Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοειται οτι κανω αλλα δε μου βγαζει κατι.

Μηπως παιζει ρολο οτι ειναι αγορασμενο απο το eshop με προελευση Πολωνια (νομιζω,,,,,).

 

κατεβασε από store το update advisor στο κινητο...και τρεξτο.

Με απλο update δεν θα δεις φως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβασε από store το update advisor στο κινητο...και τρεξτο.

Με απλο update δεν θα δεις φως...

 

Μιλάει για την Anniversary όμως. Anniversary κατευθείαν χωρίς να έχεις βάλει τα 10άρια, για την ώρα, δε γίνεται. Αυτή δε χρειάζεται το advisor και εμφανίζεται με ένα απλό check για update.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στο WDRT έχει νέο firmware μάλλον για το DTTW (double tap to wake) που δώθηκε προχτές και για το 650.

 

Το μέχρι τώρα 01078.00037.16082.41022 μαζί με τη build 13080 (10586.107)

 

Το νέο 01078.00042.16352.50024 (13333) που δίνεται μαζί με νέα build της 10586 πάλι όμως.

Link to comment
Share on other sites

Στο WDRT έχει νέο firmware μάλλον για το DTTW (double tap to wake) που δώθηκε προχτές και για το 650.

 

Το μέχρι τώρα 01078.00037.16082.41022 μαζί με τη build 13080 (10586.107)

 

Το νέο 01078.00042.16352.50024 (13333) που δίνεται μαζί με νέα build της 10586 πάλι όμως.

Το δοκίμασες σε 550 αυτό;

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες σε 550 αυτό;

 

Ίσα που τη κατέβασα (αν και κοβόταν συνέχεια το download).

Τη περνάω και θα αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Περιμένουμε νέα σου.

 

πς: εννοείς το μέχρι τώρα 01078.00037.16082.41012 έτσι;

Edited by yannismar
REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Περιμένουμε νέα σου.

 

πς: εννοείς το μέχρι τώρα 01078.00037.16082.41012 έτσι;

 

Εγώ είχα το 41022, anyway.

To πλήρες πακέτο μπήκε, αλλά δεν. Είναι το 01078.00042.16352.50024 f/w με την 10586.494 build των 10ριών.

Τα μόνα updates που έκανα και δεν νομίζω να χρειάζονται άλλα είναι το Store, Glance και το Gestures & Touch.

Το τελευταίο είναι αυτό που το βρίσκεις στις Ρυθμίσεις -> Πρόσθετα -> Αφή και εκεί είναι οι ρυθμίσεις για το DTTW

(απ' ότι είδα σε video για το 950).

Το βασικό που έκανε ΜΠΑΜ σα 1η εντύπωση -fix- είναι ότι στη Glance Screen όταν έσβηνε και περνούσα το χέρι από μπροστά

δεν ξύπναγε και να δείξει πάλι την ώρα. Τώρα όσες φορές περνάω το χέρι από το πάνω μέρος της οθόνης που είναι οι σένσορες

όλο αναβοσβήνει και "ξυπνάει" όταν είναι τελείως σβηστή! Θέλω να δω και αν έφτιαξε και το WiFi του που κατά καιρούς εγώ είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το 41022, anyway.

To πλήρες πακέτο μπήκε, αλλά δεν. Είναι το 01078.00042.16352.50024 f/w με την 10586.494 build των 10ριών.

Τα μόνα updates που έκανα και δεν νομίζω να χρειάζονται άλλα είναι το Store, Glance και το Gestures & Touch.

Το τελευταίο είναι αυτό που το βρίσκεις στις Ρυθμίσεις -> Πρόσθετα -> Αφή και εκεί είναι οι ρυθμίσεις για το DTTW

(απ' ότι είδα σε video για το 950).

Το βασικό που έκανε ΜΠΑΜ σα 1η εντύπωση -fix- είναι ότι στη Glance Screen όταν έσβηνε και περνούσα το χέρι από μπροστά

δεν ξύπναγε και να δείξει πάλι την ώρα. Τώρα όσες φορές περνάω το χέρι από το πάνω μέρος της οθόνης που είναι οι σένσορες

όλο αναβοσβήνει και "ξυπνάει" όταν είναι τελείως σβηστή! Θέλω να δω και αν έφτιαξε και το WiFi του που κατά καιρούς εγώ είχα θέμα.

Για αναφέρσου... :p

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι τσέκαρα για updates και κατέβασε το MICROSOFTMDG, έχει κανείς ιδέα τι είναι γιατί δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό....

Firmware φοράει .50024 και build .189

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι τσέκαρα για updates και κατέβασε το MICROSOFTMDG, έχει κανείς ιδέα τι είναι γιατί δεν παρατήρησα κάτι διαφορετικό....

Firmware φοράει .50024 και build .189

 

Το MICROSOFTMDG είναι πάντα ένα νέο firmware για τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake θα πάρουμε; Ή μήπως δεν το υποστηρίζει η οθόνη της συσκευής;
Μερικές φορές καλύτερα να μιλάς, παρά να τα μασάς ;)
Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake θα πάρουμε; Ή μήπως δεν το υποστηρίζει η οθόνη της συσκευής;

 

Καλή ερωτηση, τελευταίοι μείναμε εμεις με τα 550. τουλάχιστο έχουμε double tap στο navigation bar to sleep :lol:

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Double tap to wake θα πάρουμε; Ή μήπως δεν το υποστηρίζει η οθόνη της συσκευής;

 

θα πάρετε πάρετε :p http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_550_getting_new_update_double_tap_to_wake_not_included-news-20693.php

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, ερώτηση: έχω συγχρονίσει το outlook με το mail μου, όταν το τρέχω όμως μου κατεβάζει ότι mail έχω λάβει από την αρχή και κάθε φορά γεμίζει το τηλέφωνο με εκατοντάδες , παίζει καμία ρύθμιση κάπου ώστε να λαμβάνω μόνο τα πρόσφατα;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις της εφαρμογης εχει διαχειρηση λογαριασμων. Τσεκαρεις εκει τι επιλογες συγχρονισμού εχουν μπει. Μπορεις να βαλεις πχ να συγχρονιζει μονο την τελευταια βδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το 950 και σκέφτομαι να αγοράσω το 550 για τον πατέρα μου. Θα ήθελα να ρωτήσω χωρίς ίντερνετ και gps ανοιχτά, μόνο κλήσεις και μηνύματα πως πάει με τη μπαταρία? Τα γράμματα στην οθόνη είναι ευανάγνωστα? Όταν είσαι έξω με ήλιο τη παλεύει?

Ο πατέρας μου δεν κάνει καμία ιδιαίτερη χρήση στο κινητό, άντε να του μάθω να μπαίνει κάνα ιντερνετ, πιστεύετE ότι θα μείνει ικανοποιημένος?

Σκέφτομαι να του πάρω windows κινητό γιατί πλέον και από προσωπική εμπειρία είναι πολύ πιο απλό στη χρήση από ότι τα android.

Όσον αφορά την οθόνη του δηλαδή ενδιαφέρομαι να μου πείτε τη μπαταρία, τη ποιότητα κλήσεων και τον ήχο του μεγαφώνου.

Σε σύγκριση με το 650 θα δει μεγάλη διαφορά σε αυτά τα πράγματα γιατί για τα άλλα δεν παίζει να ασχοληθεί, σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια χρήση είναι μονόδρομος το WP..Γτ μιλαμε για κατι οικονομικο και σε αυτά τα λεφτα το android απλα κλαις με τις επιδοσεις του ακομα και σε απλα πραγματα...!!Τωρα..για την γραμματοσειρά την μεγαλωνεις...για το θεμα εικονας στον ηλιο ναι ...τα lumia χρονια τωρα φημίζονται για αυτή την ικανοτητα τους
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια χρήση είναι μονόδρομος το WP..Γτ μιλαμε για κατι οικονομικο και σε αυτά τα λεφτα το android απλα κλαις με τις επιδοσεις του ακομα και σε απλα πραγματα...!!Τωρα..για την γραμματοσειρά την μεγαλωνεις...για το θεμα εικονας στον ηλιο ναι ...τα lumia χρονια τωρα φημίζονται για αυτή την ικανοτητα τους

 

κι όμως η εποχές άλλαξαν που σε αυτά τα λεφτά παίρνεις android συσκευή και ρολάρι και καλύτερα από το 550

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι όμως η εποχές άλλαξαν που σε αυτά τα λεφτά παίρνεις android συσκευή και ρολάρι και καλύτερα από το 550

 

Ακριβώς έτσι..... Λίγο ψάξιμο θέλει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια χρήση είναι μονόδρομος το WP..Γτ μιλαμε για κατι οικονομικο και σε αυτά τα λεφτα το android απλα κλαις με τις επιδοσεις του ακομα και σε απλα πραγματα...!!Τωρα..για την γραμματοσειρά την μεγαλωνεις...για το θεμα εικονας στον ηλιο ναι ...τα lumia χρονια τωρα φημίζονται για αυτή την ικανοτητα τους

 

Πολυ καλο το lumia 550 Για τα χρηματα του..αν εξαιρέσεις φυσικα τις μετριοτατες βασικες εφαρμογες που προοριζεται σε σχεση με του android..και φυσικα αν προσεξεις τι μοντελο android θα παρεις πλεον εκει στο 100 ρικο περνεις σημαντικα ανωτερες συσκευες πλεον..

Ξεχαστε το αυτο με τα φθηνα wp που πανε καλυτερα απο τα φθηνα ανδροιδ..απο τα 10 και μετα τα πραγματα αλλαξαν δραματικα..

Link to comment
Share on other sites

Το 550 το παίρνεις 80€,πείτε μου ανώτερο android σε αυτά τα χρήματα αγορά από Ελλάδα που εκτός από εφαρμογές είναι ανώτερο,φυσικά και τη εφαρμογές θα μπορέσεις να έχεις με ένα android μέχρι 80€ ούτε σεντς παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Το 550 το παίρνεις 80€,πείτε μου ανώτερο android σε αυτά τα χρήματα αγορά από Ελλάδα που εκτός από εφαρμογές είναι ανώτερο,φυσικά και τη εφαρμογές θα μπορέσεις να έχεις με ένα android μέχρι 80€ ούτε σεντς παραπάνω.

 

Μισο..κοιτα με μια απλη αναζητηση τι βρηκα..

https://www.skroutz.gr/s/8617989/HomTom-HT3-8GB.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/9329087/Cubot-Rainbow-16GB.html#reviews

https://www.skroutz.gr/s/9274888/Doogee-X5-Max-8GB.html#reviews

Σε ολα καλυτερα..σε ολους τους τομεις..

Και αν σκεφτεις οτι με 5 παραπανω πας σε κατι τετοιο

https://www.skroutz.gr/s/7697920/Doogee-Galicia-X5-Pro-16GB.html#reviews

με 2ram κλπ..αστα να πανε..εχω δουλεψει μερικα απο αυτα και ειδικα το τελευταιο ειναι ποιο σπιρτοζικο και απο moto g3 ενος φιλου..απιστευτα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...