Jump to content

Κινητή τηλεφωνία της CYTA


vastegial_74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από χρόνια πελάτης της Cosmote (αρκετα ακριβή ποιά) αλλά και της Wind (οικονομική) αναφέρω τις σκέψεις μου.Είμαι τους τελευταίους μήνες πελάτης της Cyta και μάλιστα μένοντας σε περιοχή μακριά απο μεγάλο αστικό κέντρο .Θεωρώ ότι λίγο ή πολύ το σήμα είναι σχεδόν ίδιο σε όλες τις εταιρείες.Προτίμησα τη Cyta ως εναλλακτικό πάροχο ακριβώς για να ''μοιράζεται η πίτα''.Μου έχει μείνει η περιέργεια μόνο για τη Vodafone, (για μελλοντική κίνηση) αλλα παραμένει και αυτή ακριβή μαζι με την Κοσμοτε.Γενικότερο συμπερασμα απο τη cyta ως τώρα : μια χαρούλα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετά από χρόνια πελάτης της Cosmote (αρκετα ακριβή ποιά) αλλά και της Wind (οικονομική) αναφέρω τις σκέψεις μου.Είμαι τους τελευταίους μήνες πελάτης της Cyta και μάλιστα μένοντας σε περιοχή μακριά απο μεγάλο αστικό κέντρο .Θεωρώ ότι λίγο ή πολύ το σήμα είναι σχεδόν ίδιο σε όλες τις εταιρείες.Προτίμησα τη Cyta ως εναλλακτικό πάροχο ακριβώς για να ''μοιράζεται η πίτα''.Μου έχει μείνει η περιέργεια μόνο για τη Vodafone, (για μελλοντική κίνηση) αλλα παραμένει και αυτή ακριβή μαζι με την Κοσμοτε.Γενικότερο συμπερασμα απο τη cyta ως τώρα : μια χαρούλα....

η cyta δουλεύει πάνω στο δίκτυο της vodafone. Άρα ήδη έχεις λειτουργήσει το δίκτυό της...

Link to comment
Share on other sites

ιδιο δικτυο με διαφορετικές υπηρεσιες και εξυπηρετηση,η vodafone εχει καλο δικτυο,ειναι εγγυηση!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

επειδή το ιντερνετ και το σήμα είναι σημαντικότατο, είτε γιατι μιλας με οικογένεια είτε για επαγγελματική χρήση (τέτοια μου χρειάζεται) ουδέποτε χρειάστηκε να έχω πρόβλημα ιδιαίτερο με καμία εταιρεία.Θεωρώ ότι λίγο ή πολύ ΟΛΕΣ είναι αξιοπρεπείς.Εννοείτε πως αν εισαι πρωθυπουργός ή ιδιοκτήτης τράπεζας ΝΑΙ πρέπει να έχεις φοβερές απαιτήσεις.Επι της ουσίας σε πολλές αγορές μου επιλέγω με κριτήριο να ''μοιράζεται ή πίτα'' όπως είπα και προχτές.Θεωρω το cosmote και vodafone με διαφορά τις καλύετρες εταιρείες αλλά σημαντικά ακριβότερες. Οπότε ο καθένας διαλέγει οτι θέλει.Για να πω και μια καλή κουβέντα ακόμα για τη cyta νομιζω πως παρ οτι ζω σε παραμεθόριο νομό είναι εντυπωσική η υποστήριξη που εχει σε τοπικα υποκαστήματα .Π.χ ή πρωην μου αγαπημένη wind και η πανισχυρη vodafone δεν έχουν τέτοιου βεληνεκούς μαγαζια ....αυτα...:)
Link to comment
Share on other sites

κ εγω θα εβαζα κινητη cyta αλλα ειναι ακριβοι,αν δεν ριξουν τις τιμεσ.....

 

Και απο υπηρεσιες τιποτα ουτε 4G oυτε εφαρμογες ουτε πακετα ουτε υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

η CYTA οταν βγαλει καρτοκινητο θα κανει παταγο,οσοι δεν εχουν καλη καλυψη με wind και Q θα πανε σε cyta που ειναι με vodafone
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα άποψη.

Γιατι λοιπόν δεν το εχει κάνει μέχρι σήμερα ;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα άποψη.

Γιατι λοιπόν δεν το εχει κάνει μέχρι σήμερα ;

 

πολιτική της εταιρειας,αρχες του νεου ετους θα ξερουμε για καρτοκινητη..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καλώς να έρθει , έχεις καθόλου υπόψη τι θα προσφέρει ( δηλαδή τι είναι αυτό που θα κάνει πάταγο ) ;

Επιπλέον γιατί να καθυστερήσει τόσο και να δώσει τον χρόνο στην WIND να βελτιώσει το δίκτυο ; Ακούγεται ότι η WIND προχωράει με ταχύτητα .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καλώς να έρθει , έχεις καθόλου υπόψη τι θα προσφέρει ( δηλαδή τι είναι αυτό που θα κάνει πάταγο ) ;

Επιπλέον γιατί να καθυστερήσει τόσο και να δώσει τον χρόνο στην WIND να βελτιώσει το δίκτυο ; Ακούγεται ότι η WIND προχωράει με ταχύτητα .

 

Εγω φίλε θα ξεφορτωθω την cosmote και θα παω σε cyta οταν με το καλο ερθει,υποθετω οτι θα εχει καλες χρεωσεις για να παρει κομματι απο την πιτα της αγορας και θα ειναι περιπου σαν την Q αλλα με το δικτυο της vodafone,θα χω δυο αριθμους εναν cyta(μια που εχω σταθερη-ιντερνετ) και εναν Q,ειναι καλη εταιρεια....στο κιλκις τώρα εβαλε 3G η wind εχει 3 μερες,η vodafone εχει εδω και 5 χρονια,ποια ταχυτητα??? πλακα μας κανουν???

Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στη Βόρεια ελλάδα και ειδικα επαρχία η Cyta έχει δημιουργήσει ένα όνομα όπως παλιά λέγαμε για τον ΟΤΕ.Κρατική-δημόσια επιχείρηση,αποκλείεται να φαληρίσει αποκλείεται να σε κρεμάσει .Μου έκανε εντύπωση ότι έχει πολλές συμπαθειες στην επαρχία ,Βέροια Κατερίνη Κοζάνη Κιλκις κλπ ενω Αθήνα Θεσσαλονίκη Πάτρα είτε την υποτιμούν είτε την αγνοουν.Πάντως όταν σε κωμοπόλεις των 5και 10 χιλιάδων κατοίκων στήνει καταστήματα πλήρη από προσωπικη και εμπόρευμα σημαίνει ότι έχει βάσεις.Για την καρτοκινητή , νομίζω πως ήρθε η ώρα να μπούνε .
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι στη Βόρεια ελλάδα και ειδικα επαρχία η Cyta έχει δημιουργήσει ένα όνομα όπως παλιά λέγαμε για τον ΟΤΕ.Κρατική-δημόσια επιχείρηση,αποκλείεται να φαληρίσει αποκλείεται να σε κρεμάσει .Μου έκανε εντύπωση ότι έχει πολλές συμπαθειες στην επαρχία ,Βέροια Κατερίνη Κοζάνη Κιλκις κλπ ενω Αθήνα Θεσσαλονίκη Πάτρα είτε την υποτιμούν είτε την αγνοουν.Πάντως όταν σε κωμοπόλεις των 5και 10 χιλιάδων κατοίκων στήνει καταστήματα πλήρη από προσωπικη και εμπόρευμα σημαίνει ότι έχει βάσεις.Για την καρτοκινητή , νομίζω πως ήρθε η ώρα να μπούνε .

 

Στο κιλκις,αυτο μου το ειπε τεχνικος απο cyta που ηρθε να μου φτιαξει τις πριζες η εισροη πελατων εχει ξεπερασει και τις πιο αισιοδοξες προβλεψεις τους,αυτά για την πολη μου,απο κει και περα εχει μια βαση οτι προερχεται απο την cyta κυπρου που ειναι σαν τον οτε στην Ελλαδα,δημοσια δε θα το λεγα,καμια σχεση με την δημοσιο-υπαλληλιστικη νοοτροπια που επικρατουσε χρονια στον οτε,πριν ακομη δοθει στους γερμανους....το θεμα ειναι το ποσο θα μπορεσει να κρατηθει ανεξαρτητη γιατι ετσι οπως παει παιζει και να πουληθει σε καμια vodafone,ειναι καλη εταιρια σε γενικες γραμμες, μονο λιγο το λογιστηριο της τελευταια τα χει παιξει αλλα πιστευω οτι θα βελτιωθει κι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

η CYTA οταν βγαλει καρτοκινητο θα κανει παταγο,οσοι δεν εχουν καλη καλυψη με wind και Q θα πανε σε cyta που ειναι με vodafone

 

Αυτος που θα αγανακτησει απο το σημα της γουιντ θα φυγει η κοσμοτε η βονταφον

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που θα αγανακτησει απο το σημα της γουιντ θα φυγει η κοσμοτε η βονταφον

 

το ιδιο ειναι cyta η vodafone ιδιο δικτυο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

η CYTA οταν βγαλει καρτοκινητο θα κανει παταγο,οσοι δεν εχουν καλη καλυψη με wind και Q θα πανε σε cyta που ειναι με vodafone

 

Για να κάνει πάταγο στην κάρτα, πρέπει να βγάλει καλύτερες προσφορές από την WIND (F2G, Q) που ως τώρα καμία δεν την κοντράρει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πείστηκε από εξωτερικό συνεργάτη της cyta να μεταφέρει με φορητότητα αριθμού το καρτοκινητό του στο συμβόλαιο cyta με 9€ πάγιο.

 

Παρέλαβε την κάρτα sim και το συμβόλαιο και τα υπέγραψε. Μετάνιωσε όμως για την επιλογή του όταν του εξήγησα τις παροχές που θα έχει με 9€ (στην ουσία 10.80€ με τους φόρους) κάθε μήνα.

 

Κάλεσε πριν λίγη ώρα στο 13877 από το σταθερό του cyta προκειμένου να διακόψει την διαδικασία της φορητότητας αλλά δεν πρόλαβε για 30'.:!:

 

Του είπαν ότι δεν έχει δικαίωμα να υπαναχωρήσει από το συμβόλαιο, αλλιώς θα χρεωθεί 85€.:X

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διακόψει άμεσα αζημίως? Π.χ. ισχύει το διάστημα 14 ημερών αφού τον προσέγγισαν τηλεφωνικά? Δεν έχει ακόμα χρησιμοποιήσει την κάρτα sim της cyta.

Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα υπαναχώρησης ασκείται εντός 14 ημερών για όλες τις συμβάσεις που έχουν συναφθεί από απόσταση

Δεν ξέρω όμως πως ακριβώς ασκείται.

Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα υπαναχώρησης ασκείται εντός 14 ημερών για όλες τις συμβάσεις που έχουν συναφθεί από απόσταση

Δεν ξέρω όμως πως ακριβώς ασκείται.

 

Σ' ευχαριστώ Βασίλειε για την απάντηση!:)

 

Μήπως θα μπορούσε σε κατάστημα cyta να γίνει αίτηση υπαναχώρησης?

Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα υπαναχώρησης ασκείται εντός 14 ημερών για όλες τις συμβάσεις που έχουν συναφθεί από απόσταση

Δεν ξέρω όμως πως ακριβώς ασκείται.

 

Νομίζω οτι από την στιγμή που ενεργοποιήθηκε χάνει αυτό το δικαίωμα. Αν δεν είχε ενεργοποιηθεί τότε μπορούσε να ακυρώσει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι από την στιγμή που ενεργοποιήθηκε χάνει αυτό το δικαίωμα. Αν δεν είχε ενεργοποιηθεί τότε μπορούσε να ακυρώσει.

 

Μπορεί να καταγγείλει την σύμβαση λόγω εξαπάτησης?

Αυτός που τον έπεισε του είπε ότι η τελική τιμή είναι 9€/μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να καταγγείλει την σύμβαση λόγω εξαπάτησης?

Αυτός που τον έπεισε του είπε ότι η τελική τιμή είναι 9€/μήνα...

 

Να μιλήσει με το τμήμα παραπόνων για να γίνει έλεγχος αν ισχύει αυτό που λες. Αν τον εξαπάτησαν να ζητήσει εξαίρεση των τελών.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Να μιλήσει με το τμήμα παραπόνων για να γίνει έλεγχος αν ισχύει αυτό που λες. Αν τον εξαπάτησαν να ζητήσει εξαίρεση των τελών.

 

Καλή ιδέα, σ' ευχαριστώ!;)

 

Αλλιώς θα πρέπει να περιμένει την 1η μονομερή μεταβολή των όρων του συμβολαίου ώστε να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο παιδιά για να μην παραπληροφορουμε χώρις πρόθεση αλλά έστω από άγνοια, πηγαίντε στο 20

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Number/#20new

 

Με λίγα λόγια από τη στιγμή που παρέλαβε κάποιος κάρτα sim υπαναχώρηση τέλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση δεν έχει η ακύρωση , με την αίτηση υπαναχώρησης σε σύμβαση από απόσταση.

Παραπληροφορεί , όποιος τα μπερδεύει.

Αλλά αυτό που ήθελα να ρωτήσω : Για ποιό λόγο σου ζητάνε 87 ευρώ ; Πήρες επιδότηση ή έκπτωση σε κάτι ;

Το δικαίωμα φορητότητας έτσι και αλλιώς υπάρχει. Δεν μπορούν να αρνηθουν την νέα φορητότητα επειδή δεν πλήρωσες ;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης, η υπαναχώρηση δεν είναι ακύρωση μιας αίτησης; Νομίζω ότι κρυβόμαστε πίσω από τις λέξεις. Όποιος θέλει ας επικοινωνήσει με την εεττ να ξεκαθαρίσει το θέμα, αν θέλει να το ψάξει. Τώρα για τα 85 ευρω ναι δεν είναι δίκαιο αλλά το έχουμε υπογράψει. Η κάθε εταιρία χρησιμοποιεί κάποια είδους ποινή για να σε δέσει στο δίκτυο της και να σε αποτρέψει να φύγεις. Η ουσία είναι ότι στην κινητή γίνονται όλα πολύ γρήγορα πλέον και δεν προλαβαίνει καποιος να ακυρώσει και έχει πάει σε άλλο πάροχο και τον χρεώνουν και τέλη προώρης αποσύνδεσης από πάνω :mad:
Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...