Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γω βαράω 10ωρα ακόμα μετά από δύο χρόνια συνεχής χρήσης.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σαν αυτο δεν εχει λεμε.... ειναι σαν τη Χαλκιδικη ενα πραμα :lol: :lol: :lol:

Το μόνο που αρχίζει να με ενοχλεί είναι η εσωτερική του μνήμη. Τότε που κυκλοφόρησε τα 16GB ήταν μια χαρά. Εχω μείνει μόνο με τιε βασικές social εφαρμογές και κάποιες άλλες που χρησιμοποιώ και είμαι οριακά.

Συν κάποια κολληματάκια λόγω μικρής μνήμης και παλιού επεξεργαστή. Αλλά η εμπειρία όταν το χρησιμοποιείς είναι τρομερή!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του βάλεις android 6.0 και να λύσεις το θέμα με την μνήμη
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα οδηγό και να ανεβάσω όλα τα απαραίτητα στο drive για εύκολη πρόσβαση αν βρω λίγο χρόνο αυτή την Εβδομάδα, αλλιώς λόγο Μεγάλης Εβδομάδας θα το κάνω την επόμενη.

 

9f59f5a4f1207d5c287b60197882922a.jpg68f8e071d3cb072757820c9b223b80cd.jpg

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Custom Rom ε; είμαι root βέβαια αλλά φοβάμαι να ρισκάρω με custom.

Πόσο ελεύθερη σου αφήνει;

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα οδηγό και να ανεβάσω όλα τα απαραίτητα στο drive για εύκολη πρόσβαση αν βρω λίγο χρόνο αυτή την Εβδομάδα, αλλιώς λόγο Μεγάλης Εβδομάδας θα το κάνω την επόμενη.
Γιες πλιζ... δε σουνερ, δε μπέτερ.... :lol:

 

Καλό Πάσχα.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που αρχίζει να με ενοχλεί είναι η εσωτερική του μνήμη. Τότε που κυκλοφόρησε τα 16GB ήταν μια χαρά. Εχω μείνει μόνο με τιε βασικές social εφαρμογές και κάποιες άλλες που χρησιμοποιώ και είμαι οριακά.

Συν κάποια κολληματάκια λόγω μικρής μνήμης και παλιού επεξεργαστή. Αλλά η εμπειρία όταν το χρησιμοποιείς είναι τρομερή!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ερχονται τα tab4, στο δρομο ειναι. σναπ 625, 4αρα μνημη και 64αρα αποθηκη και την ιδια επικη μπαταρια, απ οτι ακουγεται μεχρι κανα 300αρι μαξ. οποτε κανε λιγακι υπομονη. οσο για την custom του φιλου αξιζει μια δοκιμη, αν δε σου κατσει επανερχεσαι

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ερχονται τα tab4, στο δρομο ειναι. σναπ 625, 4αρα μνημη και 64αρα αποθηκη και την ιδια επικη μπαταρια, απ οτι ακουγεται μεχρι κανα 300αρι μαξ. οποτε κανε λιγακι υπομονη. οσο για την custom του φιλου αξιζει μια δοκιμη, αν δε σου κατσει επανερχεσαι

Δεν το χα διαβάσει. Πάω να δω χαρακτηριστικά!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/lenovo_tab_4_10_plus-8605.php

 

Για μεχρι 300€ η εκδοση 64/4 θα σπερνει!

Και android 7.

Εγω να πω την αληθεια μου το tab 2 A10-70 το εδωσα στην μητερα μου που βασανιζοταν με ενα παλιο νετμπουκ,και για παρτη μου πηρα ενα Samsung Tab S2 9.7".

Ισως το δωσω για το καινουριο tab 4.

Αν διαβασω καλα σχολια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω δει μια αναβάθμιση σε 6.0.1 απο needrom, αλλα στα -, λεει οτι τρωει παραπανω μπαταρία σε σχεση με πριν... Τωρα δεν ξερω αν αν αξιζει να μπουμε σε διαδικασια custom, μιας και η 4αρα δουλεύει προς το παρον καλα...

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χα διαβάσει. Πάω να δω χαρακτηριστικά!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω κλαιω ηδη :lol: :lol: :lol: :ninja:

http://www.gsmarena.com/lenovo_tab_4_10_plus-8605.php

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Android 6.0

 

Λοιπόν ότι θα χρειαστεί είναι σε αυτό το αρχείο που θα πρέπει να κατεβάσετε

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B7uV6Dx3TGCCMjcwSUZjMWhXN2M

 

Η παραπάνω rom τρέχει και στα δύο μοντέλα F & L

 

Το λειτουργικό του υπολογιστή θα πρέπει να είναι x64 windows 7 ή νεότερο

 

Η εγκατάσταση γίνεται με το SP FlashTool, για όποιον δεν ξέρει πώς λειτουργεί οδηγίες θα βρεί εδώ

http://rom-firmware.webnode.gr/rom-firmware/spflashtool-mtk/

 

1. Κάνουμε πρώτα εγκατάσταση τους drivers αν δεν τους έχουμε ήδη εγκατεστημένους και κάνουμε επανεκκίνηση τον υπολογιστή.

 

2. Με το flashtool κάνουμε εγκατάσταση τη rom

 

3. Αφού τελειώσει το βγάζουμε από τον υπολογιστή και το εκκινούμε περιμένουμε 10 με 20 λεπτά.

 

4. Αν θέλουμε να περάσουμε το costum recovery είναι καλό να το περάσουμε τώρα πριν κάνουμε εκκίνηση το tablet γιατί για να αναγνωρίσει την internal memory θα πρέπει να κάνουμε format μέσα από το recovery και θα είναι σαν να το ενεργοποιούμε πάλι για πρώτη φορά. Το περνάμε με τον ίδιο τρόπο που περάσαμε τη rom. Αν το περάσουμε θα πρέπει πρώτα να κάνουμε εκκίνηση στο recovery διαφορετικά θα ενεργοποιηθεί το stok. Εκκίνηση σε recovery mode κάνουμε πατώντας το power και το volume+. Αφού μπούμε στο recovery πατάμε wipe τικαρουνε format data και swipe to wipe σε μερικά δευτερόλεπτα θα τελειώσει και θα γράψει στο κέντρο της οθόνης done, αυτό ήταν πάμε πίσω κάνουμε επανεκκίνηση και περιμένουμε 10 με 20 λεπτά για να κάνει την πρώτη εκκίνηση.

 

5. Μέσα στο φάκελο θα βρείτε και το soupersu.zip για όποιον θέλει να το κάνει root το οποίο εγκαθίσταται μέσο recovery.

 

6. Όλα τα παραπάνω τα κάνετε με δικιά σας ευθύνη.

 

7. Καλή απόλαυση!!!

 

Επειδή καμία φορά από την πολλή την τέχνη μπερδεύομαι αν κάτι δεν πάει καλά ή θέλει συμπληρώματα ο οδηγός πείτε μου να το διορθώσω.

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα προσπαθήσω να κάνω ένα οδηγό και να ανεβάσω όλα τα απαραίτητα στο drive για εύκολη πρόσβαση αν βρω λίγο χρόνο αυτή την Εβδομάδα, αλλιώς λόγο Μεγάλης Εβδομάδας θα το κάνω την επόμενη.

 

9f59f5a4f1207d5c287b60197882922a.jpg68f8e071d3cb072757820c9b223b80cd.jpg

 

Αυτή εδώ είναι ?

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=687227

Αν είναι αυτή έχει προβληματα συν από ότι θυμάμαι λείπει η ενεργοποίηση /απενεργοποίηση κάρτας sim

 

Αν δεν είναι αυτή που λέω εγώ τότε αυτή που δοκίμασες εσυ είναι οκ η έχουμε παρόμοια προβλήματα, ενημέρωσε να ξέρουμε

Αυτή που δοκιμασσ εγώ δεν δουλεύει και το double tab οθόνης

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Android 6.0

 

Λοιπόν ότι θα χρειαστεί είναι σε αυτό το αρχείο που θα πρέπει να κατεβάσετε

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B7uV6Dx3TGCCMjcwSUZjMWhXN2M

 

Η παραπάνω rom τρέχει και στα δύο μοντέλα F & L

 

Το λειτουργικό του υπολογιστή θα πρέπει να είναι x64 windows 7 ή νεότερο

 

Η εγκατάσταση γίνεται με το SP FlashTool, για όποιον δεν ξέρει πώς λειτουργεί οδηγίες θα βρεί εδώ

http://rom-firmware.webnode.gr/rom-firmware/spflashtool-mtk/

 

1. Κάνουμε πρώτα εγκατάσταση τους drivers αν δεν τους έχουμε ήδη εγκατεστημένους και κάνουμε επανεκκίνηση τον υπολογιστή.

 

2. Με το flashtool κάνουμε εγκατάσταση τη rom

 

3. Αφού τελειώσει το βγάζουμε από τον υπολογιστή και το εκκινούμε περιμένουμε 10 με 20 λεπτά.

 

4. Αν θέλουμε να περάσουμε το costum recovery είναι καλό να το περάσουμε τώρα πριν κάνουμε εκκίνηση το tablet γιατί για να αναγνωρίσει την internal memory θα πρέπει να κάνουμε format μέσα από το recovery και θα είναι σαν να το ενεργοποιούμε πάλι για πρώτη φορά. Το περνάμε με τον ίδιο τρόπο που περάσαμε τη rom. Αν το περάσουμε θα πρέπει πρώτα να κάνουμε εκκίνηση στο recovery διαφορετικά θα ενεργοποιηθεί το stok. Εκκίνηση σε recovery mode κάνουμε πατώντας το power και το volume+. Αφού μπούμε στο recovery πατάμε wipe τικαρουνε format data και swipe to wipe σε μερικά δευτερόλεπτα θα τελειώσει και θα γράψει στο κέντρο της οθόνης done, αυτό ήταν πάμε πίσω κάνουμε επανεκκίνηση και περιμένουμε 10 με 20 λεπτά για να κάνει την πρώτη εκκίνηση.

 

5. Μέσα στο φάκελο θα βρείτε και το soupersu.zip για όποιον θέλει να το κάνει root το οποίο εγκαθίσταται μέσο recovery.

 

6. Όλα τα παραπάνω τα κάνετε με δικιά σας ευθύνη.

 

7. Καλή απόλαυση!!!

 

Επειδή καμία φορά από την πολλή την τέχνη μπερδεύομαι αν κάτι δεν πάει καλά ή θέλει συμπληρώματα ο οδηγός πείτε μου να το διορθώσω.

Τα αρχεία που έχει βάλει δεν κάνουν Download, κάτι λάθος έχεις κάνει

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι ?

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=687227

Αν είναι αυτή έχει προβληματα συν από ότι θυμάμαι λείπει η ενεργοποίηση /απενεργοποίηση κάρτας sim

 

Αν δεν είναι αυτή που λέω εγώ τότε αυτή που δοκίμασες εσυ είναι οκ η έχουμε παρόμοια προβλήματα, ενημέρωσε να ξέρουμε

Αυτή που δοκιμασσ εγώ δεν δουλεύει και το double tab οθόνης

Ναι αυτή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα αρχεία που έχει βάλει δεν κάνουν Download, κάτι λάθος έχεις κάνει

 

Δεξί κλικ και λήψη δεν δουλεύει???

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεξί κλικ και λήψη δεν δουλεύει???

Από υπολογιστή οκ δουλεύει απλά από το ταμπλετ δε μου τα κατέβαζε, εχει θέματα αυτή η έκδοση και δε τη ξανά κάνω εγκαταστσση, αφού η lenovo μας έχει γραμμένους κανονικά και δε μας δίνει android 6

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!!!

Καλό μήνα.

 

Το αρχείο το έκανα σε μορφή zip το βάζω εδώ γιατί δεν με αφήνει να κάνω αλλαγή στην πρώτη ανάρτηση

 

https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCLVlCNzZ5ZFM3b0U/view?usp=drivesdk

 

Δεν μπορώ να εντοπίσω τα θέματα που λέτε ότι έχει η έκδοση, την έχω λίγο πάνω από μήνα και δουλεύει μια χαρά (δεν παίζω παιχνίδια).

Ναι δεν υπάρχει το κουμπί για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της sim αλλά ο λόγος που πείρα το L ήταν ακριβώς αυτός να δουλεύει με data

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!!!

Καλό μήνα.

 

Το αρχείο το έκανα σε μορφή zip το βάζω εδώ γιατί δεν με αφήνει να κάνω αλλαγή στην πρώτη ανάρτηση

 

https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCLVlCNzZ5ZFM3b0U/view?usp=drivesdk

 

Δεν μπορώ να εντοπίσω τα θέματα που λέτε ότι έχει η έκδοση, την έχω λίγο πάνω από μήνα και δουλεύει μια χαρά (δεν παίζω παιχνίδια).

Ναι δεν υπάρχει το κουμπί για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της sim αλλά ο λόγος που πείρα το L ήταν ακριβώς αυτός να δουλεύει με data

 

Μεγα λάθος να μην έχει ενεργοποίηση, απενεργοποίηση γιατί εγώ που έχω δύο κάρτες με τον ίδιο αριθμό αν είναι ανοιχτή η sim στο ταμπλετ τότε στο κινητό δεν δουλεύει η άλλη κάρτα, άσε που κατεβάζει και τη μπαταρία πιο γρήγορα με αυτο που έχουν κάνει και ένα άλλο λάθος είναι ότι δεν έχουν βάλει double tab οθόνης,

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλο μεσημερι. Για δυο χρονια το συγκεκριμενο ταμπλετ δουλευε απροβλημετιστα. Και ΞΑΦΝΙΚΑ ηχος στοπ. Και απο τα ηχεια και απο την εξοδο ακουστικων.Τι κανουμε???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...