Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, δεν εχω λογαριασμο paypal....μπορει να μου πείτε τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να αγορασω απο εξω; ουτε λογαριασμο σε τραπεζα εχω με καρτα που μπορω να συνδεσω στην paypal..... καμμια ιδεα; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, δεν εχω λογαριασμο paypal....μπορει να μου πείτε τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να αγορασω απο εξω; ουτε λογαριασμο σε τραπεζα εχω με καρτα που μπορω να συνδεσω στην paypal..... καμμια ιδεα; ευχαριστω

Ανοίγεις ένα λογαριασμό στη Revolut, μεταφέρεις χρήματα εκεί, περίπου 3 μέρες κάνουν να πάνε και ψωνίζεις. Δεν χρειάζεται να παραλάβεις φυσική κάρτα. Αρκεί σε άυλη μορφή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις ένα λογαριασμό στη Revolut, μεταφέρεις χρήματα εκεί, περίπου 3 μέρες κάνουν να πάνε και ψωνίζεις. Δεν χρειάζεται να παραλάβεις φυσική κάρτα. Αρκεί σε άυλη μορφή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρειαζεται ομως να εχεις λογαριασμό σε τραπεζα στο ονομα σου και ebanking για να μεταφερεις χρηματα στην Revolut. Δεν τα καταθετεις στο γκισε

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, δεν εχω λογαριασμο paypal....μπορει να μου πείτε τι πρεπει να κανω για να μπορεσω να αγορασω απο εξω; ουτε λογαριασμο σε τραπεζα εχω με καρτα που μπορω να συνδεσω στην paypal..... καμμια ιδεα; ευχαριστω

 

Για ακόμη πιο γρήγορη λύση την οποία δουλεύω είναι η MONEYSAFE ,την φορτώνεις από mini market, περίπτερα κλπ. Είναι κανονική MASTERCARD και χρησιμοποιείται παντού. Το μόνο είναι ότι σου κρατάει 1,5 ευρώ τον μήνα + 4 % σε κάθε συναλλαγή δηλαδή εάν την φορτώσεις με 100 ευρώ θα δεις στον λογαριασμό σου 96 ευρώ . Η φόρτωση είναι πανεύκολη και έχεις τα χρήματα άμεσα χωρίς να περιμένεις.

 

Οπότε MONEYSAFE ή REVOLUT.

Link to comment
Share on other sites

Και τη πρωτη moneysafe που τη βρισκω πως τη βγαζω; Το 4% δεν ειναι πολλα ανα συναλλαγη; + 1,5 ευρω το μηνα και αν δεν εχει χρημα μεσα;τα χρωστας;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Και τη πρωτη moneysafe που τη βρισκω πως τη βγαζω; Το 4% δεν ειναι πολλα ανα συναλλαγη; + 1,5 ευρω το μηνα και αν δεν εχει χρημα μεσα;τα χρωστας;

 

Για το πρώτο εάν μπεις στο site τις MONEYSAFE βρίσκεις τον πιο κοντινό συνεργάτη τούς και αγοράζεις την καρτούλα ,

εάν θέλεις στην στέλνουν. Εγώ την έχω πάρει από Καλλιθέα.

 

https://www.moneysafecard.com/points-of-sales/

 

Καλλιθέα: http://www.westernunionkallitheas.gr/news

 

Την γεμίζεις από minimarket, περίπτερα πού συνεργάζονται μαζί τους, είναι πανεύκολο.

Για την δεύτερη ερώτηση δεν ξέρω γιατί δεν μου έχει συμβεί, υπάρχει πάντα υπόλοιπο.

Edited by sotron
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κωλοπειραιώς ή η κωλοrevolut ανέβασαν την προμήθεια. Ενώ ήταν 1€ χρέωση για κάθε έμβασμα σήμερα που έστειλα μετά από καιρό ήταν 1 + 2,5 = 3,5 €. Βδέλλες τράπεζες..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Κωλοπειραιώς ή η κωλοrevolut ανέβασαν την προμήθεια. Ενώ ήταν 1€ χρέωση για κάθε έμβασμα σήμερα που έστειλα μετά από καιρό ήταν 1 + 2,5 = 3,5 €. Βδέλλες τράπεζες..

 

Ειναι 2.5 ευρω και οχι 3.5...Υπάρχει ακομα το έμβασμα με 1 ευρω απλα απο προεπιλογή στην σελιδα του εμβασματος ειναι η επιλογη υψηλή προτεραιότητα οπου με 1.5 ευρω επιλεον στελνει το εμβασμα με ημερομηνία πίστωσης στην ξενη τραπεζα την ιδια μερα.Αν επιλεξεις κανονικη προτεραιότητα τοτε θα χρεωθεις μονο 1 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 2.5 ευρω και οχι 3.5...Υπάρχει ακομα το έμβασμα με 1 ευρω απλα απο προεπιλογή στην σελιδα του εμβασματος ειναι η επιλογη υψηλή προτεραιότητα οπου με 1.5 ευρω επιλεον στελνει το εμβασμα με ημερομηνία πίστωσης στην ξενη τραπεζα την ιδια μερα.Αν επιλεξεις κανονικη προτεραιότητα τοτε θα χρεωθεις μονο 1 ευρω.

 

παρα πολυ ενδιαφερον αυτο δεν το ηξερα! ( παλια την χρησιμοποιουσα αλλα απο τοτε που περνανε ολες οι καρτες οι ελληνικες στα περισσοτερα καταστηματα του εξωτερικου σταματησα να την χρησιμοποιω ! και κανω αγορες με την καρτα του ατμ μου , βαζω τα λεφτα που θελω με μεταφορα και ετσι δεν εχω ποτε μεγαλα χρηματα στον λογαριασμο! , απο την αλλη πιστευω οτι περισσοτερο συμφερει η viva wallet διοτι πληρωνεις 1 ευρω στο καταστημα πχ public, bp και νομιζω οτι σου πιστωνονται αμεσα τα χρηματα στην καρτα !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια καλησπερα,

 

γνωριζετε ποιος μπορει να ειναι ο λογος που δεν με αφηνει το paypal να καταχωρhσω μια American Express bonus card ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Και τη πρωτη moneysafe που τη βρισκω πως τη βγαζω; Το 4% δεν ειναι πολλα ανα συναλλαγη; + 1,5 ευρω το μηνα και αν δεν εχει χρημα μεσα;τα χρωστας;

Ναι η φιλη μου εχει κατι μηνες τωρα που δεν εχει μεσα χρηματα και δεν την χρησιμοποιει. Δεν την βρισκει και συμφερουσα λογω κοστους

Τι γινεται σ αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Παιδες καλησπερα. Εχω τη revolute εδω και καιρο, και δεν την ειχα χρησιμοποιησει κα8ολου. Τη φυσικη καρτα δεν την εχω μιας και δεν την ελαβα ποτε. Εχω καποια χρηματα μεσα και σημερα που πηγα να τη χρησιμοποιησω λεει οτι ειναι ανενεργη και μου ζηταει να κανω activate card. Εστειλα φωτογραφια απο το διπλωμα οδηγησης και φωτο προσωπου. Μου απαντησαν αρνητικα. Μετα εστειλα φωτο την ταυτοτητα . Παλι αρνητικη απαντηση. Τωρα μου ζητανε "clear picture of the front and of the back of your ID" Τι ειναι αυτο το ID?
Link to comment
Share on other sites

Η ταυτότητα είναι φίλε μου . Θέλουν εμπρός και πίσω μέρος φωτο.

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε.

Την ταυτοτητα την ειχα στειλει μπρος πισω, αλλα την απορριψαν. Τελικα ξαναεστειλα το διπλωμα οδηγησης μπρος πισω (την πρωτη φορα ειχα στειλει μονο την μπροστινη πλευρα, πισω δεν εχει και τιποτα σπουδαιο) και τελικα ενεργοποιησαν την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο PayPal τελικά μπορούμε να συνδέσουμε λογαριασμό τράπεζας ? Τον έχω προσθέσει στο wallet και μου έκανε 2 χρεώσεις όπου θα πρέπει να συμπληρώσω μέρα σε ένα πεδίο τα ποσά των χρεώσεων για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός αλλά μου βγάζει ένα μύνημα που δεν θυμάμαι τώρα και στην ουσία δεν γίνεται. Το έχει κάνει κανείς? Προσπαθώ να βάλω λογαριασμό ταμιευτηρίου της Εθνικής.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο PayPal τελικά μπορούμε να συνδέσουμε λογαριασμό τράπεζας ? Τον έχω προσθέσει στο wallet και μου έκανε 2 χρεώσεις όπου θα πρέπει να συμπληρώσω μέρα σε ένα πεδίο τα ποσά των χρεώσεων για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός αλλά μου βγάζει ένα μύνημα που δεν θυμάμαι τώρα και στην ουσία δεν γίνεται. Το έχει κάνει κανείς? Προσπαθώ να βάλω λογαριασμό ταμιευτηρίου της Εθνικής.

Αν δεν θυμασαι το μηνυμα τι να σου απαντησει καποιος.

Γινεται, με τον τροπο που περιγραφεις, αλλα δεν εχεις καποιο προσθετο κερδος απο την επιβεβαιωση του λογαριασμου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θυμασαι το μηνυμα τι να σου απαντησει καποιος.

Γινεται, με τον τροπο που περιγραφεις, αλλα δεν εχεις καποιο προσθετο κερδος απο την επιβεβαιωση του λογαριασμου

Εάν δεν επιβεβαιώσεις με αυτόν το τρόπο τον λογαριασμό σου δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις. Όταν βάζω τα ποσά για να επιβεβαιωσω τον λογαριασμό μου γράφει κάτι σαν η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη αυτή τη στιγμή.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα , μια ερώτηση , είναι να κάνω μια πώληση της οποίας η αξία είναι πάνω απο 4500 ευρώ. Ο αγοραστής θέλει να μου στείλει το ποσό μέσω paypal (είναι εξωτερικό) και μετά θα στείλει δικό του άτομο να παραλάβει το αντικείμενο. Δεν έχω κάνει ποτέ τόσο μεγάλη συναλλαγή και ήθελα να ξέρω αν πρέπει να προσέξω κάτι. Θα έχω κάποιο θέμα με τα χρήματα όταν θα μπουν στον λογαριασμό της τράπεζας ; Το paypal τι θα πάρει απο το ποσό αυτό; Και αν πέρνει μεγάλη "μίζα" μπορώ να την αποφύγω;

Ευχαριστώ!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το τι ποσο θα παρει εξαρταται απο το ειδος του λογαριασμου σου. Σιγουρα ενα 2.9% + οτι θελει η τραπεζα για τη μεταφορα στο λογαριασμο σου (τυπικα 3 ευρω)

Αυτό που θα γίνει ειναι οτι αν ξαφνικά εμφανιστεί ενα τετοιο ποσό σε μη bussiness account μπορει να ζητησουν εξηγησεις αργοτερα. Ουσιαστικα θελουν να ξερουν οτι δεν εχεις ανοιξει "παραμαγαζο" χωρις εναρξη στην εφορια και κατηγορηθουν οτι σε βοηθανε σε φοροαποφυγη. Ξεπλυμα, κλπ δεν ασχολουνται για τετοια ποσα ΜΙΑ φορά.

Απο κει και περα, προφανως παιζει ρόλο και ποιος εινα αυτός που σου στελνει τα λεφτά.

Κοινως δεν υπαρχει προβλημα μεχρι να ΥΠΑΡΞΕΙ.

Εξαρταται και απο που στα στελνει. Εντος eu μεσω sepa τα πραγματα ειναι απλουστερα και φτηνοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , μια ερώτηση , είναι να κάνω μια πώληση της οποίας η αξία είναι πάνω απο 4500 ευρώ. Ο αγοραστής θέλει να μου στείλει το ποσό μέσω paypal (είναι εξωτερικό) και μετά θα στείλει δικό του άτομο να παραλάβει το αντικείμενο. Δεν έχω κάνει ποτέ τόσο μεγάλη συναλλαγή και ήθελα να ξέρω αν πρέπει να προσέξω κάτι. Θα έχω κάποιο θέμα με τα χρήματα όταν θα μπουν στον λογαριασμό της τράπεζας ; Το paypal τι θα πάρει απο το ποσό αυτό; Και αν πέρνει μεγάλη "μίζα" μπορώ να την αποφύγω;

Ευχαριστώ!

 

Προσεξε μην πέσεις σε scammer γιατι ετσι όπως τα γράφεις με θυμίζεις την νιγηριανή απάτη που σε εστειλνε ενα ψευτικο invoce απο το PayPal οτι εστειλε τα χρηματα αλλα σε λεει οτι οταν παραλάβω το αντικείμενο θα εμφανιστούν σε εσένα η κατι παρόμοιο παιρνει το αντικείμενο και εσυ ποτε τα χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε μην πέσεις σε scammer γιατι ετσι όπως τα γράφεις με θυμίζεις την νιγηριανή απάτη που σε εστειλνε ενα ψευτικο invoce απο το PayPal οτι εστειλε τα χρηματα αλλα σε λεει οτι οταν παραλάβω το αντικείμενο θα εμφανιστούν σε εσένα η κατι παρόμοιο παιρνει το αντικείμενο και εσυ ποτε τα χρηματα...

 

Αν δεν δω τα χρήματα στον λογαριασμό της τράπεζας αντικείμενο δεν παίρνει ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα...!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από αυτό που γράφεις καταλαβαίνω ότι δεν γνωρίζεις τον αγοραστή και πολύ καλά κάνεις και δεν του έχεις καμιά εμπιστοσύνη. Απορώ όμως, αυτός γιατί να σου έχει εμπιστοσύνη και να σου στείλει τέσσερα χιλιάρικα χωρίς εγγύηση; Από μακριά φωνάζει αυτή η υπόθεση ότι κάτι δεν πάει καλά ,πρόσεξε.

Φιλικά μιλάω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγώ.. Του έκανα λοιπόν request money αντί να δώσω τα στοιχεία μου. Και εχθές το πρωί ήρθε mail απο το paypal ( ; ) πως έχω εισερχόμενο έμβασμα 4725 ευρώ . Στο mail όμως δείχνει το status του εμβάσματος ώς "Pending"... Λέει λοιπόν ο τύπος οτι μου έστειλε 525 ευρώ παραπάνω (4200 ήταν το ποσό) . 475 λέει θέλει η μεταφορική και 50 ευρώ η Western Union.

Προσέξτε τώρα πως χάνεις 500 ευρώ : Για να ολοκληρωθεί η μεταφορά στο paypal των χρημάτων που ζήτησα (4200) πρέπει να πάω στην WesternUnion και να στείλω τα 475 που θέλει η μεταφορική (+ τα 50 που παίρνει η WU) .

Και φυσικά το άτομο στο οποίο θα στείλω τα χρήματα είναι απο Νιγηρία!

 

Επίσης κατά πάσα πιθανότητα το email του Paypal παίζει να είναι fake γιατί στον λογαριασμό μου δεν φαίνεται κάποιο εισερχόμενο έμβασμα..

 

Αυτά!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...