Jump to content

Lenovo Tab 2 A10-70


vassar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink:

αγαπητοί μου φίλοι ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά μου φαίνονται κινέζικα όλα αυτά. δε θα έπρεπε να μου εμφανίσει αυτόματα ενημέρωση όπως τις προηγούμενες φορές; πχ όπως από τη μαμά kitkat πήγα στη lollipop; τώρα δε βγάζει τέτοια ενημέρωση.... άρα θα πρέπει να την κατεβάσω μόνος; και πως κάνω εγκατάσταση από το zip;

σας ευχαριστώ θερμά.

 

Αν δεν είσαι εξοικειωμένος με τα "μαγικά" επιμένω, τηλέφωνο στη lenovo.greece

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί μου φίλοι μίλησα με lenovo και μου είπαν ότι λόγω παρτίδων συσκευών αλλάζουν οι ημερομηνίες διάθεσης των ενημερώσεων. Εν καιρώ θα βγει και για το δικό μου. Ειδωμεν...

Σας ευχαριστώ όλους για απαντήσεις. Θα σας ενημερώσω όταν βγει. Καλό καλοκαίρι!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την επίσημη αναβάθμιση αο χθες. Θέλω να εγκαταστήσω TWRP με SP FLASH TOOL Απλά το φλασραω ή πρέπει να βάλω και την custom 6.0? Παώ καιρός που έχω να ρουταρω/φλασαρω και έχω σκουριάσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την επίσημη αναβάθμιση αο χθες. Θέλω να εγκαταστήσω TWRP με SP FLASH TOOL Απλά το φλασραω ή πρέπει να βάλω και την custom 6.0? Παώ καιρός που έχω να ρουταρω/φλασαρω και έχω σκουριάσει.
λογικά...

 

Και αν θες μετά να το κάνεις και root...

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298972995

 

Πάλι πέρασμα από recovery και μετά πέρασμα τελευταίου SuperSu από recovery.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

λογικά...

 

Και αν θες μετά να το κάνεις και root...

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298972995

 

Πάλι πέρασμα από recovery και μετά πέρασμα τελευταίου SuperSu από recovery.

 

Ο λόγος που θέλω το twrp είναι που θέλω να φλασαρω 2 zip patches που λένε ότι μετατρέπουν το 70L σε τηλέφωνο κανονικά. Πειρασμός έτσι;:p

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που θέλω το twrp είναι που θέλω να φλασαρω 2 zip patches που λένε ότι μετατρέπουν το 70L σε τηλέφωνο κανονικά. Πειρασμός έτσι;:p
Για την 6 ???

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Για την 6 ???

 

Ναι αυτήν έχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτήν έχω

 

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Android-based-Tablets-and/A10-70l-Dialling/td-p/3491321

και μετά που απαντάει ο άλλος για το ρωσσικο μπλογκ...

http://lenovo-forums.ru/topic/17702-lenovo-tab-2-a10-70l-bliss-pop-cm121-custom-rom/

κατεβάζεις 2 αρχεία που λέει 3g/4g...

Υπολογίζω ότι με zip/patch (τα κατεβασα δεν ειναι exe) ισως γίνει δουλειά, με 6 ή με 5 θα το ρισκάρω. Εγω την 6 εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ξεσκίζει και με την Marshmallow ! :happy:

Σαν να έγινε λίγο πιο γρήγορο !

 

Έχω το TAB 2 A10-70F με 32GB μνήμη (αγορασμένο από Γερμανία)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Android 6 το επίσημο firmware έχετε η αυτό που κυκλοφορεί στο ρωσικό site?

Γιατί αν έχετε την ανεπίσημη ξέρω ότι το double tap δε δουλεύει και ένα ακόμη θέμα που έχει από ότι θυμάμαι δεν έχει επιλογή να κλείνεις τη κάρτα sim!

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο δεν την έχει αυτήν την λειτουργία. Ο λόγος που δεν πρόκειται ποτέ να αναβαθμίσω. Α ρε Lenovo....

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ την έκδοση έχετε σε android 6?

Αν ναι, έχει double tap και on/off sim card?

https://www.android-hilfe.de/forum/lenovo-tab2-a10-70.2530/lenovo-tab-2-a10-70f-linksammlung-firmware-recovery-root.739625.html

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την επίσημη αναβάθμιση, καλή αλλά δεν με ενθουσίασε σε σχέση με την marshmallow που έχω σε άλη συσκευή. Δεν είχε την διαχείριση αρχείων και πρέπει για να μεταφέρω πχ κάτι από εσωτερική μνήμη σε sd και ανάποδα να μπαίνω ρυθμίσεις διαχείριση αποθηκευτικού χώρου κλπ, περιττά κλικ δηλαδή. Προσπάθησα να περάσω το apk από την άλλη συσκευή αλλά δεν το δέχεται. .Αναγκάστηκα να κατεβάσω app από το market αλλά πάλι δεν θέλω να φορτώνω την μνήμη με εφαρμογές που θα μπορούσαν να ήταν μαμίσιες. Μ' αυτά και με κείνα πέρασα το twrp, το πήρε μια χαρά, έκανα έκανα reboot από το twrp και τέλος. Το τάμπλετ μπρικάρισε. Δεν υπακούει σε τίποτε ούτε SP. Από παρόμοια περίπτωση σε άλλη συσκευή θυμάμαι βγάζαμε την μπαταρία την ξαναβάζαμε ή την καναμε λίγο discharge και επανερχόταν το σύστημα. Βλέπω στο you tube έχει βιιντεακια πώς να το κάνεις για το λενοβο αλλά πολύπλοκο να βγάλεις μπαταρία, φασαρία. Ξέρει κανείς πόσος χρόνος χρειάζεται για να αποφορτιστεί από μόνη της η μπαταρία έστω και λίγο να ξαναμπουτάρω. Με κλικ σε σταρτ και πάνω κάτω ΄κουμπί ήχου δεν κουνιέται φύλο. Ευχαριστώ εκ των προτ'ερων για όποια απάντηση Edited by alieus
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστεί να το ξαναφλασάρεις με SPFlashTool.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστεί να το ξαναφλασάρεις με SPFlashTool.

Αυτό κάνω αλλά δεν ανταποκρίνεται. Ακούγεται ο ήχος όταν βάζω/βγάζω το καλώδιο usb, ζεσταίνεται το μηχάνημα, αλλά μέχρι εκεί. Πρέπει να αποφορτιστεί η μπαταρία, έχει μπουκώσει. Τεσπα, αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις το κουμπάκι power και να το κρατήσεις πατημένο για 30 δευτερολεπτα. Και ξανακάνε την διαδικασία. Ποιά έκδοση πας να περάσεις;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις το κουμπάκι power και να το κρατήσεις πατημένο για 30 δευτερολεπτα. Και ξανακάνε την διαδικασία. Ποιά έκδοση πας να περάσεις;

Την επίσημη 6. Δεν ανταποκρίνεται σε πάτημα πλήκτρου/ων είτε με spflash tool είτε εκτός. Λέω να δοκιμάσω με την επίσημη 5.0.1 και μετά βλέπω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την επίσημη 6. Δεν ανταποκρίνεται σε πάτημα πλήκτρου/ων είτε με spflash tool είτε εκτός. Λέω να δοκιμάσω με την επίσημη 5.0.1 και μετά βλέπω.

Θύμισέ μου μόνο, download only ή firmware upgrade? Πάντως και στα δύο ακίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πάντως η γυναίκα μου δεν με αφήνει να κάνω αναβάθμιση το δικό της.θα μείνει με την 5 για την ώρα.αν ήταν δικό μου πάντως θα την έκανα την αναβάθμιση.μου αρέσει να σκαλίζω γενικά.
Link to comment
Share on other sites

Θύμισέ μου μόνο, download only ή firmware upgrade? Πάντως και στα δύο ακίνητο.
Firmware upgrade κάναμε από την 4.4 σε 5.0. Download only δοκίμασε. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν δεν σου περάσει, κάνε το με firmware upgrade. Μην κάνεις format πάντως και χάσεις το IMEI.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Firmware upgrade κάναμε από την 4.4 σε 5.0. Download only δοκίμασε. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν δεν σου περάσει, κάνε το με firmware upgrade. Μην κάνεις format πάντως και χάσεις το IMEI.

Δεν κουνιέται τπτ. δε ξέρω δεν ξανάδα τέτοιο πράμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.πάντως η γυναίκα μου δεν με αφήνει να κάνω αναβάθμιση το δικό της.θα μείνει με την 5 για την ώρα.αν ήταν δικό μου πάντως θα την έκανα την αναβάθμιση.μου αρέσει να σκαλίζω γενικά.

 

Μια χαρά είναι η αναβάθμιση, μην παίρνει κακό παράδειγμα από μένα, εγώ είμαι ..."βασανιάρης"...χεχε... μ αρέσει να σκαλίζω. Δεν θα έχει πρόβλημα με την 6.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κουνιέται τπτ. δε ξέρω δεν ξανάδα τέτοιο πράμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μια χαρά είναι η αναβάθμιση, μην παίρνει κακό παράδειγμα από μένα, εγώ είμαι ..."βασανιάρης"...χεχε... μ αρέσει να σκαλίζω. Δεν θα έχει πρόβλημα με την 6.

 

Η 6 εχει μερικα θεματα, ενα ειναι οτι δεν εχει double tap και ενα αλλο πολυ σημαντικο δεν εχει διακοπτη on/off στη καρτα sim με αποτελεσμα να ναι συνεχεια ενεργη η καρτα!

Μια ζωη ******ες κανει η lenovo, μια ρομ της προκοπης δε μπορουν να φτιαξουν

Don't trust anyone!
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε για τα καλά η συσκευή. Όταν πέρασα στην αρχή το twrp το flash tool την αναγνώρισε και έκανε την εγκατάσταση. Τώρα δεν βλέπει τίποτε σα να μην υπάρχει συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Κόλλησε για τα καλά η συσκευή. Όταν πέρασα στην αρχή το twrp το flash tool την αναγνώρισε και έκανε την εγκατάσταση. Τώρα δεν βλέπει τίποτε σα να μην υπάρχει συσκευή...
περίεργο μου φαίνεται. Και εγώ το είχα μπρικάρει, αλλά με flash tool το έστρωσα κανονικά και πέρασα 4.4. είσαι Αθήνα;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

περίεργο μου φαίνεται. Και εγώ το είχα μπρικάρει, αλλά με flash tool το έστρωσα κανονικά και πέρασα 4.4. είσαι Αθήνα;

 

Θεσσαλονίκη είμαι. Στα κινητά, αφαιρούσαμε την μπαταρία και την ξαναβάζαμε. εδώ η μπαταρία είναι ενσωματωμένη. Τώρα διαβάζω πώς αποφορτίζεις μη αφαιρούμενη μπαταρία (όχι ανοίγματα και κατσαβίδια) για να συνεχίσεις με το flash tool στην περίπτωση που συζητάμε. Διάβασα, αλλού, ότι απλά περιμένεις λίγες μέρες να αδειάσει η μπαταρία και πάλι από την αρχή. Η εγγύηση ως γνωστό χάνεται αν έχεις ρουτάρει το τάμπλετ. Αν έχεις περάσει μόνο το twrp, θεωρείται ρουτάρισμα; Μόνο αυτό έκανα μετά την επίσημη αναβάθμιση. Ρωτάω για την περίπτωση που βαρεθώ και πάω στο service στη mediamarkt

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι. Στα κινητά, αφαιρούσαμε την μπαταρία και την ξαναβάζαμε. εδώ η μπαταρία είναι ενσωματωμένη. Τώρα διαβάζω πώς αποφορτίζεις μη αφαιρούμενη μπαταρία (όχι ανοίγματα και κατσαβίδια) για να συνεχίσεις με το flash tool στην περίπτωση που συζητάμε. Διάβασα, αλλού, ότι απλά περιμένεις λίγες μέρες να αδειάσει η μπαταρία και πάλι από την αρχή. Η εγγύηση ως γνωστό χάνεται αν έχεις ρουτάρει το τάμπλετ. Αν έχεις περάσει μόνο το twrp, θεωρείται ρουτάρισμα; Μόνο αυτό έκανα μετά την επίσημη αναβάθμιση. Ρωτάω για την περίπτωση που βαρεθώ και πάω στο service στη mediamarkt

 

Μίλησα με σερβις λενοβο, μου είπαν για αποφόρτιση επί ένα λεπτό πάτημα το κουμπί σταρτ μετά κανονικα όλα τα άλλα. Αν δεν ανταποκριθεί τότε πάει η εγγύηση και σερβις με λεφτά. Έκανα ότι είπαν και έβγαλα πονηρός γαρ και την σιμ και sd ούτε ξέρω αν εκανα καλα, πάντως το έβαλα στο sp tool flash το είδε το φλασάρισε,επί τέλους και μετά από λίγο έκανε και boot μονο του. Εβγαλα το καλωδιο usb και κόπηκε το boot. Το ξαναέβαλα ξαναέκανα φλασαρισμα το είδε το πήρε ΟΚ πράσινο τσεκ, τώρα τι κάνω; απλώς περιμένω ή πατάω κάτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μίλησα με σερβις λενοβο, μου είπαν για αποφόρτιση επί ένα λεπτό πάτημα το κουμπί σταρτ μετά κανονικα όλα τα άλλα. Αν δεν ανταποκριθεί τότε πάει η εγγύηση και σερβις με λεφτά. Έκανα ότι είπαν και έβγαλα πονηρός γαρ και την σιμ και sd ούτε ξέρω αν εκανα καλα, πάντως το έβαλα στο sp tool flash το είδε το φλασάρισε,επί τέλους και μετά από λίγο έκανε και boot μονο του. Εβγαλα το καλωδιο usb και κόπηκε το boot. Το ξαναέβαλα ξαναέκανα φλασαρισμα το είδε το πήρε ΟΚ πράσινο τσεκ, τώρα τι κάνω; απλώς περιμένω ή πατάω κάτι;

 

Σας έπρηξα, σορυ αλλά τα χρειάστηκα. Όλα καλά. Πάτησα το σταρτ ανταποκρίθηκε και τώρα κάνει upgrades εφαρμογών κοκ.

Battery low auto shut down...ok...φορτιζει κανονικά. Τελικά θέμα αποφόρτισης ήτανε. Ηθικόν δίδαγμα προς όλους...άμα σας μπρικάρει είναι που θέλει αποφόρτιση η μπαταρία και αυτό γίνεται με συνεχές πάτημα του πλήκτρου σταρτ. Μετά στο flash tool και ό,τι γουστάρετε. χεχεχε

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από εσάς που κάνατε το update πόση ώρα σας πηρε;.ρωτάω γιατί προσπαθώ να πείσω τη γυναίκα μου να κάνει την αναβαθμηση.το μόνο που την προβληματίζει είναι ότι μπορεί να χάσει την συνέχεια από κάποιο παιχνίδια που έχει και γι αυτό δεν θέλει να κάνει αναβαθμηση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...