Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά πιστεύω ότι τα CC είναι ένα κόλπο των τραπεζιτών προκειμένου να κρατήσουν τα χρήματα στις τράπεζες τα οποία κάποια στιγμή θα φάνε. Το λέω αυτό γιατί δεν μπορεί να έχουν εγκλωβισμένα χρήματα συντάξεων, εφ άπαξ ,μισθών κλπ τα οποία είναι ήδη φορολογημένα άρα όχι παράνομα.

Anyway επειδή το φόρουμ είναι τεχνολογικό δεν θα επεκταθώ πάνω σε αυτό.

Ασχολήθηκα απο την πρώτη μέρα που επεβλήθηκαν τα CC ώστε να βρώ τις "τρύπες" που υπάρχουν και πράγματι τις βρήκα.

Ο ένας τρόπος ήταν βάζοντας χρήματα σε μία ταυτοποιημένη money safe card (όταν έχω μετρητά) ή αγοράζοντας με χρεωστική απο περίπτερο και μετά βγάζοντάς τα έξω.

Ομως αυτός ο τρόπος δεν συνέφερε καθόσον η συγκεκριμμένη κάρτα έχει προμήθεια 4% στο γέμισμα + 3% (αν θυμάμαι καλά) στο Paypal ώστε να τα μεταφέρω σε τράπεζα εξωτερικού +1,9% για το POS (δεν ήθελα να χρεωθεί ο περιπτεράς).

Βρήκα όμως δεύτερο (δεν μπορώ δυστυχώς να τον αποκαλύψω) που μου στοιχίζει 3%.

Κατάφερα σε 10 μέρες και έβγαλα εξω περίπου 10.000 (φορολογημένα φυσικά) .

Εκανα μία κακία μετά όμως.

Πήγα στον διευθηντή της τράπεζας και του ζήτησα τα χρήματά μου .

Η απάντησή του ήταν φυσικά ότι δεν γίνεται.

Του ζήτησα να δεί τον λογαριασμό μου όπου με έκπληξη διαπίστωσε ότι τα χρήματα εξαφανίστηκαν.

Απαίτησε να τα γυρίσω πίσω φυσικά απειλώντας με λες και ήταν δικά του.

Μιλάμε για θράσσος.

Τού έκανα την χαρακτηριστική "ελληνική" κίνηση (θα πάρετε τα @@ μου) και έφυγα.

Ο τρόπος είναι απλός απλά λίγο ψάξιμο θέλει.

 

Εχω βρει τρόπο να βγάλεις χρήματα έξω με χρέωση μόνο 4 ευρώ :P Πάντως καλα τους εκανες...Δικά σου χρήματα ήταν οποτε οτι θελεις θα τα κανεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω βρει τρόπο να βγάλεις χρήματα έξω με χρέωση μόνο 4 ευρώ :P Πάντως καλα τους εκανες...Δικά σου χρήματα ήταν οποτε οτι θελεις θα τα κανεις!!!

για δωσε μας φως!! :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα να περάσω την αμεξ μου στο paypal και δεν την δέχεται

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα, μόλις πριν λίγο την πέρασα, μια χαρά όλα, και έκανα και αγορά απο ebay, γιατί από Πειραιώς δεν την δεχόταν το paypal, όπως σε άλλες αγορες. Μήπως δεν είχες χρήματα μέσα για να σε χρεωσει το 1$ για την καταχώρηση και μετά να στο επιστρέψει ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειδα και εγω στο ΦΕΚ poy ανεβασα. Δεν λεει τιποτα για αγορες απο το εξωτερικο ενω το ειχαν υποσχεθει ΚΑΙ αυτο. :D

 

Μπορεί το ΦΕΚ να μην λεει κατι για αγορές από το εξωτερικό με κάρτα, αλλα χθες βράδυ και σήμερα περασαν δυο αγορές μου απο το ebay με καρτα diners της Alphabank μεσω PayPal. Τυχαίο ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το ΦΕΚ να μην λεει κατι για αγορές από το εξωτερικό με κάρτα, αλλα χθες βράδυ και σήμερα περασαν δυο αγορές μου απο το ebay με καρτα diners της Alphabank μεσω PayPal. Τυχαίο ;

Κατα 90% τυχαιο....

Link to comment
Share on other sites

Κατα 90% τυχαιο....

 

Θα δειξει ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το ΦΕΚ να μην λεει κατι για αγορές από το εξωτερικό με κάρτα, αλλα χθες βράδυ και σήμερα περασαν δυο αγορές μου απο το ebay με καρτα diners της Alphabank μεσω PayPal. Τυχαίο ;

Εχτές δεν πέρασε της Πειραιώς χρεωστικη, αλλά πέρασε της Amex... Αγορά από ebay

Η Amex πάντα περνάει...

Link to comment
Share on other sites

Εχτές δεν πέρασε της Πειραιώς χρεωστικη, αλλά πέρασε της Amex... Αγορά από ebay

Η Amex πάντα περνάει...

Η ΑΜΕΧ παντα περνουσε ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις πριν λίγο την πέρασα, μια χαρά όλα, και έκανα και αγορά απο ebay, γιατί από Πειραιώς δεν την δεχόταν το paypal, όπως σε άλλες αγορες. Μήπως δεν είχες χρήματα μέσα για να σε χρεωσει το 1$ για την καταχώρηση και μετά να στο επιστρέψει ??

Δεν μπορώ να την καταχωρισω στο paypal. Πιστωτική ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να την καταχωρισω στο paypal. Πιστωτική ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι σου γράφει ? Βγάλε screen shot

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πάντως έκανα 2 αγορές με πιστωτική ALPHABANK μέσω paypal κανονικότατα, που πριν δεν την δέχονταν. Τα ποσά 2,5€ και 15,00€

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι τα CC είναι ένα κόλπο των τραπεζιτών προκειμένου να κρατήσουν τα χρήματα στις τράπεζες τα οποία κάποια στιγμή θα φάνε. Το λέω αυτό γιατί δεν μπορεί να έχουν εγκλωβισμένα χρήματα συντάξεων, εφ άπαξ ,μισθών κλπ τα οποία είναι ήδη φορολογημένα άρα όχι παράνομα.

Anyway επειδή το φόρουμ είναι τεχνολογικό δεν θα επεκταθώ πάνω σε αυτό.

Ασχολήθηκα απο την πρώτη μέρα που επεβλήθηκαν τα CC ώστε να βρώ τις "τρύπες" που υπάρχουν και πράγματι τις βρήκα.

Ο ένας τρόπος ήταν βάζοντας χρήματα σε μία ταυτοποιημένη money safe card (όταν έχω μετρητά) ή αγοράζοντας με χρεωστική απο περίπτερο και μετά βγάζοντάς τα έξω.

Ομως αυτός ο τρόπος δεν συνέφερε καθόσον η συγκεκριμμένη κάρτα έχει προμήθεια 4% στο γέμισμα + 3% (αν θυμάμαι καλά) στο Paypal ώστε να τα μεταφέρω σε τράπεζα εξωτερικού +1,9% για το POS (δεν ήθελα να χρεωθεί ο περιπτεράς).

Βρήκα όμως δεύτερο (δεν μπορώ δυστυχώς να τον αποκαλύψω) που μου στοιχίζει 3%.

Κατάφερα σε 10 μέρες και έβγαλα εξω περίπου 10.000 (φορολογημένα φυσικά) .

Εκανα μία κακία μετά όμως.

Πήγα στον διευθηντή της τράπεζας και του ζήτησα τα χρήματά μου .

Η απάντησή του ήταν φυσικά ότι δεν γίνεται.

Του ζήτησα να δεί τον λογαριασμό μου όπου με έκπληξη διαπίστωσε ότι τα χρήματα εξαφανίστηκαν.

Απαίτησε να τα γυρίσω πίσω φυσικά απειλώντας με λες και ήταν δικά του.

Μιλάμε για θράσσος.

Τού έκανα την χαρακτηριστική "ελληνική" κίνηση (θα πάρετε τα @@ μου) και έφυγα.

Ο τρόπος είναι απλός απλά λίγο ψάξιμο θέλει.

Είσαι ωραιοοος!!!!!!!! Έτσι τους αξίζει , αν μας ελεγες κ τον τρόπο......

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το ΦΕΚ να μην λεει κατι για αγορές από το εξωτερικό με κάρτα, αλλα χθες βράδυ και σήμερα περασαν δυο αγορές μου απο το ebay με καρτα diners της Alphabank μεσω PayPal. Τυχαίο ;

 

 

 

Γιατί πριν είχες πρόβλημα με την diners; Εγώ ποτέ δεν είχα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πριν είχες πρόβλημα με την diners; Εγώ ποτέ δεν είχα...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι, ειχα. Η ΑΜΕΧ περνουσε ...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειχα. Η ΑΜΕΧ περνουσε ...
Καλησπέρα, επειδη εχω διαβάσει οτι η AMEX περναει γενικα, θα ηθελα να ρωτησω, σκεφτομαι να βγαλω την Enter American Express Bonus χρεωστικη, γιατι πιστωτικη μου απερριψαν την αιτηση στην alpha bank, εχει συνδρομή 10 ευρώ το χρονο, κ να την συνδέσω με paypal... θα περνάει σε ολες τις συναλλαγες στο internet για ebay aliexpress bangood ή θα εχω θέμα... μην μπω στο κοπο δηλαδη αδικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδη εχω διαβάσει οτι η AMEX περναει γενικα, θα ηθελα να ρωτησω, σκεφτομαι να βγαλω την Enter American Express Bonus χρεωστικη, γιατι πιστωτικη μου απερριψαν την αιτηση στην alpha bank, εχει συνδρομή 10 ευρώ το χρονο, κ να την συνδέσω με paypal... θα περνάει σε ολες τις συναλλαγες στο internet για ebay aliexpress bangood ή θα εχω θέμα... μην μπω στο κοπο δηλαδη αδικα

Συμβολαιο δεν μπορει κανενας μας να σου υπογραψει. Αλλα εδω μεσα πολλοι εχουν ναφερει οτι περναει κανονικα (κι εγω μεσα σε αυτους)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να πω ότι έχω διαβάσει και για περιπτώσεις που δεν έχει περάσει η ΑΜΕΧ.
ok αρα καταλαβαίνω οτι περναει σε μεγαλο ποσοστο αλλα δν ειναι πανακεια..ευχαριστώ πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου εγκρίθηκε και θα μου αποσταλλεί η κάρτα Skrill.

Η πληρωμή της έγινε μέσω εμβάσματος απο Leupay.

Στις επιλογές φόρτιση έχει μέσω Neteller , απο άλλη verified κάρτα και μέσω εμβάσματος.

Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για φόρτιση μέσω paysafe voucher ή με κάποιο άλλο voucher.

Αν κάποιο μέλος ξέρει κάτι ή έχει εμπειρία θα του ήμουνα ευγνώμων να μου απαντήσει .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο αρση αποκλεισμου λενε οτη το επιβαιβαιωσε και η εθνικη τραπεζα l

 

Σε τι; Στις αγορες απο το εξωτερικό με κάρτα ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι με καρτες πολλες αναφωρες σε φορουμ οτι απο σημερα παιρνανε στο paypal και καποις επιβεβαιωσε οτι του απαντησε επισημα η εθνικη για χαλαρωση των capital control απο αυριο
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο αρση αποκλεισμου λενε οτη το επιβαιβαιωσε και η εθνικη τραπεζα l

 

χθες βραδυ και σημερα το πρωι αγορα απο gearbest με αλφα χρεωστικη και περασε

που σε προηγουμενες περιπτωσεις ετρωγα ακυρο:D

Link to comment
Share on other sites

χθες βραδυ και σημερα το πρωι αγορα απο gearbest με αλφα χρεωστικη και περασε

που σε προηγουμενες περιπτωσεις ετρωγα ακυρο:D

Για να δουμε, μακάρι βασικα, αν κάποιος φάει παντως ακυρο να ενημερώσει το Forum για να γνωρίζουμε τελικα αν οντως εχουν ανοίξει, η απλά επιτράπηκαν περισσότερες συναλλαγές σε σχέση με παλια.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...