:

 

Hello,

 

Please confirm the supported languages:

Simplified/Traditional Chinese, English, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catalan, Czech, Dansk, German, Eesti, English, Spanish, Filipino, French, Hrvatski, Italian, Latvian, Lithuanian, Magyar, Dutch, Polski, Portuguese (Brazil), Portuguese (Portugal), Romanian, Slovak, Suomi, Svenska, Slovenian, Vietnamese, Persian, Arabic, Hinglish, Bengalese, Thai, Burmese, Korean, Turkish, Greek, Bulgarian, Kazak, Russian, Serbian, Ukrainian, Urdu

It does not have google play pre-installed.

It has its own app store.

 

 

Αρα αυτο σημαινει οτι εχει την multi-language που λετε ετσι? Αρα θα πρεπει να του βαλω την Global stable πχ οταν θα ερθει αναγκαστικα ε? Με αγχωνει λιγο η διαδικασια γμτ γιατι ολο βλεπω προειδοποιησεις οτι μπορει να το brickαρω :D

 

Επισης το παραγγειλα την Πεμπτη, εχετε καμια ιδεα ποσο περιπου κανει το GB? πανω απο μηνα υποθετω αλλα πιανουμε τριμηνο?

Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτο σημαινει οτι εχει την multi-language που λετε ετσι? Αρα θα πρεπει να του βαλω την Global stable πχ οταν θα ερθει αναγκαστικα ε? Με αγχωνει λιγο η διαδικασια γμτ γιατι ολο βλεπω προειδοποιησεις οτι μπορει να το brickαρω :D

 

Επισης το παραγγειλα την Πεμπτη, εχετε καμια ιδεα ποσο περιπου κανει το GB? πανω απο μηνα υποθετω αλλα πιανουμε τριμηνο?

 

Ναι πιθανόν με την multi θα σου έρθει και θα πρέπει να την αλλάξεις. Μην σε αγχωνουν οι προειδοποιησεις, αυτές υπάρχουν για να προσέξει ο χρήστης. Αν ακολουθήσεις κατά γράμμα την διαδικασία σε 1 ώρα max θα έχεις τελειώσει.

 

Λογικά η παραγγελία σου σε δύο βδομάδες από την αποστολή θα είναι στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

5 ημερες με το κινητο και μονο καλα εχω να πω...

 

Πηρε αμεσως αναβαθμισεις ΟΤΑ και τωρα φοραει MIUI 8 6.6.18 / BETA

Στα θετικα η πολυ καλη αυτονομια (τουλαχιστον 48 ωρες με φουλ ενασχοληση) , το δακτυλικο αποτυπωμα (αμμεση αποκριση) και η απροβληματιστη λειτουργια του.

Καποια bug με το KILL APP το οποιο αργουσε να κλεισει τις διεργασιες που ετρεχαν στο παρασκηνιο λυθηκαν με την τελευταια MIUI 8.

 

Επ9ισης το θεμα με καποια ελληνικα γραμματα τα οποια δεν εμφανιζε στο Facebook λυθηκε με αλλαγη Font (κατεβασα το helvetical και zegoe)

Edited by toumpanosk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολυ δεν ζεσταίνεται το τηλέφωνο την ώρα που φορτίζει; Φοβάμαι μην χαλάει η μπαταρία λογο θερμοκρασίας!

 

Εμένα δεν ζεσταίνετε το κινητό... ο φορτιστής όμως ανάβει!!! αλλά είναι αυτό που λέει ο @geoanto555 εχει και μεγάλες θερμοκρασίες... προσοχή στην φόρτιση σε αυτοκίνητό χωρίς κλιματισμό .

 

5 ημερες με το κινητο και μονο καλα εχω να πω...

 

Πηρε αμεσως αναβαθμισεις ΟΤΑ και τωρα φοραει MIUI 8 6.6.18 / BETA

Στα θετικα η πολυ καλη αυτονομια (τουλαχιστον 48 ωρες με φουλ ενασχοληση) , το δακτυλικο αποτυπωμα (αμμεση αποκριση) και η απροβληματιστη λειτουργια του.

Καποια bug με το KILL APP το οποιο αργουσε να κλεισει τις διεργασιες που ετρεχαν στο παρασκηνιο λυθηκαν με την τελευταια MIUI 8.

 

Επ9ισης το θεμα με καποια ελληνικα γραμματα τα οποια δεν εμφανιζε στο Facebook λυθηκε με αλλαγη Font (κατεβασα το helvetical και zegoe)

 

Oόντως με το μικρο update φτιάξανε αυτό με το Kill app. για κοιτα κατι μια και εχουμε την ιδια ρομ μπορεις να ανεβασεις screenshot στο tapatalk αν το εχεις φυσικα... εμενα δεν με αφηνει παω βρισκω το screen και αντι να το επιλεξει μου ανοίγει το editor και δεν μετα τιποτα...

 

ΓΙΑ ΤΑ FONT

Εγώ έχω βρει τις εξής...

1)Neosans pro_font

2)helvetical

3)zegoe

4) roboto bold

Σε Official dev φτιάχνουν το θέμα στο Facebook αλλά δεν έχουν το bold στο Gmail πχ ώστε να ξεχωρίζουν τα διαβασμένα από τα αδιάβαστα μηνύματα. Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια άλλη που να είναι οκ ας γράψει.. Η αν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα που να έχει αναφερθει (Το εχω γραψει και στο xiaomi-miui.gr) αν και με βλεπω να πηγαινω προς ελληνικη.)

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα πάρω το κινητό για την κολλητή μου. Προέρχεται από iphone 5 και της πρότεινα αυτό. Θα το έχω στα χέρια μου για 2-3 βδομάδες μέχρι να το ξεκλειδώσω και να το σετάρω. Μια απορία στην αρχή του νήματος, διάβασα ότι έχει 2 θύρες για σιμ όπου εάν θέλεις να βάλεις μια sd card χάνεις έτσι την μια θύρα για σιμ. Αλλά στο vickmall διάβασα ότι χρησιμοποιείς την μια θύρα ως διπλή; Δηλαδή sd card και sim μαζί; Επίσης ποια ρομ προτείνετε ότι δουλεύει απροβλημάτιστα; Γιατί θέλω να βάλω μια και να μην την αλλάξει. Πιθανόν κάποια ελληνική stable;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω βάλει αποτυπωμα 4 δακτυλα μου.Αψογα ξεκλειδωνει.Δε το ηξερα αυτο με το menu ενδιαφερον.ευχαριστώ.

Αυτό σημαίνει ότι έχουν βελτιώσει την multi rom δεν εξηγείται.

διάβασα ότι έχει 2 θύρες για σιμ όπου εάν θέλεις να βάλεις μια sd card χάνεις έτσι την μια θύρα για σιμ. Αλλά στο vickmall διάβασα ότι χρησιμοποιείς την μια θύρα ως διπλή; Δηλαδή sd card και sim μαζί; Επίσης ποια ρομ προτείνετε ότι δουλεύει απροβλημάτιστα; Γιατί θέλω να βάλω μια και να μην την αλλάξει. Πιθανόν κάποια ελληνική stable;

Αν πιάνει το χέρι σου μπορείς να το κάνεις. Χρειάζεται μια μικρή πατέντα.. κάπως έτσι.

Προς το παρών , απ ότι φαίνεται καλύτερη ρομ είναι η 7.2.2.0 Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι έχουν βελτιώσει την multi rom δεν εξηγείται.

Αν πιάνει το χέρι σου μπορείς να το κάνεις. Χρειάζεται μια μικρή πατέντα.. κάπως έτσι.

Προς το παρών , απ ότι φαίνεται καλύτερη ρομ είναι η 7.2.2.0 Ελληνική.

 

 

Kατάλαβα, ευχαριστώ πολύ, οπότε το αφήνω ως έχει με 2 σιμ που ενδιαφέρεται, νομίζω 32 εσωτερική μνήμη μια χαρά είναι.:)

Οπότε επιλέγω να μου στείλουν την global official καλύτερα, ξεκλείδωμα και πέρασμα ελληνική.

 

Είμαι ανάμεσα σε vickmall και yeso521 όσον αφορά το δεύτερο θεωρείται καλός και σε after sales;

edit: Άκυρο vickmall καλύτερα, έχει nillkin tempered glass και θήκη που θέλω και εξτρά τα φθηνά δωράκια του.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

οταν λες....εδω?

 

Συγνωμη φιλε μου, λαθος εκ παραδρομης και επειτα βγηκα εκτος. Τροποποιησα το μηνυμα μου :)

 

Τι εννοεις ?

 

Εδω φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβα, ευχαριστώ πολύ, οπότε το αφήνω ως έχει με 2 σιμ που ενδιαφέρεται, νομίζω 32 εσωτερική μνήμη μια χαρά είναι.:)

Οπότε επιλέγω να μου στείλουν την global official καλύτερα, ξεκλείδωμα και πέρασμα ελληνική.

 

Είμαι ανάμεσα σε vickmall και yeso521 όσον αφορά το δεύτερο θεωρείται καλός και σε after sales;

edit: Άκυρο vickmall καλύτερα, έχει nillkin tempered glass και θήκη που θέλω και εξτρά τα φθηνά δωράκια του.

 

Τα 32gb είναι υπέρ αρκετά νομίζω.

Αν θες να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο να το πάρεις με developer ρομ. Αν όχι καλή η global stable.

Και εγώ ψηφίζω vickmall..

Link to comment
Share on other sites

Τα 32gb είναι υπέρ αρκετά νομίζω.

Αν θες να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο να το πάρεις με developer ρομ. Αν όχι καλή η global stable.

Και εγώ ψηφίζω vickmall..

 

Διάβασα στα σχόλια στο vickmall οπότε σε αυτό αναφέρεσαι -->

Install the newest Original Developer ROM (with only English and Chinese installed). Please set English as the main language.

 

Θα διαβάσω και λίγο τους οδηγούς μέχρι να έρθει και θα μαι μια χαρά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στα σχόλια στο vickmall οπότε σε αυτό αναφέρεσαι -->

Install the newest Original Developer ROM (with only English and Chinese installed). Please set English as the main language.

 

Θα διαβάσω και λίγο τους οδηγούς μέχρι να έρθει και θα μαι μια χαρά.

 

Διάβασε λίγο τους οδηγούς. Το τηλέφωνο μπορείς να το ξεκλειδώσεις μόνο με developer ρομ.

Υπάρχουν βέβαια και 1-2 άτομα που ξεκλείδωσαν με stable από τα εκατοντάδες..

Link to comment
Share on other sites

Εχετε μηπως καμια δοκιμασμενη προταση για αμεση αλλαγη μεταξυ 4g/2g χωρις να κανουμε ολη την διαδρομη μεσω ρυθμισεων; εχω δοκιμασει αρκετα toggles αλλα κανενα δεν φαινεται να κάνει την δουλεια αμεσα. ειμαι σε ελληνικη stable 7.3.2

βαζεις το xposed framework & το miui tweaks.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές σταματάει να φορτίζει γύρω στο 80%. Το κάνει σε κανέναν; Είναι μπαγκ; Έχω global official 7.3.6
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές σταματάει να φορτίζει γύρω στο 80%. Το κάνει σε κανέναν; Είναι μπαγκ; Έχω global official 7.3.6

Μήπως ζεσταίνεται πολύ και έχει προστασία για να μην καεί τίποτα; στο κάνει και το βράδυ αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτησω για την cm θα εχουμε δηλαδή επίσημη υποστήριξη οπως τα mi2s m3 m4?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο τους οδηγούς. Το τηλέφωνο μπορείς να το ξεκλειδώσεις μόνο με developer ρομ.

Υπάρχουν βέβαια και 1-2 άτομα που ξεκλείδωσαν με stable από τα εκατοντάδες..

 

Οπότε πρέπει να το τονίσουμε στο vickmall για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Γιατί η αγορά θα γίνει σήμερα. Ευχαριστώ, ξεκινώ διάβασμα και εν καιρώ αν έχω απορίες, εδώ είμαστε. Αν και οι γνώσεις μου είναι αρκετά καλές:p

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το περιμένω με Global Stable. Τα ελληνικά ονόματα στα Contacts θα εμφανίζονται ελληνικά ή κινέζικα; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το περιμένω με Global Stable. Τα ελληνικά ονόματα στα Contacts θα εμφανίζονται ελληνικά ή κινέζικα; :lol:

 

Ελληνικά εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...