Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε μου, για την απαντηση....οποτε προτεινεις downgrade ?? η να περιμενουμε κανα update??

Εγω προσωπικα περιμενω-ελπιζω για αναβαθμιση...Downgrade δεν κανω γιατι ποτε δεν εχω ασχοληθει με τετοια πραγματα στα κινητα μου κατα καιρους...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω προσωπικα περιμενω-ελπιζω για αναβαθμιση...Downgrade δεν κανω γιατι ποτε δεν εχω ασχοληθει με τετοια πραγματα στα κινητα μου κατα καιρους...[/Q

 

θα σε ακουσω και γω φιλε μου, ευχαριστω και παλι..καλο απογευμα να εχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα περιμενω-ελπιζω για αναβαθμιση...Downgrade δεν κανω γιατι ποτε δεν εχω ασχοληθει με τετοια πραγματα στα κινητα μου κατα καιρους...[/Q

 

θα σε ακουσω και γω φιλε μου, ευχαριστω και παλι..καλο απογευμα να εχεις. :)

Επισης φιλε μου...;)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Από image retention πως τα πάτε παιδιά?

 

The power of 10

 

Φίλε μου αγορά τέλους Αυγούστου του 16 μέχρι τώρα δεν έχω image,κύρια συσκευή πάντα χωρίς gaming και μέσω όρο 1 με 1.5 μέρα μπαταρία και γύρω στις 2 με 3 ώρες sot. Ελπίζω να σε κάλυψα. Είσαι και πατρίδα, βρισκόμαστε και το βλέπεις από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αγορά τέλους Αυγούστου του 16 μέχρι τώρα δεν έχω image,κύρια συσκευή πάντα χωρίς gaming και μέσω όρο 1 με 1.5 μέρα μπαταρία και γύρω στις 2 με 3 ώρες sot. Ελπίζω να σε κάλυψα. Είσαι και πατρίδα, βρισκόμαστε και το βλέπεις από κοντά!
Δεν έχεις καθόλου? Έχεις βάλει γκρι φόντο με φουλ φωτεινότητα?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καθόλου? Έχεις βάλει γκρι φόντο με φουλ φωτεινότητα?

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

The power of 10

 

Πες τι πρέπει να κάνω και στέλνω φώτο και screenshot με πμ,γενικά δεν το πειράζω εκτός από τα βασικά καθημερινής χρήσης ,κάνα ημίχρονο ΟΤΕ τβ τον μήνα και αν, το ποιο βαρύ σε θέμα 4g και θέασης ταυτόχρονα !

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε παλαιότερο νήμα αναφέρεις το pixeltest το έβαλα και σε γκρι φουλ τίποτα, όλο γκρι είναι, η φώτο είναι από samsung tab a 10 2016 12bd0d0b6f9faae1d002ea12d4581898.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cfotis13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από image retention τα πάω χαλια. Να τονίσω ότι δεν είμαι ιδιαίτερα ψείρας σε αυτα αλλά για εμένα είναι πλέον λόγος να αλλάξω συσκευή. Μετά από κάποιες αναβαθμίσεις είχε μειωθεί αλλά πάλι εμφανίστηκε. Συσκευή Αυγούστου 16. Κατά τα άλλα από αυτονομία μέτρια επίπεδα και από φωτό πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Πες τι πρέπει να κάνω και στέλνω φώτο και screenshot με πμ,γενικά δεν το πειράζω εκτός από τα βασικά καθημερινής χρήσης ,κάνα ημίχρονο ΟΤΕ τβ τον μήνα και αν, το ποιο βαρύ σε θέμα 4g και θέασης ταυτόχρονα !
Αυτό που λέει ο φίλος από κάτω το Pixeltest σε γκρι φόντο και με κρυμμένα τα κάτω πλήκτρα.

Εννοείτε τραβηγμένη η οθόνη από άλλο κινητό.

 

The power of 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από Αύγουστο του 16 χωρίς image retention αλλά με light bleed σε 2 γωνίες της οθόνης. Από μπαταρία με 3g πάντα έως και 3 μέρες αλλά υπάρχουν διαστήματα μέχρι και 4 ώρες χωρίς να ανοίξω οθόνη. Και εγώ βλέπω πτώση της απόδοσης της κάμερας κυρίως στις νυχτερινές λήψεις.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο φίλος από κάτω το Pixeltest σε γκρι φόντο και με κρυμμένα τα κάτω πλήκτρα.

Εννοείτε τραβηγμένη η οθόνη από άλλο κινητό.

 

The power of 10

 

Γιάννη θα το ξαναπάρεις; Εγω πήρα το se μιας και το βρήκα καλή τιμή και δεν μ ενδιαφέρουν οι power επιδόσεις.. μου είχε λείψει αυτή η καμεράρα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη θα το ξαναπάρεις; Εγω πήρα το se μιας και το βρήκα καλή τιμή και δεν μ ενδιαφέρουν οι power επιδόσεις.. μου είχε λείψει αυτή η καμεράρα:rolleyes:

 

Σκεφτομαι για ανταλλαγη αλλα φοβαμαι το retention Βασιλη...Ηταν ο λογος που το ειχα δωσει...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι παράπονο έχετε ακριβώς απ την κάμερα

......

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση αν θα πάρουμε Oreo....

 

57bb8588676b03ecd74081d774b37a40.jpg10d8ea3c858c58df704b09cfab248fe5.jpgec1fc325916e234c6ff6b7d0fab310f5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι το δικο μου να τραβαγε τετοιες φωτο!Αμα δεις,ειναι γεματες κοκκο στον ουρανο αν τραβηξω,οχι νυχτερινη,αλλα σουρουπο οπως τις δικες σου,και οι αντανακλασεις των φωτων σαν λεπιδες...Oreo θα παρουμε,αλλα θα αργησει αρκετα.Κατα Μαρτη λενε... Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Και οι δαχτυλιες στο τζαμακι επηρεάζουν τη λήψη φωτο. Ιδίως το βραδυ δημιουργούν αυτο που λες με τη διάθλαση του φωτός. Θέλει καλο καθαρισμα με ειδικό πανάκι.
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/Rear-Back-Camera-Glass-Lens-Cover-For-LG-G5-H820-H830-VS987-US992-H850-12-Tools-/282217479593?hash=item41b578fda9:g:DOoAAOSwmClZlBQx

Από αυτό το link αγόρασε γνωστός μου και το άλλαξε μόνος του με βίντεο από youtube. Γενικά αυτό που λες για την απόδοση της κάμερας ισχύει. Σε βραδινές που έβγαζα ήταν τοπ. Μετά και τα τελευταία update ειδικά σε βραδινές πιξελιάζει πολύ που ούτε στο g3 της γυναίκας μου δεν είναι έτσι. Άλλαξα τζαμάκι αλλά και πάλι βγαίνουν μέτριες ενώ πέρυσι είχα πάθει πλάκα.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για τον σύνδεσμο , πιθανότατα από Δευτέρα θα πάω Procordia και θα ενημερώσω σχετικά και εδώ.

Οι φωτογραφίες πέρα από αυξημένο , κατάτι , ψηφιακό θόρυβο παρουσιάζουν θαμπάδα ( μέρα - νύχτα ) και αυτό είναι το πιο ενοχλητικό.

Μάλλον θα πρέπει να έχει περάσει σκόνη εσωτερικά γιατί και μετά το καθάρισμα των φακών πριν από λήψη ( κάτι που ούτως ή άλλως συνηθίζω ) , το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Θα δω τι θα μου απαντήσουν και στο service.

 

Κατα τ'αλλα πρόβλημα με το image retention , το αντιμετωπίζω επαρκώς , χρησιμοποιώντας την εφαρμογή που έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ ( sFilter - Blue Light Filter ).Σημειώνω δε πως η εφαρμογή πρέπει να "τρέχει" αφ'ης στιγμής εκκινείται η συσκευή.

 

Όσο δε για την αυτονομία , μια που το ανέφεραν κάποιοι άλλοι φίλοι εδώ , με την αρχική μπαταρία ( χρονολογία παραγωγής 20 - 4 - 2016 ) βλέπω SOT 3.30 με 4 ώρες maximum ( κλήσεις , μουσική , browsing ) με την δεύτερη που είχε το battery kit ( χρονολογία παραγωγής 28- 4 - 2016 ) βλέπω στάνταρ 40 λεπτά plus! Μέχρι και 4.30' , 4.40' SOT.Στην πορεία ( αν λυθεί το θέμα με την κάμερα ) ίσως αγοράσω και μια ακόμη φρέσκια.

 

Η συσκευή καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου και όπως μάλιστα έγραφα κάποτε , πολλές σελίδες πρωτύτερα , σκοπεύω να το κρατήσω όσο πάει το τηλεφωνάκι , αλλά το θέμα με την φωτογραφική πρέπει οπωσδήποτε να λυθεί.Άλλωστε η εξαιρετική κάμερα και η αποσπώμενη μπαταρία ήταν και οι βασικότεροι λόγοι για να το αγοράσω εξ'αρχής..Α ναι και εκείνο το "ταπεινό" ραδιοφωνάκι..

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια για το τηλέφωνο.

Το πήρα μεταχειρισμένο και φεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση,γράφει ότι το τηλέφωνο δεν έχει δηλωθεί.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια βοήθεια για το τηλέφωνο.

Το πήρα μεταχειρισμένο και φεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση,γράφει ότι το τηλέφωνο δεν έχει δηλωθεί.

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

πες μας ποια εκδοσή έχεις και τι προέλευσης είναι το κινητό σου.....

αν δεν ξέρεις προέλευσή βάλε αυτή

την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

πες μας ποια εκδοσή έχεις και τι προέλευσης είναι το κινητό σου.....

αν δεν ξέρεις προέλευσή βάλε αυτή

την εφαρμογή

 

Ούτε η εφαρμογή βοηθάει.

Έκδοση 7

V20 a

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η εφαρμογή βοηθάει.

Έκδοση 7

V20 a

 

προέλευση..... από ποια χώρα είναι......

αυτή η εφαρμογή θα σου δείξει από που είναι ....

 

με LG Bridge δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

προέλευση..... από ποια χώρα είναι......

αυτή η εφαρμογή θα σου δείξει από που είναι ....

 

με LG Bridge δοκίμασες?

 

Η εφαρμογή βλέπει το imei σωστά αλλά στο ψάξιμο βγάζει fail.

Με το LG bridge δοκίμασα τα ίδια όμως.

Θα κάνω μια επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή βλέπει το imei σωστά αλλά στο ψάξιμο βγάζει fail.

Με το LG bridge δοκίμασα τα ίδια όμως.

Θα κάνω μια επαναφορά.

 

ναι κανε μια επαναφορά

μήπως σου βγάζει κανένα μήνυμα όταν ανοίγεις το κινητό

για δοκίμασε αυτή να δεις μήπως είναι ρουτ....

Link to comment
Share on other sites

ναι κανε μια επαναφορά

μήπως σου βγάζει κανένα μήνυμα όταν ανοίγεις το κινητό

για δοκίμασε αυτή να δεις μήπως είναι ρουτ....

 

Τίποτα ούτε επαναφορά που έκανα ούτε ρουτ ούτε κάποιο μήνυμα.

Τα δοκίμασα όλα ξανά τα ιδία.

Η συσκευή σσς δεν έχει καταχωρηθεί.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ούτε επαναφορά που έκανα ούτε ρουτ ούτε κάποιο μήνυμα.

Τα δοκίμασα όλα ξανά τα ιδία.

Η συσκευή σσς δεν έχει καταχωρηθεί.

 

το Root Checker γράφει.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...