Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να ανεβάσω μια φωτο απο status της μπαταρίας μου αλλα βγαζει το μην.

Screenshot_2017-10-02-22-18-25-1.png: Exceeds forum quota by 75,1 KB.

Δηλαδή τι μέγεθος πρέπει να εχει;; το υπάρχον εινα 110 kb

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο χειροκινητο, οταν τραβαω φωτο με το φλας στο on,γιατι βγαινουν μωβ το ασπρο?Σαν να εχει ολη ηφωτογραφια ενα μωβ πεπλο...Ενω στο βασικο δεν το κανει αυτο...Εχει κανεις παρομοια εμπειρια τι μπορει να φταιει??Ευχαριστω...
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα σήμερα τηλ για το ίχνος που μου αφήνει στην οθόνη για κάποια ώρα και μου είπαν είναι φυσιολογικό για το g5 και δεν χρειάζεται αλλαγή ή οθόνη πάρα μόνο αν γίνει μόνιμο στην οθόνη. Μετά από αυτό αντε γειά LG.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα σήμερα τηλ για το ίχνος που μου αφήνει στην οθόνη για κάποια ώρα και μου είπαν είναι φυσιολογικό για το g5 και δεν χρειάζεται αλλαγή ή οθόνη πάρα μόνο αν γίνει μόνιμο στην οθόνη. Μετά από αυτό αντε γειά LG.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι γνωστό πολύ καιρό τώρα ότι δεν αλλάζουν οθόνη, είναι <<χαρακτηριστικό>> της οθόνης . Βασικά πολύς κόσμος έχει δώσει το g5 , έπρεπε όταν άρχισε να σκάει το θέμα να μαζευτούμε και να ταράξουμε στις μυνήσεις την Lg. Τώρα δεν υπάρχει lg greece και πολλοί άλλαξαν κινητό οπότε οι τελευταίοι ρομαντικοί τα λουζόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πολύ καιρό τώρα ότι δεν αλλάζουν οθόνη, είναι <<χαρακτηριστικό>> της οθόνης . Βασικά πολύς κόσμος έχει δώσει το g5 , έπρεπε όταν άρχισε να σκάει το θέμα να μαζευτούμε και να ταράξουμε στις μυνήσεις την Lg. Τώρα δεν υπάρχει lg greece και πολλοί άλλαξαν κινητό οπότε οι τελευταίοι ρομαντικοί τα λουζόμαστε
Μπράβο στην LG τότε. Να τα έχει και να τα χαίρεται τα κινητά της. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην LG τότε. Να τα έχει και να τα χαίρεται τα κινητά της. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγω "παθων"και μαθων...Ποτε ξανα Lg κινητο,κι ας βαλει Αγιους για specs...Και ενα περιστατικο που μου ετυχε χτες να γελασετε.Βρεθηκα στην Procordia για να ρωτησω και να δω απο κοντα το G6 σαν δειγμα,και πεφτει το ματι παραδιπλα στο g5 σε λειτουργια demo κανονικα,παω να το πιασω και ζεματαγε παιδια,μονο που δεν μου εκαψε το χερι!Το αφησα γρηγορα στη θεση του εφυγα γελωντας και κουνωντας το κεφαλι μου....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω κινητό και το μόνο που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι η κάμερα. Αξίζει λέτε να πάρω το g5 ή θα το μετανιώσω λόγω των υπολοίπων προβλημάτων του; Επίσης, αν το πουλάει κανείς σε καλή κατάσταση, ας στείλει πμ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω κινητό και το μόνο που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι η κάμερα. Αξίζει λέτε να πάρω το g5 ή θα το μετανιώσω λόγω των υπολοίπων προβλημάτων του;

Για κάμερα αν σε ενδιαφέρει δεν θα το μετανιώσεις, με τα λεφτά που κάνει τώρα το G5 θα είσαι απόλυτα ικανοποιημένος. Εγώ δεν το έχω μετανιώσει έκλεισα χρόνο και δεν τα αλλάζω παρά μόνο για το V30 κάποια στιγμή στο 2018 που θα πέσει η τιμή του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω κινητό και το μόνο που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι η κάμερα. Αξίζει λέτε να πάρω το g5 ή θα το μετανιώσω λόγω των υπολοίπων προβλημάτων του; Επίσης, αν το πουλάει κανείς σε καλή κατάσταση, ας στείλει πμ

το μόνο θέμα που έχει το g5 είναι το ghost που κάνει η οθόνη.... όσο για την μπαταρία που κάνουν πολλοί παράπονο οκ δεν κάνει και μπαμ όπως σε κάποιες άλλες συσκευές :X ...... έχει μια ικανοποιητική αυτονομία.......;)

η κάμερα του τα σπάει θα μείνεις πάρα πολύ ικανοποιημένος.... και η τιμή του αυτή τι στιγμή πολύ προσιτή....

στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μετά την αναβάθμιση κάθε που πάω να το φορτίσω ενώ δείχνει fast charge μετά από ένα λεπτό περίπου ακούγεται ο ήχος της φόρτισης και γυρνάει σε απλή φόρτιση. Αν βγάλω και ξανατοποθετήσω το καλώδιο στο κινητό τότε μένει σε fast charge.

 

Το έχετε προσέξει και εσείς αυτό το πρόβλημα?

Edited by ThanosB75
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα θέμα. Μου ρίξανε το κινητό μια μικρή τούμπα σε χόρτο και σταμάτησε να δουλεύει το gyroscope μου τα δείχνει όλα ανάποδα. Ξέρουμε που βρίσκεται αυτός ο αισθητήρας? Ελπίζω όχι πάνω στην μητρική...

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα θέμα. Μου ρίξανε το κινητό μια μικρή τούμπα σε χόρτο και σταμάτησε να δουλεύει το gyroscope μου τα δείχνει όλα ανάποδα. Ξέρουμε που βρίσκεται αυτός ο αισθητήρας? Ελπίζω όχι πάνω στην μητρική...

Δυστυχως οι περισσοτεροι αισθητηρες του κινητου εκει βρισκονται.Στην μητρικη...Πας για σερβις, και αν σταθεις τυχερος, δεν θα σου χρεωσουν τη ζημια.Φυσικα εσυ δεν θα πεις οτι εφαγε τουμπα,αν δεν εχει εξωτερικα σημαδια που να το αποδεικνυουν αυτο...Θα πεις οτι ξαφνικα αρχισε να τα δειχνει ολα αναποδα...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα θέμα. Μου ρίξανε το κινητό μια μικρή τούμπα σε χόρτο και σταμάτησε να δουλεύει το gyroscope μου τα δείχνει όλα ανάποδα. Ξέρουμε που βρίσκεται αυτός ο αισθητήρας? Ελπίζω όχι πάνω στην μητρική...

 

Και εγω την ειχα παθει ετσι με το G4 ,κολλησε το γυροσκόπιο αλλα το χτυπησα ελαφρα ,οπως εκανες και εσυ φανταζομαι και επανηλθε.

 

 

Αμα το πας για service θα σου το καλυψουν 100% , "αλλα και αλλα" τηλεφωνα εχουν περασει απο κει ,εσυ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ειχα παθει ετσι με το G4 ,κολλησε το γυροσκόπιο αλλα το χτυπησα ελαφρα ,οπως εκανες και εσυ φανταζομαι και επανηλθε.

 

 

Αμα το πας για service θα σου το καλυψουν 100% , "αλλα και αλλα" τηλεφωνα εχουν περασει απο κει ,εσυ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

 

αυτό διάβασα στο ιντερνετ και σώθηκα. το τσούγκρισα με την θήκη του σαν αυγό στο γραφείο 2 φορές και έστρωσε.:X

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

αυτό διάβασα στο ιντερνετ και σώθηκα. το τσούγκρισα με την θήκη του σαν αυγό στο γραφείο 2 φορές και έστρωσε.:X

Ευτυχως.Τελος καλο,ολα καλα λοιπον...:D:)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως.Τελος καλο,ολα καλα λοιπον...:D:)

 

γενικά το G5 έχει τα θεματάκια του, μπορεί να είναι πλέον συλλεκτικό μιας και έχει αποσπόμενη μπαταρία, ir blaster, radio , εύκολη diy επισκευή με 2 βίδες . Αλλά από την άλλη μια τα σένσορς, μία η οθόνη με τα burn in, άλλες με καμένα πίξελ, μια με την κεραία του GPS. Τρέχα γύρευε λοιπόν αν και όπως πάει η αγορά πιστεύω να το κρατήσω άλλα 2 χρόνια αν αντέξει.

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

γενικά το G5 έχει τα θεματάκια του, μπορεί να είναι πλέον συλλεκτικό μιας και έχει αποσπόμενη μπαταρία, ir blaster, radio , εύκολη diy επισκευή με 2 βίδες . Αλλά από την άλλη μια τα σένσορς, μία η οθόνη με τα burn in, άλλες με καμένα πίξελ, μια με την κεραία του GPS. Τρέχα γύρευε λοιπόν αν και όπως πάει η αγορά πιστεύω να το κρατήσω άλλα 2 χρόνια αν αντέξει.

 

τα burn in καλυπτονται απο εγγυηση?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..το κινητό μου όταν το βάζω για φόρτιση ξαφνικά σταματάει να.φορτιζει.το βάζω το βράδυ στο 20 τις εκατό και μένει το ίδιο.καμια λύση;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..το κινητό μου όταν το βάζω για φόρτιση ξαφνικά σταματάει να.φορτιζει.το βάζω το βράδυ στο 20 τις εκατό και μένει το ίδιο.καμια λύση;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασες τις βασικες λυσεις;(αλλος φορτιστης,αλλο καλωδιο,hard reset κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες τις βασικες λυσεις;(αλλος φορτιστης,αλλο καλωδιο,hard reset κλπ;
Μου έχει χαλάσει ο δικός του φορτιστής.χρησιμοποιω έναν εξίσου δυνατό όμως.φτιαχνει αν το βάλω κ το ξανά βάλω.θα πάρω τον δικό του και αν το συνεχίσει το πάω για σέρβις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει χαλάσει ο δικός του φορτιστής.χρησιμοποιω έναν εξίσου δυνατό όμως.φτιαχνει αν το βάλω κ το ξανά βάλω.θα πάρω τον δικό του και αν το συνεχίσει το πάω για σέρβις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατα ενα 99% φταιει ο φορτιστης

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει χαλάσει ο δικός του φορτιστής.χρησιμοποιω έναν εξίσου δυνατό όμως.φτιαχνει αν το βάλω κ το ξανά βάλω.θα πάρω τον δικό του και αν το συνεχίσει το πάω για σέρβις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δοκίμασε να το συνδέσεις σε ένα pc να δεις αν φορτίζει.....

θα συμφωνήσω με τον nick ότι έχει θέμα ο φορτιστής

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να το συνδέσεις σε ένα pc να δεις αν φορτίζει.....

θα συμφωνήσω με τον nick ότι έχει θέμα ο φορτιστής

Ευχαριστώ για την απάντηση ...αλλά και με άλλο φορτιστή το κάνει .βέβαια είναι στα 1500 μιλιαμπερ.και το ίδιο αυτός που το φόρτιζω . Θα το ψάξω

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ...αλλά και με άλλο φορτιστή το κάνει .βέβαια είναι στα 1500 μιλιαμπερ.και το ίδιο αυτός που το φόρτιζω . Θα το ψάξω

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαντάζομαι αλλάζεις και καλώδιο εκτός από φορτιστή.....?

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...