Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geoanto555 κάτι μου έπαθε σημερα κολλάει κάθε έχει ένα θέμα με το jack μπορείς να μου δώσεις λινκ για την 7.2.2.0 ??

 

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V7.2.2.0.zip

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες stock εφαρμογές π.χ ΜιVideo, Games υπάρχει τρόπος να τις αφαιρέσουμε ; Δεν εμφανίζεται ο κάδος στο long press
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες stock εφαρμογές π.χ ΜιVideo, Games υπάρχει τρόπος να τις αφαιρέσουμε ; Δεν εμφανίζεται ο κάδος στο long press

 

Ακόμη δεν έβαλες Ελληνική; Λογικά θέλεις ρουτ αν δεν σε αφήνει να τις σβήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έβαλες Ελληνική; Λογικά θέλεις ρουτ αν δεν σε αφήνει να τις σβήσεις.

 

Δεν είχα σκοπό να αλλάξω τίποτα αν με καλύψει η rom. Δεν με ενοχλεί που είναι στα αγγλικά, αν δω ότι είναι όλα οκ με την dev rom θα μείνει όπως είναι.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα σκοπό να αλλάξω τίποτα αν με καλύψει η rom. Δεν με ενοχλεί που είναι στα αγγλικά, αν δω ότι είναι όλα οκ με την dev rom θα μείνει όπως είναι.

 

Έπρεπε να το πάρεις με global τότε.. Πιο "stable".

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το πάρεις με global τότε.. Πιο "stable".

 

Ποιές είναι οι διαφορές τους ; Εννοώ τι ακριβώς σημαίνει global και τι dev, όχι τι περιέχει μέσα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι διαφορές τους ; Εννοώ τι ακριβώς σημαίνει global και τι dev, όχι τι περιέχει μέσα.

 

Σόρρυ δεν το διευκρίνισα. Εννοώ να το αγόραζες με global stable ρομ και όχι με China dev ή global dev.

Διαφορές Stable με Developer

Η global εκτός το ότι το λέει η λέξη , έχει playstore όπως λέγαμε προχθές και ΔΕΝ έχει Κινέζικες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ δεν το διευκρίνισα. Εννοώ να το αγόραζες με global stable ρομ και όχι με China dev ή global dev.

Διαφορές Stable με Developer

Η global εκτός το ότι το λέει η λέξη , έχει playstore όπως λέγαμε προχθές και ΔΕΝ έχει Κινέζικες εφαρμογές.

 

Έπρεπε να τα είχα προσέξει πριν το πάρω. Προτιμώ την σταθερότητα απ΄το να παίρνω νωρίτερα ενημερώσεις οι οποίες απ΄ότι κατάλαβα θα δοκιμάζονται πάνω μας.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και δύσκολο να πας σε άλλη ρομ .

Εννοείται πως δεν φταίς εσύ που το πήρες με dev. Όλο το φόρουμ φωνάζει .. πάρ-το με dev με σκοπό να ξεκλειδώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και δύσκολο να πας σε άλλη ρομ .

Εννοείται πως δεν φταίς εσύ που το πήρες με dev. Όλο το φόρουμ φωνάζει .. πάρ-το με dev με σκοπό να ξεκλειδώσεις...

 

Με τέτοιους οδηγούς που έχεις φτιάξει είναι μασημένη τροφή. Έτοιμο γκολ ένα πράμα :D

Στο Redmi 1S είχα cm 11, η οποία ήταν πάρα πολύ καλή. Η miui μου άρεσε αλλά η cm τα πήγαινε καλλίτερα σε διαχείριση ram και ήταν και πιο παραμετροποιήσιμη π.χ είχα περάσει nova launcher. Τώρα με 3gb ram δεν υπάρχει θέμα

Θα το αφήσω έτσι προς το παρόν και αν δεν δω κάποιο πρόβλημα θα μείνει έτσι για πάντα.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να τα είχα προσέξει πριν το πάρω. Προτιμώ την σταθερότητα απ΄το να παίρνω νωρίτερα ενημερώσεις οι οποίες απ΄ότι κατάλαβα θα δοκιμάζονται πάνω μας.

Μα αυτός είναι ο ρόλος της dev, να δοκιμάζουν τις αλλαγές πρίν τις περάσουν στην stable. Αν δεις στο about phone το λέει καθαρά ότι είναι beta. Σε γενικές γραμμές πάντως είναι μία χαρά και την προτιμούν πολλοί και σπάνια έχουν θέμα.

Και εγώ πάντως μετά τις πρώτες βδομάδες κατέληξα σε global stable, το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι δεν έχω rootαρει και είχα συνηθίσει να έχω adaway :p

 

 

------------------------------------------------

 

Η τελευταία global stable έχει/ είχε battery drain. Τουλάχιστον τις πρώτες 1-2 μέρες, το σκ σαν να έστρωσε από μόνη της και σήμερα όλα φαίνονται οκ.

Ίσως να παίζει κάποιο ρόλο το theme που είχα πριν, android N, έχει συναντήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες stock εφαρμογές π.χ ΜιVideo, Games υπάρχει τρόπος να τις αφαιρέσουμε ; Δεν εμφανίζεται ο κάδος στο long press

 

Μη τις βγαλεις.

Χρειαζονται στο miui.

Στο λεω γιατι ειχα βγαλει καποιες και ειχε θεματακια μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μη τις βγαλεις.

Χρειαζονται στο miui.

Στο λεω γιατι ειχα βγαλει καποιες και ειχε θεματακια μετα.

 

Οκ τότε, τουλάχιστον υπάρχει τρόπος να μη φαίνονται ;

Επίσης έχω και το γνωστό ring delay. Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Τις βάζεις σε ένα φάκελο όλες μαζί και τον βάζεις σε άλλη επιφάνεια εργασίας... Και μετά το ποιο βασικό.... Ξεχνάς ότι υπάρχουν!!!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Τις βάζεις σε ένα φάκελο όλες μαζί και τον βάζεις σε άλλη επιφάνεια εργασίας... Και μετά το ποιο βασικό.... Ξεχνάς ότι υπάρχουν!!!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Αυτό ακριβώς έκανα, φάκελος "stock miui" και σε άλλη παραλία.

Για το ring delay εχει κάποιος να προτείνει κάτι;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Έγινε, σε ευχαριστω! Θα του κανω τοτε μονο bootloader unlock και root για να μπορεσω να απενεργοποιησω οτι δε θελω να τρεχει στο startup και θα το αφησω ετσι για την ωρα.

Recovery να προτιμησω TWRP?

Αφού θα το ξεκλειδώσεις και θα ασχοληθείς με το άθλημα πέρασε και την ελληνική ρομ. :). Προτίμησε TWRP. Διάβασε εδώ για τα xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν το χρυσό σαν χρώμα λέει στο τηλέφωνο η να προτιμήσω το άσπρο;

 

Το χρυσό νομίζω είναι πιο όμορφο κατά τη γνώμη μου αλλά στο τέλος προτίμησα το γκρι(όχι το ασημί) γιατί μόνο σ αυτό δεν φαίνεται το άσχημο μαύρο πλαίσιο γύρω απο την οθόνη καθώς είναι ολόμαυρο απο μπροστά.

 

Δεν ξέρω αν το χρυσό στον ήλιο "ροζίζει" όπως συμβαίνει σε άλλα παρόμοια μοντέλα κάτι που το κάνει πιο θηλυκό αλλά εμένα κάτι τέτοιο δεν θα με πείραζε τόσο όσο αυτό που ανέφερα παραπάνω..

 

Νομίζω αυτός είναι ο λόγος που το γκρι είναι το πιο δημοφιλές στη τελική...

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/1978d2eafe3b40d4952afbf147e739b1.jpg

 

Απο οταν εβαλα 2η σιμ,ειδα οτι εχει "κενα" στο σημα.με ελληνικη ρομ.

 

Τοσο καιρο με 1 σιμ δεν ειχα θεμα,αν και ειχα βονταφον ενω τωρα πηγα στην κοσμοτε.

 

Εχετε παρατηρησει κατι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις κενά... Έχει bug η εφαρμογή...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

σιγουρα; γιατι χτες εχασα 2 κλησεις και ειχε κενο εκεινη την φαση;

 

(βεβαια μπορει να φταιει το σκ***σημα που εχει στο σπιτι)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έρχονται μηνύματα με χαμένες κλησεις και έχω παρόμοια κενά με εσένα στο γράφημα της μπαταρίας, αλλά οι χαμένες κλήσεις δεν "ταιριάζουν" με τα κενά στο γράφημα.

Τα κενά πρέπει να είναι bug και οι χαμένες κλήσεις μου, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι θέμα κακού σήματος. Μου έχει συμβεί ακόμα και την ώρα που μιλάω να χάνω το σήμα και να πέφτει η κλήση και ας είμαι και Αθήνα που είναι γεμάτη κεραιες

Link to comment
Share on other sites

Τα κενά αυτά εμφανίζονται και σε μένα. Δεν ξέρω αν είναι που στην πρώτη σιμ έχω τα data και το κάνει όταν είμαι με 4g.

 

Το χρυσό δεν ροζιζει στον ήλιο. Σαν εκρου χρυσό είναι.

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...