Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, ειμαι ανάμεσά στα lenovo a10-30f και a10-70f και δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο να πάρω. :-\

 

αποφασισε τι οθονη θελεις να εχεις και προχωρα, τα ιδια μηχανηματα ειναι, απλα το 70αρι εχει επιπλεον οθονη που σπερνει

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

αποφασισε τι οθονη θελεις να εχεις και προχωρα, τα ιδια μηχανηματα ειναι, απλα το 70αρι εχει επιπλεον οθονη που σπερνει

 

Σαν επεξεργαστής ο Snapdragon είναι καλός; Το 70 η διαφορά είναι ότι είναι full hd η οθόνη, ο επεξεργαστής. Διαβαζα κ για διαφορά θεματακια του 70 κ το σκέφτομαι. Το android 6 είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Σαν επεξεργαστής ο Snapdragon είναι καλός; Το 70 η διαφορά είναι ότι είναι full hd η οθόνη, ο επεξεργαστής. Διαβαζα κ για διαφορά θεματακια του 70 κ το σκέφτομαι. Το android 6 είναι εντάξει?

 

οι σναπ γενικως ειναι αξιοπιστοι, η βασικη διαφορα ειναι η οθονη, εγω ενα χρονο και βαλε που το εχω δεν εχω το παραμικρο θεμα, ανδροιδ 6 που το ειδες??? 5,1 φορανε και τα 2

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

οι σναπ γενικως ειναι αξιοπιστοι, η βασικη διαφορα ειναι η οθονη, εγω ενα χρονο και βαλε που το εχω δεν εχω το παραμικρο θεμα, ανδροιδ 6 που το ειδες??? 5,1 φορανε και τα 2

 

Στην electronet έχει το 10-30 android 6. Το 70 έχεις ε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενδιαφερομουν για το Lenovo a10-30 για δωρο αλλα το ειδαμε απο κοντα και δεν μ ας αρεσε η αναλυση της οθονης

μας αρεσε καλυτερα το Α10-70 αλλα επειδη δεν ξερω τι γινεται τι σημαινει αν μεινει με την 4.4 και αντε την 5.1 οτι καποια στιγμη αυτες θα αρχισουν

να κρασαρουν το tabletaki>? δηλαδη εννοω αν συμφερει η αγορα του μιας και εχει παλιωσει, τι γινεται ας πουμε με την Kitkat μπορει να τρεχει μια χαρα απροβληματιστα για χρονια ή καποια στιγμη μετα απο καποια χρονια θα τα παιξει, συγνωμη για την ασχετοσυνη μου

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομουν για το Lenovo a10-30 για δωρο αλλα το ειδαμε απο κοντα και δεν μ ας αρεσε η αναλυση της οθονης

μας αρεσε καλυτερα το Α10-70 αλλα επειδη δεν ξερω τι γινεται τι σημαινει αν μεινει με την 4.4 και αντε την 5.1 οτι καποια στιγμη αυτες θα αρχισουν

να κρασαρουν το tabletaki>? δηλαδη εννοω αν συμφερει η αγορα του μιας και εχει παλιωσει, τι γινεται ας πουμε με την Kitkat μπορει να τρεχει μια χαρα απροβληματιστα για χρονια ή καποια στιγμη μετα απο καποια χρονια θα τα παιξει, συγνωμη για την ασχετοσυνη μου

 

Οι αναβαθμίσεις είναι μια πονεμένη ιστορία. Μερικοί θα σου πουν οτι είναι απαραίτητες και πολλοί άλλοι οτι, αν δουλεύει κάτι καλά δεν το πειράζεις... Προσωπικά, ειμαι με τους δεύτερους...

Σίγουρα οι αναβαθμίσεις φέρνουν νεα καλούδια, αλλά καμιά φορά σου δημιουργούν προβλήματα, οπως πιο συχνά λαγκαρίσματα της συσκευής. Είναι η αέναη ιστορία για να είσαι πάντα στην πρίζα και καταναλωτικός. Οταν το software είναι πλέον ξεπερασμένο χρειάζεται να το αλλάξεις. Και οταν το αλλάζεις, κάποια στιγμή αντιλαμβάνεσαι οτι θα χρειαστεί να αλλάξεις συσκευή λόγω ξεπερασμένου hardware.

Στην δική μας περίπτωση, το tablet πάει σφαίρα και παίζει απροβλημάτιστα το ίδιο καλά από την πρώτη στιγμή που το αγόρασα.

Το μόνο θεματάκι που έχω κατά καιρούς είναι οτι το dolby δεν λειτουργεί, και θα πρέπει που και που να κάνεις εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης, αναγκαστική διακοπή της λειτουργίας της συγκεκριμένης εφαρμογής, επανεκκίνηση τού tablet και επανεκκίνηση της εφαρμογής.

Αυτά για την τελευταία ημέρα του χρόνου :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ένα χρόνο περίπου και το έχω με την 4.4. Η αλήθεια είναι ότι του έχω όλες τις βασικές εφαρμογές που έχω και στο κινητό (και είναι πολλές). Σε κάποια φάση πριν λίγο καιρό με τις αναβαθμίσεις που παίρνουν αυτές οι εφαρμογές, μου έβγαλε έλλειψη μνήμης οπότε έσβησα μερικές. Στη μόνη εφαρμογή που συναντώ λαγκ είναι το Messenger αλλά πλέον για να τρέξει καλά, πρέπει να χεις ναυαρχίδα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κυριοι με βοηθησατε να βγαλω συμπερασμα και αποφαση, Καλη Χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να βρεις καινουριο με την εκδοση 4.4. Εκτος και αν το αγορασεις απο μαγαζι που το εχει stock πολυ καιρο. (απο την αρχη της κυκλοφοριας του)

Πλεον οι "καινουριες" συσκευες κυκλοφορουν με την εκδοση 5.1. Στην δικια μου περιπτωση, απροβληματιστα μεχρι στιγμης με την 5.1 εγκατεστημενη out of the box

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.και το δικό μου με 5.5.1 είναι και έχω κάνει όλα τα update που έχει δώσει η lenovo και δουλεύει μια χαρά.κανένα πρόβλημα και το λιώνω συνέχεια.και η μπαταρία του τέρας.Πάρτο.σε αυτά τα λεφτά δεν θα βρεις κάτι καλύτερο.best value for money.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με το ταμπλετ. Όταν σερφαρω με Chrome ή chromium, κυρίως σε wiki τύπου sites, κάποιες φορές ορισμένα κείμενα ή τίτλοι είναι θολός. Το πρόβλημα φτιάχνει εάν κάνω zoom ή reload. Με το iPad ή το κινητό δεν έχω τέτοιο θέμα. Τι μπορεί να είναι;

 

Επίσης μου το κάνει και στο sportdirect.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα σας μια ερώτηση, νεα αγορά αναβάθμιση τελευταία, οταν κάνεις shutdown και το ξανανοιγεις γιατι θυμαται τα recent apps, ανοικτα προγραμματα. Υπαρχει ρυθμιση? <br />

<br />

 

 

Είναι της Marshmallow αυτό

 

Εστάλη από το Mate 8

 

Μήπως βγήκε κολπακι να μην ξαναφορτωνει τα προγράμματα μετα απο ρεσταρτ?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι υπάρχει αρκετός background θόρυβος όταν ακούω κάτι με τα ακουστικά, προφανώς και οφείλεται στο tablet, έτσι; Με το κινητό ή το iPad δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω πρόβλημα με το φυσικό keyboard: παρότι είναι επιλεγμένα τα αγγλικά και τα ελληνικά, και παρότι στην εναλλαγή γλώσσας μου βγάζει Greek, εντούτοις οι χαρακτήρες είναι λατινικοί. Ακόμα κι αν απενεργοποιήσω τα αγγλικά και αφήσω μόνο την ελληνική γλώσσα, δε διορθώνεται. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς σας;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός tablet και με τραβάει αρκετά το συγκεκριμένο και η οθόνη του.

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι που είναι το βασικότερο κριτήριο για την αγορά του,υποστηρίζει usb otg?

Μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί με εξωτερικό σκληρό να μου το επιβεβαιώσει παρακαλώ;

Θέλω στις διακοπές να ξεφορτώνω από sd cards κάμερες/φωτογραφικές σε εξωτερικό passport,οπότε είναι το χαρακτηριστικό που ψάχνω πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός tablet και με τραβάει αρκετά το συγκεκριμένο και η οθόνη του.

Θα ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι που είναι το βασικότερο κριτήριο για την αγορά του,υποστηρίζει usb otg?

Μπορεί κάποιος που το χρησιμοποιεί με εξωτερικό σκληρό να μου το επιβεβαιώσει παρακαλώ;

Θέλω στις διακοπές να ξεφορτώνω από sd cards κάμερες/φωτογραφικές σε εξωτερικό passport,οπότε είναι το χαρακτηριστικό που ψάχνω πρώτα.

Ενώ με φλασάκι το έχω χρησιμοποιήσει κανονικά, με 500άρη σκληρό δεν το αναγνώριζε. Δεν έχω δοκιμάσει με άλλο σκληρό όμως.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πιθανότατα έχει απαντηθεί σελίδες πιο πίσω , αλλά για αμεσότερη πληροφορηση , απευθύνομαι σε κάποιον φίλο που τυχόν κατέχει το θέμα .

Έχω μία κάρτα 32gb και καθώς είναι ήδη ανεπαρκής για τις ανάγκες μου , είμαι σε αναζήτηση κάρτας μεγαλύτερης χωρητικοτητας.

Ερώτηση : Πέραν της δυνητικής - εργοστασιακά - χωρητικότητας των 64 gb , μπορώ να κάνω χρήση micro sd ,128 gb ;;;

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Προτάσεις για χαρακτηριστικά ή την μάρκα της κάρτας ;

Ευχαριστώ

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εδώ του δούλεψε κανονικά. Πρέπει να έχει όλες τις ενημερώσεις, έγραψε.

 

https://forums.lenovo.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/lt02_en/thread-id/25107/page/2

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με φλασάκι δουλεύει κανονικά.με εξωτερικό σκληρό δίσκο 3.5 '' με δική του τροφοδοσία δουλεύει μια χαρά.με εξωτερικό σκληρό 2.5 '' χωρίς τροφοδοσία δεν δουλεύει.δουλεύει . προφανώς η θύρα usb δεν μπορεί να δώσει το απαραίτητο ρεύμα για να τον κάνει να λειτουργήσει.ελπίζω να βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω επειδη ειχα διαβασει που ελεγε καποιος οτι δεν εχει δυνατο wifi κ δεν επιανε καλα σε διπλανο δωματιο, υπαρχει οντως αυτο το θεμα; πως ειναι απο σημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ηθελα να ρωτησω επειδη ειχα διαβασει που ελεγε καποιος οτι δεν εχει δυνατο wifi κ δεν επιανε καλα σε διπλανο δωματιο, υπαρχει οντως αυτο το θεμα; πως ειναι απο σημα;

Μια χαρά είναι. Στον μέσο όρο. Ούτε πιάνει εκεί που δεν πιάνουν άλλα, ούτε χάνει σήμα εκεί που τα άλλα πιάνουν. Με την 4.4 τουλάχιστον που είμαι εγώ.

Από κει και πέρα εγώ έχω βάλει και ένα οικονομικό repeater στο δωμάτιο και έχω σήμα καμπάνα παντού.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...