Jump to content

Κινητή τηλεφωνία της CYTA


vastegial_74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα για κινητή γι αυτό και στέλνω εδώ. Γνωρίζει κανείς ή έχει εμπειρία σχετικά με το πόσο καλό είναι το σήμα της κινητής της cyta; Σε σχέση με τις άλλες vodafone, cosmote και wind;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κινητή της Cyta δουλεύει ως virtual πάροχος πάνω από το δίκτυο της Vodafone (δεν έχει δικό της δίκτυο).

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η κινητή της Cyta δουλεύει ως virtual πάροχος πάνω από το δίκτυο της Vodafone (δεν έχει δικό της δίκτυο).

 

Αυτό σημαίνει δηλαδή πως εγώ που είμαι συνδρομητής vodafone θα έχω ακριβώς την ίδια λήψη όπως και τώρα σε περίπτωση αλλαγής;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κατα πάσα πιθανότητα ναι

 

Από τη σελίδα της Cyta

Τι σημαίνει MVNO;

 

Η Cyta είναι ο πρώτος και μοναδικός πάροχος MVNO (Mobile Virtual Network Operator, δηλαδή Εικονικός Πάροχος Κινητής Τηλεφωνίας) στην Ελλάδα, κοινή πρακτική στο εξωτερικό εδώ και αρκετά χρόνια. Αυτό σημαίνει ότι παρέχει υπηρεσίες κινητής μέσω των δικών της πόρων και υποδομών, εκτός από το δίκτυο πρόσβασης (ραδιοδίκτυο), για το οποίο γίνεται χρήση υφιστάμενων υποδομών τρίτου παρόχου κινητής.

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε αλήθεια κάποιος από εδώ μέσα που διαχειρίζεται το site να μας πει γιατί δεν υπάρχει θέμα ξεχωριστό για την κινητή της CYTA; Παρέχει υπηρεσίες κινητής για πάνω από 1 χρόνο. Επίσης βλέπω οτι το θέμα της HOL άλλαξε αμέσως όνομα σε VODAFONE HOME με το που βγήκε η ανακοίνωση... Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε αλήθεια κάποιος από εδώ μέσα που διαχειρίζεται το site να μας πει γιατί δεν υπάρχει θέμα ξεχωριστό για την κινητή της CYTA; Παρέχει υπηρεσίες κινητής για πάνω από 1 χρόνο. Επίσης βλέπω οτι το θέμα της HOL άλλαξε αμέσως όνομα σε VODAFONE HOME με το που βγήκε η ανακοίνωση...

Δεν έχω καμία σχέση με το site το διευκρινίζω αλλά έχω cyta σταθερή εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Δεν νομίζω όμως απ'ότι είχα δει ότι η κινητή της cyta έχει κάποιο ενδιαφέρον. Ούτε Vodafone έχω. Αν νομίζεις ότι αξίζει να ανοίξει θέμα τότε κάποιος πρέπει να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μέχρι πολύ πρόσφατα η CYTA έδινε κινητή μόνο όταν είχες και την σταθερή της τηλεφωνία .

Δεν επρόκειτο δηλαδή για κάτι διαφορετικό.

Βλέπω ότι τώρα δίνει και ανεξάρτητα κινητό τηλέφωνο χωρίς να είσαι πελάτης σταθερής άρα κρίνω και εγώ ότι πρέπει να ανοιχτεί τέτοιο θέμα αφού υπάρχει ως ανεξάρτητη δυνατότητα . .

Να τονίσω επίσης την τεράστια συμβολή των μελών του myphone τα οποία έχουν το δικαίωμα να ανοίξουν οποιοδήποτε θέμα το οποίο στην συνέχεια οι moderator το κάνουν επισημασμένο αν κριθεί ως τέτοιο.

Όσο αφορά το θέμα της HOL παρακαλώ κοιτάξτε το μήνυμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6336675#post6336675

Εκεί θα δείτε ότι η ονομασία του θέματος άλλαξε με την ουσιαστική συμβολή του μέλους που το πρότεινε.

Σας ευχαριστώ πολύ για την υπόδειξη σας η οποία υλοποιήθηκε αμέσως από τους διαχειριστές του Site.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι πρόθεμα δίνει με νέα σύνδεση??? ειναι διαθέσιμα το 691,692 και το 696,ποιο δίνει η cyta???

 

Καρτοκινητή πότε βγαίνει???

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καμία σχέση με το site το διευκρινίζω αλλά έχω cyta σταθερή εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Δεν νομίζω όμως απ'ότι είχα δει ότι η κινητή της cyta έχει κάποιο ενδιαφέρον. Ούτε Vodafone έχω. Αν νομίζεις ότι αξίζει να ανοίξει θέμα τότε κάποιος πρέπει να το κάνει.

 

Σίγουρα δεν υπάρχει πολύς κόσμος προς το παρόν που έχει CYTA αλλά σίγουρα θα υπάρχουν απορίες και ο σκοπός του forum είναι να λύνουμε αυτές τις απορίες.

 

ξέρει κανείς τι πρόθεμα δίνει με νέα σύνδεση??? ειναι διαθέσιμα το 691,692 και το 696,ποιο δίνει η cyta???

 

Καρτοκινητή πότε βγαίνει???

 

Από 695 ξεκινάει το πρόθεμα. Καρτοκινητή που ρώτησα σε κατάστημα τους μου είπαν αρχές του έτους.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Από 695 ξεκινάει το πρόθεμα. Καρτοκινητή που ρώτησα σε κατάστημα τους μου είπαν αρχές του έτους.

 

το 695 ειναι της vodafone πως δοθηκε στη cyta???

Link to comment
Share on other sites

το 695 ειναι της vodafone πως δοθηκε στη cyta???

 

Λογικά δεν έχει δεσμεύσει όλο το φάσμα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το 69530ΧΧΧΧΧ έχει μόνο η CYTA από 695 φάσμα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

βλεπω να την αγοραζει κι αυτην η vodafone εξαλλου ο ομιλος εχει μετοχες στη cyta κυπρου,με τη forthnet θα παιχτει ντερμπυ γιατι ειναι στη μεση η nova..
Link to comment
Share on other sites

βλεπω να την αγοραζει κι αυτην η vodafone εξαλλου ο ομιλος εχει μετοχες στη cyta κυπρου,με τη forthnet θα παιχτει ντερμπυ γιατι ειναι στη μεση η nova..

Η CYTA Κύπρου δεν είναι 100% δημόσια?

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Στην κύπρο , όταν λένε ότι μία εταιρεία είναι δημόσια , εννοούν ότι εισάγει τις μετοχές της στο χρηματιστήριο και έτσι από ιδιωτική ή κρατική γίνεται "δημόσια" εφόσον όλοι μπορούν να κατέχουν τις μετοχές της.

Το σίγουρο είναι ότι μιλάνε καλύτερα ελληνικά από εμάς.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν έχει έλεγχο υπολοίπου εκτός και αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Αριθμοδοτηση vodafone εχει…

Δεν έχουν την ίδια αριθμοδότηση, έχει δική της. Συγκεκριμένα έχει αριθμοδοτηθεί για τις εξής σειρές:

685185XXXX

68519ΧXXXX

685500XXXX

685505XXXX

685550XXXX

685585XXXX

69530ΧXXXX

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν έχει έλεγχο υπολοίπου εκτός και αν άλλαξε κάτι τώρα τελευταία.

 

 

Με το που ξεκινήσει η καρτοκινητή θα έχει ενημέρωση realtime.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα με ενδιαφερει να βγαλει καρτοκινητο,το συμβολαιο που δινει για συνδρομητες cyta είναι 9€ για 100 λεπτα προς όλους ειναι μεν φτηνο αλλα οχι ανταγωνιστικο,εδω με 3€ εχεις 100 λεπτα προς ολους στη Q και ειναι ανα δευτερολεπτο...
Link to comment
Share on other sites

καλα εμενα με ενδιαφερει να βγαλει καρτοκινητο,το συμβολαιο που δινει για συνδρομητες cyta είναι 9€ για 100 λεπτα προς όλους ειναι μεν φτηνο αλλα οχι ανταγωνιστικο,εδω με 3€ εχεις 100 λεπτα προς ολους στη Q και ειναι ανα δευτερολεπτο...

Καθολου φθηνο....,απαισια τιμη!Το μονο που ειναι φθηνοτερο ειναι το giga πακετο δηλαδη 1500'+1500 sms προς ολους και 1500 ΜΒ με 39€.Πολυ φθηνοτερο απο το red1 της βονταφον και το 65 plus της κοσμοτε με 58,50€ ή το "W" της wind στα 50€.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Η CYTA Κύπρου δεν είναι 100% δημόσια?

 

βλεπω να την αγοραζει κι αυτην η vodafone εξαλλου ο ομιλος εχει μετοχες στη cyta κυπρου,με τη forthnet θα παιχτει ντερμπυ γιατι ειναι στη μεση η nova..

 

Στην κύπρο , όταν λένε ότι μία εταιρεία είναι δημόσια , εννοούν ότι εισάγει τις μετοχές της στο χρηματιστήριο και έτσι από ιδιωτική ή κρατική γίνεται "δημόσια" εφόσον όλοι μπορούν να κατέχουν τις μετοχές της.

Το σίγουρο είναι ότι μιλάνε καλύτερα ελληνικά από εμάς.

 

H μητρική Cyta (εμπορική επωνυμία της Αρχής Τηλεπικοινωνιών Κύπρου) είναι κρατική , ή καλύτερα, όπως λέμε εδώ στην Κύπρο, ήμικρατικη. Δηλαδή, ανήκει κατά 100% στο κράτος, είναι όμως αυτόνομος οργανισμός (κατι σαν ΔΕΚΟ). Δεν είναι δημόσια (public) όμως, διότι δεν έχει εισαχθεί στο χρηματιστήριο (όπως πολύ σωστά ανέφερε ο Vasileios).

Ως εκ τούτου, η Vodafone δεν έχει μετοχές, είναι συνεργάτης της Cyta στη κινητή της τηλεφωνία. Εξού και το Cytamobile-Vodafone.

Tώρα αν θα την αγοράσει η όχι, ο καιρός γαρ εγγύς. Ή, όπως λέμε στην Κύπρο,"Τα μακρά, κοντά εγινήκαν" :rolleyes:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Με τις υπάρχουσες τιμές η κινητή τής CYTA δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ανταγωνιστική! Από το ξεκίνημά της φάνηκε ότι δεν θα "κάνει πάταγο" με τις ταρίφες της και αν δεν αναπροσαρμόσει τον τιμοκατάλογό της θα μείνει στην αφάνεια!
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Με τις υπάρχουσες τιμές η κινητή τής CYTA δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ανταγωνιστική! Από το ξεκίνημά της φάνηκε ότι δεν θα "κάνει πάταγο" με τις ταρίφες της και αν δεν αναπροσαρμόσει τον τιμοκατάλογό της θα μείνει στην αφάνεια!

 

Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο Δημήτρη. Αν δεν έχει σκοπό να ρίξει τις τιμές στο συμβόλαιο, ας κάνει τουλάχιστον ανταγωνιστική καρτοκινητή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...