Jump to content

Κινητή τηλεφωνία της CYTA


vastegial_74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με 9€ δινει 100 λεπτα προς ολους οταν με Q παιρνεις τα ιδια λεπτα με 3€ και ειναι ανα δευτερολεπτο βημα χρεωσης,φθηνη δεν ειναι εκτος εαν βαριεσαι να πας στο περιπτερο της γειτονιας σου να βαλεις μια καρτα..:rolleyes: Edited by odim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με 9€ δινει 100 λεπτα προς ολους οταν με Q παιρνεις τα ιδια λεπτα με 3€ και ειναι ανα δευτερολεπτο βημα χρεωσης,φθηνη δεν ειναι εκτος εαν βαριεσαι να πας στο περιπτερο της γειτονιας σου να βαλεις μια καρτα..:rolleyes:

Και τσάμπα να μου τη δώσεις, με 1 ευρώ 1000 λεπτά προς όλους, αν δεν έχω (που δεν έχω) σήμα στο σπίτι μου τι να την κάνω? Να βγαίνω βόλτα μέχρι το περίπτερο όπου εκτός από το να αγοράζω κάρτες σαν 16χρονο, να στέκομαι μπάστακας και να περνώ τηλέφωνα? Όχι ευχαριστώ. Προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να έχω και σήμα. Δε χάθηκε κόσμος να δίνω 10 ευρώ παραπάνω το μήνα. Το ποσό είναι ευτελές για να το κουβεντιάζουμε.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Και τσάμπα να μου τη δώσεις, με 1 ευρώ 1000 λεπτά προς όλους, αν δεν έχω (που δεν έχω) σήμα στο σπίτι μου τι να την κάνω? Να βγαίνω βόλτα μέχρι το περίπτερο όπου εκτός από το να αγοράζω κάρτες σαν 16χρονο, να στέκομαι μπάστακας και να περνώ τηλέφωνα? Όχι ευχαριστώ. Προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να έχω και σήμα. Δε χάθηκε κόσμος να δίνω 10 ευρώ παραπάνω το μήνα. Το ποσό είναι ευτελές για να το κουβεντιάζουμε.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Αν το "θέμα" είναι το σήμα,

μιας και Cyta είναι virtual πάνω στη Voda

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/

Ίδιο "σήμα"....σχεδόν...αν και no 4G (ΟΚ όποιο δεν τον ενδιαφέρει, το σχεδόν λέω!) για Cyta και κάποια "άλλα".

 

Αν το "θέμα" είναι "Πού να τρέχω τώρα για κάρτες, να προσέχω μην τελειώσει το πακέτο;;" κλπ

Κατανοητό και έχει γίνει αποδεκτό παραπάνω, με όλες τις "ερμηνείες" του...:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΡοσωπικα πιστεύω ότι το θέμα σήμα είναι ληγμένο.Όλες οι εταιρείες έχουν αξιόπιστο σήμα.Προσωπικά έχω τουλάχιστον 1000 λεπτα προς όλους τα τελευταία 5 χρόνια και μιλώντας συνεχώς με όλους και από όλους το τελευταίο που με απασχόλησε ποτέ ήταν το σήμα.Υπ όψιν ότι εδω που δεν υπάρχει μεγάλη πολη πιο κοντά απ τα 50 χιλιόμετρα!!!!

όσο για το οικονομικό θέμα ,εννοείτε ότι και τα 10 ευρω είναι πολύ πολύ μεγάλη υπόθεση.Γιατρός είσαι αλλά κυνηγάς ακόμα και το ευρώ.Ζούμε σε εποχές που δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ασχολείτα ακόμη με το σήμα, έχει χάσει πολλά επεισόδια... Ενημερωτικά, η Κιού εχει 4g, ενώ η cyta δεν της δίνει η βοντα.

Όσο αφορά τα χρήματα, όποιος δίνει λιγότερα λεφτά για τις ίδιες υπηρεσίες, είναι πιο μάγκας, απλά πράγματα. Όλα τα άλλα του στυλ '16χρονο' και 'να ξυσω καρτα' είναι, εκτός απο ξεπερασμένα, έλλειψη πραγματικότητας. Η νοοτροπία του στυλ 'συμβόλαιο=ενήλικας', ή 'συμβόλαιο=επαγγελματίας', είναι εποχής νεοπλουτου ελληναρα, με μηδεν καταναλωτική νοημοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ασχολείτα ακόμη με το σήμα, έχει χάσει πολλά επεισόδια... Ενημερωτικά, η Κιού εχει 4g, ενώ η cyta δεν της δίνει η βοντα.

Όσο αφορά τα χρήματα, όποιος δίνει λιγότερα λεφτά για τις ίδιες υπηρεσίες, είναι πιο μάγκας, απλά πράγματα. Όλα τα άλλα του στυλ '16χρονο' και 'να ξυσω καρτα' είναι, εκτός απο ξεπερασμένα, έλλειψη πραγματικότητας. Η νοοτροπία του στυλ 'συμβόλαιο=ενήλικας', ή 'συμβόλαιο=επαγγελματίας', είναι εποχής νεοπλουτου ελληναρα, με μηδεν καταναλωτική νοημοσύνη.

Ναι βρίσε μας κι όλας από πάνω που επιλέγουμε συμβόλαιο....

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

ΠΡοσωπικα πιστεύω ότι το θέμα σήμα είναι ληγμένο.Όλες οι εταιρείες έχουν αξιόπιστο σήμα.Προσωπικά έχω τουλάχιστον 1000 λεπτα προς όλους τα τελευταία 5 χρόνια και μιλώντας συνεχώς με όλους και από όλους το τελευταίο που με απασχόλησε ποτέ ήταν το σήμα.Υπ όψιν ότι εδω που δεν υπάρχει μεγάλη πολη πιο κοντά απ τα 50 χιλιόμετρα!!!!

όσο για το οικονομικό θέμα ,εννοείτε ότι και τα 10 ευρω είναι πολύ πολύ μεγάλη υπόθεση.Γιατρός είσαι αλλά κυνηγάς ακόμα και το ευρώ.Ζούμε σε εποχές που δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.

 

Για ομιλία αρκεί και το 2G και αυτό το καλύπτουν σε όλα {σχεδόν απόλυτα} τα μέρη όλες οι εταιρείες.

Σε σχέση με τα data, όπου υπάρχει ακόμα και Edge δεν 'κατεβαίνει" σχεδόν τίποτα. Σίγουρα δεν είναι αυτή η απαίτηση πολλών συμπολιτών μας, οπότε είναι ικανοποιημένοι και μόνο με δυνατότητα φωνής. Εεεε κι αν πέφτει η κλήση απλά ξανακαλείς.

 

Για τα λεφτά, 1 θα πω: "Λεφτά υπάρχουν"._

Όπως και "τρόποι" να τα αποκτήσεις (ο νοών νοείτω), ακόμα και εν έτει 2016. Γιατί να νοιαστεί ο "έχων" για 50€ παραπάνω το μήνα για υπηρεσίες κινητής; Ούτε το 1/100 μπορεί να μην είναι του "μισθού" του! Και ούε σε θεωρεί "έξυπνο" που έχεις τα ίδια (ίσως και καλύτερα) με το 1/5 αυτών που δίνει αυτός. Δε θα αναλύσω περισσότερο τη νοοτροπία του Έλληνα.

Είναι σαφής η θέση που παίρνω, και ο χαρακτηρισμός από όσους πληρώνουν 1500΄ με 65€ ως "τσιγγούνης" είναι απολύτως δικαιολογημένη {από τη θέση του} ααα και από τη "σχέση" μεταξύ των Ελλήνων (πολύ περισσότερο σε συζητήσεις μέσω φόρουμ).

 

Ένα μόνο: Γιατί νομίζετε ότι δεν πέφτουν οι τιμές, αλλά αυξάνουν, εν μέσω κρίσης; Η απάντηση μου είναι: "Λεφτά υπάρχουν"._

Και μόνο αν αλλάξει αυτό {ακόμα και στάση πληρωμών} μπορεί να αλλάξει το παραπάνω υπογραμμισμένο.

Και βέβαια, να αλλάξει και η νοοτροπία του Έλληνα. ΟΚ: Ξέρω/ξέρω: Χώστε τα πάλι κάποιοι!

 

 

 

Όποιος ασχολείτα ακόμη με το σήμα, έχει χάσει πολλά επεισόδια... Ενημερωτικά, η Κιού εχει 4g, ενώ η cyta δεν της δίνει η βοντα.

Όσο αφορά τα χρήματα, όποιος δίνει λιγότερα λεφτά για τις ίδιες υπηρεσίες, είναι πιο μάγκας, απλά πράγματα. Όλα τα άλλα του στυλ '16χρονο' και 'να ξυσω καρτα' είναι, εκτός απο ξεπερασμένα, έλλειψη πραγματικότητας. Η νοοτροπία του στυλ 'συμβόλαιο=ενήλικας', ή 'συμβόλαιο=επαγγελματίας', είναι εποχής νεοπλουτου ελληναρα, με μηδεν καταναλωτική νοημοσύνη.

 

Όχι:

Μπορεί να σου φαίνεται "μάγκας" όποιος δίνει λιγότερα € για τα ίδια...Δεν είναι, όμως.

Απλά: Εϊναι μονόδρομος στην κατάσταση που μας έχουν φέρει. Και παρεπόμενες και οι διαφορετικές απόψεις: "Σιγά μην ξύνω κάρτα και προσέχω τα ΜΒ μου μπας και ξεπεράσω και με χρεώσει" (πχ η Cote με 1,0332€/1ΜΒ!! :blink: )

Είναι μονόδρομος για το νεοΈλληνα να "φυλάγεται από παντου"..

Κι αν "δε φυλάγεται" ή "τα'χει, γιατί να φυλαχτεί κανα 100€υρο δεν τρέχει και τίποτα!", είτε δικαιολογεί με τους τρόπους που αναφέρθηκαν, ως μηχανισμό "άμυνας".

 

Ενώ θα έπρεπε τα συμβόλαια να έχουν χαμηλότερες τιμές από τα καρτοκινητά , στη χώρα μας συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο.

Γιατί; Το δικαιολόγησα.

Κι αν κάποιοι λένε: "Ας πληρώνουν σε συμβόλαια, ας μην κοιτάνε τα υπόλοιπά τους, ας τα χάνουν τα €" για να έχουμε οι υπόλοιποι που....."προσέχουμε",

εεεεε, αυτό είναι στρέβλωση--->Ελληνική στρέβλωση.

 

Μια είναι η αιτία κατά τη γνώμη μου: "Λεφτά υπάρχουν"

Και μόνο αν αλλάξει αυτό (πχ με στάση πληρωμών) μπορεί να αλλάξουν τα παραπάνω ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ.

 

ΟΚ: Ξέρω: Σιγά μην ήταν τα κινητά το μόνο πρόβλημά μας, υπάρχουν άλλα πιο σημαντικά>

Ναι.

Αλλά η κατάσταση (όπως την προανέφερα) δείχνει φανερά "Τις πταίει".....: Εμείς. Όχι οι εταιρείες. Αυτές προσαρμόζονται σε μας [Και την "ποιότητα" κάθε target group] προκειμένου να εξυπηρετούν το σκοπό ύπαρξής τους: Τα κέρδη.

 

Την επόμενη φορά Ας προσπαθήσει κάποιος να πει: "εεεε και δε με νοιάζει, τηλέφωνο να'χω απλά να μιλώ"

Απάντηση: Και μόνο που θα μπει στον "κύκλο των κινητών υπηρεσιών" (όπως έχει διαμορφωθεί στη χώρα μας) χωρίς να γνωρίζει τους "κανόνες"

ΑΠΛΑ: ΕΧΑΣΕ....ΤΟΝ ΦΑΓΑΝ ΛΑΧΑΝΟ...1,0332€/1ΜΒ η Cote , θυμίζω...Και δεν τα επιστρέφει όπως η Wind, εεεε;

 

"ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ"._

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ήθελες να αναλύσεις περισσότερο. Σκέψου και να ήθελες.
Link to comment
Share on other sites

Και δεν ήθελες να αναλύσεις περισσότερο. Σκέψου και να ήθελες.

 

Τότε θα έκανα PhD με θέμα: "Οι υπηρεσίες κινητής στην Ελλάδα ως δείγμα της σαθρής νοοτροπίας του Έλληνα,

ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΕΠΟΜΕΝΑ ΤΗΣ:

Πιθανές "εξελίξεις" λύσης....."

 

Αααα , θα έπαιρνα και φοιτητικό CU, έτσι!!!!!

Χα χα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αφου δε βγαζουν καρτοκινητη αυτοι χανουν πελατες,το 90% των συνδρομητων κινητης χρησιμοποιει καρτοκινητη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έστειλε το υφιστάμενο ΔΣ επιστολή στον ΥΠΟΙΚ, αλλά η θητεία του λήγει τον Ιούνιο και θα διοριστεί άλλο. Οπότε υπομονή.

Σημειώνεται παράλληλα, ότι το ΔΣ της Cyta όπως και των άλλων ημικρατικών οργανισμών ολοκληρώνει τη θητεία τον ερχόμενο Ιούνιο.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έστειλε το υφιστάμενο ΔΣ επιστολή στον ΥΠΟΙΚ, αλλά η θητεία του λήγει τον Ιούνιο και θα διοριστεί άλλο. Οπότε υπομονή.

 

Εκτός εάν κλείσει συμφωνία με την Wind.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν κλείσει συμφωνία με την Wind.

 

Αν αληθεύει ότι η Wind έχει μεγάλο μερίδιο της πίτας στη Νότια Ελλάδα στη σταθερή τηλεφωνία

και η Cyta στη Βόρεια Ελλάδα (στη σταθερή τηλεφωνία),

 

Θα μιλάμε σε κάποια χρόνια για τη Wind ως "μονοπώλιο προσφορών" σε όλη την Ελλάδα.

 

Γνωρίζουμε στοιχεία για τις πρώτες 2 σειρές που έγραψα, στο μερίδιο της πίτας σταθερής τηλεφωνίας, αν αληθεύουν;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από χτεσινό φύλλο εφημερίδας (21/5/2016):

%5Bimg%5Dhttp%3A//i66.tinypic.com/es94cn.jpg[/img]

 

Γνωρίζεται τί αφορά;

 

Για τις φήμες ότι πουλήθηκε. Σε ανακοίνωση την cyta Κύπρου αναφέρουν ότι δεν υπάρχει καμία διαδικασία πώλησης σε εξέλιξη. Η εταιρία παραμένει ως έχει. Θυγατρική της cyta Κύπρου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για τις φήμες ότι πουλήθηκε. Σε ανακοίνωση την cyta Κύπρου αναφέρουν ότι δεν υπάρχει καμία διαδικασία πώλησης σε εξέλιξη. Η εταιρία παραμένει ως έχει. Θυγατρική της cyta Κύπρου.

 

Και τις λένε στο τηλέφωνο οι πωλητές άλλων εταιρειών για να τους πάρουν πελάτες;

Ποιών εταιρειών;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα εφαρμογή για πλήρη έλεγχο κινητής η όποια θα είναι συμβατή και με τα καρτοκινητά που θα βγουν σε λίγο! Είναι μόνο για android και σε λίγες μέρες θα βγει και για IOS. Το καλό είναι που ρώτησα ότι σε δεύτερη φάση θα βγει και για Windows mobile. Θα πιάσουν όλα τα λειτουργικά συστήματα όπως μου είπαν επί λέξη. Αν έχει κάποιος cyta και android να μας πει εντυπώσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα εφαρμογή για πλήρη έλεγχο κινητής η όποια θα είναι συμβατή και με τα καρτοκινητά που θα βγουν σε λίγο! Είναι μόνο για android και σε λίγες μέρες θα βγει και για IOS. Το καλό είναι που ρώτησα ότι σε δεύτερη φάση θα βγει και για Windows mobile. Θα πιάσουν όλα τα λειτουργικά συστήματα όπως μου είπαν επί λέξη. Αν έχει κάποιος cyta και android να μας πει εντυπώσεις.

Μια χαρά εφαρμογή. Απλή και γρήγορη στην ενημέρωση.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/0e25d8c26e6221cb81624e975424db2b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εφαρμογή. Απλή και γρήγορη στην ενημέρωση.

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/0e25d8c26e6221cb81624e975424db2b.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Δείχνει το υπόλοιπο με μια μέρα καθυστέρηση; Δεν είναι real time; 24/5 λέει τελευταία ανανέωση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...