Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να χαιρετήσω την εδώ κοινότητα.

Έφυγα για android μάγκες, huawei p9 lite από ote κατάστημα στα 194 ευρώ.

 

Με νευριασαν στο τέλος τα παλιοwindows.

Ήθελα να κλειδώσουν σε 3g και αυτά με πετούσαν σε 2 g.

Google plus δεν μπορούσα να ποσταρω.

Εφαρμογές για να στησω δορυφορική δεν υπάρχουν σοβαρές.

Facebook app για γέλια πραγματικά.

Chromecast app για γέλια.

 

Σας φιλώ αδέρφια.

Συγνώμη που έφυγα για android, τα ξανά λέμε.

 

Βασικά του έχω δώσει μέχρι τέλος του μήνα. Περιμένω να δω αν το anniversary θα διορθώσει το πρόβλημα με το skype+4g... δηλαδή στο ταξίδι για Ελλάδα μου κόλησε το κινητό επειδή ζεστάθηκε υπερβολικά.:mad: Ετοιμος ήμουν να το πετάξω από το παράθυρο αλλά μετα θυμηθηκα ότι το hotspot δουλεύει μια χαρά και έκανα skype απο το tablet. Θα συμφωνισω σε όλα για τα apps. Κυριολεκτικά είναι :X οι πιο πολλες τουλάχιστον. Και εγώ βαρέθηκα να περιμένω πότε οι εταιρίες θα αποφασίσουν να βγάλουν κανονικές εκδοσεις για windows mobile. Εσύ P9 lite εγώ λέω να το χαρίσω στη μικρή και να πάρω πίσω το Galaxy S3 mini, τουλάχιστον δουλεύουν όλα τα apps :p

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όσοι κλαίγεστε για την anniversary ,πάρτε επιτέλους.γραφτητε insider,πάρτε. Την τελευταία αναβάθμιση και μετα ξεγραφτητε....anniversary και επίσημα...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε αναβάθμιση. Παρόλα αυτά γράφει Version:1511, OS Build: 10.0.10586.545 είναι αυτή η anniversary? γιατί δεν είδα και καμιά σημαντική διαφορά, εκτός του ότι ψήθηκε με το που ανοιξα το location, πράγμα που δε το έκανε πριν.

OK Διορθωτικό update το 545. χμ πόσο διορθωτικό άραγε.... δεν ζεστενοταν με το location το διορθωσαν και αυτό.. μια χαρά :P

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρε αναβάθμιση. Παρόλα αυτά γράφει Version:1511, OS Build: 10.0.10586.545 είναι αυτή η anniversary? γιατί δεν είδα και καμιά σημαντική διαφορά, εκτός του ότι ψήθηκε με το που ανοιξα το location, πράγμα που δε το έκανε πριν.

OK Διορθωτικό update το 545. χμ πόσο διορθωτικό άραγε.... δεν ζεστενοταν με το location το διορθωσαν και αυτό.. μια χαρά :P

 

Όχι, απλά βγήκε μία ακόμα ενημερωτική έκδοση της 10586 σειράς (βλ. 1511).

Για την άλλη 14393 (βλ. 1607) ή redstone, αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα την συμβουλή απο το forum του Lumia 650 και έκανα soft reset το κινητό. Έχω το location open με το Maps εδώ και 20' και η θερμοκρασία είναι normal όπως παλιά. :D
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια ώρα έχω την anniversary update 1607.Το ραδιόφωνο εξαφανίστηκε όπως ήταν αναμενόμενο αλλά δεν βρήκα την επιλογή για πανόραμα στην κάμερα. Μέχρι στιγμής φαίνεται γρήγορο. Πρέπει να κάνω μια δοκιμή το skype να δω αν συνεχίζει το πρόβλημα. :)

 

Ps:έκανα ένα soft reset μετά το update και δεν έχω δει υπερθέρμανση μέχρι στιγμής.

 

Edit: Έκανα δοκιμή skype με 3G/4G δε γίνεται τίποτα. Μετά απο 2-3 λεπτα κολαει το skype και στο κινητο τιγανιζεις ψάρια από τη ζέστη. Αφού σκεφτομαι μηπως το βάλω να ψηθεί να το πάω πίσω... κρίμα γιατί είναι native ms application και είναι η μοναδική που έχει μέχρι στιγμής το πρόβλημα υπερθέρμανσης.

Ούτε το maps με το location ανοιχτό δεν παρουσίασε πρόβλημα ισα που ψιλο ζεσταθηκε μετα απο 10' διαδρομή.

Edited by amazed
Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Παράλαβα σήμερα το lumia 550 αλλά μάλλον κάποια πατάτα έκανα στις ρυθμίσεις και δεν ακούγεται ήχος όταν λαμβάνω sms. Τί λέτε να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και βρες τις Ειδοποιήσεις... Μπες στα Μηνύματα και δες εκεί τις ρυθμίσεις...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν βλέπω κάτι να έχει

edit: εδώ λες να μπω; https://www.dropbox.com/s/zlfrb5mnsxfiya8/wp_ss_20160824_0004.png?dl=0

Edited by Dimaros
Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν βλέπω κάτι να έχει

edit: εδώ λες να μπω; https://www.dropbox.com/s/zlfrb5mnsxfiya8/wp_ss_20160824_0004.png?dl=0

 

έχεις απενεργοποιησει την εφαρμογη των μυνηματων απο το να τρέχει στο background...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

έχεις απενεργοποιησει την εφαρμογη των μυνηματων απο το να τρέχει στο background...

 

σωστός! το βρήκα μόλις. το έβαλα να εκτελείται πάντα. ρε τί κόλπα είναι τούτα με τα win10; :lol:

από lumia 900 έρχομαι φαντάσου. το έκανα, προς το παρόν δεν άκουσα ήχο, του ρίχνω ένα reboot και επανέρχομαι.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις μηνυμάτων δεν βλέπω κάτι να έχει

edit: εδώ λες να μπω; https://www.dropbox.com/s/zlfrb5mnsxfiya8/wp_ss_20160824_0004.png?dl=0

 

Όχι... Στις ρυθμίσεις της συσκευης... Εκεί θα βρεις μια κατηγορία που λέει ειδοποιήσεις... Δεν θυμάμαι σε ποια ακριβώς ενότητα είναι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Στις ρυθμίσεις της συσκευης... Εκεί θα βρεις μια κατηγορία που λέει ειδοποιήσεις... Δεν θυμάμαι σε ποια ακριβώς ενότητα είναι...

 

το έκανα φίλε μου. Είχα μπει πιο πριν στην μπαταρία και έβαλα όλα να μην εκτελούνται κλπ κλπ. Βλέπω πως η μπαταρία σηκώνει πολλά όμως οπότε έβαλα ορισμένα απαραίτητα να εκτελούνται. Να 'στε καλά παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα πως τα win10 τηλέφωνα φορτίζουν πλέον και σβηστά. Κάτι που δεν ισχύει φυσικά με το δικό μου lumia 550. Τελικά τί συμβαίνει; φορτίζουν απενεργοποιημένα ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα πως τα win10 τηλέφωνα φορτίζουν πλέον και σβηστά. Κάτι που δεν ισχύει φυσικά με το δικό μου lumia 550. Τελικά τί συμβαίνει; φορτίζουν απενεργοποιημένα ή όχι;

Όχι. Κανένα Lumia δεν φορτίζει σβηστό. Είτε με 8.1 είτε με 10!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κανένα Lumia δεν φορτίζει σβηστό. Είτε με 8.1 είτε με 10!

 

Φορτίζει όπως και πολλά άλλα με root και την εφαρμογη wptweaker(με πειραγμα της registry για την ακριβεια αλλα εφαρμογη το κανει ευκολο για πιο απειρους χρηστες)

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει όπως και πολλά άλλα με root και την εφαρμογη wptweaker(με πειραγμα της registry για την ακριβεια αλλα εφαρμογη το κανει ευκολο για πιο απειρους χρηστες)

Εγώ μιλάω για κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιλάω για κανονικά!

 

Κανονικά όχι,Απλά να ξεκάθαρίσω στο παληκάρι που λέει οτι το διάβασε κάπου..Οτι γίνεται αλλα μόνο με root

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Error: net_http_client_execution_error

 

Άρα γενικά αυτό το πείραγμα στο ρετζιστρι δεν σου αφαιρεί την εγγύηση.

 

Σωστά;

 

Sent from mTalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχει ελθει η anniversary η οχι ακομα?

 

Τώωωωωραααα... (γιατί δε κάνεις έναν χειροκίνητο έλεγχο για αναβαθμίσεις?)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι κανω αλλα δε μου βγαζει κατι.

Μηπως παιζει ρολο οτι ειναι αγορασμενο απο το eshop με προελευση Πολωνια (νομιζω,,,,,).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...