Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο μεσημερι. Για δυο χρονια το συγκεκριμενο ταμπλετ δουλευε απροβλημετιστα. Και ΞΑΦΝΙΚΑ ηχος στοπ. Και απο τα ηχεια και απο την εξοδο ακουστικων.Τι κανουμε???

 

Reset για αρχή. Να αποκλεισουμε ενδεχόμενο software.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?
Ναι. Αν δεν παίξει κι έτσι, καλύτερα και επαναπρογραμματισμός με SPFlashTool.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν δεν παίξει κι έτσι, καλύτερα και επαναπρογραμματισμός με SPFlashTool.

 

Αν θελεις γραψε σχετικα με το SPFlashTool.

Δεν εχω τις δικες σας γνωσεις

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6876349&highlight=flash#post6876349

 

Αν χρειαστείς κάτι, εδώ είμαστε.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Το Kodi το το παίρνει το tablet; Μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας... Έχω την 4.4.4. και root
Link to comment
Share on other sites

Το Kodi το το παίρνει το tablet; Μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας... Έχω την 4.4.4. και root

Μια χαρά παιζει το kodi σε 4.4.4,πεταει.κατι θα παιζει με την έκδοση μαλλον που έβαλες

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παιζει το kodi σε 4.4.4,πεταει.κατι θα παιζει με την έκδοση μαλλον που έβαλες

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η νεα εκδοση του Kodi η 17.1 απαιτει Android 5 και νεοτερο. Πρεπει να βρεις την προηγουμενη εκδοση 16.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω το L (4g) δεν έχω περάσει την 5... Το έχω με την 4.4.4 αν θυμάστε πέρσι που έγινε κ*** με το update το αποφεύγω..

Να το περάσω τελικά τώρα?? Το υποστηρίζουν ή το έχουν παρατήσει στην μοίρα του το tablet?

Έχει βγει νεότερη έκδοση update??

- - - -

Link to comment
Share on other sites

εχω το l και μου εβγαλε ενημερωση σε S000119 αλλα οταν παω να τη κανω δε τη περναει και λεει aborted, το εχει κανεις αυτο το προβλημα η μονο σε μενα
Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

εχω το l και μου εβγαλε ενημερωση σε S000119 αλλα οταν παω να τη κανω δε τη περναει και λεει aborted, το εχει κανεις αυτο το προβλημα η μονο σε μενα
Βλακεία της Lenovo. Δες εδώ:

 

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/Tab-2-A10-70L-update-failure-S00018-to-S000119/td-p/3674033

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

**** τη lenovo πηγα και εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις γιατι νομιζα οτι επειδβη το εχω ρουτ δε γινεται και μετα εγκατεστησα παλι πο την αρχη τη ρομ μηπως δουλεψει....να μη πω τωρα καμια αλλη κουβεντα, ευχαριστω παντως
Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σ ευχαριστω. Θα δοκιμασω το βραδυ.
Τελικά; Σου έπαιξε;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα σε όλους και συγγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω έχει ήδη απαντηθεί. Είμαι κάτοχος του Tab 2 A10-70F το οποίο έχω ακόμη στην αρχική έκδοση δεν το έχω κάνει update σε lollipop γιατί όταν το πήρα είχα δει πολλά αρνητικά σχόλια. Τον τελευταίο καιρό 2 φορές εκεί που λειτουργούσε έσβησε μόνο του παρότι ήταν συνδεδεμένο στο φορτιστή (χρησιμοποιώ τον δικό του φορτιστη). Σε προσπάθεια να το ανοίξω έκανε μόνο μια δόνηση χωρίς να ανοίγει η οθόνη. Ανοιξα το καπάκι, έβγαλα για λίγα λεπτά τη μπαταρία και μετά από αρκετές προσπάθειες άνοιξε. Εχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο; και αν ναι, πως το επιλύσατε; επίσης να ρωτήσω αν έχει πλέον νόημα να το αναβαθμίσω στην τελευταία έκδοση; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είμαι κάτοχος αυτού του τάμπλετ εδώ και μια βδομάδα. Απροβλημάτιστο. Το πήρα από μέντιαμαρκτ 229 €. Ζήτησα άτοκες και είπαν μόνο αν πάρω την ενισχυμένη εγγύηση για 2 χρόνια θα έκαναν 24 άτοκες. Δέχτηκα γιατί βγαίνει 12€ το μήνα. Νομίζω είναι καλή συμφωνία αν κρίνω διαβάζοντας το νήμα από την αρχή, ότι οι τιμές δεν πέφτουν ούτε με σφαίρες. Σε σχέση με ρουτάρισμα, δεν έχω κάνει και το σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο. Όσοι φίλοι λοιπόν το ρουτάρισαν μόνο ως προς τα δικαιώματα χρήστη είδαν σημαντική διαφορά; Όσοι τυχόν πέρασαν άλλη Ρομ ποια προτίμησαν; Πήγαν σε μαρσμάλλοου; Βάλτε κάνα λινό να μαζέψουμε λίγο. Να ΣτΕ καλά όλοι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ακόμα με KitKat. Μου πάει πολύ πιό γρήγορα απ' όταν του είχα κάνει αναβάθμιση σε Lolipop.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δυστυχώς όχι. Γίνεται πάντως σχετικά εύκολα, αν έχεις ασχοληθεί ποτέ με SPFlashtool.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δυστυχώς όχι. Γίνεται πάντως σχετικά εύκολα, αν έχεις ασχοληθεί ποτέ με SPFlashtool.

Έχω ασχοληθεί με μαγειρέματα γενικώς απλά τώρα το ζητούμενο είναι αν τρέξει καλύτερα με το downgrade. Θα του κάνω για αρχή ένα ρουτάρισμα και το ξανασυζητάμε. Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

έχε το νού σου ότι υπάρχει και non-official android 6. Δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά την έχουν βάλει κάποιοι από εδώ μέσα. Πήγαινε μερικές σελίδες πίσω.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.

Ήθελα να σας ρωτήσω αν γίνεται με ανοικτά δεδομένα στο 4g να συνδέεται ένα λαπτοπ που έχω. Αν ναι, πως? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ασυρματo και δυκτια -> περισσοτερα -> Προσ. και φορητο σημ.προσβ. -> ενεργο σημειο WLAN (κλικ πσνω του) -> Ρυθμιση φορητου σημειου προσβασης WLAN και οριζεις κωδικο.

Ανοιγεις το WIFI στο laptop και συνδεσαι στο δικτυο Lenovo... με τον κωδικο που ορισες στο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Ασυρματo και δυκτια -> περισσοτερα -> Προσ. και φορητο σημ.προσβ. -> ενεργο σημειο WLAN (κλικ πσνω του) -> Ρυθμιση φορητου σημειου προσβασης WLAN και οριζεις κωδικο.

Ανοιγεις το WIFI στο laptop και συνδεσαι στο δικτυο Lenovo... με τον κωδικο που ορισες στο tablet.

 

Ευχαριστώ πολύ. Δούλεψε!

Edited by nickpapag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επίσημα δυστυχώς όχι. Γίνεται πάντως σχετικά εύκολα, αν έχεις ασχοληθεί ποτέ με SPFlashtool.

 

Αν μπορεις να δωσεις καμια πληροφορια γιατι δεν εχω την παραμικρη ιδεα :rolleyes:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...