Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tι γίνεται με την 20Κ, όσοι την βάλατε παρατηρείτε θέματα με την μπαταρία;

 

Θέμα με την μπαταρία δεν έχω, θέμα με τη μνήμη έχω. Είδα ότι το σύστημα χρησιμοποιεί 3,2 gb κατά μέσο όρο ενώ οι εφαρμογές χρησιμοποιούν μάξιμουμ 100mb. Στην καθημερινή χρήση δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, απλά έτυχε να το δω. Πριν το update είχα ελεύθερη μνήμη 1,5-1,7 και μετά το update έχω μάξιμουμ 0,4. Κάτι παίζει με τη διαχείρηση προφανώς, μέσα στο σκ θα κάνω reset (που έτσι κι αλλιώς ήθελα) να δω εάν θα αλλάξει. Η μπαταρία στα ίδια νορμάλ επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με την μπαταρία δεν έχω, θέμα με τη μνήμη έχω. Είδα ότι το σύστημα χρησιμοποιεί 3,2 gb κατά μέσο όρο ενώ οι εφαρμογές χρησιμοποιούν μάξιμουμ 100mb. Στην καθημερινή χρήση δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, απλά έτυχε να το δω. Πριν το update είχα ελεύθερη μνήμη 1,5-1,7 και μετά το update έχω μάξιμουμ 0,4. Κάτι παίζει με τη διαχείρηση προφανώς, μέσα στο σκ θα κάνω reset (που έτσι κι αλλιώς ήθελα) να δω εάν θα αλλάξει. Η μπαταρία στα ίδια νορμάλ επίπεδα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα νούμερα που αναφέρεις είναι θέμα. Άλλος με εμπειρία στην 20Κ;

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με την μπαταρία δεν έχω, θέμα με τη μνήμη έχω. Είδα ότι το σύστημα χρησιμοποιεί 3,2 gb κατά μέσο όρο ενώ οι εφαρμογές χρησιμοποιούν μάξιμουμ 100mb. Στην καθημερινή χρήση δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα, απλά έτυχε να το δω. Πριν το update είχα ελεύθερη μνήμη 1,5-1,7 και μετά το update έχω μάξιμουμ 0,4. Κάτι παίζει με τη διαχείρηση προφανώς, μέσα στο σκ θα κάνω reset (που έτσι κι αλλιώς ήθελα) να δω εάν θα αλλάξει. Η μπαταρία στα ίδια νορμάλ επίπεδα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα νούμερα που αναφέρεις είναι θέμα. Άλλος με εμπειρία στην 20Κ;
Εμένα πάλι με το θέμα μνήμης είμαι πολύ καλύτερα.....

Πριν την 20κ είχα 3.2 3.4 δεσμευμένη και τώρα 2.7 με 2.9

Για το θέμα μπαταρία δεν έχω άποψη γιατί το δουλεύω πάρα πολύ το κινητό....f76834c1db253e53a64b23def92ccaf5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είχα θέμα με το gps και έγινε αλλαγή πλακέτας. Όταν παρέλαβα τη συσκευή πριν από 2 μήνες σχεδόν ήρθε με την έκδοση 6.0.1 και συγκεκριμένα με την v10i-EUR-xx . Είχα πάρει τηλέφωνο το σέρβις διότι δεν μου βγάζει αναβάθμιση από το κινητό ούτε από το pc. Μου είπαν ότι είναι καινούργια πλακέτα και ότι θα βγει κάποια στιγμή η αναβάθμιση.. το θεωρώ απαράδεκτο να μην έχει το τελευταίο λογισμικό ενώ το είχε πριν το σέρβις.. ξέρω ότι γίνεται χειροκίνητα να το αναβαθμίσω αλλά δεν ξέρω ποια έκδοση ρομ θα πρέπει να βάλω.. μπορείτε να βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Είχα θέμα με το gps και έγινε αλλαγή πλακέτας. Όταν παρέλαβα τη συσκευή πριν από 2 μήνες σχεδόν ήρθε με την έκδοση 6.0.1 και συγκεκριμένα με την v10i-EUR-xx . Είχα πάρει τηλέφωνο το σέρβις διότι δεν μου βγάζει αναβάθμιση από το κινητό ούτε από το pc. Μου είπαν ότι είναι καινούργια πλακέτα και ότι θα βγει κάποια στιγμή η αναβάθμιση.. το θεωρώ απαράδεκτο να μην έχει το τελευταίο λογισμικό ενώ το είχε πριν το σέρβις.. ξέρω ότι γίνεται χειροκίνητα να το αναβαθμίσω αλλά δεν ξέρω ποια έκδοση ρομ θα πρέπει να βάλω.. μπορείτε να βοηθήσετε;
Η τελευταία είναι η v20k

Μπορείς να την κατεβάσεις https://lg-firmwares.com/lg-h850-firmwares/

Αν δεις αρκετά ποστ πίσω θα βρεις και οδηγό με το lgup

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με το θέμα μνήμης είμαι πολύ καλύτερα.....

Πριν την 20κ είχα 3.2 3.4 δεσμευμένη και τώρα 2.7 με 2.9

Για το θέμα μπαταρία δεν έχω άποψη γιατί το δουλεύω πάρα πολύ το κινητό....f76834c1db253e53a64b23def92ccaf5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον είναι και θέμα εφαρμογών, δες εμένα τι έχει ανοίξει και τι μνήμη δίνει 4f28f50f3eeba2fc51daa363e7c82633.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι και θέμα εφαρμογών, δες εμένα τι έχει ανοίξει και τι μνήμη δίνει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποια έχεις.....την κ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ....

Κατοχος του κινητου εδω και 8 μηνες.

Εχω το εξης προβλημα.

Δεν φορτιζει πλεον με τον δικο του φορτιστη αλλα με εναν παλαιοτερο απο g4 που εχω και φυσικα σε κανονικη φορτιση. Επισης καθε φορα που θελει φορτιση θα πρεπει με καρφιτσα να σκαλιζω την υποδοχη ειδαλλως δεν ...

Φυσικα την εχω καθαρισει κλπ κλπ αλλα το προβλημα παραμενει .

Εχω διαβασει αρκετα και δεν ξερω τι φταιει...

Επισης καθε φορα που βγαζω το καλωδιο μου πεταει ακυρο μηνυμα για να επιλεξω usb λειτουργεια...

Με αντπροσωπια που μιλησα μιας και υπαρχει εγγυηση μου ειπαν να το αφησω να το δουνε ....

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα και υπαρχει λυση ???

Link to comment
Share on other sites

Tι γίνεται με την 20Κ, όσοι την βάλατε παρατηρείτε θέματα με την μπαταρία;

 

 

 

 

Οτι χειροτερο απο θεμα μπαταριας.

Πρωτη φορα που σκεφτομαι να γυρισω στην 6

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει θέμα με την μπαταρία. Τώρα να γυρίσεις στην 6 μην το δοκιμάσεις. Το προσπάθησα εγώ με αποτέλεσμα να κολλήσει το τηλέφωνο και να αναγκαστώ να το στείλω αντιπροσωπεία. Δεν γίνεται να κάνεις downgrade από 7 σε 6 χωρίς να χάσεις την εγγύηση. Ας μας πουν κάποιοι φίλοι αν ξέρουν κάτι παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Όντως υπάρχει θέμα με την μπαταρία. Τώρα να γυρίσεις στην 6 μην το δοκιμάσεις. Το προσπάθησα εγώ με αποτέλεσμα να κολλήσει το τηλέφωνο και να αναγκαστώ να το στείλω αντιπροσωπεία. Δεν γίνεται να κάνεις downgrade από 7 σε 6 χωρίς να χάσεις την εγγύηση. Ας μας πουν κάποιοι φίλοι αν ξέρουν κάτι παραπάνω.

 

 

 

 

Με το lg up το δοκιμασες;

ησουν ρουτ πριν η οχι;

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ....

Κατοχος του κινητου εδω και 8 μηνες.

Εχω το εξης προβλημα.

Δεν φορτιζει πλεον με τον δικο του φορτιστη αλλα με εναν παλαιοτερο απο g4 που εχω και φυσικα σε κανονικη φορτιση. Επισης καθε φορα που θελει φορτιση θα πρεπει με καρφιτσα να σκαλιζω την υποδοχη ειδαλλως δεν ...

Φυσικα την εχω καθαρισει κλπ κλπ αλλα το προβλημα παραμενει .

Εχω διαβασει αρκετα και δεν ξερω τι φταιει...

Επισης καθε φορα που βγαζω το καλωδιο μου πεταει ακυρο μηνυμα για να επιλεξω usb λειτουργεια...

Με αντπροσωπια που μιλησα μιας και υπαρχει εγγυηση μου ειπαν να το αφησω να το δουνε ....

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα και υπαρχει λυση ???

 

Καποια ιδεα ?????

Link to comment
Share on other sites

Καποια ιδεα ?????

 

τον φορτιστή του g5 τον δοκίμασες σε άλλο κινητό.....

αφού το κινητό φορτίζει με άλλον φορτιστή δεν έχει πρόβλημα το κινητό......το καλώδιο η ο φορτιστής έχει πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το lg up το δοκίμασα. Δεν είχα ούτε έχω root.

 

με lgup κάνεις κανονικά downgrade δοκιμασμένο από έμενα όταν είχε πρώτο βγει η nougat.....

Link to comment
Share on other sites

Geo 29 ευχαριςτω για την απαντηση !

Οχι δεν ετυχε να το δοκιμασω με αλλον φορτιστη ....πραγμα που θα κανω λιαν συντομως....

Απο αυτα που λες να υποθεσω οτι ειναι θεμα hardware kai oxi software ???

Link to comment
Share on other sites

Geo 29 ευχαριςτω για την απαντηση !

Οχι δεν ετυχε να το δοκιμασω με αλλον φορτιστη ....πραγμα που θα κανω λιαν συντομως....

Απο αυτα που λες να υποθεσω οτι ειναι θεμα hardware kai oxi software ???

 

ναι ....

λέω ότι το κινητό δεν έχει τίποτε ..... ο φορτιστής η το καλώδιο έχουν πρόβλημα.....

δοκίμασε τον φορτιστή του g5 σε κάποιο άλλο κινητό να δεις αν δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή πρέπει να το στείλω στην αντιπροσωπεία για να μου αλλάξουν την οθόνη υπάρχει τρόπος να πάρω backup όλο το κινητό ή τις εφαρμογές που έχει μέσα για να μην το ξαναστήνω από την αρχή? Δεν είμαι root.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρέπει να το στείλω στην αντιπροσωπεία για να μου αλλάξουν την οθόνη υπάρχει τρόπος να πάρω backup όλο το κινητό ή τις εφαρμογές που έχει μέσα για να μην το ξαναστήνω από την αρχή? Δεν είμαι root.

Με το LG backup που υπάρχει ήδη εγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Με το LG backup που υπάρχει ήδη εγκατεστημένο.

 

μου λέει για τις ληφθήσεις εφαρμογές ότι "δεν υποστηρίζεται".

 

Το έκανα με το LG Bridge.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...