Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάζω το κινητό να φορτίσει, δείχνει ότι φορτίζει, ανάβει το λαμπάκι κανονικά, το βάζω στο 20% και μετά από 5 ώρες το βρίσκω ξανά 20%

 

Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα με το πλαινό κουμπί αυξομοίωσης του ήχου.

Το πάνω μέρος που αυξάνει την ένταση του ήχου, πατιέται κανονικά και κάνει "κλικ", ενω το κάτω μέρος που μειώνει την ενταση δεν κάνει "κλικ" και δεν πατιέται κανονικά, σαν να έχει κολλήσει και να μην έχει επαναφορά.

(παρόλα αυτά, με το μάτι δεν φαίνεται να έχει κάτι)

Εχει τύχει σε κάποιον από εσας;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα με το πλαινό κουμπί αυξομοίωσης του ήχου.

Το πάνω μέρος που αυξάνει την ένταση του ήχου, πατιέται κανονικά και κάνει "κλικ", ενω το κάτω μέρος που μειώνει την ενταση δεν κάνει "κλικ" και δεν πατιέται κανονικά, σαν να έχει κολλήσει και να μην έχει επαναφορά.

(παρόλα αυτά, με το μάτι δεν φαίνεται να έχει κάτι)

Εχει τύχει σε κάποιον από εσας;

Εφόσον είσαι σε εγγύηση το στέλνεις στο service http://www.procordia.gr

Τους τηλεφωνεις και στελνουν κουριερ να το παραλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το κινητό να φορτίσει, δείχνει ότι φορτίζει, ανάβει το λαμπάκι κανονικά, το βάζω στο 20% και μετά από 5 ώρες το βρίσκω ξανά 20%

 

Τι γίνεται;

Ίσως τ έχει παίξει η μπαταρία.δοκιμασε με άλλο φορτιστή . αλλιώς το πας για σέρβις

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχτες χαλασε το μικροφωνο. Δεν με ακουγαν καθολου. Οταν εβαζα ανοιχτη ακροαση με ακουγαν κανονικα. Οταν την εκλεινα τιποτα. Τζιφος. Του πατησα και ενα φορματ μπας και δω ασπρη μερα αλλα τιποτα. Το αφησα σημερα το πρωι σερβις να δουμε
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μετά την αναβάθμιση σε ν20i κάθε που πάω να το φορτίσω ενώ δείχνει fast charge μετά από ένα λεπτό περίπου ακούγεται ο ήχος της φόρτισης και γυρνάει σε απλή φόρτιση. Αν βγάλω και ξανατοποθετήσω το καλώδιο στο κινητό τότε μένει σε fast charge.

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μετά την αναβάθμιση σε ν20i κάθε που πάω να το φορτίσω ενώ δείχνει fast charge μετά από ένα λεπτό περίπου ακούγεται ο ήχος της φόρτισηε και γυρνάει σε απλή φόρτιση. Αν βγάλω και ξανατοποθετήσω το καλώδιο στο κινητό τότε μένει σε fast charge.

 

Το ίδιο έχω παρατηρήσει και γω φίλε τις τελευταίες μέρες με τις φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω παρατηρήσει και γω φίλε τις τελευταίες μέρες με τις φορτίσεις.

 

Ρε παιδιά το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ακριβώς το ιδιο πρόβλημα με την φόρτιση αντιμετωπίζω και εγώ! (μετά την αναβάθμιση σε ν20i κάθε που πάω να το φορτίσω ενώ δείχνει fast charge μετά από ένα λεπτό περίπου ακούγεται ο ήχος της φόρτισηε και γυρνάει σε απλή φόρτιση. Αν βγάλω και ξανατοποθετήσω το καλώδιο στο κινητό τότε μένει σε fast charge.) Εγώ έχω την V20h-202-01. Ξέρουμε τι έχει συμβεί? Έχει κάποιος τίποτα νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνα δυο εβδομάδες τώρα βλέπω τίς υπηρεσίες google στην πρώτη θέση κατανάλωσης μπαταρίας με ποσοστό 16% και δεύτερη το κινητό είναι αδρανές με ποσοστό 14%. Δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή στην περίοδο αυτή, έχω κάνει και restart αλλά τίποτα. Για format δεν το συζητώ, είμαι αντίθετος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνα δυο εβδομάδες τώρα βλέπω τίς υπηρεσίες google στην πρώτη θέση κατανάλωσης μπαταρίας με ποσοστό 16% και δεύτερη το κινητό είναι αδρανές με ποσοστό 14%. Δεν έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή στην περίοδο αυτή, έχω κάνει και restart αλλά τίποτα. Για format δεν το συζητώ, είμαι αντίθετος
Κάνε εκαθαριση την εφαρμογή Google και services μήπως στρώσει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι, όταν δεν γίνεται ιδιαίτερη χρήση του κινητού (π.χ. browsing, πλοήγηση κλπ) είναι φυσιολογικό να είναι πρώτα σε κατανάλωση μπαταρίας ο πυρήνας, τα Google services και η αναμονή. Αν δεν υπάρχει μεγάλη πτώση της μπαταρίας στην αναμονή, δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

66 ώρες μετά την φόρτιση η μπαταρία ήταν στο 17% με πρώτη εφαρμογή σε κατανάλωση τις υπηρεσίες google με ποσοστό 26% και δεύτερη η συσκευή είναι αδρανής με ποσοστό 24%. Έχω φτάσει την μπαταρία μέχρι και 70+ με τις υπηρεσίες google στο 5%
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω... 66 ώρες δεν έχω δει ούτε... στον ύπνο μου ξεσκέπαστος :D

Με τη (βαριά) χρήση που του κάνω, είμαι ευχαριστημένος με 12-14.

Νομίζω ότι, εφ όσον δεν χρησιμοποιείς άλλες εφαρμογές, λογικό είναι να εμφανίζονται ψηλά στην κατανάλωση οι διεργασίες συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μέσω wifi direct να στείλω κατι φωτογραφίες. Το θεμα ειναι ενω έχω ενώσει τις δυο συσκευές, απο το G5 δε βρίσκω " αποστολή μέσω wifi direct" που ειχε το προηγούμενο μου τηλ.

Επιλεγω πχ τις φωτο που θα στείλω αλλα δε βρίσκω τον τρόπο να τις μεταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο γρήγορο το wifi direct. Και βίντεο το στέλνει γρήγορα.

 

Δοκίμασε το SuperBeam και στην ερώτηση αν οι συσκευές είναι στο ίδιο δίκτυο, πάτα "όχι" για να το στείλει μέσω WiFi direct.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dead Pixel test νομίζω λέγεται. Βάλε γκρι φόντο

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Αρχικά έχω το LG G5 se αλλά είπα να ποστάρω κι εδώ μιας και συζητάτε για την μπαταρία.

Έχω κι εγώ πρόβλημα μιας και κάθε βράδυ χάνω 40-45% μπαταρίας με ανοιχτά μόνο τα WiFi, ενώ επίσης κάθε βράδυ το LG health καταγράφει ασταμάτητη δραστηριότητα. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να ελέγξουμε τι προκαλεί αυτή την κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σήμερα παρέλαβα από το σερβις το κινητό με αλλαγή πλακέτας λόγω προβλήματος με το gps..

Μου ήρθε με Android 6 και δεν μου βρίσκει την αναβάθμιση στο 7 ούτε μέσω κινητού ούτε μέσω του pc. Εχει αλλάξει η imei λόγω νέας πλακέτας.. Τι μπορώ να κάνω; απο την lg μου είπαν να μιλήσω ξανά με το σέρβις απο την επόμενη εβδομάδα..

Link to comment
Share on other sites

Προχθες παρελαβα κι εγω το τηλεφωνο απο το σερβις για αλλαγη μικροφωνου. Το θεμα ειναι οτι απο τοτε που αναβαθμισα σε v20i η μπαταρια φευγει νερακι. Υπεθεσα μετα απο φορματ οτι θα εστρωνε αλλα οχι.

 

Το τηλεφωνο το δουλευω χωρις εγκατεστημενες εφαρμογες με φρεσκια ρυθμιση.

 

Μηπως φταει η τελευταια αναβαθμιση ;

 

Εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα;

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...