Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 φορά μέσα σε 3 μήνες που το πάω για επισκευή του GPS και έχω αρχίσει να απογοητεύομαι από την LG.

Ενώ ξεκίνησα με το θεικό G2, πήγα σε G4 που μέσα σε 6 μήνες έκαψε πλακέτα και έκαναν επιστροφή χρημάτων και κολλημένος με τα LG πήγα και αγόρασα το G5 ελπίζοντας οτι η LG θα είχε βάλει μυαλό. Τελικά φαίνεται οτι έχουν δώσει όλο το βάρος τους σε Rnd και έχουν ξεχάσει εντελώ το Quality.

Πολύ μεγάλο φαουλ να έχουν τέτοια προβλήματα οι ναυαρχίδες μιας τόσο μεγάλης εταιρίας!

 

Ευτυχώς από Procordia μέσα σε 1 μέρα το πήρα έτοιμο με αλλαγή πλακέτας. Τουλάχιστον αυτοί είναι επαγγελματίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά. Μπήκα σε γνωστό κινεζομάγαζο να πάρω το lg v20 και μου έβγαλε το g5 160 ευρώ!!!!

 

Στα γρήγορα, ποιό είναι το χειρότερο πρόβλημα που μπορώ να συναντήσω και επίσης, αξίζει να πάρω το v20 με 100 ευρώ παραπάνω;

 

Να έχετε στο μυαλό σας και το ρίσκο στην επιλογή αυτών των δυο μιάς και δεν θα έχω εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Κάτοχος της συσκευής 10 ημέρες και σήμερα παρατήρησα ότι σε μαύρο φόντο η στην εφαρμογή του Facebook ενώ δεν έχω κάποιο μήνυμα στο messenger μου εμφανίζει αχνά στην πάνω μεριά της οθόνης που είναι η μπαταρία σήμα κλπ.. Το στρογγυλό εικονίδιο.. Επίσης με μια εφαρμογή που κατέβασα να ελέγξω την οθόνη πάλι στο γκρι χρώμα συνεχίζει να τα εμφανίζει.. Το έχει παρουσιάσει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι κουλο ρε παιδια γιατι το εχω απορια...Ὅταν στην φωτογραφικη εχετε ενεργο το φλας σας αναβει παντα?Γιατι εμενα οταν προσπαθω να εστιασω σε νυχτερινη ληψη,μακρινο αντικειμενο με ενεργο φλας δεν αναβει παρα μονο αν εστιασω σε κοντινο αντικειμενο..Ετσι πρεπει να συμπεριφερεται ή εχω θεμα??:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που κάνω την ερώτηση εδώ,

 

γνωρίζετε που στέλνουν οι ελληνικές αλυσίδες για επισκευή τα lg g5 μας ; Στο procordia trackit, που πίστευα ότι εκεί θα είχε πάει από την παρασκευή , δεν το βλέπω βάζοντας το ιμει .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Κάτοχος της συσκευής 10 ημέρες και σήμερα παρατήρησα ότι σε μαύρο φόντο η στην εφαρμογή του Facebook ενώ δεν έχω κάποιο μήνυμα στο messenger μου εμφανίζει αχνά στην πάνω μεριά της οθόνης που είναι η μπαταρία σήμα κλπ.. Το στρογγυλό εικονίδιο.. Επίσης με μια εφαρμογή που κατέβασα να ελέγξω την οθόνη πάλι στο γκρι χρώμα συνεχίζει να τα εμφανίζει.. Το έχει παρουσιάσει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι το γνωστό image retention κατέβασε το blue light filter και βάλτο στο 10 τοις εκατό.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το γνωστό image retention κατέβασε το blue light filter και βάλτο στο 10 τοις εκατό.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση sakisliako!

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό μετα από κανα 15λεπτο που το δουλεύω, να πιανει θερμοκρασία 45 με 55;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάση του cpu temp δεν έχω δει θερμοκρασίες πάνω από 35 βαθμούς όση ώρα και να το δουλεύω. Μάλλον δεν είναι φυσιολογικές ή θερμοκρασίες που αναφέρεις για g5.
Link to comment
Share on other sites

Βαριά χρήση με βαριά παιχνίδια πολλές ώρες, και με καύσωνα 42 βαθμούς, έχω δει μέχρι 40 cpu
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με βαριά χρηση και καύσωνα εως 41 εγω.

Γενικά με νορμαλ χρηση δεν ανεβαίνει πανω απο 35 βαθμούς.

Που να δείτε το s8 που πιάνει 65 σύμφωνα με το βίντεο εδω >>

 

05.55 λεπτο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω με βαριά χρηση και καύσωνα εως 41 εγω.

Γενικά με νορμαλ χρηση δεν ανεβαίνει πανω απο 35 βαθμούς.

Που να δείτε το s8 που πιάνει 65 σύμφωνα με το βίντεο εδω >>

 

05.55 λεπτο

 

Ένα αυγό του λείπει...και έλεγα ότι πιάνει θερμοκρασίες το δικό μου

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή συνιστατε για έλεγχο cpu, γιατι τωρα τη βλεπω στο security master και φοβάμαι ότι δείχνει ότι να' ναι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή συνιστατε για έλεγχο cpu, γιατι τωρα τη βλεπω στο security master και φοβάμαι ότι δείχνει ότι να' ναι.

 

cpu-z δειχνει τα παντα για το κινητο,και εγκυρα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πολύ σκληρή χρήση και ταυτόχρονα στην φόρτιση έπιασε 51

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλα εσυ το τερματισες :(...φορτισηκαι χρηση δεν του κανω ποτε,μονο αν εχω κληση.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το cpu-z. Το αλλο μου εδειχνε συνεχεια απο 40 και πανω. Βεβαια και τωρα, με 20 λεπτα σερφαρισμα με wifi, μου δειχνει 36.6 το cpu-z. Ειναι καλα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το cpu-z. Το αλλο μου εδειχνε συνεχεια απο 40 και πανω. Βεβαια και τωρα, με 20 λεπτα σερφαρισμα με wifi, μου δειχνει 36.6 το cpu-z. Ειναι καλα;

 

ενταξει εισαι....η εφαρμογη ειναι οτι το καλυτερο και ελεγχεις τα παντα στο κινητο....:cool:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ενημερωση ασφαλειας κανενας πηρε?

1 απριλιου εχω μεινει v20d

Μόλις αναβάθμησα στην v20ifd525059b0ee49c79b98f4292677e9e5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμησα στην v20ifd525059b0ee49c79b98f4292677e9e5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α cool ... Προέλευση κινητού;;

Εγω για θερμοκρασία χρησιμοποιώ το cpu temperature απο εταιρεία mooncakes

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμησα στην v20i

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

για πες μας προέλευση κινητού κι αν πήρες από bridge η ota

είδες κάποια σημαντική αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για τη θερμοκρασία. Στην εφαρμογή cpu-z και στην επιλογη "thermal", μου δειχνει θερμοκρασια bms και μετα θερμοκρασίες των sensor. Οταν λοιπον το bms ειναι πχ 36° οι sensor ειναι 45°. Είναι φυσιολογικό ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι για τη θερμοκρασία. Στην εφαρμογή cpu-z και στην επιλογη "thermal", μου δειχνει θερμοκρασια bms και μετα θερμοκρασίες των sensor. Οταν λοιπον το bms ειναι πχ 36° οι sensor ειναι 45°. Είναι φυσιολογικό ;

 

Ναι,έτσι πρέπει να δείχνει.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...