Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ δουλεύω πολλά τηλέφωνα και στα χέρια είναι και ένα turbo x 320g που μόνο για τηλέφωνο δεν κολλάει.

Τη αναβάθμιση θα πάρουν,τη εφαρμογές έχουν πάνω,και πολλά άλλα.

Το μεγάλο θέμα όμως είναι ότι αφού είναι τόσο καλύτερα γιατί ακόμα κάθεστε σε wp;

Εντάξει ωραίο λειτουργικό αλλά αφού δεν μου κάνει αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μισο..κοιτα με μια απλη αναζητηση τι βρηκα..

https://www.skroutz.gr/s/8617989/HomTom-HT3-8GB.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/9329087/Cubot-Rainbow-16GB.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/9274888/Doogee-X5-Max-8GB.html#reviews

Σε ολα καλυτερα..σε ολους τους τομεις..

Και αν σκεφτεις οτι με 5 παραπανω πας σε κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/7697920/Doogee-Galicia-X5-Pro-16GB.html#reviews

με 2ram κλπ..αστα να πανε..εχω δουλεψει μερικα απο αυτα και ειδικα το τελευταιο ειναι ποιο σπιρτοζικο και απο moto g3 ενος φιλου..απιστευτα πραγματα..

 

Μου αρέσει η σιγουριά που εκφέρεις την άποψη "καλύτερα σε όλους τους τομείς" όταν στην μια πχ συσκευή που προτείνεις οι 4 από τις 12 αξιολογήσεις λένε για ελλατωματικό touch και με 8 gb εσωτερικό χώρο σε λολιποπ θα έχει συνέχεια μυνήματα insufficient space. Έχεις δουλέψει λολιποπ με 8 gb εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο? Εγώ σου λέω ότι και οι "ικανοποιημένοι χρήστες" στο 3μηνο πάνω θα έχουν πάει να αγοράσουν άλλη συσκευή ενώ το λούμια παίζει να τους βγάλει και ενάμιση χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η σιγουριά που εκφέρεις την άποψη "καλύτερα σε όλους τους τομείς" όταν στην μια πχ συσκευή που προτείνεις οι 4 από τις 12 αξιολογήσεις λένε για ελλατωματικό touch και με 8 gb εσωτερικό χώρο σε λολιποπ θα έχει συνέχεια μυνήματα insufficient space. Έχεις δουλέψει λολιποπ με 8 gb εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο? Εγώ σου λέω ότι και οι "ικανοποιημένοι χρήστες" στο 3μηνο πάνω θα έχουν πάει να αγοράσουν άλλη συσκευή ενώ το λούμια παίζει να τους βγάλει και ενάμιση χρόνο.

 

Στο σκρουτζ υπάρχουν πολλά σχόλια του στυλ

 

" το 'χω μια εβδομάδα δεν έχει κολλήσει ποτε είναι απίστευτο"

 

Μετα το τρίμηνο πρέπει να έχει σχόλια κανονικά

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ υπάρχουν πολλά σχόλια του στυλ

 

 

 

" το 'χω μια εβδομάδα δεν έχει κολλήσει ποτε είναι απίστευτο"

 

 

 

Μετα το τρίμηνο πρέπει να έχει σχόλια κανονικά

 

Γιατί είσαι προκατειλημμένος; Και ποια είναι τα κανονικά σχόλια;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η σιγουριά που εκφέρεις την άποψη "καλύτερα σε όλους τους τομείς" όταν στην μια πχ συσκευή που προτείνεις οι 4 από τις 12 αξιολογήσεις λένε για ελλατωματικό touch και με 8 gb εσωτερικό χώρο σε λολιποπ θα έχει συνέχεια μυνήματα insufficient space. Έχεις δουλέψει λολιποπ με 8 gb εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο? Εγώ σου λέω ότι και οι "ικανοποιημένοι χρήστες" στο 3μηνο πάνω θα έχουν πάει να αγοράσουν άλλη συσκευή ενώ το λούμια παίζει να τους βγάλει και ενάμιση χρόνο.

 

Γιατι το 535 δεν ειχε αθλιο touch ε? Γιατι το 550 δεν εχει 8 gb χωρο που μενουν πλεον ελευθερα μονο τα 2,5? Γιατι το 550 δεν κολλαει σε εφαρμογες ε? Γιατι τα 950- xl δεν εχουν αθλιες κριτικες?Ειδικα το πρωτο διαστημα?Τι σημαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε σε όλα αυτά και το leagoo Μ5 με 85 .......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το 535 δεν ειχε αθλιο touch ε? Γιατι το 550 δεν εχει 8 gb χωρο που μενουν πλεον ελευθερα μονο τα 2,5? Γιατι το 550 δεν κολλαει σε εφαρμογες ε? Γιατι τα 950- xl δεν εχουν αθλιες κριτικες?Ειδικα το πρωτο διαστημα?Τι σημαινει αυτο?

 

Με λίγα λόγια δεν ξέρεις ούτε την ποιότητα της συσκευής που προτείνεις ούτε έχεις δουλέψει εκτενώς λολιποπ με 8gb αποθηκευτικό χώρο - 1 gb ram. Απλά έκοψες με το μάτι ότι είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια δεν ξέρεις ούτε την ποιότητα της συσκευής που προτείνεις ούτε έχεις δουλέψει εκτενώς λολιποπ με 8gb αποθηκευτικό χώρο - 1 gb ram. Απλά έκοψες με το μάτι ότι είναι καλύτερο σε όλους τους τομείς.

 

Οταν απαντησεις σε οτι σε ρωτησα θα σου απαντησω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Το 535 που αναφερθηκε ποιο πανω το εχω .

Παρουσιασε πρόβλημα με την οθονη τους πρωτους δυο μηνες από την αγορα.

Επισκευαστηκε και από τοτε δουλευει αψογα εναμιση χρονο.

Αν παρουσιασει πρόβλημα καποιο από τα αλλα τηλ που αναφερετε και επισκευαστεί γραψτε μου

Για να μην ξεχνιομαστε. το 535 παρουσιαστηκε δεκεμβριο του 14. εχει παρει ολες τις αναβαθμίσεις και συνεχιζει.

Αυτά που προτείνετε δεν ξερω ποσες αναβαθμίσεις θα παρουν .

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δουλεύω πολλά τηλέφωνα και στα χέρια είναι και ένα turbo x 320g που μόνο για τηλέφωνο δεν κολλάει.

Τη αναβάθμιση θα πάρουν,τη εφαρμογές έχουν πάνω,και πολλά άλλα.

Το μεγάλο θέμα όμως είναι ότι αφού είναι τόσο καλύτερα γιατί ακόμα κάθεστε σε wp;

Εντάξει ωραίο λειτουργικό αλλά αφού δεν μου κάνει αλλάζω.

Ξαναβάζω την απάντηση μου που δεν είδα σχόλιο και ακόμα σε όσους γράφουν είπαμε μέχρι 80€ ούτε σεντς παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δουλεύω πολλά τηλέφωνα και στα χέρια είναι και ένα turbo x 320g που μόνο για τηλέφωνο δεν κολλάει.

Τη αναβάθμιση θα πάρουν,τη εφαρμογές έχουν πάνω,και πολλά άλλα.

Το μεγάλο θέμα όμως είναι ότι αφού είναι τόσο καλύτερα γιατί ακόμα κάθεστε σε wp;

Εντάξει ωραίο λειτουργικό αλλά αφού δεν μου κάνει αλλάζω.

Ξαναβάζω την απάντηση μου που δεν είδα σχόλιο και ακόμα σε όσους γράφουν είπαμε μέχρι 80€ ούτε σεντς παραπάνω.

 

Ε μα τι να σου απαντησω? Κοτσαρεις σαν παραδειγμα ενα κινητο των 40 ευρω με διπυρηνο και 512 mb ram και 4gb εσωτερικο χωρο..τι απαντηση περιμενεις ας πουμε??

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω πρόβλημα με το τούρμπο χ,ίσα ίσα την κάνει την δουλεία του για τα παρακάτω απάντησε παρακαλώ.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω πρόβλημα με το τούρμπο χ,ίσα ίσα την κάνει την δουλεία του για τα παρακάτω απάντησε παρακαλώ.

 

Τι να το κανουν το Update παραπανω? ΜΕ 5.1 και πανω ηδη αυτη η εκδοση ειναι χρονια μπροστα απο την αντιστοιχη beta των 10ιων που εχουμε εμεις. Το γιατι δεν περνω κατι αλλο εχει ξανααπαντηθει απο αλλους..ρε παιδια κουμαντο στην τσεπη μας θα κανετε? Οταν πηρα περσι τον Απριλιο το 640 τα 8,1 με καλυπταν γιατι αυτα τα 10 πραγματα που ειχα λειτουργουσαν ΜΠΑΛΑ..με τα 10αρια περιμενα κατι καλυτερο και τελικα εχω bug σε βασικες εφαρμογες και lag..θες και αλλα?

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το παρόν θέμα δεν προσφέρεται για συγκρίσεις συσκευών. Παρακαλώ περιορίστε την συζήτηση σε ό,τι αφορά την συσκευή του τίτλου. ;)
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το 550 το παίρνεις 80€,πείτε μου ανώτερο android σε αυτά τα χρήματα αγορά από Ελλάδα που εκτός από εφαρμογές είναι ανώτερο,φυσικά και τη εφαρμογές θα μπορέσεις να έχεις με ένα android μέχρι 80€ ούτε σεντς παραπάνω.

 

Αυτό! Μια χαρα είναι το 550 και παει σφαίρα με τα 10αρια καθώτι μαμίσια. Μπαταρία μονο για τηέφωνο μέχρι τρεις μέρες ανάλογα το πόσο μιλάει. Αν βάλεις και λίγο ιντερνετ το πολύ μιάμιση μέρα.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα βοήθεια στο εξής: Θέλω να αποθηκεύσω ένα έγγραφο του word από το pc μου στο κινητό αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση εδώ. Επιλέξτε μία άλλη θέση". Το ίδιο μήνυμα εμφανίζεται είτε προσπαθήσω να αποθηκεύσω στο τηλέφωνο είτε στην SD card. Και κάτι ακόμα. Θέλω να αποθηκεύσω φώτο από το net στο κινητό αλλά το κινητό μου δεν εμφανίζεται ως επιλογή αποθήκευσης. Τί συμβαίνει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπορέσει να με βοηθήσει. Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να δω ποια έκδοση wp10 έχω; ήρθε μία αναβάθμιση σήμερα και ξέχασα να την ψάξω.

 

Ρυθμίσεις ,σύστημα και κάτω κάτω πληροφορίες.

Η τελευταία αναβάθμιση που ήρθε από χθες τελειώνει σε .321

Υ.γ.στις πληροφορίες πατάς περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Για την γραμματοσειρά που προαναφέρθηκε πριν κάνα δυο σελίδες, μπορώ να πω ότι μεγαλώνει ΠΑΡΑ πολύ και είναι ότι πρέπει για πρεσβύωπες (εγώ στα 19 μου τα έχω τέρμα μικρά). Για γονείς και γιαγιάδες είναι ταμάμ, εμένα μου βγαίνουν τα μάτια για να κάνω μία ρύθμιση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα βοήθεια στο εξής: Θέλω να αποθηκεύσω ένα έγγραφο του word από το pc μου στο κινητό αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση εδώ. Επιλέξτε μία άλλη θέση". Το ίδιο μήνυμα εμφανίζεται είτε προσπαθήσω να αποθηκεύσω στο τηλέφωνο είτε στην SD card. Και κάτι ακόμα. Θέλω να αποθηκεύσω φώτο από το net στο κινητό αλλά το κινητό μου δεν εμφανίζεται ως επιλογή αποθήκευσης. Τί συμβαίνει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπορέσει να με βοηθήσει.

 

Το πρόβλημα λύθηκε ως εξής: Αποθηκεύω πρώτα το έγγραφο του word ή μία φωτογραφία στο pc μου και ύστερα κάνω copy paste στο κινητό μου (δεν μπορώ δηλαδή να αποθηκεύσω απευθείας στο κινητό μου!). Υπάρχει όμως άλλο πρόβλημα τώρα: όταν πάω να ανοίξω το word μου εμφανίζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου. Δεν είναι δυνατή η επικοινωνία με την ηλεκτρονική υπηρεσία για την μετατροπή του αρχείου σε υποστηριζόμενη μορφή. Ελέγξτε τη σύνδεσή σας στο internet και δοκιμάστε ξανά". Όταν συνδεθώ στο ίντερνετ και το ανοίξω μία φορά μπορώ να το ανοίγω όσες φορές θέλω μετά off-line. Γνωρίζετε κάποιον άλλο πιο εύχρηστο τρόπο; Επίσης γνωρίζετε αν είναι εύκολη η εφαρμογή μεταφοράς δεδομένων και που την βρίσκω; Εσείς πώς αποθηκεύετε δεδομένα από το pc στο κινητό σας;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γνωρίζετε αν είναι εύκολη η εφαρμογή μεταφοράς δεδομένων και που την βρίσκω; Εσείς πώς αποθηκεύετε δεδομένα από το pc στο κινητό σας;

 

Onedrive "χωρίς περιττά λόγια τα έχεις όλα όπου θες και δεν τα χάνεις ποτέ "

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 6 μηνες το 550 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.

Αλλα τωρα που εχει πεσει η τιμη του 650 σκεφτομαι να το κανω ανταλλαγη και να πληρωσω τη διαφορα για το 650.

Το ερωτημα ειναι αξιζει να κανω αυτην την αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

Onedrive "χωρίς περιττά λόγια τα έχεις όλα όπου θες και δεν τα χάνεις ποτέ "

 

Φίλε Sniaf ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Όντως το One Drive είναι πολύ καλό. Χρειάζεται όμως έστω και για λίγο σύνδεση στο ίντερνετ. Στο παλιό μου κινητό έκανα το εξής: Δημιουργία εγγράφου του Word στο pc μου, επεξεργασία και στην αποθήκευση ως επέλεγα μια οποιαδήποτε θέση στο κινητό μου. Μπορούσα στη συνέχεια να το ανοίξω και να το διαβάσω off-line. Γνωρίζει κάποιος μπορώ να κάνω μία τόσο απλή ενέργεια Off-line; Μήπως κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Sniaf ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Όντως το One Drive είναι πολύ καλό. Χρειάζεται όμως έστω και για λίγο σύνδεση στο ίντερνετ. Στο παλιό μου κινητό έκανα το εξής: Δημιουργία εγγράφου του Word στο pc μου, επεξεργασία και στην αποθήκευση ως επέλεγα μια οποιαδήποτε θέση στο κινητό μου. Μπορούσα στη συνέχεια να το ανοίξω και να το διαβάσω off-line. Γνωρίζει κάποιος μπορώ να κάνω μία τόσο απλή ενέργεια Off-line; Μήπως κάνω κάτι λάθος;

 

Για καινούργιο offline excel ή word ανοίγεις το πρόγραμμα, πατάς New και μετά πάνω πάνω έχει ένα μενού με βελάκι που επιλέγεις χώρο αποθήκευσης. Από default έχει το onedrive αλλά μπορείς να επιλέξεις την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου ή την sd κάρτα. Αν απλά θέλεις να μεταφέρεις ένα έτοιμο word ή excel από άλλη συσκευή το στέλνεις με κάποιο τρόπο πχ mail, Bluetooth κτλ. ή το συνδέεις με καλώδιο με το pc και το αποθηκεύεις στον φάκελο documents.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...