Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγώ.. Του έκανα λοιπόν request money αντί να δώσω τα στοιχεία μου. Και εχθές το πρωί ήρθε mail απο το paypal ( ; ) πως έχω εισερχόμενο έμβασμα 4725 ευρώ . Στο mail όμως δείχνει το status του εμβάσματος ώς "Pending"... Λέει λοιπόν ο τύπος οτι μου έστειλε 525 ευρώ παραπάνω (4200 ήταν το ποσό) . 475 λέει θέλει η μεταφορική και 50 ευρώ η Western Union.

Προσέξτε τώρα πως χάνεις 500 ευρώ : Για να ολοκληρωθεί η μεταφορά στο paypal των χρημάτων που ζήτησα (4200) πρέπει να πάω στην WesternUnion και να στείλω τα 475 που θέλει η μεταφορική (+ τα 50 που παίρνει η WU) .

Και φυσικά το άτομο στο οποίο θα στείλω τα χρήματα είναι απο Νιγηρία!

 

Επίσης κατά πάσα πιθανότητα το email του Paypal παίζει να είναι fake γιατί στον λογαριασμό μου δεν φαίνεται κάποιο εισερχόμενο έμβασμα..

 

Αυτά!

"Παίζει" ; Πιο φανερό δεν γίνεται!!!Φως φανάρι δηλαδή.

Πιο πάνω στο έγραψαν ότι βρωμάει απάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κουβέντα σταματάει στην Νιγηρία.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχετε χρησιμοποιησει κανεις σας PAYPAL? Εγω χθες ως seller....εκανα ενα account στο paypal και προσθεσα τραπεζικο λογαριασμο, μου ηρθε ειδοποιηση οτι για να επιβεβαιωθει οτι ειμαι ο κατοχος του IBAN που εδωσα μου εστειλαν στον λογαριασμο μου 2 μικρες καταθεσεις των 0,24 λεπτων. επειτα συμπληρωσα στην φορμα των 2 κενων 0,24 cents και μου βγηκε λαθος το paypal δεν το δεχτηκε. το εκανα αλλες 2 φορες με αποτελεσμα να μου αφαιρεσουν το bank account for security reasons. Ωστοσο πριν γινει ολο αυτο μου εστειλε εμειλ το paypal οτι μεσα σε 48 ωρες θα λαβω τα χρηματα απο τον αποστολεα\. Λετε το λαθος με τα deposits και ολο αυτο να επηρεασει την αποστολη χρηματων στον λογαριασμο μου και να μην μου τα καταθεσουν σε 2 μερες??? εχω στειλει μειλ στο servce τμημα τους, στο facebook τους το instagram αλλα καμια απαντηση. δεν ξερ τι να κανω. σας παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου απαντησει. Θεωρητικα αφαιρεσαν τον λογαριασμο μου για λογου ασφαλειας επειδη δοκιμασα να εισαγω πολλες φορες τα deposits αλλα ουσιαστικα εκεινοι εχουν ακομα τα στοιχεια μου και απλα δεν τα βλεπω εγω?? Ουσιαστικα δεν καταφερα να κανω bank account confirmation....
Link to comment
Share on other sites

παίζει η κατάθεση να έγινε σε δολάρια και εσύ να βλέπεις ευρώ οπότε το 0,24 είναι λάθος.

Δεν θα έχεις πρόβλημα με τα χρήματα αλλά ως νέος πωλητής θα στα δεσμευσουν για 21 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της άρσης των controls στην χρήση του paypal, δεν υπάρχει πλέον λόγος να υπάρχουν δύο παρόμοια θέματα, οπότε το παρόν κλειδώνεται.

Η συνέχεια εδώ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...