Jump to content

Microsoft Lumia 550


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανεις αν υποστηρίζει το 550 3G Only επιλογή στις ρυθμίσεις

 

Στο δικό μου όχι, παρ' ότι Ελληνικό. Έχει μόνο τις 3 "κλασικές" 4G / 3G / 2G

Αν και σε άλλο τόπικ σε ίδια τηλέφωνα (950) το ένα είχε την επιλογή το άλλο όχι και ήταν φυσικά στον ίδιο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου όχι, παρ' ότι Ελληνικό. Έχει μόνο τις 3 "κλασικές" 4G / 3G / 2G

Αν και σε άλλο τόπικ σε ίδια τηλέφωνα (950) το ένα είχε την επιλογή το άλλο όχι και ήταν φυσικά στον ίδιο πάροχο.

 

Ρώτησα την Vodafone και μου είπε μήπως δεν υποστηρίζει την επιλογή....δεν νομιζω όμως,θα πάω από κοντά να τους ρωτήσω

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από την τελευταία ενημέρωση; διάρκεια μπαταρίας και γενικά συμπεριφορά του κινητού;
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την νέα έκδοση που θα βγει σε 2-3 μέρες. Για την ώρα καλά πάει
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω την νέα έκδοση που θα βγει σε 2-3 μέρες. Για την ώρα καλά πάει

 

Ρωτάω γιατί πήρα ένα μεταχειρισμένο πριν λίγες μέρες και η μπαταρία του, αφού πέρασα την τελευταία έκδοση, κρατάει με το ζόρι μια ημέρα. Θέλω να δω αν είναι από την μπαταρία η από την .158;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι :D

Τελικά είμαι μια χαρά σήμερα πήγε καλύτερα σα να έστρωσε.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

νέες εκδόσεις βγήκανε

https://changewindows.org/rings/mobile

 

Ναι μπήκε η .248 και στην αρχή χάθηκαν όλες οι επαφές μου. Έκανα μια επανασύνδεση τις επαφές με τον λογαριασμό μου και εμφανίστηκαν και πάλι. Τα κάνουν αυτά οι ενημερώσεις της ms έχω πλέον πείρα. Το παράξενο είναι ότι στα μηνύματα με μια επαφή που έχω συζήτηση, μόλις μου έστειλε μήνυμα δημιουργήθηκε νέο νήμα συζήτησης και είχα 2 από τον ίδιο αριθμό. Κατά. Κατά τ' άλλα καλά! Η μπαταρία έχει στρώσει και διαρκεί και 2 μέρες. Πρέπει να ήταν αδούλευτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορία: Όταν πας από το L535 στο L550 θεωρείται αναβάθμιση ή υποβάθμιση; Χαχα

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπήκε η .248 και στην αρχή χάθηκαν όλες οι επαφές μου. Έκανα μια επανασύνδεση τις επαφές με τον λογαριασμό μου και εμφανίστηκαν και πάλι. Τα κάνουν αυτά οι ενημερώσεις της ms έχω πλέον πείρα. Το παράξενο είναι ότι στα μηνύματα με μια επαφή που έχω συζήτηση, μόλις μου έστειλε μήνυμα δημιουργήθηκε νέο νήμα συζήτησης και είχα 2 από τον ίδιο αριθμό. Κατά. Κατά τ' άλλα καλά! Η μπαταρία έχει στρώσει και διαρκεί και 2 μέρες. Πρέπει να ήταν αδούλευτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορία: Όταν πας από το L535 στο L550 θεωρείται αναβάθμιση ή υποβάθμιση; Χαχα

Λογικά αναβάθμιση.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αυτό που μου κάνει ο edge όταν ανοίγω κάποια σελίδα και μου την βγάζει σα να έχω ρύθμιση για έκδοση για υπολογιστή και δεν μπορώ να πατήσω τίποτα το κάνει και σε σας; Πρέπει να κλείσω και να ξαναφορτώσω τη σελίδα για να μου τη δείξει σωστά. Έχω τη ρύθμιση έκδοση για κινητά.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα: Μπαίνω στο ίντερνετ, ανοίγω μία σελίδα π.χ. εφημερίδας και πατάω στο λίνκ "κατεβάστε το φύλλο". Προσπαθεί να το ανοίξει αλλά δυστυχώς δεν το ανοίγει και εμφανίζει το μήνυμα λάθους "αυτή η σελίδα εμφανίζει πρόβλημα κατά τη φόρτωση". Το πρόβλημα υπάρχει σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα θέλω να κατεβάσω κάτι. Το πρόγραμμα που το ανοίγει είναι το e-pdf το οποίο υπήρχε εγκατεστημένο. Στις ρυθμίσεις για τις εφαρμογές (εφαρμογές και δυνατότητες) δεν εμφανίζεται ως επιλογή για να το απεγκαταστήσω. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα: Μπαίνω στο ίντερνετ, ανοίγω μία σελίδα π.χ. εφημερίδας και πατάω στο λίνκ "κατεβάστε το φύλλο". Προσπαθεί να το ανοίξει αλλά δυστυχώς δεν το ανοίγει και εμφανίζει το μήνυμα λάθους "αυτή η σελίδα εμφανίζει πρόβλημα κατά τη φόρτωση". Το πρόβλημα υπάρχει σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα θέλω να κατεβάσω κάτι. Το πρόγραμμα που το ανοίγει είναι το e-pdf το οποίο υπήρχε εγκατεστημένο. Στις ρυθμίσεις για τις εφαρμογές (εφαρμογές και δυνατότητες) δεν εμφανίζεται ως επιλογή για να το απεγκαταστήσω. Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. Ευχαριστώ

Νομίζω ότι είναι θέμα του edge γενικό στις τελευταίες ενημερώσεις, κάτι τέτοιο άκουσα να λένε και άλλοι. Δοκίμασες να βάλεις ρύθμιση "έκδοση για υπολογιστή" στις ρυθμίσεις του edge πάνω πάνω; Ίσως στο κατεβάσει, αλλιώς περιμένουμε την επόμενη ενημέρωση.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε για την απαντηση. Τελικά κατεβασα αλλον browser και αλλο pdf reader και λύθηκε το προβλημα! Θα ήθελα να ρωτήσω επισης πως μαθαίνω για τις αναβαθμισεις.Γινονται αυτόματα η' μπαίνω σε κάποια ιστοσελίδα;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση που διόρθωσε το πρόβλημα με τα pdf.

Νέες εκδόσεις βγαίνουν κάθε μήνα γύρω στις 15

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε για την απαντηση. Τελικά κατεβασα αλλον browser και αλλο pdf reader και λύθηκε το προβλημα! Θα ήθελα να ρωτήσω επισης πως μαθαίνω για τις αναβαθμισεις.Γινονται αυτόματα η' μπαίνω σε κάποια ιστοσελίδα;

Και επίσης, ναι οι αναβαθμίσεις γίνονται αυτόματα εκτός αν το ρυθμίσεις εσύ αλλιώς.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της εθνικής τράπεζας πήρε ενημέρωση και έγινε εφάμιλη των android. Έτσι νιώθω και πάλι το Lumia 550 μου και πάλι smartphone
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...