Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω....

Είναι περίεργο πάντως....

Έχω βάλει έναν οδηγό με lgup

Ψάξε περσινά μου ποστ έχω βάλει έναν οδηγό

Είναι τέλη Νοεμβρίου......

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν μπορώ να σε βοηθήσω....

Είναι περίεργο πάντως....

Έχω βάλει έναν οδηγό με lgup

Ψάξε περσινά μου ποστ έχω βάλει έναν οδηγό

Είναι τέλη Νοεμβρίου......

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως περίεργο γιατί ολα τα άλλα πάνε μια χαρά.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον,θα ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να περάσω root και custom rom αλλά (λόγω ότι μάλλον πάω για το v20 λογικά θα το δώσω) έκανα μόνο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το έστησα από την αρχή. Και πάλι βλέποντας τη μνήμη, 3gb χρησιμοποιούνται από το λειτουργικό. Είναι φυσιολογικό τόσο πολύ? Οι εφαρμογές άντε να χρησιμοποιούν 100mb και 700-800 ελεύθερα (και πολύ λέω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως καταλαβαίνω την χώρα προέλευσης;

 

Κοίτα, η πιο στανταρ λύση είναι η εφαρμογή lg phone from από play store. Εάν δεν παίζει και αυτή κοίτα στο κουτί του που έχει εάν δεν κάνω λάθος 3 γράμματα μαζί με το imei.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...την βοηθεια σας παλικαρια ...αυθεντικη μπαταρια για g4, g5 μονο procordia ?? η ξερουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι εντος ελλαδας, η εκτος (πωλητη ebay)...ευχαριστωωωω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την ομαδα...την βοηθεια σας παλικαρια ...αυθεντικη μπαταρια για g4, g5 μονο procordia ?? η ξερουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι εντος ελλαδας, η εκτος (πωλητη ebay)...ευχαριστωωωω....

Ναι καλυτερα μονο Procordia,για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο..Εχω παρει κι εγω 2η γνησια για το G5 απο εκει και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος...Παρτους τηλ μονο να στην κρατησουν αν εχουν αποθεμα,μην πας τζαμπα...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλυτερα μονο Procordia,για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο..Εχω παρει κι εγω 2η γνησια για το G5 απο εκει και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος...Παρτους τηλ μονο να στην κρατησουν αν εχουν αποθεμα,μην πας τζαμπα...

 

επειδή έχει φάει έναν χρόνο και λογικά θα χρειαστώ κι εγώ σύντομα .....πόσο την αγόρασες και πριν πόσο καιρό....

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχει φάει έναν χρόνο και λογικά θα χρειαστώ κι εγώ σύντομα .....πόσο την αγόρασες και πριν πόσο καιρό....

Πριν 6 μηνες στα 18 ευρω,για G5...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα την προφυλαξη οθονης και απο τοτε δεν κανει το προβλημα με την φορτιση που σταματαει και πρεπει να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις. Τσεκαρισμενο εδω και 5 μερες. Φορτωνει πολυ γρηγορα.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα την προφυλαξη οθονης και απο τοτε δεν κανει το προβλημα με την φορτιση που σταματαει και πρεπει να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις. Τσεκαρισμενο εδω και 5 μερες. Φορτωνει πολυ γρηγορα.

Ναι οντως,δουλευει.Ευχαριστουμε πολυ!!

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα την προφυλαξη οθονης και απο τοτε δεν κανει το προβλημα με την φορτιση που σταματαει και πρεπει να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις. Τσεκαρισμενο εδω και 5 μερες. Φορτωνει πολυ γρηγορα.

 

Εμένα δεν είναι ενεργή η προφύλαξη οθόνης και φυσικά εξακολουθεί το πρόβλημα,

 

κάποια άλλη ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέπτομαι την αγορά του g5 (η g5se). Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αγορές από το εξωτερικό θα ήθελα να ρωτήσω καινούργιο από το εξωτερικό πόσο κοστίζει και αν υπάρχει κάποιος σύνδεσμος.

Επίσης σκέπτομαι και την αγορά μεταχειρισμένου από Ελλάδα, γι' αυτό θέλω να δω τι με συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέπτομαι την αγορά του g5 (η g5se). Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αγορές από το εξωτερικό θα ήθελα να ρωτήσω καινούργιο από το εξωτερικό πόσο κοστίζει και αν υπάρχει κάποιος σύνδεσμος.

Επίσης σκέπτομαι και την αγορά μεταχειρισμένου από Ελλάδα, γι' αυτό θέλω να δω τι με συμφέρει.

 

Το μόνο που μπορώ να σε συμβουλέψω είναι να γίνει αγορά μόνο από ευρωπαϊκή ένωση αλλιώς περνάει από τελωνείο,

 

έχω έναν φοριστή από Κίνα 22£ και είναι τελωνείο από 13/10 χωρίς να έχω ενημέρωση ότι είναι εκεί και τι θα γίνει, έχω στείλει 2 email και έχω καλέσει κανά δύο φορές χωρίς κάτι να έχω μάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χτες προσπάθησα να κάνω root το G5 μου, καθώς έχω σιχαθεί τις διαφημίσεις σε YouTube κ browsing (μέχρι κ στο ipad υπάρχει απλός τρόπος να ξεφορτωθείς τις διαφημίσεις). Με λύπη όμως διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει ασφαλής μέθοδος που να εξηγεί βήμα-βήμα τη διαδικασία. Το μόνο αξιόλογο που βρήκα απαιτούσε την αποστολή του κωδικού σπασίματος του bootloader στην LG και άρα αυτόματη διακοπή της εγγύησης και εννοείται σταμάτησα άμεσα την απόπειρα...

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την συσκευή. Σίγουρα είναι πολύ γρήγορο και το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι η ευρυγωνια κάμερα. Όμως το image retention, το κλασικό πρόβλημα του GPS(ήδη το έχω διορθώσει στο επίσημο service) και το ότι δεν παίρνει root για μένα το καθιστούν πολύ αδύναμο. Τέλος να πω ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα κ στην βαθμονόμηση πυξίδας. Πλέον είμαι σίγουρος ότι είναι χαλασμένος ο αισθητήρας. Δεν θα το πρότεινα σε κάποιον για αγορά κ αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω θα διάλεγα σίγουρα κάτι άλλο.

 

Υγ. Θεωρώ το G2 ως σημείο αναφοράς της εταιρείας. Δυστυχώς δεν βγαίνουν πια τέτοια κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χτες προσπάθησα να κάνω root το G5 μου, καθώς έχω σιχαθεί τις διαφημίσεις σε YouTube κ browsing (μέχρι κ στο ipad υπάρχει απλός τρόπος να ξεφορτωθείς τις διαφημίσεις). Με λύπη όμως διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει ασφαλής μέθοδος που να εξηγεί βήμα-βήμα τη διαδικασία. Το μόνο αξιόλογο που βρήκα απαιτούσε την αποστολή του κωδικού σπασίματος του bootloader στην LG και άρα αυτόματη διακοπή της εγγύησης και εννοείται σταμάτησα άμεσα την απόπειρα...

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την συσκευή. Σίγουρα είναι πολύ γρήγορο και το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι η ευρυγωνια κάμερα. Όμως το image retention, το κλασικό πρόβλημα του GPS(ήδη το έχω διορθώσει στο επίσημο service) και το ότι δεν παίρνει root για μένα το καθιστούν πολύ αδύναμο. Τέλος να πω ότι αντιμετωπίζω πρόβλημα κ στην βαθμονόμηση πυξίδας. Πλέον είμαι σίγουρος ότι είναι χαλασμένος ο αισθητήρας. Δεν θα το πρότεινα σε κάποιον για αγορά κ αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω θα διάλεγα σίγουρα κάτι άλλο.

 

Υγ. Θεωρώ το G2 ως σημείο αναφοράς της εταιρείας. Δυστυχώς δεν βγαίνουν πια τέτοια κινητά...

Συμφωνω σε ΟΛΑ για το G5,προσθετοντας και την αυτονομια,αλλα οσων αφορα το κινητο αναφορα της εταιρειας εγω θα επελεγα G6...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...αντιμετωπιζει κανενας αλλος battery drain ?? ειμαι με nougat ...σε flight mode και ολα κλειστα μπορει σε 1 ωρα να χασει και 3-4 %, καμια προταση ?? μπορουμε να κανουμε rollback ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos...αντιμετωπιζει κανενας αλλος battery drain ?? ειμαι με nougat ...σε flight mode και ολα κλειστα μπορει σε 1 ωρα να χασει και 3-4 %, καμια προταση ?? μπορουμε να κανουμε rollback ??

Κάποια εφαρμογή μάλλον συνεχίζει, κάνε επανεκκίνηση για αρχή

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή μάλλον συνεχίζει, κάνε επανεκκίνηση για αρχή

Μπα,δεν ειναι εφαρμογη.Μετα το τελευταιο update σε ολους συμβαινει αυτο δυστυχως..Κι εγω το εχω παρατηρησει και εξακολουθει να το κανει ακομα και μετα απο επαναφορα...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μπα,δεν ειναι εφαρμογη.Μετα το τελευταιο update σε ολους συμβαινει αυτο δυστυχως..Κι εγω το εχω παρατηρησει και εξακολουθει να το κανει ακομα και μετα απο επαναφορα...

 

Hard reset έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και η μπαταρία ούτε κρύο ούτε ζέστη. Κλασικά η ram έχει θέμα, το σύστημα χρησιμοποιεί 3,5gb και παραδόξως ψιλοέστρωσε το quick charge. Ανώμαλα update έχει δώσει αυτή η εταιρεία. Ένα είναι σίγουρο, lg g5 το τελευταίο μου lg.

Link to comment
Share on other sites

Hard reset έκανα την προηγούμενη εβδομάδα και η μπαταρία ούτε κρύο ούτε ζέστη. Κλασικά η ram έχει θέμα, το σύστημα χρησιμοποιεί 3,5gb και παραδόξως ψιλοέστρωσε το quick charge. Ανώμαλα update έχει δώσει αυτή η εταιρεία. Ένα είναι σίγουρο, lg g5 το τελευταίο μου lg.

3,5gb χρησιμοποιεί το σύστημα; Μήπως εννοείς μαζί με τις ανοιχτές εφαρμογές; Γιατί αν καταλαμβάνει το σύστημα μόνο τα 3,5 απο τα 3,7 που είναι η μνήμη στην πραγματικότητα δεν θα έπρεπε να σου λειτουργεί τίποτα. Με ποια έκδοση είσαι την 20Κ? Δες ποστ #4617 εδώ που έχω ανεβάσει μια φωτό

Link to comment
Share on other sites

Οντως και μενα το βράδυ χανω 12 μ 15 τοις εκατό.. Γιατι γίνεται; τα κλεινω ολα απο διαχείριση εφαρμογών

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας έχω ένα πρόβλημα με το lg όταν το βάζω για φωρτηση δεν φωρτηζει με Quick charging πρέπει να το κάνω restart για να ενεργοποιηθεί το Quick charging τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΟΛΑ αυτα τα προβληματα που προαναφερατε(προβλημα με Quick charge,Battery drain ακομα και σε λειτουργια πτησης ή κλειστο!!) ευθυνονται στην τελευταια αναβαθμιση λογισμικου που πηρε το τηλεφωνο και δυστυχως τα εχουμε-αντιμετωπιζουμε ολοι μας.Λιγη υπομονη και ελπιδα μηπως δεησει η Lg και διορθωσει καποια απο αυτα με νεα αναβαθμιση...
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...