Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέμε ότι κάποια αυτονόητα πράγματα δεν γίνονται στα wm και ότι το λειτουργικό είναι πλέον νεκρό σας πειράζει

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λέμε ότι κάποια αυτονόητα πράγματα δεν γίνονται στα wm και ότι το λειτουργικό είναι πλέον νεκρό σας πειράζει

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με την στενη εννοια του λειτουργικου, μια χαρα ζωντανο ειναι. Ομως οι εφαρμογες το βγαζουν off.

Παρε ρε ms ενα περιστροφο και απειλησε τους.....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και στο 950 ισχύει αυτό..

Στο δικό μου 950 το Viber δεν κρασάρει κατά το share από οποιαδήποτε εφαρμογή. Μια φορά κράσαρε, έκλεισα το wifi και την επόμενη λειτούργησε κανονικά.

Όταν λέμε ότι κάποια αυτονόητα πράγματα δεν γίνονται στα wm και ότι το λειτουργικό είναι πλέον νεκρό σας πειράζει

Χωρίς να υποτιμώ το δυσάρεστο γεγονός της παύσης για άγνωστο χρονικό διάστημα των αναβαθμίσεων/διορθώσεων από το Viber μιας και πρόκειται για uwp εφαρμογή, η ίδια δουλειά μπορεί να γίνει με 4-5 διαφορετικούς τρόπους (π.χ. μέσω skype, μέσω e-mail, κ.τ.λ.).

Αυτό δηλαδή γίνεται. Κατά τα άλλα, όντως υπάρχουν αρκετά πράγματα που δε γίνονται με τα WM10. Κάποια τα είχες αναφέρει σε άλλη ανάρτηση.

Και να μη γινόταν πάντως, η παραπάνω λειτουργία δεν έχει να κάνει με το αν ένα λειτουργικό είναι νεκρό ή όχι, καθώς αφορά μια συγκεκριμένη εφαρμογή και μια λειτουργία που είναι δυνατόν να γίνει με διαφορετικούς δημοφιλείς τρόπους.

 

υ.γ. 1. Εμένα δε με πειράζει αν αναφέρεται ότι τα WM10 είναι νεκρά, (αν και η καλύτερη περιγραφή είναι ότι βρίσκονται σε διαδικασία συντήρησης), καθώς εν μέρει ισχύει. Αυτό που δεν ισχύει, είναι ότι είναι νεκρό το mobile λειτουργικό της MS. Αυτό θα ισχύσει αν η MS αποσυρθεί οριστικά από τα mobiles.

Αυτό άλλωστε έχει πρώτο-αναφερθεί πριν από περίπου ενά χρόνο. Εμείς εδώ είμαστε ακόμη, ενώ στα άλλα λειτουργικά έχουν κυκλοφορήσει 1-2 εκδόσεις ακόμη.

υ.γ. 2. Η δεύτερη uwp εφαρμογή που γνωρίζω εγώ και έχει σταματήσει (οριστικά) την υποστήριξη στα Windows 10, είναι η εφαρμογή της Wall Street Journal.

υ.γ. 3. Προσωπικά είμαι υπέρ-ευχαριστημένος για το παρελθόν/παρόν και συγκρατημένα αισιόδοξος για το μέλλον.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Κι οι here we go στο android δεν έχουν ενημερωθεί για την Ιόνια οδό. Πιστεύω ειναι γενικό το φαινόμενο.

Οι χάρτες της msft παίρνουν δεδομένα από τους Here Maps οπότε μάλλον η Here δεν έχει περάσει τις αλλαγές στο οδικό δίκτυο.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η UWP έκδοση του Viber έχει σταματήσει να αναπτύσεται -ή έστω να λαμβάνει service updates για να καλύψει "αλλαγες" του OS-, στην Creators Update έχει πάψει να λειτουργεί το "Κοινοποίηση σε Viber" και δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Πώς άλλωστε όταν είμαστε στην μηχανική υποστήριξη..

 

Ανοίγει το ροζομωβί "Splash screen" με το λογότυπο του Viber, μετά μαυρίζει η οθόνη και εμφανίζει το "Loading..." όπου μετά κρασάρει η όλη διαδικασία.

 

Στην αρχή πίστεψα πως ήταν κάποιο bug του 640 -στο οποίο το πρωτοδιαπίστωσα-

Ούτε από κάποια εφαρμογή μπορείς να κάνεις "Share to viber" ούτε από τον Edge [ένα άρθρο λ.χ.] ούτε τίποτε.

Αργότερα όταν πέρασα την CU στο 930 και σε ένα 640XL διαπίστωσα πως αυτό πρέπει να είναι γενικευμένο κουσούρι στις συσκευές που έχουν την Creators. [και τώρα που το διαβάζω επιβεβαιώνομαι] :X

Πολυ σωστες παρατηρησεις...συμφωνω απολυτως

Όταν λέμε ότι κάποια αυτονόητα πράγματα δεν γίνονται στα wm και ότι το λειτουργικό είναι πλέον νεκρό σας πειράζει

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αιντε πες τα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δικό μου 950 το Viber δεν κρασάρει κατά το share από οποιαδήποτε εφαρμογή. Μια φορά κράσαρε, έκλεισα το wifi και την επόμενη λειτούργησε κανονικά.

 

Χωρίς να υποτιμώ το δυσάρεστο γεγονός της παύσης για άγνωστο χρονικό διάστημα των αναβαθμίσεων/διορθώσεων από το Viber μιας και πρόκειται για uwp εφαρμογή, η ίδια δουλειά μπορεί να γίνει με 4-5 διαφορετικούς τρόπους (π.χ. μέσω skype, μέσω e-mail, κ.τ.λ.).

Αυτό δηλαδή γίνεται. Κατά τα άλλα, όντως υπάρχουν αρκετά πράγματα που δε γίνονται με τα WM10. Κάποια τα είχες αναφέρει σε άλλη ανάρτηση.

Και να μη γινόταν πάντως, η παραπάνω λειτουργία δεν έχει να κάνει με το αν ένα λειτουργικό είναι νεκρό ή όχι, καθώς αφορά μια συγκεκριμένη εφαρμογή και μια λειτουργία που είναι δυνατόν να γίνει με διαφορετικούς δημοφιλείς τρόπους.

 

υ.γ. 1. Εμένα δε με πειράζει αν αναφέρεται ότι τα WM10 είναι νεκρά, (αν και η καλύτερη περιγραφή είναι ότι βρίσκονται σε διαδικασία συντήρησης), καθώς εν μέρει ισχύει. Αυτό που δεν ισχύει, είναι ότι είναι νεκρό το mobile λειτουργικό της MS. Αυτό θα ισχύσει αν η MS αποσυρθεί οριστικά από τα mobiles.

Αυτό άλλωστε έχει πρώτο-αναφερθεί πριν από περίπου ενά χρόνο. Εμείς εδώ είμαστε ακόμη, ενώ στα άλλα λειτουργικά έχουν κυκλοφορήσει 1-2 εκδόσεις ακόμη.

υ.γ. 2. Η δεύτερη uwp εφαρμογή που γνωρίζω εγώ και έχει σταματήσει (οριστικά) την υποστήριξη στα Windows 10, είναι η εφαρμογή της Wall Street Journal.

υ.γ. 3. Προσωπικά είμαι υπέρ-ευχαριστημένος για το παρελθόν/παρόν και συγκρατημένα αισιόδοξος για το μέλλον.

 

Καλησπερα faasf..σε 3 640 και σε ενα 650 που τσεκαρα το viber οντως εχει αυτα τα θεματα...κριμα...

Μια συμληρωση μοναχα 3η και 4η εφαρμογη uwp που εχουν σταματησει την υποστηριξη τους για τα wm10 ειναι τα Facebook και messenger..και αν τα βαλουμε κατω ισως βρουμε και αλλες...

Επισης εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες..Οτι εμεις εδω ειμαστε ακομη..Αλλα με ΜΟΝΟ με bug fixes(ο θεος να τα κανει) και οι αλλοι εχουν παρει ήδη 1-2 εκδοσεις απο τοτε...

Και τελος ειπες οτι εισαι συγκρατημενα αισιοδοξος για το μελλον..Για το μελλον ποιανου λειτουργικου αναφερεσαι και για ποιο λογο?

Καλο απογευμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα faasf..σε 3 640 και σε ενα 650 που τσεκαρα το viber οντως εχει αυτα τα θεματα...κριμα...

Μια συμληρωση μοναχα 3η και 4η εφαρμογη uwp που εχουν σταματησει την υποστηριξη τους για τα wm10 ειναι τα Facebook και messenger..και αν τα βαλουμε κατω ισως βρουμε και αλλες...

Επισης εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες..Οτι εμεις εδω ειμαστε ακομη..Αλλα με ΜΟΝΟ με bug fixes(ο θεος να τα κανει) και οι αλλοι εχουν παρει ήδη 1-2 εκδοσεις απο τοτε...

Και τελος ειπες οτι εισαι συγκρατημενα αισιοδοξος για το μελλον..Για το μελλον ποιανου λειτουργικου αναφερεσαι και για ποιο λογο?

Καλο απογευμα..

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια στο θέμα με τις εφαρμογές.

Δεν αντιλέγω ότι έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα η εφαρμογή. Έγραψα ότι στη δική μου δεν υφίσταται και ανέφερα τι έκανα. Έκλεισα το wifi και όλες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο και δοκίμασα με data. Την επόμενη φορά λειτούργησε κανονικά. Θα δοκιμάσω και στο 650. Δεν το έχω μαζί μου. Λογικά θα το παρουσιάζει. Πάντως η δουλειά γίνεται (π.χ. με email στην τελική, όλοι έχουν email) όπως και να 'χει. Από τη στιγμή που έχει σταματήσει η υποστήριξη από το Viber, λογικό είναι να μη διορθώνεται το παραπάνω πρόβλημα ή να υπάρξουν στο μέλλον και άλλα. Αυτό είναι το λογικό. Νομίζω πως είναι υπερβολή να λέμε ότι το λειτουργικό είναι νεκρό, επειδή μια εφαρμογή που έχει ανακοινώσει ότι σταματάει την υποστήριξη εδώ και καιρό, κάποια στιγμή να αρχίσει να υπολειτουργεί. Είναι προφανές ότι μπορεί να συμβεί.

Στην τελική, αν κάποιος δεν είναι καλυμμένος από εφαρμογές πάει android ή ios. O φίλος Dinekis (όπως και οι περισσότεροι) έχει ήδη πάει σε android με πολύ καλή συσκευή και προφανώς έχει κάνει πολύ καλά από τη στιγμή που δεν ήταν ευχαριστημένος είτε με τη συσκευή του, είτε με τις εφαρμογές, οπότε δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ξαναρχίσουμε τα ίδια για το λειτουργικό που εξυπηρετεί εμάς τους λίγους (προφανώς δεν συμπεριλαμβάνω εσένα, όπως έχεις εξηγήσει).

Προ ολίγων ημερών κλείσαμε μια συζήτηση με την ελπίδα να μην ξανά-γυρίσει η συζήτηση στα ίδια και στα ίδια, όπως σωστά είχε γράψει ο rafalef. Τους λόγους τους αναλύσαμε τότε. Σε αυτούς δεν ανήκει κάποιου είδους ενόχληση, π.χ. επειδή πειραζόμαστε.

Όσον αφορά το μέλλον είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος για το μέλλον του λειτουργικού γενικότερα και όχι συγκεκριμένα για τα WM10. Όπως σου έχω ξαναγράψει δεν περίμενε κανείς τα WM10 να υπήρχαν για πάντα. Η ονομασία δε με ενδιαφέρει. H MS όπως γνωρίζουμε, συνηθίζει να αλλάζει τις ονομασίες των λειτουργικών της ανά τις εκδόσεις. Άλλωστε τα WM10 κατά πως φαίνεται θα πάνε μέχρι τέλους του 18.

 

edit. Δοκίμασα και στο 650. Έκανα και μια επαναγκατάσταση. To Viber κρασάρει αν δεν τρέχει στο παρασκήνιο. Οπότε αν είναι ανοιχτή η εφαρμογή Viber και γίνει share από edge π.χ. δεν κρασάρει. Το δοκίμασα 3-4 φορές. Η ίδια συμπεριφορά είναι και στο 950.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια στο θέμα με τις εφαρμογές.

Δεν αντιλέγω ότι έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα η εφαρμογή. Έγραψα ότι στη δική μου δεν υφίσταται και ανέφερα τι έκανα. Έκλεισα το wifi και όλες τις εφαρμογές στο παρασκήνιο και δοκίμασα με data. Την επόμενη φορά λειτούργησε κανονικά. Θα δοκιμάσω και στο 650. Δεν το έχω μαζί μου. Λογικά θα το παρουσιάζει. Πάντως η δουλειά γίνεται (π.χ. με email στην τελική, όλοι έχουν email) όπως και να 'χει. Από τη στιγμή που έχει σταματήσει η υποστήριξη από το Viber, λογικό είναι να μη διορθώνεται το παραπάνω πρόβλημα ή να υπάρξουν στο μέλλον και άλλα. Αυτό είναι το λογικό. Νομίζω πως είναι υπερβολή να λέμε ότι το λειτουργικό είναι νεκρό, επειδή μια εφαρμογή που έχει ανακοινώσει ότι σταματάει την υποστήριξη εδώ και καιρό, κάποια στιγμή να αρχίσει να υπολειτουργεί. Είναι προφανές ότι μπορεί να συμβεί.

Στην τελική, αν κάποιος δεν είναι καλυμμένος από εφαρμογές πάει android ή ios. O φίλος Dinekis (όπως και οι περισσότεροι) έχει ήδη πάει σε android με πολύ καλή συσκευή και προφανώς έχει κάνει πολύ καλά από τη στιγμή που δεν ήταν ευχαριστημένος είτε με τη συσκευή του, είτε με τις εφαρμογές, οπότε δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ξαναρχίσουμε τα ίδια για το λειτουργικό που εξυπηρετεί εμάς τους λίγους (προφανώς δεν συμπεριλαμβάνω εσένα, όπως έχεις εξηγήσει).

Προ ολίγων ημερών κλείσαμε μια συζήτηση με την ελπίδα να μην ξανά-γυρίσει η συζήτηση στα ίδια και στα ίδια, όπως σωστά είχε γράψει ο rafalef. Τους λόγους τους αναλύσαμε τότε. Σε αυτούς δεν ανήκει κάποιου είδους ενόχληση, π.χ. επειδή πειραζόμαστε.

Όσον αφορά το μέλλον είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος για το μέλλον του λειτουργικού γενικότερα και όχι συγκεκριμένα για τα WM10. Όπως σου έχω ξαναγράψει δεν περίμενε κανείς τα WM10 να υπήρχαν για πάντα. Η ονομασία δε με ενδιαφέρει. H MS όπως γνωρίζουμε, συνηθίζει να αλλάζει τις ονομασίες των λειτουργικών της ανά τις εκδόσεις. Άλλωστε τα WM10 κατά πως φαίνεται θα πάνε μέχρι τέλους του 18.

 

edit. Δοκίμασα και στο 650. Έκανα και μια επαναγκατάσταση. To Viber κρασάρει αν δεν τρέχει στο παρασκήνιο. Οπότε αν είναι ανοιχτή η εφαρμογή Viber και γίνει share από edge π.χ. δεν κρασάρει. Το δοκίμασα 3-4 φορές. Η ίδια συμπεριφορά είναι και στο 950.

 

1. Αυτη την στιγμη βιωνουμε την ανακοινωση του Nadella. Υποχωρουμε αλλα δεν αποχωρουμε. Με αλλα λογια περιμενουμε να δουμε τι νεο θα μας φερει η ms και ελπιζουμε αυτη την φορα να υποστηριχθει απο τους devs γιατι αυτο ηταν το προβλημα των 10ριων και οχι το λειτουργικο

2. Για το "αλλο" μην ελπιζεις αδικα.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτη την στιγμη βιωνουμε την ανακοινωση του Nadella. Υποχωρουμε αλλα δεν αποχωρουμε. Με αλλα λογια περιμενουμε να δουμε τι νεο θα μας φερει η ms και ελπιζουμε αυτη την φορα να υποστηριχθει απο τους devs γιατι αυτο ηταν το προβλημα των 10ριων και οχι το λειτουργικο

2. Για το "αλλο" μην ελπιζεις αδικα.......:)

Σχετικά με το πρώτο όντως ελπίζουμε να υποστηριχθεί... για το δεύτερο ελπίζω να μην έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε αρκετές περιπτώσεις η διαδρομή που βγάζει είναι ότι να ναι, κάποια παράδειγματα απ' τα πολλά κουλά. Πρόσφατα έβαλα Αθήνα - Λαμία και είχε φρίξει 2 ή 3 φορές να με βγάλει εκτός Εθνικής να με πάει στον παράδρομο για να με ξαναβάλει Εθνική στην επόμενη είσοδο :cry: . Έτυχε μια άσχημη στιγμή και έπρεπε να πάω γρήγορα σε νοσοκομείο για δικό μου άνθρωπο που μπήκε επείγοντα 1 το βράδυ. Εάν δεν ήξερα προς τα που περίπου πέφτει το νοσοκομείο και το ακολουθούσα τυφλά θα έκανα τον γύρο του κόσμου. Επίσης ένα ακόμη θέμα που παρατηρώ είναι πως πχ σε στενά όταν περάσεις τον προορισμό (και ψάχνεις για να παρκάρεις) παθαίνει εγκεφαλικό με τον επανυπολογισμό..πράγμα που ok δεν ενοχλεί τόσο γιατί πλέον θυμάμαι να σταμπάρω ότι έφτασα στον προορισμό. Όσο αφορά την αναζήτηση σε σχέση με παλαιότερα δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, ισχύει ότι στα αγγλικά δουλεύει καλύτερα. Εν κατακλείδι σε διαδρομές άγνωστες σε μένα, πρέπει απο πριν να διασταυρώσω με google ότι μου δείχνει την ίδια διαδρομή και όχι τα δικά του. Δυστυχώς μετά απο καιρό χρήσης η πλοήγηση για μένα είναι πλήρως αναξιόπιστη. Edited by MotoFan
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές περιπτώσεις η διαδρομή που βγάζει είναι ότι να ναι, κάποια παράδειγματα απ' τα πολλά κουλά. Πρόσφατα έβαλα Αθήνα - Λαμία και είχε φρίξει 2 ή 3 φορές να με βγάλει εκτός Εθνικής να με πάει στον παράδρομο για να με ξαναβάλει Εθνική στην επόμενη είσοδο :cry: . Έτυχε μια άσχημη στιγμή και έπρεπε να πάω γρήγορα σε νοσοκομείο για δικό μου άνθρωπο που μπήκε επείγοντα 1 το βράδυ. Εάν δεν ήξερα προς τα που περίπου πέφτει το νοσοκομείο και το ακολουθούσα τυφλά θα έκανα τον γύρο του κόσμου. Επίσης ένα ακόμη θέμα που παρατηρώ είναι πως πχ σε στενά όταν περάσεις τον προορισμό (και ψάχνεις για να παρκάρεις) παθαίνει εγκεφαλικό με τον επανυπολογισμό..πράγμα που ok δεν ενοχλεί τόσο γιατί πλέον θυμάμαι να σταμπάρω ότι έφτασα στον προορισμό. Όσο αφορά την αναζήτηση σε σχέση με παλαιότερα δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα, ισχύει ότι στα αγγλικά δουλεύει καλύτερα. Εν κατακλείδι σε διαδρομές άγνωστες σε μένα, πρέπει απο πριν να διασταυρώσω με google ότι μου δείχνει την ίδια διαδρομή και όχι τα δικά του. Δυστυχώς μετά απο καιρό χρήσης η πλοήγηση για μένα είναι πλήρως αναξιόπιστη.

Εγώ κατέβασα το Sygic και είμαι ήσυχος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα το Sygic και είμαι ήσυχος!

 

ξερεις αν οι χαρτες της ΣΥΤΖΙΚ θα ενημερώνονται ακομη και αν η ΜΣΟΦΤ εγκαταλειψει το λειτουργικο?....ρωταω διοτι όταν η ΝΟΚΙΑ παρατησε το σμβιαν και η συτζικ σταματησε να ενημερωνει χαρτες...

Link to comment
Share on other sites

ξερεις αν οι χαρτες της ΣΥΤΖΙΚ θα ενημερώνονται ακομη και αν η ΜΣΟΦΤ εγκαταλειψει το λειτουργικο?....ρωταω διοτι όταν η ΝΟΚΙΑ παρατησε το σμβιαν και η συτζικ σταματησε να ενημερωνει χαρτες...

Δεν το ξέρω αυτό. Πάντως η επί πληρωμή έκδοση θα ενημερώνετε απ' ότι λένε στην εφαρμογή μέσα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γεια σας.

 

ΝΑ ρωτησω κατι, για το οποιο δεν ειμαι σιγουρος:

Στις αρχικες εκδοσεις των wm10, υποστηριζοταν κανονικα η offline αναζητηση και πλοηγηση, σωστΑ?

 

Αν λοιπον, καναμε reset, πχ. καποιο 950xl με το wdrt εργαλειο, θα γυριζε σε τοσο πρωιμη εκδοση των 10αριων ?

και αν ναι, θα μπορουσαμε με καποιον τροπο να του "μπλοκαρουμε" μελλοντικες αναβαθμισεις, εστω μονο της εφαρμογής χαρτών ? ή πανε "πακετο" με τις αναβαθμισεις του λειτουργικου συστηματος?

 

Υγ. στον τομεα πλοηγηση, τα wp8.1 πατάνε κατω τα 10αρια...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

H επί πληρωμή έκδοση του Sygic (κανα 20άρι την είχα αγοράσει) είναι ΟΚ, θεωρητικά ανανεώνει τους χάρτες "για πάντα" και αν θέλει κάποιος να περάσει σε άλλο λειτουργικό, android/iphone, την ξαναγοράζει 25% φθηνότερα και την κρατάει στην προηγούμενη συσκευή WP.

Νομίζω ότι για τόσο σοβαρό θέμα όσο η πλοήγηση, ένα 20ρικο δεν είναι σοβαρό έξοδο, σε σχέση με το πανάκριβο Navigon.

Έχει με μια μικρή επιβάρυνση και συμπαθητικό HUD.

Υποθέτω ότι θα παίζει και σε tablet με Windows 10 και gps, σίγουρα κατεβαίνει σε PC, ενώ το Navigon λέει ότι δεν λειτουργεί σε μη φορητή συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

H επί πληρωμή έκδοση του Sygic (κανα 20άρι την είχα αγοράσει) είναι ΟΚ, θεωρητικά ανανεώνει τους χάρτες "για πάντα" και αν θέλει κάποιος να περάσει σε άλλο λειτουργικό, android/iphone, την ξαναγοράζει 25% φθηνότερα και την κρατάει στην προηγούμενη συσκευή WP.

Νομίζω ότι για τόσο σοβαρό θέμα όσο η πλοήγηση, ένα 20ρικο δεν είναι σοβαρό έξοδο, σε σχέση με το πανάκριβο Navigon.

Έχει με μια μικρή επιβάρυνση και συμπαθητικό HUD.

Υποθέτω ότι θα παίζει και σε tablet με Windows 10 και gps, σίγουρα κατεβαίνει σε PC, ενώ το Navigon λέει ότι δεν λειτουργεί σε μη φορητή συσκευή.

Αν είναι να την αγοράσεις ξανά όταν πας σε Android ή iOS, τότε δεν είναι μόνο 20€! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Χάλασε σε κανέναν η πλοήγηση σήμερα; δε μου δείχνει τίποτα στο χάρτη...

 

Είδα το ποστ σου και λειτουργούσε.

Μετά έκαναν update τα δεδομένα των χαρτών και πλέον έχω μονάχα μία μαύρη οθόνη. :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Είδα το ποστ σου και λειτουργούσε.

Μετά έκαναν update τα δεδομένα των χαρτών και πλέον έχω μονάχα μία μαύρη οθόνη. :lol:

εμενα γαλαζια. αρα δεν ειμαι μονος γιατι πηγα να τρελαθω. αμα σου φτιαξει φιλε πες. καιγομαι γιατι πεταω την παρασκευη...

εχω σβησει τους χαρτες, τους εχω ξαναπερασει, εκανα σοφτ ρισετ, τιποτα

Link to comment
Share on other sites

εμενα γαλαζια. αρα δεν ειμαι μονος γιατι πηγα να τρελαθω. αμα σου φτιαξει φιλε πες. καιγομαι γιατι πεταω την παρασκευη...

εχω σβησει τους χαρτες, τους εχω ξαναπερασει, εκανα σοφτ ρισετ, τιποτα

 

Από τις ρυθμίσεις πήγαινε και κάνε update τα δεδομένα των χαρτών.

Χθες μου έβγαλε ειδοποίηση πως υπάρχει ενημέρωση το βράδυ κατά τις 2am και έγινε σε κλάσματα δευτερολέπτου.

Από εκείνο το σημείο και ύστερα λειτουργουν κανονικά, οπότε crises averted :cool:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις πήγαινε και κάνε update τα δεδομένα των χαρτών.

Χθες μου έβγαλε ειδοποίηση πως υπάρχει ενημέρωση το βράδυ κατά τις 2am και έγινε σε κλάσματα δευτερολέπτου.

Από εκείνο το σημείο και ύστερα λειτουργουν κανονικά, οπότε crises averted :cool:

αργησε να μου ερθει το απντειτ, αργησε να περαστει αλλα οντως ολα καλα πλεον. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

αργησε να μου ερθει το απντειτ, αργησε να περαστει αλλα οντως ολα καλα πλεον. ευχαριστω πολυ

 

Να σαι καλά. Ευτυχώς το διόρθωσαν και δεν μας κρέμασαν.. :rolleyes:

 

Πάντως η Ιόνια οδός ακόμα να ενημερωθεί, λείπουν τμήματα..

 

Μήπως επειδή και στην πραγματικότητα δεν πιστεύουν πως έχει ολοκληρωθεί; :lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...